Demokratija - žodžio šaknis, arba šiuolaikinis gyvenimas

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Vitalijus Z.
Posts: 46
Joined: Sun 04 06, 2003, 20:54
Location: Mazeikiai
Contact:

Demokratija - žodžio šaknis, arba šiuolaikinis gyvenimas

Post by Vitalijus Z. »

Sveiki! Rasisiu rusishkai, vis vien suprasit.....
Итакб я прочел 8 книгу, первый раз, эфект небольшой, слишком много повторяется Мегре, а речи Анастасии мало, хотя то, что говорит, тянет на бесконечные размышления и доводы, жаль что история искажена и не могу оперется на факты тысячилетней давности, хотя у меня их и нет.....
Дело в том, что Анастасия привела притчу, и показала картинку прошлого, хотя ее можно полностью отнести к современности, суть осталась прежней.....
Я не буду сейчас описывать всю главу, лишь некоторые строки.....
" медленно рабы шли друг за другом, и каждый нес отшлифованный камень, где началось строительство города крепости...
В стороне от идущих рабов, на вершине тринадцатиметровой рукотворной горы из отшлифованных камней, сидел Кратий - один из верховных жрецов....
Кратий поставил перед собой задачу переустроить государтво, на тысячилетие укрепить власть жрецов, подчинив им всех людей земли, сделать их всех, включая правителей государств, рабами жрецов.
Он понимал, необходимо психологическое воздействие на каждого человека, на целые народы. Нужно трансформировать мысль людскую, внушить каждому: рабство есть высшее благо.Необходимо запустить саморазвивающую программу, которая будет дезориентировать целые народы в пространстве, времени и понятиях.Но самое главное - в адекватном восприятии действительности"
Далее идет описание ночи короткое, и его речь перед жрецами, и от самый корень его речи:
"Пусть сегодня перед закатом глашатаи разнесут указ фараона, в котором будет сказано:" С рассветом нового дня всем рабам даруется полная свобода, За каждый камень, доставленный в город, свободный человек будет получать одну монету.Монеты можно будет обменять на еду, одежду, жилище, дворец в городе и сам город.
Отныне вы свободные люди."
Когда жрецы осознали сказанное Кратием, один из них сказал:
Ты демон, Кратий. Тобой задуманное демонизмом множество земных народов покроет.
- Пусть демон я , и мной задуманное пусть люди в будущем демократие зовут."
Дальше идет описание как план Кратия подействовал на рабов, и в конце, приводится мысли Кратия, о том, чтовскоре услуги появились у людей, професии, выборы стали проходть, суд появился, и вот конечная фраза его:
"Пусть выбирают: они вдь считают себя свободными, а суть не изменилась, они по прежнему тоскают камни...."

К чему все это написал, стало просто интересно, откуда ж в действительности берут свое начало первые деньги на земле?
Ведь этокартина явно тысячилетней давности, а может и того позже....
Допустим Придумал обмен за труд человека монетой платить Кратий, но неужели никто за тысячи лет так и не узрел бред происходящего в жизни......?
Бред или точнее выразится странный на первый взгляд плата, или обмен между людьми..... ведь в старину, люди менялись вещами, едой, или это стало еще до всего этого....
Вообщим жаль истории не знаю, с какого времени начали появлятся монеты у людей, таким макаром можно определить срок демократии, и остановить ее, ведб не трудо если знать и понять живой образ ....
И еще меня несколько удивило, то, что Кратий не продумал обратный эффект демократии.....представте, допустим, человек начинает понимать бредовость сути бытия, конечно его могут просто убить, чтобы не тревожил и не разрушал строй общества, но ведь здесьи кроется основа крушения демократии - страх потери власти над людьми, а это сглаз.....чем больше страх людской, тем больше опасность потерять контроль над людьми, ведь паника тоже бывает разной, и если люди начали бы прозревать, могло бы быть свержение власти жрецов, как ни крути, всех рабов не убъешь, только если действительно не внушить им эту мысль - рабство есть высшее благо!
Но как такую мысль можно внушить только путем денег? Не понимаю потому, что я уже видел бред с деньгами в 10 лет, я тогда уже спросил а для чего они нужы.....
Просто поражает, как они смогли тогда людей убелить что рабство есть высшее благо!
Каким раком боком смогли трансформировать мысль и запустить ее?
Ладно монеты, чем больше тем лучше, но ведь все равно человек рано или позно очнется от кодировки, хотя кто знает, может и нет....
Ryu_Master
Posts: 3
Joined: Sat 03 19, 2005, 0:25

Post by Ryu_Master »

Думаю, стоит понимать эту причту более аллегорично. Здесь главное сам факт того, что демократия это иллюзия свободы, а человек как оставался рабом, так в её рамках таким и остаётся. Это не исторический факт, а причта, поэтому не стоит принимать её дословно.
А свобода, я думаю, тут вот в чём - люди получили выбор - идти на волю, либо за копейку тащить камень. И все довольны. Хотите, как сейчас, за копейку тащите камень. Не хотите? Создавайте поместье.
Тоесть, мысль внушилась не путём денег, а путём создания образа иллюзии свободы.
Vitalijus Z.
Posts: 46
Joined: Sun 04 06, 2003, 20:54
Location: Mazeikiai
Contact:

Post by Vitalijus Z. »

Ryu master я и сам это понимаю, что свобода в пределах демократии илюзия, но неужели эту илюзию не смогли люди заметить?
Вот что меня действительно удивляет...
ПРитча кстати очень многому поучает, и конечно свобода выбора и тогда была, тока ее не увидели люди.....считали свободу в пределах свободы денег, а потом наверное и вовсе забыли, где она эта истинная свобода, и в чем ее проявление.....
Ryu_Master
Posts: 3
Joined: Sat 03 19, 2005, 0:25

Post by Ryu_Master »

Ryu master я и сам это понимаю, что свобода в пределах демократии илюзия, но неужели эту илюзию не смогли люди заметить?
В причте люди уже были рабами, рабская психология сыграла свою роль - и рамки понимания абсолютной свободы упали до уровня нынеприемлимой.
kosmeja
Posts: 111
Joined: Tue 10 01, 2002, 16:08
Location: Vilnius

Post by kosmeja »

Tiesa pasakius, mane labai nustebino zodzio "demokratija" issifravimas... Kiek man teko mokytis, tai yra graikinės kilmės zodis ir reiskia "liaudies valdzia" panasiai kaip "aristokratija" - "geriausiu valdzia". Bandziau ieskoti knygose Kratijaus, bet nieko apie jį neradau dar. O pinigai, kaip jau auksciau Vitalijaus pastebėta, tikrai neatsirado per viena diena... Tai buvo ilgas procesas, pirmiausiai prasidejes naturiniais mainais.
:roll:

Vienintelis siuo metu man galimas paaiskinimas yra tas, kad Anastasija labai susimbolino siandieninio pasaulio situacija.
:)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Kiek man teko mokytis, tai yra graikinės kilmės zodis ir reiskia "liaudies valdzia"

zodziai:
demos - liaudis
kratos - valdzia


taciau jei pagalvojus is kur kiles zodis "kratos"???
Adomas tikrai tokio zodzio sugalvoti negalejo.

Manau visai normalu kad zodzis "valdzia" kuo puikiausiai kiles is kazkokio tai zynio vardo. Juk iki to zynio nebuvo valdzios ir atitinkamai to zodzio nereikejo.
Dabar sakoma "kaip valdzia liepia taip ir darom"
O anksciau "kaip gerasis Kratijus pasake taip ir reikia daryti"
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Man idomu tai, kad toki demokratijos paaiskinima pirma karta as isgirdau pries tris metus. Is moteriskes, kuri buvo susipazinus su slaptais lietuviu sventrasciais(ji pati taip sake). tada ir man pirma mintis buvo demos ir kratos, bet dabar...
beje, ta moteriske po poros metu sutikau Vilniaus Anastasijos klube...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>O dėl šaknies "demon"?

nera tokios saknies
demo-kratija. saknis "demo"

pavyzdziui zodis "demo" yra placiai vartojamas Japonu kalboje ir jo vertimas i lietuviu kalba yra zodeliukas "bet"
ivairiose kalbose kiekvienas zodis gali tureti ivairias reiksmes
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Irinna
Posts: 100
Joined: Wed 05 25, 2005, 9:04
Location: utena
Contact:

Post by Irinna »

Vitalijus Z. wrote:но неужели эту илюзию не смогли люди заметить?
Вот что меня действительно удивляет
anastasija minejo kad yra labai svarbu kai mastai apie praeiti, ar ateiti, nesvarbu kada, reikia moket viska perkelt per laiko tarpa. manau pasakodama apie demokratijos atsiradima ji taip ir padare,tiesiog sutrumpino, kad mes aiskiau pamatytumem ta zala, kuria zynys norejo visiem padaryt.

o del to kad kaip zmones taip nesusiprato,jog tai blogai. gal ir susiprato kai kurie, bet tokius iskart pastebeje zyniai stengdavosi "uzkoduoti", ar panas. kad apie tai daugiau nebemastytu..
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 21:13, edited 1 time in total.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

ech, Padauža, o kodėl tu tiki ta istorija iš mokyklos vadovėlių ir ufonautais mieliau sakai patikėtum - tik ne Anastasija :roll: :wink: :wink:

negalvok, kad žmonės tokie jau neišmanėliai ir ausis atstatę laukia tų makaronų, ypač po tokių istorijos pamokų, kurias pateikė Leninas, Stalinas ir kiti. pažiūrėk, kokių protingų žmonių yra forume (aš ne apie save :wink: ), ką jie rašo, kokias vibracijas skleidžia, o tu argumentuoju labai tradiciškai - manipuliacijos, makaronai, panašiai ir komunistai sakydavo apie religijas ir sektas - "opium dlya naroda", kai stengėsi diegti ateizmą :D man atrodo pavojus ne ten, kur tu ji įžvelgi, o.... :P
vien jau tas faktas, kad ir tu prie forumo prisijungei, daug ką pasako :wink:
įdomu, kaip pati tai vertini :wink: :?:

na ir kas kad "demos" plius "kratos" yra liaudies valdžia, žinojau tai nuo mokyklos laikų. man Anastasijos interpretacija pasirodė visai žaisminga, nes iš tikrųjų atskleidžia visą tiesą apie demokratiją (beje, po kokių penkerių nepriklausomybės metų aš ir be Anastasijos suvokiau šios taip vadinamos demokratijos esmę - viską valdo pinigai, viskas daroma dėl jų ir gyvenama pagal programą - dirbk, pirk, mirk - ir ne kas kitas, o mes patys pasiduodame šitai psichozei tikėdami, kad gyvename demokratiškoje visuomenėje, o iš tikrųjų baisiausiai nužmogėjusiosje). vat tau ir makaronai :mrgreen:
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Lengviausia atsakomybę suversti kažkokiems žyniams, kas juos matė?
Mano širdis šitą versiją atstumia, todėl ramiai galiu abejoti šita istorija apie žynius. Juk pati Anastasija išmokė širdimi pajusti informaciją, tą ir darau. O šita versija verčia sudėtingai žiūrėti į paprastus dalykus t.y. apsunkima susivokimą.
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Basta wrote:O kas Dievą matė?
)
geras palyginimas dievas ir žyniai :lol:
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Basta wrote:Nepriimu, nes nenoriu pripažinti, mąstymą apsunkina, reik keist kažką, tačiau anksčiau ar vėliau.
:)
nepriimu ne todėl kad kažko pripažint nenoriu . . . tiesiog vis dažnėja atvejų, kai ką nors galvoju,kad yra būtent taip ir ne kitaip, o po to paaiškėja kad taip ir yra
Edgūnas
Posts: 42
Joined: Sun 04 17, 2005, 9:49
Contact:

Post by Edgūnas »

Mielieji. Pabandykim pamastyti kaip moko Anastsija. Taip kaip darė jos sūnus. tai kas parašyta įsivaizduokim. Man nuo pat pirmos knygos yra vietų kur "nesueina galai". tolesnėse tų vietų daugiau. paskutinėj apstu. ???
Paklausit kodel skaitau. Todėl, kad nežiūrin į viska, randu daug naudos sau.
J

Post by J »

Edgūnas labai puikiai atsakė Dobei į klausimą - kodėl Padauža, Darja, aš esame šitam forume - todėl, kad nežiūrint į viską, randam daug naudos.

Ir nelyginkim Dievo ir žynių. Dievo nieks nematė (kaip ir žynių), bet jį jaučia beveik kiekvienas.

Basta, nebūk tikra, kad pažaidus žodžiais esmė nepasikeis.
Pasiskaityk temą "Žodžio galia".

O sprendžiant iš to, kaip jūs atkakliai įsikibę žynių versijos, tai... jūsų protai renkas būti teisiais...

Ateiviai labai didelę naudą gali išpešti jei susuktų mūsų protus. Mes daug ko nežinom, daug ko nesuvokiam...

Pamenat filmą "X failai"? Ten yra kabai gera frazė - "tiesa slypi kažkur anapus'...
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Basta wrote: . Man širdis nepriėmė to fakto. ...
Tada reikia išmokti atskirti, kur yra širdies kalba, o kur ne . . Kartais tikim, kuo norim tikėti ir tai būna i mūsų filtrų išdava.

Atsiminkit vieną dalyką, kad ir Anastasijos nebūtų buvę, ji jau sukurta mūsų minčių, kaip energetinė būtybė,( jūs tik įsivaizduokit, kiek žmonių tiki, kad ji yra, kokia didelė jėga). Tada kaip galima sakyti, kad jos nėra . . .
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Žinai vieną dėsnį : egzistuoja tai kuo tiki, kuo netiki tai neegzistuoja. Nori, gali prisišaukti velnią, nori- gali angelą, ir tai yra žmogaus valia.
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

....
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 21:14, edited 1 time in total.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:roll: nna taip nesueina galai, bet juk tai - pažinimo procesas, mes tiesiog nespėjam visko aprėpti, be to, mūsų turimos žinios - abejotinos. manau, geriausia vadovautis intucija, širdimi. aš pvz. apie savo žinias tikrai kukliai galvoju, jei atvirai, tai, mano nuomone, esu tik darželinukė pagal žinių lygį. na ne tų žinių, kurių mus mokė, bet tų, kurios padeda susidaryti teisingą vaizdą apie Kosmosą, žemę, žmogaus paskirtį ir pan. net ir didžiausiems išminčiams turbūt ne visi galai sueina :wink:

na taip, niekas, išskyrus Megre, žynių nematė arba nežinojo, kad matė žynį, vadinasi jų nėra. o ką jei dėdė iš televizoriaus pasakytų, kad jis sapne šnekėjosi su žyniu, patikėtumėt? ir kodėl būtinai viską per tą dėžę turi parodyti, kad patikėtum :wink: na jei pasirodytų Anastasija per TV, tai argi patikėtumėt, sakytumėt, "o kur garantija, kad čia jinai, čia kažkokia apsimetėlė" - nė už ką nepatikėtumėt, todėl, kad ... :P
ir į ką tai būtų panašu - realybės šou, meksikiečių serialus ar Kašpirovskio seansus? tiesiog absurdiška :shock: ir žinot, ką supratau, visa tai parašiusi :idea: kad akivaizdžiai regėdamas reiškinį nebūtinai patikėsi jo egzistavimu. na tarkim, pamato žmogelis šmėklą ir sako, fui pasivaideno, arba išvis nekreipia dėmesio, manydamas, kad jam sutriko regėjimas. arba realus pavyzdys - rodau kolegei nuotrauką su kelių dešimčių metrų skersmens taisyklingu ir įmantriu išguldytų javų piešiniu lauke - ee, sako, čia tikrai traktoristo darbas. nu nieko sau, auksarankis traktoristas - ir ornamentą sugalvojo, ir javus atitinkamu kampu išguldė ir svarbiausia - per kelioliką minučiu - kaip tik buvo paminėta, kad virš to lauko skrido lėktuvas ir nieko nepastebėjo, o grįždamas pro tą patį lauką po 15 min užfiksavo "ateivių" piešinį. bet kolegė vis tiek purto galvą - darau išvada, kad jos pasaulio koncepcijoje nenumatytas toks atvejis ir todėl ji jį ignoruoja. ir jai net neįdomu, kokių sugebėjimų gali pareikalauti šitoks darbas ir kad ūkininkui iš esmės nėra kada užsiimti tokiais menais ir netgi nuostolinga. išvadino mane naivuole, bet visai nesupykau, kartais gerai tokiam naiviam būti - gal sakau daugiau galimybių ką nors įdomaus pamatyti :wink: :lol:
Post Reply