Ką daryti su senelių žeme?

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

Ką daryti su senelių žeme?

Post by Rozyte »

Labai noriu, kad man padėtumėt išreikšdami savo nuomones:

Mano močiutė Ukmergeje turi apie 4ha savo tevų žemės(viso 12ha, bet kiti priklauso jos seserims). Ir štai aš norėčiau ta žemę veliau skirti savo Giminės sodybai(močiutė neprieštarauja). Bet....
Mama (močiutės dukra) sako kad bus visiem geriau jei tą žemę parduosime.Mat mamos sesuo ir brolis gali pradėti reikalauti kad ir jiem priklauso ta žemė, tada jau konfliktas tarp giminių garantuotas :!: Gal aš ir supraščiau, tačiau dėdei ir tetai reikalingi tik pinigai, o ne žemė.... Ir jei aš paprašyčiau močiutės užrašyti ta žemę man, tai gautųsi jog kaip ir pasisavinau dalį jų turto... O pasak mamos, jei močiutė dabar parduotų šią žemę, pasiimtu sau pinigus ir galetų juos skirti savo reikmėm...Taip išvengtume nesutarimų tarp giminių...


Va ir noriu paklausti, ką man daryt - reikalaut kad neparduotų, ar tiesiog nusieleisti...
Last edited by Rozyte on Tue 10 05, 2004, 17:11, edited 1 time in total.
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
rasa
Posts: 21
Joined: Tue 08 17, 2004, 15:53
Location: Šiauliai

Post by rasa »

Sveika, šios problemos "Žemės ir giminės" niekaip negaliu įveikti jau N metų. Gyvenu dabar visai kitur, nors gimiau Šiauliuose, ir kažkokia nematoma jėga visą mano neilgą gyvenimą mane traukia ten grįžti, o kai grįžtu, tai apima toks malonus jausmas.... rodos,niekur jau nebevažiuosiu ir vis ieškau preteksto kaip pasilikti.. bet tenka išvažiuoti , o grįžusi galvoju kaip vėl atsidurti Šiauliuose.
Kai perskaičiau Anastasijos knygas, pagalvojau, kad tai yra mano protėvių žemė, nes tuos namus su didele meile statė mano prosenelis, ir jis mane traukia, kad čia liktų mūsų giminė, o ne svetimi...
Tai taip ir nežinau ar pavyks man tuos namus nors kiek išlaikyti, nes jau pati prosenelė dėl pinigų kiemą padalino per kelias dalis ir pardavė svetimiems... O tie svetimi jau darosi didesni šeimininkai, nei mes.
Kaip sako rusai: i chočetsa i kolitsa...
Kol kas tik svajonėse kuriu savo erdvę ir gyvenu ten....
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Kaip gražu tokius žodžius apie Šiaulius skaityti :) Sakyki, rasa, kur Šiauliuos ta tavo minima vieta?
rasa
Posts: 21
Joined: Tue 08 17, 2004, 15:53
Location: Šiauliai

Post by rasa »

Labas Aurimai, ta mano viečiukė yra Medelyne...
Namas senas, bet didelis, kambariai aukštom lubom, bet yra Sodas, su prosenelio sodintais medžiais. Patikėk, jie tikri...
Tik močiutė tą sodą labai jau apleido, ir obelys jau ne kartą buvo ožkų apgraužtos.. Gal nelabai gerai, bet aš sodą myliu labiau negu ... ožkas. Nu ką padarysi, "každomu svajo"...
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Jaučiu, kaip myli šitą vietą širdis tavoji :) Klausyki jos, daryki, ko ji geidžia :) Juk mylinčiam nėra jokių barjerų, kurių su polėkiu negalim būt įveikt :) Sėkmės :) Linkėjimai ramiems ir rudenėjantiems gimtiems Šiauliams :)
ss
Posts: 177
Joined: Sun 08 15, 2004, 9:57

Post by ss »

Manau reikia taip pasielgti,kaip jauti ar nori.As tokioi situacijoi ''supasavau''.Nes is tevo puses giminaiciu jauciau visokias intrigas.O dabar kai turiu savo,nesijauciu pries nieka niekoks :) O is mamos puses.Darom taip,kad atitektu pusbroliu,jis Tavo Rozyte amziaus.Nors ''Anastasijos'' neskaites,bet gamta myli regis labiau uz mane
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

jei labai reikia butent tos zemes tai nueik pas viena is giminaiciu su kuriuo sutari ir paprasyk kad tau parduotu

o geriau tai pirk kitur, salia bendraminciu , juodas giminiu karas meiles erdvei nereikalingas
kad ir "Azuolyne", gal susitarsi issimoketinai ;)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
daivute
Posts: 21
Joined: Wed 12 11, 2002, 14:52
Location: Druskininkai

Post by daivute »

Rozyte as pritariu kipshui.... pfuuu! kipsham nepritariu :), bet pasielgiau panasiai... pardaveme zeme, pinigu dali atidaveme sesei, o kitus giminems. Dabar taip ramu, gera. O kol zeme buvo, tai matyt visi turejo planu del jos, bet niekas nenorejo nei pirsto pajudinti, nei moketi mokescius, nei vazineti, nei priziureti... Ezero krantas ribojasi...bet tolokai vazineti buvo.
Dabar ieskau zemes kartu su bendraminciais...
Nedegink savo energijos, tegul mociute elgiasi, kaip jai atrodo geriausia! Sekmes :)
Meilė niekada nesibaigia
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

:)

Post by Rozyte »

Oi kiek ideju! :shock: :D
Va jau siokia tokia ideja suformavau. Pasidalinsiu su jumis.
Tiesa, mociute mieliau ta zeme atiduotu man, gal ir pasigirsiu(bet ne is puikybes)-mociute mane begalo myli, gal net labiausiai uz kitus pusbrolius ir pusseseres.Gal todel kad as jai atiduodu visa savo meile nuo pat savo kudikystes.Ji man brangiausia :love:
Tai apie ideja: Galeciau mociutei leisti parduoti tuos savo tris hektarus ir siektiek pinigu(kad pakaktu 1ha zemes nusipirkti) atideti manaijai zemei.
Nes as pati dar nelabai ka galiu tvarkyti sioj sriti, kadangi dar mokausi vidurinej(na bet jau paskutiniai metai 8) )
Buciau dekinga jei pakomentuotumet sia mano ideja :lol:
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Rozyte,mano nuomone tokia.Pati brangiausia zeme yra ta ,kurioje yra seneliu .proseneliu saknys. Jei tikesi visa sirdimi ,tai tau i pagalba ateis Visos sviesios Visatos jegos. O po to jauciu ateis ir pinigeliai ,kuriu pagalba galesi atsiskaityti ir su giminem.Mums ir buvo panasiai, Mama atgavo savo 5ha prie ezero ir dar nacionaliniam parke,mums visi pranasavo ,kad niekaip neatgausim savo zemes tokioj vietoj .Bet musu seima ir jipati labai tikejom ta svajone 100 procentu.Mama sapnavo sapna ,kuriame ji pamate savo seneli , kuris pasake jai ,kad tik tu vienintele atgausi ta sventa senoliu zeme.Sapnas jos isipilde, du broliai atsisake zemes ir tai patvirtino savo parasais.Visko neaprasysiu , koks buvo sunkus ir itemptas tas atgavimo zemes kelias. Nepasiduok ir kovok ,linkiu is visos sirdies tau sekmes. :lol: :D :)
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

pats atgavimo procesas yra viena
o pasetos nesantaikos seklos isnaikinimas yra kita
pergale del oficialaus zemes gabalelio gali kainuoti dvsiniu problemu
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

Rožyte, pagal teisybę, tavo mama kaip močiutės dukra turi teisę į tos žemės dalį, o dalių skaičius lygus paveldėtojų skaičiui - taigi jūs su mama turite teisę į savo dalį - žemę arba piniginę jos išraišką ir visi giminės tą taip pat puikiai supranta. taigi, jei išeina susitarti ir jei tau būtent tos žemės reikia, tegul dėdės ir tetos parduoda savąsias dalis, o tavoji dalis atitenka tau - čia žinoma reikia daug popierizmo sutvarkyti. arba galima susitarti pasidalinti pinigus už žemę (tik apsižiūrėk, ar nupirksi kur kitur ir kokios žemės už tuos pinigus). kitas dalykas, jei pasiliksi sau tą žemę ar jos dalį, pagalvok, kas bus tavo kaimynai keliolikos metų perspektyvoje- jei pvz. tai bus koks nors stambus ūkininkas, auginantis GM rapsus? :mrgreen: aš negąsdinu, bet visaip gali būti, tai gal geriau prie bendraminčių būtų gyventi? :love:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

apie teise:

zmones turi teise i laiminga gyvenima ir nevergavima sistemai, ar ne?
teise yra viena o realizacija kita :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Noreciau patikslinti savo mintis, gal man nepasiseke perteikti esme. Nenorejau akcentuoti atgavimo zemes momento. Esme ta ,kad mamamano labai myli Anastasija ir tiki jos idejomis,taip pat ir as.Jei butu ta zeme paeme broliai ,jie butu savo dali paverte prabangiom masinom ir kt. materialiniais dalykais.Bet viskas susikloste butent taip ,kad mes issaugotume sventa seneliu zemele. :lol: :D :roll:
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
Post Reply