Ar reikia atsisakyti civilizacijos?

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Ar reikia atsisakyti civilizacijos?

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 21:47, edited 1 time in total.
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

>Tai kad kalbėti apie atsisakymą nuo visų buitinių prietaisų?

padauziukai
Anastasija ir nesiulo atsisakyti tu prietaisu...

cia esme pasiruosime be ju apseiti.
reiketu pasimokyti is New Orlean patirties. kai audra uztvinde miesta ir neliko elektros tai ne tai kad rankomis reikejo skalbti, bet mieste pradejo siauteti gaujos kurios zude ir prievartavo moteris, policininkai zudesi negaledami matyti plaukiojanciu gatvese isdraskytu lavonu.

taigi arba reikia ruostis susidurimui su gaujomis arba ieskoti keliu atsitraukimui.
anastasijos idejos rodo kelia kovai be kraujo praliejimo ir is viso panaikinimui tokio reiskinio kaip siauciancios ir zudancios gaujos, karai, marai ir stichines nelaimes

kaip Dievo karys as nenoreciau zudyti is viso, todel geriau isvengti tokiu situaciju.
kaip sake vienas garsus vakaru kulturos karvedys
"nori taikos - ruoskis karui"
kaip sake vienas garus rytu kulturos karvedys
"isvengta kova - laimeta kova"
"laimetojas pirma laimi kara o tik tada veda armijas i musi, pralaimetojas pirma veda armijas o tada tikisi laimeti kara"
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Padauža wrote:Anastasija neskalbia, jai užpakaliuką lokė nulaižo, arba vilkė...
O mes gyvename civilizacijoje. Ir jei tie prietaisai sukurti, reiškia, žmogus evoliucuonavo, tobulėjo, jo smegenys sugebėjo materializuoti visa tai!
Tai kad kalbėti apie atsisakymą nuo visų buitinių prietaisų?
Oi, Padauža. :) Niekas gi iš tavę neatima skalbimo mašinos. :) Gali būt rami. Kiekvienam yra duota laisvė. Ir Anastasija sako, kad netgi negalima staigiai atsisakyti visų prietaisų. Reikia juos naudoti ir tik kai pastebėsi, kad tau jie nebereikalingi, tai tada nustoti naudoti. Vat, pvz. aš daba nustojau žiūrėt televizorių, nes jis man nereikalingas... paskui gal nustosiu ir šitą kompą naudot, kai jis man bus nereikalingas, o paskui gal ir dujinės viryklės man nebereikės... ir t.t. Bet aš kalbu tik už save. Jei yra žmonių tarp mūsų, kurie nori žiūrėt televizorių ar nori skalbimo mašinos, tai prašom juos ir turėti. Visur yra jūsų valia. Aš tikrai nesikėsinu į tavo Padaužėle skalbimo mašiną... man jos nereikia, tai aš ir nesiruošiu iš tavęs jos atimt. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 21:48, edited 1 time in total.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

:) Jeigu, jai reikės, tai bus ir mašina. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Panaši tema

"Tuo gyvenate, ar tik kalbatės, kad norėtumėte gyventi?"

LINUTE:
Parašyta: Sk. 2003 08 10, 14:06

Ar tai tik plepalai? Jus istiesu gyvenate butent taip, kaip rasote, sakykime, fantazuojate :D Galbut tai jusu vizija, tolimos tolimos ateities vizija 8)


Ingrida:
Parašyta: Sk. 2003 08 10, 15:05
--------------------------------------------------------------------------------
:P
Oi, Linute, gyvename gyvename. Ir fantazuojame, ir fantazijoms terminai yra, ir dokumentai fantazijos tvarkomi. Ir ...


Vėl pasikeičiau...:
Parašyta: Sk. 2003 08 10, 21:12
--------------------------------------------------------------------------------
Na, kaip, LINUTE, kai kurie dalykai kuriuos rašom, tai yra tik fantazijose. Dar tik sumąstėme, tačiau nespėjome įgyvendinti, tačiau kai kurios mūsų rašomos mintys tai tikrai įgyvendinamos ir mes jomis gyvename.

Pvz. apie avytes, apie savo nuosavą rastų mažiuką namuką ir žemės gabalėlį kuriame galėčiau basas vaikščioti ir žvaigdes skaičiuoti..tai apie tai aš tik svajoju, svajoju apie vaikus, mylimą ir laimingą šeimą...

o pvz. medelių vazonėliuose tai turiu tiek pasisodinęs, kad tuoj pradėsiu juos dalinti į kairę ir į dešinę...susipažinau su daugybe augalų šių dviejų metų bėgyje, susiradau žemę gerą, bereikia tik nupirkti...šitie dalykai tau jau ne fantazija...

p.s. o kodėl klausi? užkliuvo kas nors tokio ar nerealu kas nors atrodo? :)


Svaja:
Parašyta: Sk. 2003 08 10, 23:06
--------------------------------------------------------------------------------
As esu ties riba,kai pradeda pildytis pacios netikeciausios mano svajones ir fantazijos.Tai padeda nenuleisti ranku ir dar tvirciau tiketi savimi ir savo svajonemis.


LINUTE:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 9:03
--------------------------------------------------------------------------------
Mane suzavejo tas siekis link naturalumo :roll: "Prisiminkime protevius ir ju gyvenima" tiksliau skambetu. Ar jur ir dabar einate link to, butent dabar, o ne ateities sodybose gyvensite pagal kitus kanonus. ir dabar atsisakote civilizacijos privalumu, kiek suprantu, vieno is pagrindiniu "dziaugsmu", PC ir interneto, nezadate atsisakyti net ten :D :D Taip pat kalbos apie asmens higienos prieziura senobiskai, be visu tu wella, fairy, cilit, kvepiancio muilo ir pan. Netikiu, kad viso to dabar atsisakete :? Ar nebus per daug skausmingas pereinamasis laikotarpis, kai atslugs euforija :?: :?:


Aurelijus:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 9:17
--------------------------------------------------------------------------------
Dauguma tavo isvardintu "civilizacijos privalumu" atnesa ne norima teigiama poveiki, bet atvirksciai - dar labiau kenkia. Tik pagalvok kiek nuo tu welu ir pan uztersta gamta - vanduo, oras, todel musu kunai neatsparus ligoms, mes del visko tampame alergiskais.


Vėl pasikeičiau...:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 9:25
--------------------------------------------------------------------------------
LINUTE, na jei skaitei Anastasijos knygas, tai ten išdėstytas planas nėra skausmingas. Kai darai ką nors staigiai, tai gaunasi labai skausmingai. Taip yra su revoliucijomis. Bet be revoliucijos dar galima ir lėtai žmonių sąmonę pakeisti. Tada žmonės nepatiria tiek daug skausmų.

Anastasija siūlo kaip tik lėtąjį variantą, t.y. atsisakyti visko po truputį. Nemanau, kad yra dabar pas mus žmonių, kurie galėtų mesti viską ir išeiti nuogi basi į miškus ir susirasti ten maisto ir laimingai gyventi. Ne Anastasija to nesiūlo. Ji siūlo sukurti ekologiškas sodybas po truputį. Iš pradžių ten gali būti ir skalbimo mašina ir radiatoriai ir orą teršiančios mašinos ir daug kitų mūsų civilizacijos dalykų. O paskui, bendraujant su augalais, po truputį jų atsisakinėti.

Kalbėsiu apie save, nes taip yra teisingiausia. Ką aš dabar darau, kad būtų ekologiškesnis oras ir vanduo? Valgau tik su mediniais šaukštais. Daug mieliau taip valgyti...Maudausi žiemą upėje ar sniege. Tas užsigrūdinimas yra sveikas ir nuostabus dalykas. Auginu medelius, jie juk orą valo. (Rusijos sodininkai pasodino milijardus medelių, kiek oro prigamino). Dėl atsisakymo ko nors. Na, jau trečius metus nenaudoju muilo. Atsisakiau. O kam jo reikia? Kūnas išsiprausia su vandeniu. Ir kvepia. Muilas užmuša gerasias bakterijas. Nenaudoju jau putų skutimuisi. Kam jų reikia? Ir taip nusiskutu. Prieš pirkdamas kokį daiktą pagalvoju ar jis ekologiškas. Pvz nusipirkau pjūklą su medine rankena, nors buvo ir pigesnių ir geresnių. Stengiuosi Maximoj kuo mažiau polietileninių maišelių paimti. Dabr galvoju kaip čia išsisukti nuo šampūno. Gali stebėti diskusijas forume UŽMIRŠTOS PROTĖVIŲ ŽINIOS. Prisimaliau kaštonų, putoklio. Keptuvę plaunu su kaštonais, jau Feirio nenaudoju. O indus bent jau vasarą tai plaunu su putokliu. Žiemai dabar pasiruosiau medžiagos žiūrėsiu ar pavyks. Jei pavyks tai būsiu dar mažiuku žingsniuku pajudėjęs į priekį.

Kitas dalyks yra tai, jog atradau AMWAY produkciją. Dabar ketinu ją pabandyti. Ten daug ekologiškų prekių. Jos neteršia gamtos ir buteliukai iš vaško - taip pat neteršia gamtos. Tarp mūsų daug tokių, kurie dabar keičia save ir atsisako šio bei to po truputį.

Šampūnas yra dabar tas dalykas prie kurio dirbu. O kas dar? Daugiau jokių fairy, wella, kvepiančio muilo, kvepalų ir kt. nenaudoju...

Taip, kad judam judam, o kad neskaudėtų, tai judame po truputį.

P.S. dėl elektros, aš jos sodyboje neturėsiu, bent jau pirmuosius penkerius metus. Namas bus medinis, mediniai ir moliniai indai, jau dabar tokių turiu, geldą išsiskaptuosiu, o apšvietimui naudosiu žvakes, daba jau turiu - tikro vaško - labai kvepia ir labai ramina..


LINUTE:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 9:37
--------------------------------------------------------------------------------
Po skutimosi butina dezinfekuoti. Ar to nedarai?
Zinoma, staiga pulti i gamtos glebi nei vienas manau nesugebetu. Ar jusu sodybos bus be TV? Ar ir toliau dirbsite savo dabartinius oficialius darbus? Tuomet kasdieninei kelionei i darbus be automobilio neapsieisite, su vezimu juk nevaziuosite :D O kaip seima? Zmonos, vaikai, vyrai, ka jie mano apie tokius seimos pasiekeitimus. Viena kai pats keitiesi, o visai kas kita, kai "priversti" (nebijokime to zodzio, nes ne visi juk taip masto) keistis kartu su jumis... :?


Vėl pasikeičiau...:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 10:17
--------------------------------------------------------------------------------
LINUTE. O kam reikia dezinfekuotis po skutimo? Odekolonai nužudytų mano gerasias bakterijas ant veido ir užmuštų mano malonų kvapą. :) Mitas, kad dezinfekuoti reikia.

TV pas mane nebus, nes jo ir dabar nežiūrau. Mano gudruolė princesė į beveik visus mano pasikeitimus reaguoja teigiamai ir pati mielai plauna indus su putokliu (net mieliau negu aš!). Jai TV nereikia, o gamta ji irgi rūpinasi. Tokios sąlygos, kokias aš jai siūlau, jai priimtinos, be to be jos žinios juk nieko ir nedaryčiau...Gera ji pas mane...

Priversti jos nė nebandau. Kaip ji nori taip gyvena. Svarbu, kad aš neteršiu gamtos, o kitam pakomanduoti juk negaliu. Bet ji gera pas mane ir atrastas naujoves priima. Manau viskas bus tvarkoj.

Dabar dėl darbo. Ketinu susikurti darbą vietoje, savo sodyboje. Nėra čia ko dirbti pavaldiniu ir klausyti šefo. Aš pats sau šefas. Nebent galima vystyti bendrą vaistažolių pvz verslą ar turizmu užsiimti kartu su bendraminčiais. Tokias idėjas svarstome jau dabar, tariamės su žolininke Balvočiūte, turime tris farmakologes su licenzijomis, manau gausis kažkas gražaus.

Važinėti neketinu, nes neturiu mašinos, nors kai sutaupysiu pinigų tai žadu nupirkti mašiną savo princesei. Tačiau sukursiu tokią nuostabią gyvenamą vietą, kad važiuoti niekur nesinorės. Ir prūdas ir upė ir miškas ir ko tik reikia po ranka.

Dėl kitų: kas kaip norės tas taip gyvens. Girdėjau daug žmonių vesis ir internetą ir vešis ten skalbimo mašinas, gal kam reikės ir televizoriaus ar radijos. Beje, Gedminuose mūsų kolegos taip ir gyvena, ten pilna šiuolaikinių civilizacijos išradimų. Pamatytum tu jų namą! Nors jie irgi stengiasi daug ekologiškų žingsnių daryti - medinis namas, jaukus, didžiulis, gražus, modernus, nuostabus.

O ko taip LINUTE skeptiškai žiūri? Ką sunku patikėti? :)

O dėl civilizacijos privalumų ir trūkumų, tai žinok kiekvienas darysis taip kaip nori. Jei prisijungi prie mūsų tai galėsi ir TV turėti ir dujinę ir siurblį. Mes žmonės kurie neprivalo iš karto visko atsisakyti. Dar kartą kartoju - NEPRIVALOME mes atsisakyti civilizcijos. Kiekvienas atsisako ko kas nenori naudoti.

Aš manau, (ir penktojoje knygoje taip parašyta), kad į mūsų sodybas mes pasiimsime kas geriausia iš abiejų civilizacijų - iš mūsiškės ir iš gamtos civilizacijos. Bus nuostabus darinys. Pvz skalbimo mašina su ekologiniais mikroorganizmais vietoj skalbimo miltelių. (Na čia kol kas tik svajonė.)

LINUTE, nori pamatyti žmogų, kuris nenaudoja visokių wella, fella, fairy, skutimosi putų, dezinfekcijos, muilo ir t.t. išskyrus šampūną? Pačiupinėti netgi leisiu. Gal ir tu užsikrėsi, aš pvz taip užsikrėčiau vegetarizmu.. :wink:


LINUTE:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 10:42
--------------------------------------------------------------------------------
Ir kaip sekasi vegetarizuoti? :wink: Koks staziukas? Ar tu tikrasis vegetaras, ar tik 1/2 vegetaro, kurie ne visko atsisako.. 8)


Vėl pasikeičiau...:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 10:53
--------------------------------------------------------------------------------
Aš nevalgau mėsos, žuvies ir kiaušinių (jei jie sausainiuose ar duonoje, tai valgau) stažas penki-šeši metai nepamenu. O užsikrėčiau nuo vienos merginos. Pamačiau, kad tai įmanoma ir pats taip padariau. Gali ir tu pamatyti kaip gyvena žmonės be kai kurių civilizacijos dalykų ir tu užsikrėsi :wink:


bute:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 11:02
--------------------------------------------------------------------------------
Lenkiu savo "žila" galva prieš Vėl pasikeičiau... daug jau zmogus padarė. :wink:

O LINUTEI noriu pasakyti, jei perskaitytum visas knygas, daug aiskiau viskas butu. Bent jau man taip buvo. Is pradziu nepatikliai i viska ziurejau. Manau visokiu bus tu zmoniu, ir "tikruju" ir "nevisai", kai kas gal atkris pabande, kiekvienam savo.

:) geros dienos.


LINUTE:
Parašyta: Pir. 2003 08 11, 11:07
--------------------------------------------------------------------------------
As maciau, jau sakiau, turiu draugu Kernaves miskuose, kurie jau virs 10 metu gyvena beveik be civilizacijos :D Sakau beveik, nes is tiesu, visko atsisakyti neimanoma. Vienas draugas gyvena be TV, telefono, jis reikalui esant pasisukalioja nuo kalvos :D O jei jau reikia pasiskambinti ar jo kas iesko, tai tiesiog nueina pas kaimyna, kuris a la sekretorius :wink: :lol: Ten net mobilusis rysys netraukia :)
Ten labai daznai atvyksta sveciu is "civilizacijos", tiesiog pabuti, pakaifuoti, atitrukti :D
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

pritariu tau Padauza. Kartais su vyrais gincytis neverta kol jie to neisbande savo kailiu.
<o kokie ranku pirstai buvo pas musu mociutes,nuo salto vandens ir grezimo>.
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

rubus reikia pakabinti ant virves ir viskas
lietus + saule juos isskalbia svariai
aisku nublukina spalvas bet argi tai svarbu, uztat rankos nepavargusios nuo salto vandens grezimo
ir skalbimo mileteliu nereikia jokiu

zinoma kokie tepalai taip nesiskalbia, bet nebus sodybose juk tepalu... ?
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

O kas yra civilizacija? Kazkaip atrodo, kad sis zodis turetu reiksti zmonijos tobulejima. O kol kas akivaizdi tik degradacija. Argi tobulejimas gali zengti koja kojon su tokiu planetos nuniokojimu? Ni kakaja cia ne civilizacija.. O vat isradimais is musu istorinio laikotarpio as visai ne pries naudotis. Ypach skalbianke (be kitu, ko gero, apsieiciau :D). Nors zinau ka reiskia viska skalbt rankomis, tiesa vandenuka as sildydavau. Vasara, sode, tai miloje del, man net malonumas skalbti rankom, grezt nereik, viskas po to saulute kvepia. Na o ziema rubu kiek maziau, vandenuka irgi galima pasildyt (cia is bedos). O jei bus skalbianke, tai galima bus Amway priemones naudot, ka beje dabar ir darom. Jokiu fairy, cilit ir ariel nenaudojam.
TV daiktas nereikalingas. O vat internetas, tai nezinau, ziurint kokius darbus dirbsim, gal ir prireiks.
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Dievo karys wrote:rubus reikia pakabinti ant virves ir viskas
lietus + saule juos isskalbia svariai
aisku nublukina spalvas bet argi tai svarbu, uztat rankos nepavargusios nuo salto vandens grezimo
ir skalbimo mileteliu nereikia jokiu

zinoma kokie tepalai taip nesiskalbia, bet nebus sodybose juk tepalu... ?
Ar bandei taip, ar tik ideja??? :lol: :lol: :lol:
Lietus nelyja pagal rubu issitepima :lol:
O ypac pagal vaiku rubu issitepima...as tiek rubu neturiu(o ir nenoriu tiek), kad laukciau lietaus... Nors, aisku, pati mintis nebloga
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Pasikartosiu, bet aš galvoju, kad atsisakyti nieko nereikia. Mes kuriam naują civilizaciją. Ir į ją turi būt sudėta viskas kas geriausia iš dabartinės civilizacijos ir kas geriausia iš natūralaus pasaulio. Nauja civilizacija turi būt lydynys šių dviejų civilizacijų.

Pateiksiu konkretų pavyzdį kaip tai gali atrodyti.

Daugelis ekologinės energetikos atstovų pripažįsta, kad saulės energijos panaudojimas yra geriausia ką mes turime civilizacijoje šioje srityje. Saulės baterijos yra pažangiausia, mažiausiai kenkianti gamtai energijos gavimo rūšis. Kadangi šis dalykas yra geriausias, tai turėtume jį paimti į savo kuriamą naują civilizaciją.

Pvz. pas mane sklype nėra, o gal ir nebus elektros. Nes dabartiniai būdai jos gaminimo ir perdavimo yra labai nepažangūs. Atmonė elektrinė, hidroelektrinės ir aukštos įtampos laidai labai kenkia aplinkai ir pripažįstama, kad tai nėra pats geriausias civilizacijos pasiekimas. Tie kam rūpi gamta, geresnės gyvenimo sąlygos ir kas turi daug pinigų investuoja į lokalias vėjo jėgaines ar saulės jėgaines.

Todėl galvoju, kad galima nusipirkti saulės baterijų nedidelio galingumo ir pakrauti jomis kompiuterį ar mobilų telefoną.

Na, jei naudosim kas geriausia iš vienos civilizacijos ir iš kitos, tai gaunam labai puikių rezultatų:

Turim ekologinę gražią ir jaukią sodybą be elektros stulpų ir elektros laidų, neprisidedam prie kraštovaizdžio naikinimo, t.y. elektos atvedimo iki mūsų sklypo, neprisidedam prie paukščių naikinimo... Žodžiu, turim gražią ekologinę sodybą, o joje turim aukščiausius moderniausius civilizacijos pasiekimus - kompiuterį, internetą (dabar jau galima bevielį naudot (kainuoja 50 lt į mėnesį), mobilų ir pakraunam juos saulės baterijomis.

Galbūt galima nusipirkti ir daugiau saulės baterijų, kad galima būtų išmaitinti ir skalbimo mašiną, bet tai jau daug kainuotų. :) Reikia mąstyt kitokius sprendimus. Galima ieškoti nedaug energijos eikvojančias skalbimo mašinas ir tada jų maitinimas nebus perdaug brangus, taip pat galima naudoti tokią produkciją kaip AMWAY, ten yra dalykėlių kurie nekenkia aplinkai ir galima plauti šaltame vandenyje. Be to, reikia išnaudoti pirtis. Pirtyje yra šilta, kol prakaituoji gali šiek tiek paskalbti. Likusią dalį skalbinių gali įmest į skalbimo mašiną (sumažėja reikiamos elektros energijos kiekiai).

Žodžiu, siūlau paimti kas geriausia iš abiejų civilizacijų ir sujungti į vieną darnią visumą. Gausim trečia civilizaciją, kurioje ir gyvensime gražiai ir laimingai. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Post Reply