Oro filtrai

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

ką turi omeny?
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

Gabriukas wrote: visiems gerai - savivaldybininkams - rinkimams artėjant gali prisidėti prie miestelėnų labo
bet cia smulkmena... :roll:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Aš čia juokavau. Tik juokavau. trinu tuoj pat, jei nesugebėjau pasakyt, kad suprastum. tik pajuokavau,k kodėl savivaldybininkai turėtų norėt prisidėti. čia juokai :)
gerai, tuoj pakeisiu. o visa kita tinka? ar patinka šita idėja? ar gerai būtų, jei miesto savivaldybės galėtų prisidėti, galėtų žmonės taip sužinoti, kad galima tokius filtrus pasidaryt?
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

nuostabu visa kita manau, tik manau kad turetu ir kazkas uzsiimti ju gamyba, kad ne kazkam kitam is sono visa atiduoti.. bet visa kita gerai ;)

nebutina trinti gal tik as netaip supratau, apskritai kazkaip paskutiniu metu suprantu viska tiesiogiai.. gal jau cia as.. :roll:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

gal ir aš negimiau pristatinėt idėjas? :roll: :D čia tai jau tikrai :)

Gerai būtų, kad atsirastų kažkokie anastasiukai, kurie norėtų tuo užsiimti (t.y. gaminimu), bet tai čia rimtas verslas gaunasi. reikia, kad kažkas rimtai tuo užsiimtų, reikia tam atsidėt.. dar neaišku, iš ko bus pagaminta filtro dėžutė. jei plastmasinė, tai juk patys negaminsim, bet, aišku, nesinorėtų, kad visas procesas būtų kažkam perduotas
Last edited by jasmin on Wed 11 01, 2006, 15:23, edited 1 time in total.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Aš dėl dėžutės savo mintis pateiksiu. :)

1. Yra žmonės (anastasiukai), kuriems nefainai yra plastmasinės filtrų dėžutės. Tokiems žmonėms galima dėžutes gaminti iš vaško, kaip AMWAY gamina arba iš kokios nors faneros. :)

2. Yra žmonės paprasti. Tai jiems nefaina iš faneros. Jie galvoja, kad tik plastmasė yra krūtai. Tai jiems reikia plastmasines gaminti. Be to, kai kurios plastmasės perdirbamos, taigi nedaug užterštume, o visgi išvalytume.

p.s. anastasia.ru diskusijose apie filtrus buvo išsakytos mintys, kad dėžutės turėtų būt plastmasinės, nes kitokių plačioji visuomenė nepriims... o plastmasė populiari moderni medžiaga ir ją žmonės priimtų. Nes plastmasė dabar yra krūtai. :)

Aš manau, kad jei žmogui siūlysi fanerinę dėžutę, nudažytą juodai prisisukti prie savo BMW ar Mersedes, tai jis nekaip pažiūrės į tą idėją. O jei pasiūlysi aptakių formų plastmasę, tai jam lengviau bus tą dėželę priimti ant savo mašinos.

O anastasiukams aišku irgi sunku priimti plastmasę. Todėl jiems reikia gaminti iš ekologinių medžiagų. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

plasmese -krutai!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Gal kam plastmase pasirodis netinka prie ideju.
Manau bus galima perdirbt jau panaudota plastmase.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Nu gerai. :) Galvojau susiprasit, bet kad jau taip, tai tada išdėstysiu savo, kaip gamintojo nuomonę. :) Aš čia paprastais paskaičiavimais visai iš lempos. Įsivaizduokime:

reikia pagaminti 20 000 filtrų. dabar bus 2 variantai:

1. gaminam 20 000 filtravimo medžiagos x 15lt.
gaminam 20 000 plastmasinių dėžučių x 2lt
gaminam 20 000 priedų: varžtukai, laikikliai ir t.t. 1lt
--------------------------------
viso: 360000
vieneto kaina 18lt


2. gaminam 20 000 filtravimo medžiagos x 15lt.
gaminam 10 000 plastmasinių dėžučių x 3lt
gaminam 10 000 fanerinių dėžučių x 8lt
gaminam 10 000 priedų po 1,20lt
gaminam 10 000 priedų po 1,20lt
-------------------------------
viso:
192000 plastmasinių
232000 fanerinių
plastasinio kaina 19,2
fanerinio 23,2
viso:
422000

Plastmasinių variantas 360 000
Maišytų variantas 422 000

60 000lt skirtumas
Iš kur šituos pinigus paimti filtrų projekto organizatoriui? Gal jums 60 000 ir nieko nereiškia, bet kai reikia ogranizuot, tai jau šis tas ;)

Plius kainą vienetui keliat nuo 18lt iki 23 su trupuciu. Penki litai. Paskui pažiūrėsiu kas ką pirks. Atrodo nedaug, bet kai jau reikia pirkti, tai žmonės pradeda skaičiuoti. :)

Paskui problemos su likučiais. O jei išpirks visus plastmasius, o nieks nenorės faneros, o jei atvirkščiai. Sandėliuose guli, negali parduot... :(

Plius dar visokios panašios problemos.
--------------------------------------------
Aš siūlau uždėt porą litų ant ekologijos, bus filtrai po 20lt ir uždirbsim 40 000lt į priekį plastmasėms perdirbti. Ten 60 000 į minusą, o čia 40 000 į priekį. ;) Nors jos ir taip perdirbamos nemokamai, bet investuosim į jų surinkimą ir geresnį perdirbimą. Na žodžiu, duoklė ekologijai, kad nebūtume kalti.

O kai šitas pirmasis sunkusis etapas praeis. Kai jau žmonės išpirks pirmą partiją, kai jau bus uždirbta iš to, kai liaudis bus pripratinta, tai tada bus galima ir fanerines dėžutes daryti. ;)

Pradžioje su plastmase reikia prasimušti. Žmones tikrai sunku įkalbėt į mersus susikišti faneras. :) O kai jau bus idėja pramušta, tai medžiagas galėsim pakeisti...

Mano tokie preliminarūs pamąstymai... :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Basta wrote:Tada negalima ignoruot tų, kurie iškart fanierą norės dėtis. Reik ir jiems.
Visiškos ekologijos, Laimi, su plastmase vis tiek neišeis.
Jei yra labai labai norinčių ir negalinčių niekaip išsiversti be faneros, tai tada prašom ateiti su tuo dideliu noru pas mane, parodyti tą norą ir kartu uždirbti tuos 60 000lt. :)

Aš nesakau, kad atmetam. Aš sakau, kad neturiu jėgų pagaminti kiekvienam pagal užsakymą. Gal dar išraižyti reikės? Gal dar ir prisukti prie mašinos?

O gal jei jau toks didelis noras yra tą fanerą turėti, tai tegu tie žmonės ir savo užpakaliukus pajudina? Jei jau labai nori...

Aš už fanerą. Bet ją tegu gamina tie, kas nori faneros...

Va, sugalvojau:
gaminama plastmasė su filtrine medžiaga, o tie kas nori faneros, tai prašom patys pasigaminti dėžutę ir įsidėti filtruojamąją medžiagą. Ji parduodama atskirai.

Vat tada visiems ramu. Ir organizatoriui, ir vartotojams. :)

Gal daba tinka?
Last edited by Laimis on Thu 12 08, 2005, 2:56, edited 1 time in total.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Pagalvojau, kad automobilių markės bus skirtingos, tai galbūt atsitiks taip, kad teks gaminti ne vienodo dydžio dėžutes. Tada gausis taip, kad bus kokie 5-7 modeliai tinkantys visoms mašinoms. Reiškia mano urminiai paskaičiavimai truputį sumažės, nes urmo bus 5 kartus mažiau... tai gali visu litu pakilt kaina. Ar daugiau. Tada reiškia būtų ne 60 000, o gal tik 30 000, o jei dar pridėti apsiskaičiavimo galimybę, nes tik apytikrius skaičius naudojau iš lempos, tai gali ir dar sumažėti. Tada nedaug... Galbūt netgi būtų įmanoma pinigų gauti....

Bet kiek problemų pagaminti 6 modelius plastmasinius, o paskui dar 6 modelius fanerinius... Siaubas. Surasti gamintojus, sukurti modelius, pagaminti modelius ir jie dar išperkami aišku skirtingu greičiu... Prašys pirmo modelio, o 3,4,5,6 bus dar tik įpusėję... :)

Šitą dalyką galima šiek tiek sumažinti, jei žinotumėm kiek procentų kokios markės automobilių yra Lietuvoje. Tada galėtume geriau planuot. Gal kas nori šito darbo imtis?

Ir paskutinis dalykas. Man atrodo, kad fanera netinka. :no: Ji bijo drėgmės. Porą kartų po lietutį pavažinėsi ir jau ji išsilankstys, varžtukai išbyrės ir atsiras plyšių. O vidus turi būt sandarus....

Tai berodzzzz reikės išvis kitos medžiagos ieškoti...

Plastmasę, jau turim... ji, deja, tinka idealiai, tik su ekologija šiek tiek kyla problemikių. :) Dabar reikia surasti alternatyvią medžiagą.

Pabandau apibūdinti plastmasę, kokius ji turi pliusus:

1. Šiuolaikinei plastmasinei visuomenei ji patinka, tai jie lengvai priims filtrų idėją.
2. Filtre reikalingos pertvaros, filtrinės medžiagos užspaudimas, kanteliai ir ranteliai. Plastmasė tam labai tinka. Iš faneros, tai išvis sunku sandarų daiktą padaryti, patvarų ir su kanteliais ranteliais..keramika irgi su ranteliais sunkiai...
3. Filtras gautųsi plastiškas. Jei netyčia netelpa, tai galima kiek įsprausti, plastmasė šiek tiek paslanki, ją būtų lengviau montuoti.
4. Tai pigi medžiaga.
5. Nebijo drėgmės ir šilumos, šalčio.

Alternatyvos galėtų būti:
1. metalas, skarda
2. guma
3. vaškas? kaip pas Amway?
4..........
Last edited by Laimis on Thu 12 08, 2005, 3:19, edited 1 time in total.
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Beje, faneristų gal aš per daug priskaičiavau: 10 000. Anastasiukų yra apie 500. Dalinam iš dviejų, nes šeima turi po vieną mašiną. Na, pridėkim dar truputį...300 automobilių pas anastasiukus. Iš jų turbūt ne visi dėsis filtrus. Tai lieka apie 200. Gal ne visi ir plastmasės atsisakys. Tai dar sumažėtų... Bet galima surasti draugų, galima rasti žmonių kurie norės faneros... tai vėl pakiltų skaičius..na gal iki 500...

Tai gal neproblema... 19500 gaminama plastmasinių, o visiems anastasiukams ir dar dvigubai tiek fanera.

Tai mano urminės kainos tada išliktų šiek tiek..Perkant urmu visada pigiau išeina..deja taip...jei 20 000 darai, tai gali tiek pat litų sutaupyt, jei darai 10 000, tai tik tiek sutaupai...

Bet beje, kaip su ta faniera..man rodos ji bijo drėgmės ir netinka... :(
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
ss
Posts: 177
Joined: Sun 08 15, 2004, 9:57

Post by ss »

Butent dregme ir lemia.Dar reikia prisimint,-vanduo kartonini filtra irgi greit uzkis.
Dabartiniu automobiliu plastmases yra nedegios.Del standartu galima irgi orentuotis i nedegias medziagas.
Su kainom pasikuklinai Laimi.Dezuciu savikaina,su montavimo darbais pralenks 50
Kadangi orentuojames i placia visuomene,tai suprantama,kad eilinis pasaulietis nelabai nores prisimontuti filtra uz kuri reikia moketi.Reiketu pagalvot ir apie istatyma.
As dirbu auto demontavimo sriti,tai visokiu plastmasiniu atlieku i marias yra,o ju nieks neperdirbineja,jos tampa siukslem.
Tai va,kas zinot kokius nors gamintojus kurie galetu pagaminti presa,kuris is plastmases presuotu dezutes.
Last edited by ss on Sun 12 11, 2005, 16:48, edited 1 time in total.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Kreipiausi į filtrų gamintojus.

UAB "MATURE"
http://mfilter.lt/

Jie gamina virš 380 rūšių filtrų.

Standartines medziagos (popierius, prisotintas akrilo derva), skirtos
oro filtravimui automobiliuose, poru dydis yra apie 40-50 mikronu, taigi 1
mikrono daleliu nefiltruoja. Automobiliams to pakanka.

Norint filtruoti 1 mikrono daleles reikia specialiu filtru. Jie naudojami
patalpu oro filtravimui (pvz. ligoninese ir pan.) Mes tokiu nedarome.

---------------

Taip pat kreipiausi į:

Pro Auto
http://www.proauto.lt

Bet atsakymo negavau :(

---------------

Gal dar kas kokių filtrų gamintojų žinot?
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

As manyciau, kad cia padet galetu nepamainomas Piotras - isradejas. Dabar nerandu jo koordinaciu, bet skaitem medziaga apie jo nepaprastai paprastus isradimus. Piotro krosnis mus suzavejo! Gyvena jis Lietuvoje, tai tikrai surasite.Ar esat kas apie ji girdeje?
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

loreta wrote:As manyciau, kad cia padet galetu nepamainomas Piotras - isradejas. Dabar nerandu jo koordinaciu, bet skaitem medziaga apie jo nepaprastai paprastus isradimus. Piotro krosnis mus suzavejo! Gyvena jis Lietuvoje, tai tikrai surasite.Ar esat kas apie ji girdeje?
Ačiū, kad padedi kurti filtrus. :)

Bet...

Piotras yra laisvas. Jis kuria tik savo užsakymus, o ne kitų. Ir jam nereikia nei pinigų, nei nieko. Jis savo išradimus kuria ir turi daug daug idėjų. :) Mes prašėm pagaminti mums krosnį, tai jis gamyba neužsiima.

Be to, tai piotro specializacija yra METALAS. Jis viską daro iš metalo. O mums reikia filtrinės medžiagos...

Filtrų konstrukcija yra daugmaž aiški. Ją nupasakojo Megre. Dėžutė, kurios viduje filtrinė medžiaga. Vat reikia žmonių ar firmų, kurios pagamintų tą filtrinę medžiagą gaudyti atitinkamo dydžio dulkėms.

Čia nelabai ką ir reikia išradinėti. Viską Anastasija jau išrado. Reikia tiesiog surasti filtrinės medžiagos gamintoją. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

O ka mano kolegos Rusijoje? Kaip jie ta problema sprendzia?
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

galiu pasakyti is patirties- jei geras tikrai naudingas daigtas, jei jis tikrai atitinka tai ka sako pardavejas, jei jis gerina sveikata ir jei mokesi tai isaiskinti zmonems, jei geras pardavejas kuris tiki tuom ka daro- tai 50-100lt yra nedaug.. bet as manau, kad juos reikes gan neretai keisti..o tai jau nepigu... bet geri daigtai turi brangiai kainuoti, nes kitaip zmones ju nevertina- pigu reiskia nieko gero... tokia jau zmoniu psichologija,,,
:roll:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

loreta wrote:O ka mano kolegos Rusijoje? Kaip jie ta problema sprendzia?
Loreta, temos viršuje atrinkau medžiagą iš bendraminčių Rusijoje. Ten viskas sudėta ką jie mano. Jei nori plačiau pasiskaityti, tai yra ir šaltinių nuorodos ten sudėtos. Viskas šitos temos viršutinėse žinutėse.

Filtrų nei rusai, nei baltarusiai dar nepagamino.. :(
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Vėl pasikeičiau... wrote:Man irgi kilo filtrų idėją įgyvendint noras. Kitas dalykas yra pats Megre. Megre baltarusijos konferencijos Minske metu siūlė baltarusiams daryti tuos filtrus. Duotų brėžinius ir t.t. Jam gaila, kad niekas šios idėjos nesiima. Nežinau ką galvoja baltarusiai, bet aš parašiau į Megre įsteigtą fondą laišką, kad mes norim gaminti, kad norim brėžinių, kad norim išsiaiškinti kokio jis nori honoraro už brėžinius ir t.t. Bet iš fondo jokio atsakymo negavau.
Sveiki
Esu Padauža tikrąja to žodžio prasme. Skaitinėju forumą jau kuris laikas, bet tik pabuvojus susitikime Kalinausko gatvėje, pribrendau parašyti viešai.
Nuskambės juokingai, bet aš tarsi susipažinau su jumis neakivaizdžiai, ir net nesaitau, kad esu.... naujokė forume :)

Man nesvetimos ekologijos idėjos, kitaip nebūčiau čia... Bet mane dažniausiai rasite skyrelyje, kuris vadinasi "nepritariantys anastasijos idėjoms", nes tvirtai netikiu jos egzistavimu...
Sakote, paprašyti Megre brėžinių už... honorarą? Jolki, bet "pjaunasi" visa jo skelbiama ideologija su honoraro ėmimu. Jei tos idėjos tokios svarbios (o jos išties svarbios) ir anastasija taip sako, tai kodėl negalima tiesiog konferencijoje pateikti brėžinių????
Negausite jų taip lengvai. Kaip ten angliškai rašomi tie žodžiai? Knov hov (knau chau) - brangi idėja... Nesiriša man idėjos, aprašomos knygoje, ir komercija... Atleiskit, bet.... nesiriša...
Bet oro filtrų idėja, ir kad jūs siekiate ją įgyvendinti - SUPER pritariu visom rankom ir kojom :love:
Post Reply