Mano maži samprotavimai paskaičius 8.2 knygą

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

na taip ten rasoma apie vestuves.


O tokia meiles istorija kaip 8.2 knygoje(Rodomiro ir Liubomilos)
labai graziai apraso V.Alanta savo istoriniame romane "Sventaragis".
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

Apie plakima nieko nezinau

bet jegelonas tia manau kad Jogaila
J

Post by J »

Apie nuotakos plakimą tikrai neteko girdėti...

Va tau ir Megre...
Gražiai mus parodė... :) :roll: :shock: Vadinasi tebegyvenam bala žino kokiais laikais, nes išlaikėm barbariškus papročius.
Jokio dvasinio tobulėjimo!!!!! Jokios pažangos!!!!!!! :roll:
Ei!!! Kur mes pagaliau žiūrime? :!:
Metas susiprati ir keisti papročius... :lol: :lol:
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Na jeigu Jegelonas yra Jogaila,vistiek nieko nesuprantu. Iki Jogailos praktiskai buvo pagonybe nors ir oficialiai lLietuva ir buvo krikstyta nekarta.
V.Megre pabrazia,kad pagonys buvo zmoniskesni uz krikscionis,bet dabar pagal jo zodzius iseina atvirksciai. Iseina taip,kad visos nuotakos pagonybeje vaiksciojo sumustos.
Zinokit,mane tai tos frazes labai jau uzkabino,kazkas cia ne taip.
Pierre
Posts: 144
Joined: Sun 12 25, 2005, 4:11

Post by Pierre »

Gera naujiena skaitantiems tik lietuviškai.Šendien kniginuose pasirodė 8.2 knyga. :D Gero skaitymo :wink:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

taip, jei kniginuose pasirode, tai gero skaitimo, kas perskaitis - nesigailes :wink: :wink: :wink: :P
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Sustaisė, bet net nerodo . . o gal visus ištraukė :lol:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Basta wrote::lol:
nu Dobe, kaip cia parasei? :lol:
dantis susitaisei, matyt, dabar trukdo lietuviskai kalbet ;) :mrgreen:
:wink: :wink: :oops:
aha, pastebėjote :!: o kiti pirmiau nei aš pradėjo diegti lietuvių k. rašybos paprastinimo taisykles - neberašyti ilgųjų, nebedėti taškelių ant ė, vat ir gaunasi skaitimas, rašimas, prašimas - ta proga ir dantis šverplėtus galiu paroditi - žinokit, čia mane kaip givą matote - :gigi: :gigi: :wink: :P
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

"y" ir afrikoje "y"
tuo tarpu ankstesniuose kompiuteriuose lt raidziu naudojimas buvo problematiskas. nu tai ir pripratom
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

jūs, ką nesupratot, kad čia šiaip bajeriuks, perskaičiau Pierre (turbūt bernukas :P ) žinutę ir smagu pasidarė - nuu bet rašiba, aišku, turi buti taisiklinga :mrgreen: (su protezais) ir :gigi: (be jų) :lol: :wink:
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Kaip tau tinka :lol: :lol: :lol:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

ki-ki-ki :wink: :mrgreen:
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Vakar paėmiau 8.2 vakare, galvoju, reik paskaityt kokį skyrių prieš miegą.. Gulėjo ji pas mane kelias dienas, bet kažkaip net buvau pamiršus.. Pasiėmiau. Iš pradžių skaičiau iš eilės, paskui priėjau tą vietą, kur Megre pradėjo savo mąstymus dėstyt, tą visą praleidau, tik perskaičiau viską, kur pačios apeigos aprašomos..

(Ach jūs, gerieji programeriai, kaip sugebate parašyti žodžius, taip jaudinančius mano širdį.. :D :| )

Jausmai tai iš vis neapsakomi. Kažkoks keistas mišinys.
Kaip aš vis dėlto gyvenu negalvodama, vaikščioju ratais.. Ir vis ne iš esmės.. Ir gyvenu naudodamasi neaišku kieno pasakytais žodžiais.. Paskui iš jų susidėlioji pasaulio vaizdą. Juo rėmiesi.. Paskutiniu metu labai tą pastebėjau, bet.. sau nesugebėjau to pritaikyt (net patarimus žmonės sugeba duoti remdamiesi iš esmės tik kažkada girdėtais žodžiais) :| :lol:
įsiveli į tuos neaiškius žodžių žaidimus ir įsivaizduoji, kad gyveni gyvenimą. Arba gyveni naudodamasis kažkieno sugalvotais šablonais, ir nieko iš esmės nebegalvoji.. tik dėlioji įvairias kombinacijas iš ne savo patirties..

Gerai, grįžtu prie to, ką pasakyt norėjau. Atsiprašau už tą intarpą, labai pasisakyt, matyt, norėjau. :roll: :) :lol:


Pasirodo, pasirodo.. ( :lol: :!: :!: :lol: :lol: ) viskas daug sudėtingiau.. ir visos šitos knygos tai ne šiaip planas, kaip padaryti, kad žmonės būtų laimingi, ne šiaip, kad pasaulis blogai gyvena, o čia sugalvota idėja... sugalvota idėja.. kad, ak, žmonės nelaimingi.. bet tai susiję su mūsų protėviais

Man dabar nežmoniškai svarbus pasidaro vienas klausimas..

Kaip sužinot, ar ta vedų (vedrusų) kultūra iš tikrųjų buvo.. Visa kita nesvarbu, kaip nors, bet jeigu jie iš tikro tokie buvo..
O tą sužinot.. reiks ieškot jausmo, patirti tą buvimą, kažkaip pajust, kad jie yra.
arba nėra. :|

Skaitysiu tą 8.2. iš naujo, dabar jau viską iš eilės, kabinėdamasi prie žodžių, prie minčių.. Bet jei vedai iš tikrųjų tokie buvo..
oi oi..
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Pasirodo šitoj temoj apie tai kalbama.. :lol: :)


8.2. knyga "Naujoji civilizacija. Meilės apeigos" (lietuvių kalba), 23 psl.

(...) Omarijus ir Herberšteinas mini, kad tada, kai jie gyveno Maskvoje, netgi per kunigaikščių ir bajorų vestuves laikytąsi nuavimo apeigos (čia kalbama apie tai, kad moteris turėdavo nuauti vyrui batus, o apskritai Megre nagrinėja įvairias vestuvių apeigas), be to, per vestuves dar tris kartus buvo jaunajai suduodama rimbu, kuris paskui drauge su dovanomis įdedamas į skrynelę. Ta apeiga buvusi gyva Lietuvoje iki Jogailos laikų. (...)


Ar esate girdėję tokį paprotį? aš tai pirmą kart tokį girdžiu. Gal kas labiau su šiais dalykais susidūręs? Kur galima būtų sužinot, ar toks paprotys iš tikrųjų buvo?
jei nebuvo, tai gal galima būtų Megre laišką parašyt, kad jis patikslintų šią vietą ir neklaidintų žmonių?

Bet vat pagalvojau, kad kad tie Omarijus ir.. galėjo būti aprašę tokį paprotį, tačiau tik mes tokio negirdėjom ir tokio gal visai nėra net buvę.. tai jau apeliacijos nebėr kam duoti. :roll: Juk ar maža dalykų apie lietuvius ir kitas tautas svetimšaliai yra parašę?..

Ar buvo toks paprotys?
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Dabar kaip tik turiu toki dalyka... pabandysiu paklaust destytojos... apie ta omariju...

O is kur knygele gavai, Gabriuk? as dar knygynuosna neradau...
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

iš Laimio, o jis iš leidyklos. Jis dar turi 12. :)
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Gabriukas wrote: Jausmai tai iš vis neapsakomi. Kažkoks keistas mišinys.
Kaip aš vis dėlto gyvenu negalvodama, vaikščioju ratais.. Ir vis ne iš esmės.. Ir gyvenu naudodamasi neaišku kieno pasakytais žodžiais.. Paskui iš jų susidėlioji pasaulio vaizdą. Juo rėmiesi.. Paskutiniu metu labai tą pastebėjau, bet.. sau nesugebėjau to pritaikyt (net patarimus žmonės sugeba duoti remdamiesi iš esmės tik kažkada girdėtais žodžiais) :| :lol:
įsiveli į tuos neaiškius žodžių žaidimus ir įsivaizduoji, kad gyveni gyvenimą. Arba gyveni naudodamasis kažkieno sugalvotais šablonais, ir nieko iš esmės nebegalvoji.. tik dėlioji įvairias kombinacijas iš ne savo patirties..

Oi kaip prie sirdies man sie zodziai . As kaip tik panasiai pati dabar mastau.......


O apie tuos vestuvinius paprocius tai ir as nieko neesu girdejusi. Siaip munistai, jei zinot tokius, daro kazka panasaus per vestuviu apeigas. Tik vietoj rimbo naudoja lazdele...?... nu tarp ju irgi yra lietuviu :D
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Bet tai gal vis delto kas nors supranta Megre aprasytus paprocius.Viskas buvo iki Jogailos...Bet gi pats Jogaila tai visdelto buvo pagonis ir iki jo buvo pagonybe,tai reiskia,kad artima vedrusu kulturai.O iseina taip,kad Jogaila "apsviete"visus lietuvius,nors ir itakos jokios lietuviams neturejo.
Vistiek nieko nesuprantu...
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

kaip suprantu, ten Megre nuo kažkokių neaiškių šaltinių tuos pamąstymus nurašęs. taigi mes patys galim istorinius šaltinius pasiskaitinėt ir savo išvadas darytis. Nemanau, kad Megre ką nors labai išmano apie lietuvių papročius ir istoriją. :) ten buvo tik nuorašas iš kažkokios knygos (aš taip manau), kurioj kažkoks istorikas sensacingai apie lietuvius buvo parašęs
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Na turbut taip ir yra,bet tada ir kiti jo parasyti apmastymai klaidingi arba isvis nieko verti.
Post Reply