Religija ir Anastazija

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
eXiLiUmAs
Posts: 32
Joined: Thu 03 30, 2006, 20:23

Religija ir Anastazija

Post by eXiLiUmAs »

Sveiki!

Gan seniai esu skaites viena Anastazijos knyga.. Tuo metu is esmes galiu pasakyti, kad ji mane kazkuo patrauke.. Bet.. Dabar, po gan ilgo laiko mastau, kaip susijus Anastazija ir religija? Kokie yra Anastazijos religijos pagrindai? Ir ar tai nera sekta?? Noreciau isgirsti protingu zmoniu argumentu sia tema, ir apskritai nuomoniu.. Kadangi studijuoju Teologija, tai mane sudomino toks dalykas, kaip Jus mielieji apsigintumet, jei jus pavadintu sekta?? Kokie argumentai? Aciu uz atsakymus..

K. A.
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

O kuo remiantis kas nors galetų teigti, kad mes ESAME sekta? :D
Niekas mūsų nepuola, kodėl gintis turėtume? :oops:
Jei kažkas viską, ko nesupranta, vadina sektom, tai jų problema, ne mūsų....
Pierre
Posts: 144
Joined: Sun 12 25, 2005, 4:11

Post by Pierre »

eXiLiUmAs, kai perskaitysi visas knygas tada ir paklausk jai dar kils tokie klausimai.

Ir dar saves paklausk kuo skiriasi religija nuo sektos.
eXiLiUmAs
Posts: 32
Joined: Thu 03 30, 2006, 20:23

Post by eXiLiUmAs »

Kaip matau jus nuostabiai tolerantiski, bet as niekur nematau argumentu!!.. As jus uzpuoliau, ir klausiu, irodykit, kad neesat sekta!! O kuo religija skiriasi nuo sektos as zinau.. Taip, kad tamsta gali ir neizeidinet manes.. Taij kodel jus neesate sekta?? :)
Pierre
Posts: 144
Joined: Sun 12 25, 2005, 4:11

Post by Pierre »

Atsiprasau bet as taves neizeidineju.O tu musu nepuldinek.

O sekta mes nesam todel kad norim gyventi sveikai, ekologiskai - netersdami gamtos, ir myleti savo bendramincius.

Ar cia sekta?
eXiLiUmAs
Posts: 32
Joined: Thu 03 30, 2006, 20:23

Post by eXiLiUmAs »

Aciu uz pateiktus argumentus... O papasakok man neisprususiam, koks jusu santykis su Dievu, ir krikscionybe??
Pierre
Posts: 144
Joined: Sun 12 25, 2005, 4:11

Post by Pierre »

Asmeniskai as dieva tikiu, nors i baznycia nevaikstau.Svenciu Velykas, Kaledas ir kt krikscioniiskas sventes.

O kodel tu taip stengiesi yrodyti kad mes sektantai?Ar tik tada butu patenkintas tavo ego. Ar tu visada toks itarus ir priekabus?

Su tavim bendrauti labai sunku :wink:
eXiLiUmAs
Posts: 32
Joined: Thu 03 30, 2006, 20:23

Post by eXiLiUmAs »

Man tai daugiau smalsumas, o ne kazko irodymas.. Man idomus jusu judejimo santykis su Dievu, Baznycia, krikscionybe.. Bet velgi tavo pasakyme atsiranda tokie neatitikimai.. Pvz, kiek zinau Anastazija daug kalba apie kosmines sroves, ir panasius dalykus, kuriuos krikscionybe neigia, vadinasi tavo dievas nera krikscioniu Dievas? Ar teisingai suprantu? Ir tavo baznycia, ar maldos namai nera mano Baznycia.. Vadinasi tavo dievas yra Anasazijos dievas.. Tada papasakok koks jis??
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

eXiLiUmAs wrote:Man tai daugiau smalsumas, o ne kazko irodymas.. Man idomus jusu judejimo santykis su Dievu, Baznycia, krikscionybe.. Bet velgi tavo pasakyme atsiranda tokie neatitikimai.. Pvz, kiek zinau Anastazija daug kalba apie kosmines sroves, ir panasius dalykus, kuriuos krikscionybe neigia, vadinasi tavo dievas nera krikscioniu Dievas? Ar teisingai suprantu? Ir tavo baznycia, ar maldos namai nera mano Baznycia.. Vadinasi tavo dievas yra Anasazijos dievas.. Tada papasakok koks jis??
Pala pala... Kažką pats painioji, teologe :)))
Koks skirtumas, kaip vadinti tą Aukščiausiąjį? Dievu? Absiliutu? Visatos Protu? Dar kuo nors... Jis nuo to pasikeis? Ne!
O skirtumas, KUR ieškoti Jo savyje - didelis.
Pastaruosius kelis metus taip klaikiai (nesibodžiu šio žodžio) nusivyliau bažnytininkais ir cerkvės veikėjais, kad apskrtiai nebematau reikalo gadinti sau nuotaikos ir eiti klausyti programuojančio kunigų ar šventikų balselio į taip vadinamus maldos namus.
Tam tinka ir mano paprastas butas, o dar geriau - tikrieji Dievo namai - gamta. Juk Jis visur. Bet už tai, kad Jam meldiesi, pingų mokėti Jis neprašo.

Bažnyčia - sumaniai užsuktas pinigėlių melžimo aparatukas.
Bet tu - potencialus jos tarnas, jei pasirinkai tokais studijas. Tad ne diskusija gautųsi, o mūsų provokavimas pasakyti kažką tokio, ko tu ir sieki išgirsti.

Pasakysiu tik tvritą savo įsitikinimą: TAIP, sekta. Ir tie, kurie gyvena TIK fanatiškai laikydamiesi Jos (nastasijos) nurodymų, iš tiesų elgiasi kaip klasikiniai sektantai. Patenkintas?
Bet ne visi yra sektantai. Daugelis žmonių perskaitė knygas, bet nepasidavė programavimo įtakai. Jie neprisijungė prie sektos...
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Na, pasakysiu kaip man atrodo. Anastasija idėjomis susidomi įvairūs žmonės, išpažįstantys ar neišpažįstantys krikščionybę ir panašiai. O Anastasijos idėjos.. jos kažkaip neįpareigoja prisiimti vienokį ar kitokį Dievo išpažinimo būdą. Nežinau, turbūt neaiškiai šneku.

>Pvz, kiek zinau Anastazija daug kalba apie kosmines sroves, ir panasius dalykus, kuriuos krikscionybe neigia, vadinasi tavo dievas nera krikscioniu Dievas?

Man atrodo, kad svarbu savęs paklausti ir sau atsakyti - ar tas Dievas, kuriuo tiki musulmonai yra kitas Dievas? Šiaip, keistas klausimas. Bent aš netikiu jokiu Anastasijos dievu, ji apie tokį ir nekalba, ji tiesiog apibūdina, kaip ji supranta Dievą (tai yra, mylintį, kaip kosminį tėvą, visos gyvybės sutvėrėją, linkintį savo vaikams gero), o jei ir Tu taip manai, tai net nežinau kieno čia Dievas. :)

Ar Dievas ir jo garbinimo ritualai yra tiesiogiai susiję? Ar musulmonų dievas yra kitas dievas? Va tokie klausimai man kyla (aš sau į juos jau esu šiam gyvenimo etapui atsakius) :)
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

gal kažkas atsiskiria. Kaip visur yr visko. Net ir vieno žmogaus gyvenime. Šiaip, yra toks pavojus, kad tai gali nueit į sektas. jei aplinkiniai pradeda įtariai žiūrėt, pirma reakcija nepatyrusio (kaip pasakyt??) žmogaus turbūt yra atsiskyrinėjimas, ar pradėjimas savęs matyt kaip kažkokio geresnio, tobulesnio. jei tik viduje bandysi atsiskyrinėt nuo pasaulio - tokią matau idėjų "grėsmę". Bet bandžiau sugalvot bent vieną konkretų žmogų, kuris yra fanatiškai paniręs, ir nesugalvojau. O teoriškai turėjo tokių būt, bent aš manau, kad turėtų būt, yra. Man baisiausia būna, kai prasideda tokie pasakymai: "o, jei gyvenčiau sodyboje..", "gamtoje viskas būtų kitaip, gyvenčiau gražiau ir panašiai". Tikslaus atitikmens tų emocijų dabar nerandu. Ir kartais jaučiasi (bent man, aš turbūt per daug įtariai žiūriu), kad žmogus sako tai lyg kokią šabloninę frazę, nes taip lyg reikia sakyt. Čia man yra didysis a. sektantiškumas. (Bet ne man spręst. Gal tas žmogus yra jau viską išjautęs, o aš ne taip interpretuoju arba tiesiog vibracijos su žmogum skiriasi ir teisingai žmogaus nesupranti. :P)



O jei, eXiLiUmAs, klausi, ar tarp "anastasijiečių yra nesilaikančių tradicinių katalikų ritualų ir dogmų?, ir tai vadini sektantiškumu, tai manau, kad tokių sektantų yra nemažai, maždaug panašus procentas kaip ir tarp statistinių lietuvių. :) juokauju, aišku, bet kartu ir nejuokauju :)

Reiktų apsibrėžt, ką Tu vadini sekta, tada lengviau būtų kalbėtis. Bastos pateikti apibrėžimai tinka?


>O kuo religija skiriasi nuo sektos as zinau..
beje, Anastasijos idėjose religijos mažai, o, jei tiksliai, tai nėra. Knygose tik kalbama apie religijas, bet nauja religija nekuriama (bent jau ta moteris sako, kad nenori sukurti naujos religijos ir visaip kaip bando įspėt, kad nekiltų noras daryt iš jos kulto. :))
eXiLiUmAs
Posts: 32
Joined: Thu 03 30, 2006, 20:23

Post by eXiLiUmAs »

Labas rytas labas rytas.. :) Labai dziugu, jog siryt radau tiek daug ir tokiu issamiu atsakymu.. Gerbiu ir dekoju jums uz tai.. Pabandysiu trumpai apidudint kiekviena atsakyma is savos puses..

Urielė: Man uzkliuvo tokia mintis, kad nebepasitiki nei Baznycia, nei Cerkve, nei kitais maldos namais, kurie yra oficialus kulto namai.. Taigi, is esmes, tarkim Baznycia nereikalauja tu auku, kurias sakai ji ima.. Tai yra SAVANORISKAS dalykas, gali mesti, gali ne.. Ir niekas uz tai taves nei mus nei baus.. Jei esi buvusi tokiose baznyciose, kuriose Reikalaija, vadinasi tai nukrypimas (kad ir kaip bebutu gaila, bet Baznycia irgi ne visada yra sventa).. Toliau tesiam.. Sutinku, kad musu namai taip pat turi buti maldos namai, ir Kristus taip sako, jis sako, "kai noresi melstis, eik i savo kambareli, uzsidaryk jame, ir karstai melskis. Ir Tevas, esantis slaptoje tau atlygins".. Ar kazkaip panasiai :) Dabar tingiu ir neturiu laiko tiksliai surast sia citata.. Taciau visgi, Baznycia yra reikalinga tam, jog ji paaiskintu, ka nori mums pasakyti Kristus ir Dievo mokymas.. Kuo toliau tesiu savo studijas, tuo giliau pradedu suprast siuos dalykus, nes Dievas nekalba tiesiogiai, o kiekvienas turi suprasti tiek, kiek gali, tai irgi minejo Kristus.. Tikiuosi atsakiau bent siek tiek.. Lauksiu tesinio.. :)

1 Gabriukas: Taigi ir is tiesu dziaugiuosi tavo atsakymais.. Taip, Dievas yra vienas ir tas pac, tik jo ispazinimo budai (kultas) skirtingi.. Pvz, netgi musulmonai Kristu laiko pranasu, kaip beje ir zydai.. Visos sios trys religijos yra labai susije.. Ir tai liudija, jog Dievas yra tikrai vienas ir tas pats.. Dziaugiuosi, jog nesudievini Anastazijos minciu...

Basta:Kadangi katalikai truputi kitaip apibrezia sekta, ir tokiu atveju Anastazija tikrai yra nukrypimas, tad geriau vadovaukimes pasaulietiskais apibrezimais.. Galiu pridurt, kad Baznycios dogmos nera aklos, jos visos yra paaiskinamos ir argumentuojamos.. Kol nestudijavau savo specialybes, irgi kildavo daug klausimu, panasiu, kodel tiketi, kuo tiketi, kodel ne kitu ir pan. Bet Baznycia viska paaiskina, ir tai yra nenugincyjami irodymai.. Aisku, dar zinau ne tiek daug, kiek noreciau, bet manau man pasiseks.. :)

2 Gabriukas: Fanatizmo yra ir Baznycioje, pvz yra tokios grupes, kurios kiekviena Sv. Rasto zodi laiko uz tikra ir nenugincyjama, kitaip sakant, jei ten parasyta, jog Moze nuzude egiptieciu priziuretoja, tai fanatikas gali pasakyt, jog zudyti galima!! Ar kazka panasaus.. Taip pat yra tokiu gurpiu, kurios yra issirinkusios is Biblijos joms palankius tekstus, ir skelbia juos, kaip uz tikrus.. Bet turime zinoti, jog Biblija yra visuma, ir tekstai negali buti atskirti ir interpretuojami neatsizvelgiant i visa Biblija.. Taigi, siam rytui tiek norejau pasakyti.. Jau laikas i paskaitas.. Smaigios dienos

K. A. :)
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Post by kamala »

Na kaip jau sake Gabriukas , cia nera religija
Ir Anastasijos idejomis gali zavetis ir krikscionis ir budistas ir dzianas koks ir ivairiu sektu atstovai
Kaip tai sudrinti su savo religija-kiekvieno asmeninis reikalas
Tuo labiau, kad kiekvienoje religijoje irgi yra ivairiu nuomoniu, sroviu ir pakraipu
As asmeniskai namau, kad religija gali buti tik asmeniska
I sekta buriasi tie kurie panasus ir suderina savo nuomones
Oficialia religija tampa, kai sekta tampa didele ir apjungia didele dali panasiai suprantanciu zmoniu
Tik, kad jei ju daug tai nereiskia, kad ju supratimas geresnis
Tiesiog kiekvienas kas iesko randa savo Dieva, o oficialiu religiju problema, kad ten masiskai buriasi tie kurie neiesko ir neranda, tiesiog mechaniskai vykdo kaskokius ritualus ir skaito, kad to pakanka
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

upone wrote: Ir iš vis, be reikalo čia atėjai. Dar išklibs koks kertinis bažnyčios akmuo, paskui nei su supercementu neprilipdysi :)
:lol: )))))) Vėl prajuokinai :lol: )))))) Bet pritariu.

Šiaip jau tai kuniguos eina vaikinai,
a) trokštantys valdžios. Dažnai tai būna užmaskuota giliai pasąmonėje.
b) labai drovūs, kurie bijo moterų ir pasąmoningai mano, kad nesutiks savo gyvenimo meilės.
c) užsislėpę homoseksualai. Garbinti Dievą (arba jo sūnų) kaip vyrą... ekstazė!

Galima vardinti ir toliau. Manau, nebūtina. Be to, tu pasivadinai.... tremtiniu. Tave ką, taip atstūmė žmonės, kad pasirinkai religinę tremtį?

Taip, vaikine, atėjai atsakymų. Ieškai apsisprendimo. Bet tie suknelėti "mergaičiai" tavęs nepaleis. Psichotronika, smegenų plovimas įvaldytas tobulai. 2000 metų tobulintas kaip slapta žmonių valdymo priemonė :)

Giri Bibliją. Tada verta bent perskaityti Urantijos kronikas. Nors nebetikiu, kad ten tu sugebėsi atrasti atsakymus. Be to, ir knygelė "mažutė" - virš 2000 psl. Beje, Biblija man vis labiau tampa panaši į.... blogai parašytą kursinį darbą - daug nutylėjimų, "baltųjų dėmių", gabalais išimta informacija.
Juk yra žinoma, kad pagrinde Biblijoje dėstoma - žydų tautos istorija. Bent tai jums turėtų dėstyti.

ir paskutinė mintis: kiek tenka diskutuoti su kunigais (ir man asmeniškai, ir mano kolegoms ar pažįstamiems), uždavus tuos pačius klausimus (sakysim, istoriniai faktai), atsakymus visi sako TUOS PAČIUS. Jie ką, direktyvas iš Vatikano gauna, ką į tokį ar anokį klausimą atsakyti? Po vieną... chorinis dainavimas? ;) Ir atsakymai - nei į tvorą, nei į mietą, nu toč... Gorbačiovas po perestroikos: daug kalba, nieko nepasako...
eXiLiUmAs
Posts: 32
Joined: Thu 03 30, 2006, 20:23

Post by eXiLiUmAs »

Taigi.. Labas rytas dar karta.. :) Ir velgi malonu gauti is Jusu tam tikra kritika, ir velgi nemalonu, kad esat netolerantiski.. :)

Kamala: Kiekviena religija stengiasi irodyti, kad jos Dievas yra geriausias, ir teisiausias.. Cia galima diskutuoti iki begalybes, ir vistiek neprieisi isvadu.. Man teko susidurti su vienu asmeniu, kuris teigia, jog Jezaus Kristaus nebuvo apskritai, ir pateikia tam tikru irodymu.. Bet velgi, kaip geriau pasitiketi pripazintais mokslininkais, kurie irode J.K. buvima, ar nepripazintais "laimes ieskotojais".. Mano nuomone, sektos paprastai dazniausiai isnaudoja zmones, ir kodel as prasiau Jusu apsiginti, todel, kad jos paprastai neturi argumentu.. Teko diskutuoti su tokiu zmogum, kuris vaiksto Vilniaus gatvemis ir kviecia i paskaitas "Uz tyra meile".. Jis neturejo ka atsakyt i mano klausimus.. Taip jam buvo praplautos smegeneles.. Nesvarbu.. :) Dziaugiuosi, kad Jus tokie neesat, ir viliuosi nepatapsi, nuo perdeto gamtos kulto garbinimo..

upone: Deja, Biblijos tikrai neuztenka, nes Baznycia pateikia istisa mokyma, pradedant tokiais dalykais, kaip reikia skaityti Biblija, ir baigiant paciu mokymu, ka reiskia vienas ar kitas jos skyrius.. Tavo poziuri priskirciau tai fanatizmo sriciai, kai kiekvienas Biblijos zodis interpretuojamas tiesiogiai.. Be to tamsta, as niekur berods nesakiau, kad Anastazija yra neargumentuota.. :) Ten kazkuriame atsakyme radau apie "akla tikejima dogmomis", todel ir parasiau, kad jos argumentuotos, o ne todel, jog norejau pabrezti, kad Anastazijos mokymas neargumentuotas.. Ir dar.. Jei jau cia atejau, taij yra ne tavo reikalas, kodel.. Atejau diskutuot, o ne izeidinejimu klausyt, todel prasyciau pagarbos, ir normalios diskusijos.. As ginu savo pozicija, tu savo, ir bukim tolerantiski.. :)

Uriele: Drisciau su tavim nesutikti del kunigu.. Matyt klaidingai supratai, jog as busimas kunigas.. Deja ne.. Esu VPU Kataliku Tikybos katedros studentas, ir iki kunigystes man tikrai toli.. :) Taip pat sutinku, kad daugumas jaunuoliu i kunigus eina del tavo isvardytu priezasciu, bet daug ir del to, jog gauna kvietima is Dievo.. Kaip manai, ar zmogus baiges 2 aukstuosius issilavinimus, teise, ar informatika neturi perspektyvos, ir jam nera daugiau kas veikt, tik kunigu but.. Sis darbas nera lengvas, ir jam reikia ypac didelio pasaukimo tarnystei.. Taij gi, atsizvelgiant i si teksta, galiu pasakyt, jog neesu tremtinys.. :) Taip, Biblija yra kanonizuota, ir i ja surinkti tekstai, kurie turi buti (tiesa sakant prisipazinsiu, jog dar nezinau, kokiu principu jie buvo renkami), Senasis Testamentas yra Zydu tautos istorija, Naujasis Kristaus isganymo istorija.. Ir kaip jau minejau anksciau, Biblija reikia moketi skaityti, o ne skaityti viska paeiliui, tokiu budu geriausiu atveju perskaitysi Pradzios knyga, ir tau atsibos.. Sutinku, kad ji sunkiai skaitoma.. Dabar pasakyk man viena dalyka.. Jei yra vienas teisingas atsakymas, taij kokiu dar atsakymu tu nori?? Ir apskritai, Biblija nera istorijos vadovelis, todel jos istorijos pateikiamos zinios nebutinai yra teisingos, gali but teisingos, bet gali ir ne.. Ir apskritai Biblija nera vadovelis kitu dalyku.. Biblijoje teisinga tik tai, ka Dievas nori mums pasakyti.. Tokie butu mano pamastymai.. Lauksiu Jusu minciu.. :)
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

...
Last edited by Alyta on Fri 03 31, 2006, 15:15, edited 1 time in total.
eXiLiUmAs
Posts: 32
Joined: Thu 03 30, 2006, 20:23

Post by eXiLiUmAs »

Ei mielieji!! Esu cia netycia, ir tikrai neatsovauju kuriam nors Baznycios zmogui, man yra idomi jusu nuomone, ir kuo jus gyvenat, ir tai viskas.. Nesmerkiu jusu, ir juolab pries Baznycia.. Be to, Baznycia sako, jog Dievas yra toks gailestingas, jog ir netikintieji turi galimybe patekti i jo malone.. Nesusireiksminu.. :)
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

eXiLiUmAs wrote:Jei jau cia atejau, taij yra ne tavo reikalas, kodel.. Atejau diskutuot, o ne izeidinejimu klausyt, todel prasyciau pagarbos, ir normalios diskusijos.. As ginu savo pozicija, tu savo, ir bukim tolerantiski..

jam nera daugiau kas veikt, tik kunigu but.. Sis darbas nera lengvas, ir jam reikia ypac didelio pasaukimo tarnystei.. Taij gi, atsizvelgiant i si teksta, galiu pasakyt, jog neesu tremtinys..

Ei mielieji!! Esu cia netycia, ir tikrai neatsovauju kuriam nors Baznycios zmogui, man yra idomi jusu nuomone, ir kuo jus gyvenat, ir tai viskas.. Nesmerkiu jusu, ir juolab pries Baznycia.. Be to, Baznycia sako, jog Dievas yra toks gailestingas, jog ir netikintieji turi galimybe patekti i jo malone.. Nesusireiksminu.. :)
Klausyk, jaunuoli, pirmiausia:
exilium lot. - tremtinys, nepatingėk žodyną pavartyti. Pats pasivadinai, pats neigi.
Antra: kur radai parašyta, kad mes Dievu netikime?????
Tai TU atėjai į mūsų forumą, TU provokuoji diskusiją, ir dar reiški nepasitenkinimą už kritiką.
Ko sieki? Konflikto? Be reikalo. Mes "apsišnypščiame" ir susitaikome, bet turime savo poziciją ir suvokimą. Yra ta anastasija, nėra jos - koks skirtumas? Užtat augalus sodinti, ekologija domėtis galima pasimokyti ir iš Megre knygų.

Ne ten taikai, teologe. Dar pats nesigaudai kas ir kur.
O mūsų, senų vilkų, neperkalbėsi. Kunigas ir Afrikoj kunigas, ir jis mokslus išeina, o juose gauna pakankamai informacijos ir patirties, kaip suvaldyti minią. Sorry, bet kalbu kaip žmogus, puikiai išmananti šią sritį. Matau ir giliai suvokiu, KĄ jie išdirbinėja.
Sakai, kunigo darbas nelengvas? Tai ko eina? Tegul griovius kasa, lengviau bus. Nereikės inkšti... Baigti du aukštuosius ir nueiti į toookią dogmatizmo citadelę? Ir ką bandai įrodyti? Protingas? Na, seminariją baigia visi protingi, kvailių į kunigus nepriima. Pasižiūrėk, kokie įmitę visi kunigėliai. Ne vargo vargti juk ten veržiasi.

O Dievas visur, ne bažnyčioje. Ir tarnų jam nereikia. Reikia TIKĖJIMO arba pagalbos. Ir saite dažnai meditacijas skelbia, pagalbą Žemei ar Dievo sukurtiems tvariniams, manai - tai ne tikėjimo apraiška? Na, neįtikinsi, kad taip Dievas nepagerbiamas ar netikima jo egzistavimu? Bet tokioms meditacijoms bažnyčia nereikalinga... Ir biblijos aiškinimo sielai nereikia, kai Dievas joje, o ne po tais skliautais.

Nuleisk garą ir išjunk fanatizmą, čia ir savo pakanka. Nepatinka, ką atsakome, - eik kitur bažnyčios reklamuoti, čia savas daržas.... Bet daržas su savo sodininkais ir statybininkais :) Ir mes pakankamai savaip "susigroję".
eXiLiUmAs
Posts: 32
Joined: Thu 03 30, 2006, 20:23

Post by eXiLiUmAs »

Visu pirma dekoju, kad isvertei mano pasivadinima.. Net nezinojau, ka jis reiskia, bet dabar zinau.. Dekingas.. :) As ir neteigiu, kad jus Dievu netikit.. Ten buvo pateikti pavyzdziai, o jei tamstai blogai susiinterpretuoja, taij jau ne mano beda.. :) Taip, as atejau, ir as noriu suzinoti nuomone.. As ne provokuoju, o bendrauju su jumis, bet jus gan kandziai man atsakinejat, ir nemegstat manes.. O dazniausiai zmogus nepriima to, ko bijo.. Ir visai naturalu.. Man konfliktas nereikalingas, man reikalinga jusu nuomone (kartojuosi).. Taigi.. Dar apie kunigus.. Jei jau taip uzsiminem.. Naturalu, kad kunigas geriau butu charizmatiska asmenybe, nes kultui to reikia, antra, seminarijose mokoma homiletikos (pamokslu sakymo meno), ir ne veltui kunigas patraukia zmones ugningais pamokslais.. Trecia, kunigas nera blogas ir siekiantos valdzios zmogus, nes jis is esmes NIEKO NETURI.. O ir apskritai susidaro toks ispudis, kad galbut bendrauju ne su tais kunigais, kurie yra naujai paruosti ir moko pagal II Vatikano susirinkimo nutarimus.. Ko eina, gal is pasaukimo.. Nezinau, kai zinosiu ir su tavim pasidalinsiu.. Esme ne protingume, o pasaukime.. Taip, i seminarija kvailu nepriima, ir yra atliekami specialus bandomieji egzaminai.. O del maitinimo, sutinku, kad pavalgyt jie gauna gerai.. Dabar velgi del Biblijos, kaip suprantu esi pakankamai isprususi asmenybe, ir gali savarankiskai analizuot Biblija (nors nemanau, kad visus tekstus), bet, ka daryti tokiems kaimo Jurgiams, kaip as? Butent tam ir yra sakomos homilijos, butent tam yra ruosiami kunigai, kad parodytu kelia i Dieva ir i vertybes.. Nesakau, kad nepatinka, ka atsakote, bet noreciau daugiau pagarbos ir tolerancijos, nes ypac is kai kuriu veikeju jos visai nesulaukiu, o "varymas" yra beveik be svariu argumentu.. Todel visai nesijauciu neteisus.. Sekmingos dienos.. :) Nenusiminkit.. :)
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

eXiLiUmAs wrote:Galiu pridurt, kad Baznycios dogmos nera aklos, jos visos yra paaiskinamos ir argumentuojamos.. Kol nestudijavau savo specialybes, irgi kildavo daug klausimu, panasiu, kodel tiketi, kuo tiketi, kodel ne kitu ir pan. Bet Baznycia viska paaiskina, ir tai yra nenugincyjami irodymai.. Aisku, dar zinau ne tiek daug, kiek noreciau, bet manau man pasiseks.:)
Argumentuoti galima viska, kuo ilgiau tam vezime sedesi, tuo geriau suvoksi ka ir kaip argumentuoti ir kaip tai panaudoti savo labui :))
Ar zinai. kad biblija iskarpyta, iskraipyta?
Post Reply