Oro filtrai

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Oro filtrai

Post by Alyta »

Jau praejo keletas metu,o apie oro filtrus prie automobiliu,kurie surinkinetu uzterstas dulkes,nieko negirdet.Na gal tik as negirdejau.
Man kilo idomi ideja kaip pradet kalbet apie tai visuomenei.
Butu galima savadarbius filtrus prisitaisyt prie savo automobiliu.Na gal nelabai didelius,kad policija nebaustu uz standartu nesilaikyma.Nors paaiskinus policininkam kas tai yra,daznas is ju butu atlaidus.
Taip atkreiptu demesi draugai,pazystami,parasytu zurnalistai,o tada ir "ratas pradetu" suktis.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Yra sukurtas automobilis kuris neužteršia aplinkos... :D
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Man irgi kilo filtrų idėją įgyvendint noras. Tai mes čia su tokiu Sergėjum iš Kauno padirbėjom, bet pritrūko energijos. Papasakosiu kiek nudirbom. :)

Pirmiausia atsidarėm kapotą ir išsiaiškinom kur galima pritvirtinti tą filtrą. Skirtingose mašinose skirtingos vietos. Tačiau yra vieta filtrui. Galima gaminti 2-3 rūšių filtrus, kuris tiks visiems automobiliams. Atsidarykit savo kapotą ir pažiūrėkit. Ten yra vietos šalia radiatoriaus ar pan. Tas filtras policininkams tikrai netrukdytų. Jo net nesimatytų, kad jis yra mašinoje.

Kitas dalykas yra gaminimas. Geriausia yra gaminti patiems. Duoti kokį nors užsakymą fabrikui. Sužinojom, kad Kaune gaminami filtrai. Galima su jais pasitarti, pasikonsultuoti. Vieno filtro kaina apie 15 litų. Bet čia tik pats filtras, kuris paprastai dedamas prie variklio. Visose mašinose jis yra. Tai vat paimti tą filtrą už 15 litų ir sukišti į savos gamybos dėžutes. Gausis toks filtras panašus apie kokį kalbėjo Megre. Galima tuos filtrus ir vien patiems gaminti. Bet abejoju ar sugebėsim pigiau pagaminti, nei tie, kurie dabar gamina. :)

Kitas dalykas yra pats Megre. Megre baltarusijos konferencijos Minske metu siūlė baltarusiams daryti tuos filtrus. Duotų brėžinius ir t.t. Jam gaila, kad niekas šios idėjos nesiima. Nežinau ką galvoja baltarusiai, bet aš parašiau į Megre įsteigtą fondą laišką, kad mes norim gaminti, kad norim brėžinių, kad norim išsiaiškinti kokio jis nori honoraro už brėžinius ir t.t. Bet iš fondo jokio atsakymo negavau. Matomai dar buvo ne laikas. Būtų gerai tą Megre pričiupti čia Lietuvoj ir viską išsiaiškinti, jis manau sutiktų. :) Bet pro fondą iki jo prisikasti labai sunku. Nebent gal kas nors jo telefoną turit? :)

Tai vat tiek ir sustojo mūsų reikalai. Sergejus kažkuo kitu užsiėmė, o aš irgi. :) Būtų gerai susitikti su entuziastais ir atnaujinti šitą idėją. Gal dabar jau laikas? :) Bet aš tik Kaune ir Vilniuj galiu. Alyta lygtais Kaune?
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Mes galvojom kai padarysim tuos filtrus, tai vykdyti projektą kartu su savivaldybe ir kauno troleibusų ir autobusų parku. Kauno savivaldybė galėtų ištirti orą kaune, paskui reikia paramos gauti pagaminti tiems filtrams ir sustatyti juos ant kiekvieno autobuso ir troleibuso. Po menesio ar dviejų vėl patikrinti orą. Oro monitoringus daro savivaldybė, bet reikia tartis konkrečiai kada ir kur. Svarbu, kartu daryt tą projektą, tada gal skirtų lėšų ir t.t. Jei bandymas pavyktų, tada ir pati savivaldybė girtųsi savo pasiekimu ir troleibusų parkas girtųsi ir tada reklama gera būtų tiems oro filtrams. Tada jau beliktų patentuoti ir pardavinėti juos, kurti įmonę. :)

Bet pradžiai juos reik pagaminti. :)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Basta wrote:tai gal kas detalu plana to filtro galetu pasiulyti?
Šiaip tai filtrai jau yra padaryti. Atrodo maždaug taip:

Image

Bet reikia išardyt ir pažiūrėt į vidų, kad suprastum kas ten yra. :) Ten yra kartonas. Jis sulaiko oro dulkes. Kad kartono plotas būtų didelis, tai jis sulankstomas ir įkišamas į cilindrą. Nuotraukoje nesimato to esminio kartono. Basta nueik pas tėtį ir išsiardyk seną filtrą. :)

Tai vat šituos dalykus galima vadinti filtro viduriais. Filtro esme. Toliau belieka padaryti dėžę, kuri saugos filtrą nuo vandens patekimo ir pritvirtinti ją prie automobilio. :)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Va čia daug oro filtrų ir jų kainos. Bet reikia eiti ir su gamintojais tartis ir atidirbti mūsų variantą. Jie profesionalai, tai lengvai turėtų sukonstruoti arba pasiūlyti jau turimą:

Oro filtrai

Oro filtrai turi būti pritaikyti skirtingiausioms sąlygoms – nuo beveik gryno miesto gatvių oro per lietų iki labai užteršto oro, pilno suodžių bei tepalo dalelių. "Fram" oro filtrai pasižymi tokiomis savybėmis:

Filtruoja ambrazyvines daleles, slopina siurbiamo oro šniokštimą, reguliuoja siurbiamo oro temperatūrą ir variklio karterio ventiliaciją, turi įtakos variklyje vykstančiam degimo procesui ir išmetamųjų dujų sudėčiai.

“Fram Filter” naudoja specialių rūšių techninį popierių. Pluošto struktūra ir smulkumas, vienodo dydžio akelės ir tolygus impregnavimas – atitinka variklių ir automobilių gamintojų poreikius.

Labai svarbi ypatybė yra klosčių geometrija. Tai įgalina mažame tūryje sutalpinti didžiausią filtruojamąjį paviršių: tada filtras suima maksimalų teršalų kiekį ir per visą savo amžių dirba veiksmingai, nors užsiteršia vis labiau.

Atitinka visus kokybės kriterijus: smulkumas, filtruojamasis plotas, teršalų imlumas, atsparumas pulsavimui, patvarus visų sujungimo vietų sandarumas, matmenų tikslumas, tarpiklių kokybė ir kt.

Filtrų programoje numatyta didelė produkcijos įvairovė – šimtai skirtingų formų ir dydžių oro filtrų visiems automobiliams.

Minimalus galios praradimas.

Apsaugo nuo vandens patekimo.


Šaltinis: http://www.garazas.lt/index.php?win=kainos&id=34&psl=1

O gal geriau į Megre kreiptis? Tik kaip jį surasti?
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Nuo Alytos vardo gime miesto pavadinimas.
Butinai reik susitikt ir uzmegst kontakta su Megre.Gal Jonux zino kaip?

Siam reikalui auksciau mineti filtrai reik patobulint,kad prie ju stipriau laikytus dulkes.Gal but prieki ju naudot retesni audini.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Alyta Galintėnas wrote:Nuo Alytos vardo gime miesto pavadinimas.
Butinai reik susitikt ir uzmegst kontakta su Megre.Gal Jonux zino kaip?
Šiaip Megre galima pasigauti po kokios konferencijos ir pašnekėti šiuo klausimu. Arba jam tokį klausimą parašyti, kai jis lapelius skaito iš salės. Megre manau pagauti galima. Tik reikia norinčių tais filtrais užsiimti. Kai bus noras, tai bus ir Megre. Aš taip manau. :)
Siam reikalui auksciau mineti filtrai reik patobulint,kad prie ju stipriau laikytus dulkes.Gal but prieki ju naudot retesni audini
Na, aišku cilindrinio filtro nedėsim, nes jis pritaikytas variklio orui valyti. Ten variklis traukia iš cilindro vidaus, todėl galima daryt cilindro formą. O jei tokį filtrą pritvirtinsim prie mašinos, tai nieko iš to nebus. Mūsų gaminamas filtras turėtų būti toks, kad pro vieną galą oras įeitų, o pro kitą išeitų. Čia ir yra esmė. Todėl jie ir tvirtinami prie mašinų. Mašina važiuoja ir taip priverčia orą judėti pro filtrą. Ir nereikia jokios pagalbinės priemonės (pvz. variklio filtre orą varinėja variklis), oras pats varinėja po filtrą. Toks filtras orą valys tik mašinai važiuojant. Todėl ir ekologiška, kad nenaudoja pagalbinių priemonių. :)

O kokį filtra Galytėnas turi omeny, kuo jis nelaiko dulkių?
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

Per trumpa laika jis uzsiters ir reikes ismesti. Kur mesim?
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Vija wrote:Per trumpa laika jis uzsiters ir reikes ismesti. Kur mesim?
Šiaip tai ten pagrindinė medžiaga yra kartonas. Kartonas yra celiuliozė ir nėra kenksmingas gamtai. Žodžiu, jis supūna. Pagal Kurdiumovą, tai kartoną rekomenduojama dėti ant daržų, kad nepraeitų piktžolės (neaprašinėsiu čia to metodo, tik norėjau pasakyt, kad kai kurie žmonės taip daro ir nekenkia gamtai.). Taip, kad kartonas suirtų, su juo viskas tvarkoj.

Kitas dalykas yra dulkės, kurios surenkamos į tą kartoną. Vat jos pavojingos. Bet jos pavojingos tik kai įkvepiamos, kai nusėda ant augalų ir absorbuojamos. O jas užkasus po žeme, tai visokie sliekai, mikroorganizmai ir šiaip lietus, gruntiniai vandenys greitai nukenksmintų. Svarbu tik, jų nesukoncentruoti didelės masės į vieną vietą.

Šiaip gamtai padaroma šiokia tokia žala su tais filtrais, bet maža. Ir tai manau yra daug geriau nei kvėpuoti tais teršalais. Tada sergama ir gaminama vaistai, kurie gamtai padaro daug daugiau žalos.

Geriausias atvejis yra sustoti gaminus teršalus. Tada jokių filtrų nereikėtų, tada būtų geriausia. Bet jei jau yra teršalai, tai būtina juos surinkti ir užkasti. Žemė yra natūralus filtras, kuris "sudoros" tuos teršalus, suskaidys ir padarys nekenksmingais. :)

Tai su filtro viduriais, t.y. kartonu, manau aišku, o kitas dalykas yra su filto dėžute, į kurią tas filtras kartoninis dedasi. Vat ją reikia daryti iš ekologinių medžiagų. Reikia gaminti tokią, kad daug kartų galima ją naudoti. TIk vidurius keisti, o dėžutė juk gera. Ir kad paskui sulūžus ar nustojus vartoti, kad tą dėžutę būtų galima perdirbti arba kad ji supūtų. Na, čia galima gaminti iš fanieros arba šiaip yra dabar ir modernių ekologinių medžiagų, kurios dirvoje suyra.

Žodžiu, manau, kad čia jau tuo turi rūpintis tie, kurie pradės gaminti tuos filtrus. Kurie tuo pradės verstis. :) Nes čia jau masinė gamyba turėtų būt, ne vienas kitas filtras, o daug. Bet užtat ir uždirbama bus daug. :) Tai kas nori gaminti? Aš turiu daug patarimų. Galėčiau kartu konstruoti tą gaminį, bet visko daryti aš neapsiimu. :)
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Prieki deti retesnio audinio ir tame tarpe tarp filtru laikysis dulkes kurios vaziuojant letai ir per duobes atsoka nuo kartoninio filtro.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Alyta Galintėnas wrote:Prieki deti retesnio audinio ir tame tarpe tarp filtru laikysis dulkes kurios vaziuojant letai ir per duobes atsoka nuo kartoninio filtro.
Aaa.. ta prasme. Supratau. :)

Taip ir Megre siūlo. Pirmiau mažos skylutės, paskui dar mažesnės, o paskui visų mažiausios, t.y. kartonas greičiausiai. :) Bet ir paprastuose filtruose šitas dalykas yra, tai iš pradžių nesupratau. Kad ir tame cilindriniame filtre aplink kartoną yra dar metalinis tinklelis, kad sulaikytų didesnes šiukšles ir kad neužsikimštų filtras kartoninis didelių gabaritų teršalais. Beto kol iki to tinklelio patenka oras manau jis dar pro groteles kokias nors praeina, kurios sulaiko akmenukus ir panašes daleles.

Atrodo filtras jau sukurtas (na, man taip atrodo), reikėtų dabar kokios ekologiškos dėželės jam, kad neterštume gamtos tais gamtos valytuvais. :) Gal kas turit idėjų?
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Basta wrote:juk yra tokiu plastmasiu, kurios suyra
Aga, prašom su telefonais ir adresais gamintojų. :)
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Basta wrote:AMWAY :lol: :lol: :lol:
Ten ne plastmase pas juos, o vaskas. :) Geras pasiulymas, bet ar jie gamina kitiems? Atrodo jie apskritai gamina tik sau ir tik amerikoj, o produkcija i Lietuva atvezama is amerikos. Tiksliai negarantuoju, bet taip atrodo.

Gal dar koki gamintoja?
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Jo. Amway produkcija, kai suvartoji, tai tada buteliukus galima naudoti vietoj zvakes. Jie gerai dega. Nereikia nei knato istatyti. Suvartoji produkta ir turi sau zvake is buteliuko. Visiskai susinaudojantys preparatai. Maciau savo akim. :)

Is medzio gal ir neblogai... nzn reikia pamastyti. Is faneros but neblogai..

O del keramikos, tai nesiulyciau. Nera tai pats ekologiskiausias dalykas, nes vien pagaminimui naudojami degimo procesai. Moli reikia isdegti. Kad isdegti naudojama daug degimo. O paskui degta moli irgi ner labai lengva utilizuoti, reikia kazkaip sutrinti jii miltelius. Sunkoka butu. :)

Fanera, mediena but neblogai...nezinau dar..
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Turėtų būti nedegios medziagos.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Su Raimiu buvom vakar į filtrų gamintojų įmonę nuėję. Ecofiltras vadinasi. Ten išsiaiškinom ką jie gamina. Taip pat išsiaiškinom ką mums dar reikia išsiaiškinti. :)

Pasirodo mums būtina sužinoti kokio dydžio daleles mes norim pagauti su tais filtrais.

Gatvėje voliojasi daug dulkių. Kai kurias susemia valytojai arba spec. mašinos ir išveža. Man atrodo tos dalelės yra per stambios. Jos guli ant žemės, mažai pakyla ir, be to, jas kažkas išveža. Su filtrais tokių kiekių nesurinksi ir neišveši. Čia jau reikia krovininių mašinų. :)

Anastasija pasakojo, kad mašinų išmetamosios nuodingosios medžiagos susimaišo su dulkelėmis ir paskui lengvai skraido po orą. Paskui jos nusėda ant medžių lapų ir žolės, ir kenkia. :)

Manau būtent reikia orientuotis į tokio dydžio daleles. Tik vat dabar reikia išsiaiškinti tą dydį MIKRONAIS. Kiek mikronų dydžio yra tos dalelės. Gal padėsit sužinoti? :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Из автомобильных выхлопов сделают алмазы
28.04.2003 13:21 | Autonews.ru

Австралийские ученые изобрели устройство, которое способно не только на 70% уменьшить выброс вредных веществ, содержащихся в выхлопных газах автомобиля, но и помочь в производстве промышленных алмазов. Устройство нагревает выхлопные газы до температуры, в три раза превышающей температуру плавления стали. При этом все вредные вещества распадаются на положительные и отрицательные ионы. Затем эта смесь охлаждается и ионы формируют менее вредную субстанцию. По словам ученых, устройство может также использоваться для уменьшения выброса вредных веществ заводами, фабриками и другими промышленными предприятиями. Результатом уменьшения количества вредных веществ является увеличение количества углерода в выхлопных газах.

Оказывается, ученые придумали способ превращать этот углерод в технические алмазы. Таким образом, в будущем может сложиться следующая ситуация. Периодически владелец автомобиля, оснащенного разработанным устройством, должен будет вынимать из прибора специальный фильтр с накопленным углеродом. Затем этот фильтр нужно будет отправит на завод, где из углерода будет произведено какое-то количество технических алмазов.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... pic&t=2694
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Давайте вернёмся к первоисточнику. В первой книге Анастасия В Н. Мегре мы встречаем такой текст:
…Самый большой вред наносят вам так называемые машины. Их так много в больших городах, и из каждой исходит неприятный запах и вредные для организма вещества. Самое страшное то, что они смешиваются с частичками земли или пыли, пропитывают её. Движение этих машин поднимает пропитанную пыль, и люди вдыхают это ужасное месиво, оно разлетается, ложится потом на траву, деревья, покрывает всё вокруг. Это очень плохо…
… – Нужно, чтобы все эти машины не только разбрасывали эту гадкую пыль, но и собирали её.
– Как это сделать, говори быстрее!
– Впереди, ну, что там у них торчит такое, как это называется?
– Бампер, – помог я ей.
– Значит, бампер. Внутри него или под ним нужно приделать коробочку с дырочками в верхней её части, сзади тоже дырочки должны быть, чтобы воздух выходил. При движении этих машин потоки вредного пыльного воздуха будут попадать в передние дырочки, очищаться, и выходить из задних дырочек будет уже очищенный на двадцать процентов воздух.
– А где же твои сорок процентов?
– Сейчас эта пыль с дороги никак почти не убирается, а при таком способе её будет становиться всё меньше, так как она будет убираться каждый день и повсеместно. Я рассчитала – через месяц при помощи таких коробочек, если они будут установлены на всех машинах, количество грязной пыли уменьшится на сорок процентов. Далее процент загрязнения не уменьшается, так как влияют другие факторы.
(Книга 1, Анастасия, мягкий переплёт, стр. 109)


Никто из нас не умеет мыслить как Анастасия, и мы не можем понять её мысль, как её понимала сама Анастасия, потому будем пробовать мыслить нашими рассуждениями.
Из первоисточника видно, что первоочередная забота коробочек в том, чтобы собирать пыль, развеянную в воздухе на дорогах. Итак, это будет первый пункт.
Сама коробочка представляет собой обычный пластиковый короб, где внутри коробочки находиться простой воздушный фильтр. В пластиковом корпусе коробочки делаются отверстия, со стороны входа воздуха большие, со стороны выхода маленькие.
Пластиковый корпус коробочки будет крепиться к держателю зажимами, где сам держатель крепиться к бамперу автомобиля намертво. Съемная пластиковая часть коробочки предусмотрена для возможности предъявления Госавтоинспектору наличие фильтра внутри коробочки.
Корпус воздушного фильтра состоит из пластиковой сетки малой толщины.
Сам воздушный фильтр внутри будет представлять собой рулон сетчатой ткани, ну что-то наподобие рулона из марли или бинта, только степень намотки ткани в рулон намного слабее. Можно полученный рулон обработать закрепляющим раствором, чтобы ткань в процессе фильтрации не деформировалась. Так же между тканью можно расположить пластиковые крепления, не дающие деформироваться фильтру.
Воздушный поток, содержащий частички пыли будет проходить через фильтр, очищаться, а частички пыли будут собираться на стенках внутри рулона ткани. Те частички пыли, что войдут в фильтр первыми – станут своего рода уплотнение фильтра, где будут задерживать ещё более тонкие частички пыли. По истечении некоторого времени фильтр наполниться, будет загрязнён, что потребует замены фильтра. Замену фильтров можно проводить 2 раза в год. Один раз менять в конце осени, перед зимой, так как зимой нет такого количества пыли, как летом - за зиму фильтр заполниться очень мало, второй раз в середине лета.
Пункт второй об утилизации фильтров.
Для обычных порядочных граждан такой вопрос не должен стоять потому, как гражданин любящий свою страну будет приносить использованный фильтр в организацию по утилизации. Но вот та пьяная муха, несомненно, этого делать не станет и просто выбросит грязный фильтр на обочине дороги, где ещё посмеётся над живущими рядом людьми – какой я им оставила подарок. Здесь нужно торговым организациям предложить простой обмен фильтров с доплатой сдаешь старый – получи новый. Покупая коробочку для очистки воздуха впервые, изначально коробочки укомплектованы фильтрами.
Пункт третий о предложении Госавтоинспекции об указании авто владельцам приобретении и установки очистительных фильтров воздуха на транспортные средства.
Здесь можно предложить те же правила, те же пути внедрения указа, что были предложены при обязательной установке ремней на автотранспорте.
Можно объяснить инспекторам, что наличие коробочек в первую очередь скажется на улучшении качества воздуха на дорогах, так как инспектора сами этим воздухом дышат. Второе, что не маловажное, отсутствие коробочки на транспорте – первый предлог водителю о внесении штрафа. Так же автоинспектор может попросить показать наличие фильтра в коробочке, отсутствие которого так же может повлечь денежное компенсирование со стороны авто владельца.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... pic&t=2694
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Попробовал изобразить рисунки коробочки, извини, что размер не выдержан – торопился.
Если, что не ясно спрашивай.

Image

Есть небольшое дополнение к предыдущему сообщению.
Предыдущие проекты коробочек представляют собой своего рода маленький кондиционер, где воздух очищается от пыли и грязи, но сам воздух (кислород) в процессе очистки теряет способность окислять углерод, то есть перестает участвовать в процессе дыхания.
Об этом Анастасия приводит аргумент о вредности кондиционеров.
…— Ты тут права сейчас: бывает воздух вредным очень, но человек кондиционер придумал. Он воздух от частичек вредных очищает. И воду минеральную в бутылках продают. Так что сейчас проблемы воздуха, воды для многих, кто не беден, решены.
— Увы, Владимир, кондиционер проблемы не решает. Частички вредоносные задерживает он, но воздух ещё больше омертвляет…
(книга 4 - Сотворение (мягкий переплёт стр.24).

Об этом я писал В. Н. Мегре, но он занят.
Повторю для всех.
Когда воздух проходит через фильтрующий элемент, то мелкие частички остаются на фильтре, но вот сам воздух, а именно кислород, при прохождении через фильтр становиться для дыхания бесполезен, а при большом количестве такого кислорода - опасен.
Дело в том, что при дыхании любого живого существа нужен кислород, но не просто кислород, а именно отрицательные ионы кислорода участвуют в окислительном процессе.
При вдыхании воздуха человеком, только отрицательные ионы кислорода используются при окислении углерода, тем самым, создавая благоприятные условия для течения реакции, а положительные ионы кислорода в этом случае просто не вступают в реакцию окисления, тем самым большое количество положительных или нейтрально заряженных ионов кислорода вредно для дыхания.
Вы скажите, при чём тут кондиционер? А вот при чем. Проходя через фильтрующий элемент, воздух очищается не только от пыли, но и отрицательные ионы кислорода также теряют свой заряд, становясь нейтрально заряженными и в этом случае совершенно не пригодными для дыхания. В помещениях, где работают только одни кондиционеры, а притока свежего воздуха с улицы нет, вы можете заметить о частых головных болях у людей, о вялой деятельности людей, говорящей об отсутствии кислорода, а проще об отсутствии отрицательных ионах кислорода, что участвуют в процессе дыхания.
Вы так же замечали, что при прикосновении к подъехавшему автомобилю иногда можно получить не приятный удар статического электричества. В этом случае многие автомобилисты вешают сзади автомобиля токосъемники, что волочатся сзади автомобиля по асфальту. А откуда появляется статическое напряжение на поверхности автомобиля?
Любое тело, как и любой автомобиль, двигаясь через воздушную среду, встречает сопротивление воздуха, в результате трения о воздух автотранспорт получает на корпусе потенциал. Возникший положительный потенциал на кузове автотранспорта старается забрать на себя отрицательный заряд с ионов кислорода тем самым, делая воздух вокруг себя не пригодным для дыхания. И чем быстрее несётся автомобиль, тем выше статика на поверхности, тем больше отрицательных ионов забирает на себя корпус автомобиля, тем мертвеннее воздух остаётся после него. Разработчики автотранспорта скажут - на корпусе автомобиля вся бортовая сеть имеет отрицательный потенциал, то тем самым автопромышленность борется со статическим зарядом. Так то оно так, но отрицательный корпус только для питающей сети автомобиля, но положительный статический заряд на корпусе автомобиля от этого не исчезает.
Летом воздух будет насыщаться отрицательными ионами за счёт дождя, грозы, растений, но для зимнего времени года таких условий не будет.

Возможно, у вас возникнут замечания.

Šaltinis: http://www.anastasia.ru/modules.php?nam ... pic&t=2694
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Post Reply