Gerio ir blogio pazinimo medis

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Sekhmet
Posts: 19
Joined: Fri 02 15, 2008, 1:55

Gerio ir blogio pazinimo medis

Post by Sekhmet »

Sveiki.
Patyrinejus is salies, atrodo, kad anastasieciai vis dar grauzia gerio ir blogio pazinimo obuoli, del kurio Dievas isvare adoma ir ieva is rojaus.
Kas gi tai yra? Visu pirma-tai skirstymas reiskiniu i blogus ir gerus. Ar galima zinoti kas yra bloga,kas gera? Tik is auksciau tinkamai matyti. Del to is anastasininku sklinda tokia agresija, kuria jie bando nuslepti pasaulio atzvilgiu.
Rojaus jus neturesit, Viespats isvare pirmuosius zmones uz tai, kad jie paragavo gerio ir blogio supratimo.
Cia prarasta meile, o anastasieciu idealai tai yra susikurti sau patogia vietele ir daugiau netobuleti. (Isvis dar neaisku, ar tai imanoma.) Kokia bus jusu meiles erdve, jei kitus, kaip rasoma knygose,puls jusu prijaukinti agresyvus vabzdziai ir t.t.?Koks skirtumas tarp kovinio suns ir "kovines bites"?
Nu atsiprasau,tai tik mano nuomone.
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Gerio ir blogio pazinimo medis

Post by Toltik »

Nu Sekhmet nupievinai visai čia su tais koviniais vabzdžiais :)... Bet linksmai :)..
Paprastai tuo neužsiimu, bet šiandien norisi :)..
Jei ten tu apie epizodą iš knygos kai romėnus užpuolė bitės, tai prisimink kodėl juos užpuolė? Todėl, kad agresija buvo iš jų, o aplinka tik sureagavo į jų kėslus ir pabėgo jie kogero visai neagresyviai :lol: tikrai nei minties neturėdami dar ką nors apiplėšti ar nuskriausti pakeliui. T.y. jie gi buvo tiesiogine to žodžio prasme išganyti..

Toliau apie agresiją.. Kas iš vis yra "agresija"? Mano asmeniniu sovokimu tai bet kokia aktyvi veikla nukreipta į ateitį yra agresyvi savyje, žmogus neprisitaiko, nepadlaižiauja ir nekartoja "toks likimas", jis sako: "aš matau situaciją taip ir man ji nepatinka..", tai jau agresija, o tada dar priduria: "ir aš padarysiu ką nors kad situacija pasikeistų..", o tai jau agresyvumo viršūnė. Taip pat kaip ir tie romėnai: mato turtingą kraštą su kita kultūra ir sako: "mums nepatinka situacija ir mes ją pakeisime, jie mums tarnaus ir laikysis mūsų kultūros normų.."
Tavo paties pasisakymas Sekhmet yra agresija, nes tu aiškini kad esi teisesnis, geriau pažįsti pasaulį, tavo požiūris pranašesnis.. Bet tai visai nesvarbu.. Agresija mano asmenine nuomone yra tiesiog energija, ji gali būti ir gera ir bloga.. kaip ir pats paminėjai, gėris ir blogis yra labai salyginiai dalykai..

Va kai tu man pateiksi argumentus, kad užteršta gyvenamoji aplinka (gamta) yra gerai arba bent jau nesvarbu užteršta ar ne.. tada sutiksiu su tavim, kad gėrio ir blogio pažinimo medžio vaisų ragavimas yra praeitis ir sekantis laiptelis yra badavimas..

 :angel: :love:
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Re: Gerio ir blogio pazinimo medis

Post by Dina »

"jis sako: "aš matau situaciją taip ir man ji nepatinka..", tai jau agresija, o tada dar priduria: "ir aš padarysiu ką nors kad situacija pasikeistų..", o tai jau agresyvumo viršūnė"-tai čia viskas tinka būtent anastasijiečiams, ar ne, toltik? : ) Juk būtent anastasiejiečimas ir nepatinka šis pasaulis ir jie siekia keisti situaciją? : ), kitaip juk butuose, namuose, širdyse kurtų meilės erdves, o ne ieškotų hektaro su mintimi, jog tik ten įmanoma kurti? Bet su sąvokom tu, toltik, pripainiojai. Juk ir pats gyveni keisdamas situacijas/aplinką. Visi mes banguojame tarp priėmimo-keitimo, darymo-nedarymo, in-jan. Galima turėti norų, galima keisti, bet visai sveika pastebėti momentą kai įsikabini ragais nagais į kokią vertybę.
Sekhmet
Posts: 19
Joined: Fri 02 15, 2008, 1:55

Re: Gerio ir blogio pazinimo medis

Post by Sekhmet »

Toltik:Dievas taip apvalo zmonija nuo zemisku stabu garbinimo.Kuno kancios praskaidrins zmoniu sielas,kurios stovi laipteliu auksciau.Prisimink Kristaus auka.
Jei Dievas yra visur,tai visur yra jo Valia,ir tu su ja nesutinki?
Anastazai priesinasi Dievo valiai,jie save ir savo gerove iskele pries dievo teisinguma.Jei tu priesiniesi kuno kanciom,vadinasi, nesutinki su sielos apvalymu.

Jei Megre-Puzakovo pasekejai mano,kad yra teisus pries pasauli,jie mano,kad yra teisus pries Dieva, jums duota svajoti,bet neleista griauti dievo planu,todel jusu planai gali buti sugriauti,nes jusu neapykanta pasauliui yra didele,nes jus manot,kad jis neteisingas ir netoks, koks "turi buti".

Ko pasieket su sitom utopinem idejom?Isvardinkit,tada pasitrauksiu.

Teisumo nenoriu savojo niekam irodinet. Tik Dievas zino tiesa,gal jus busit Jo palaiminti.
Su Dievu.
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Gerio ir blogio pazinimo medis

Post by Toltik »

Sutinku su tavim Sekhmet kad Dievo kūrinys - pasaulis taip apsivalo nuo stabų garbinimo.
Ir priduriu, jeigu apsivalysime patys - pasauliui nereikės dirbti už mus :).

Nugi davai apie Kristų ir jo auką truputuką iš tavo filosofijos pozicijos :). Ko ten Kristus vartė stalus bažnyčioj, kodėl prikėlė numirusius, kodėl šnekėjo minioms ir jas barė kartais? Jeigu jau toks tobulas tas pasaulis visada yra. Na gerai jis taip tobulėjo, šaukėsi sau kūno kančios, kad pakiltų dar aukščiau negu buvo ir kitiems parodytų kaip ten pakilti.. Tai tada viskas gaunasi normaliai.. mes vartome technokratijos stalus ir šaukiamės kūnų kančios, kad pakiltumėm aukščiau negu esame :). Juk logiškai gaunasi taip? Ar aš čia kažką pripainiojau? Atleiskit man mano klaidas  :angel: , pats sau jau atleidau :H ..

Sekhmet:
Jei Dievas yra visur,tai visur yra jo Valia,ir tu su ja nesutinki?
Matai Sekhmet, kad Dievas yra visur aš žinau, na kiti pasakytų tikiu.. Gali likti ir tikiu.. bet kad visur yra Jo valia va čia jau mūsų pasaulėžiūra prasilenkia.. Aš tikiu, kad Divas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą.. Jis sukūrė sau sūnų ir dukrą ir sukūrė juos tokius pačius koks yra ir pats.. Atidavė viską ką pats turėjo.. Tuo pačiu davė žmogui ir laisvą valią.. Taigi valia visoje visatoje priklauso žmogui ir pagal mano pasaulėžiūrą aš atsakau:
Dievas yra visur.. ir viskam yra žmogaus valia (su mažyte išlyga :), jeigu tai sutampa su pirmine Dievo Tėvo valia, su pirminiu jo sumanymu). T.y. mes negalime keisti visatos dėsnių, bet galime tvarkytis su materija ir energijų santykiais kaip tinkami.. Ir su planeta vardu Žemė jau pabaigiam "susitvarkyti", gerai kad joje yra Dievo Tėvo sukurti mechanizmai kurie saugoja ją nuo susinaikinimo.. Nes Žemė ir visa kas ant jos nėra skirtingi dalykai, tai vienas organizmas ir tiek žmonėms, gyvūnams, augalams, grybams, bakterijoms, mikrobams, virusams negerai būtų jeigu Žemė sunyktų tiek ir Žemei būtų negerai jeigu sunyktų pastarieji..
Pasikartosiu.. su Dievo valia aš pilnai sutinku, aš nenoriu, kad ant obelies užaugtų tokie vaisiai kurių obelis pati negali išlaikyti, arba kad ant jos derėtų Persimonai. O vat kaikurie selekcininkai su tokia Dievo valia nesutinka, jie pajima ir įskiepija į obelį persimono ataugą, paima ir apkarpo obels šaką, nurenka nesprogusius pumpurus, palieka vieną obuolį ir jį paramsto, taip užaugina vieną didelį obuolį - ar tokia buvo Dievo valia kada jis kūrė obelį? Kad ji augintų trijų kilogramų obuolius ar persimonus? O gal jis kūrė kad obelis augintų obuolius? Bet va čia mūsų požiūriai ir išsiskiria..
Tu manai, kad Dievas aktyviai kišasi į dabartinio psaulio įvykių planavimą. O aš manau, kad jis sukūrė pasaulį ir paliko jį tvarkyti savo sūnums ir dukroms. O sau pasiliko palaikančiąją funkciją.. Jis visada tik duoda duoda duoda ir nieko neprašo ir labai labai džiaugiasi kada gauna atgal nuoširdumą ir meilę, kada su juo bendrauja jo vaikai be baimės ir be kartėlio, kada jie yra verti jo kūrinijos :)..

Matai kaip gaunasi :). Pagal tavo ideologiją mes priešinamės Dievo valiai. O pagal mūsų mes priešinamės žmogaus sukūrusio technokratiją (ar bent pradėjusio) valiai.
Savo gerovę iškėliau prieš technokratijos kūrėjo tikslus, o ne Dievo teisingumą. Dievo teisingumas mums visiems galioja vienodai ir čia nėra ko virš jo iškelti.. Dievas tobulas, jis sukūrė tobulą sistemą, todėl jam nereik kištis į ją ir jos koreguoti, jam nereik aiškinti tautoms, kad dabar darytų taip ar kitaip, kas klauso tas išgirsta, kas žiūri tas pamato ir perpranta kūrėjo dėsnius kurie nesikeičia nuo pat kūrinijos pradžios...

Aš pats asmeniškai kūno kančioms nesipriešinu. Jeigu mano kūnas kenčia, jaučia skausmą tai priimu tai kaip Dievo pokalbį su manim. Taip man pasakoma, kad: "Sūnau, tu darai neteisingai, aš ne taip sukūriau pasaulį, taip darydamas tu save žaloji, pabandyk kitaip, perprask kaip reik ir tavo kūnui neskaudės.." ir tada pamastau ir tarkim nustoju valgyti po pusė kilogramo riešutų per kartą ir koreguoju savo veiksmus taip, kad atitiktų Dievo sukurtą pasaulį. Kai pataikau - tada neskauda.
Sveikame kūne - sveika ir siela. Ir taip pat atvirkščiai. Jeigu kūnas bus be kančios tai ir siela bus sveika. O jeigu bus siela užsiteršusi tai jokia teisingi veiksmai materijos atžvilgiu nepadės išgyti.. Ir dar ten visaip ;)..

Sekhmet:
Jei Megre-Puzakovo pasekejai mano,kad yra teisus pries pasauli,jie mano,kad yra teisus pries Dieva, jums duota svajoti,bet neleista griauti dievo planu,todel jusu planai gali buti sugriauti,nes jusu neapykanta pasauliui yra didele,nes jus manot,kad jis neteisingas ir netoks, koks "turi buti".
Sudėtingas klausimas. Kaip jau rašiau. Po žodžiu pasaulis aš ir tu kalbame apie skirtingus dalykus. Man yra Dievo sukurtas pasaulis - visata, žemė, gamta, žmogus.. Ir žmogaus sukurtas pasaulis - tai dabartinis vienos iš daugelio žemiškųjų kultūrų atstovų sukurtas pasaulis.. Apibendrintai aš ją vadinu technokratiniu gyvenimo būdu. Pvz. daug aborigenų tautelių gyvena netechnokratiškai, bet toli gražu ne taip kaip atrodytų kad turi gyventi Dievoti žmonės.. Yra net kanibalizmu užsiiminėjančių ir dar visokiais mūsų kultūros akimis negražiais dalykais..
O šiaip tai tu teisus, aš pvz. jaučiuosi teisus tiek kiek man sekasi laikytis man žinomų ir nujaučiamų amžinųjų dėsnių.. O kai kažką darau ir pasiduodu technokratizmui, kuris žalingas tiek mano kūnui tiek sielai, tiek ir mano artimiesiems, tada aš jaučiuosi prieš Dievą prasikaltęs.. Bet čia asmeniškai, kiti gal kitaip suprant..

Kam ši diskusija įdomi patys parašys savo nuomonę, bet patariu neapsigauti, šiame forume tu beveik nerasi bendrų pažiūrų, kiekvienas čia turi savo asmenišką nuomonę ir suvokimą.

Dėl neapykantos pasauliui tai aš pateiksiu vėlgi savo poziciją. Aš neapykantos nejaučiu, man tiesiog gaila matyti pilnas ligonines prifarširuotas sergančių ir kaip žmonės nesibaigiančiomis eilėmis plūsta į supermarketus ir perkasi kenksmingus produktus, o po to stojasi į eiles poliklinimose ir jiems daromos operacijos.. Aš tam nejaučiu neapykantos, man tiesiog gaila. Ir man nepatinka, kad taip šiuo metu vyksta. Bet visa tai vyksta Dievo sukurtoje erdvėje, kurioje žmogus sukūrė savo poerdvį, integruotą į Dievo tobulą sistemą ir kaip jau pradeda ryškėti, tobula dievo sistema šį parazitinį potinklį pradeda naikinti, teisingiau jis naikina pats save.. Paradoksas, bet aš taip matau dabartinę kultūrinęs situaciją ir ne aš vienas ją taip matau, daug gyvenime nieko negirdėję apie Anastasiją ir Megre taip mano.. Taigi va šiai parazitinei sistemai neapykantos aš taip pat nejaučiu, bet man ji nepriimtina, todėl ieškau variantų kaip iš jos išsivaduoti arba kaip būnant joje atsiriboti ir išvengti neigiamų jos faktorių, tokių kaip užterštumas, neigiamos emocijos, prievarta ir t.t.

Aš nenoriu kad tu Sekhmet pasitrauktum :). Tu labai reikalingas, nes suteiki progą dar kartą giliai permastyti pamatinius principus, kodėl aš darau tai ką darau. Suteiki progą pamatyti savo klaidas. Ir šiaip tu fainas žmogus, lik čia. Tu įneši gyvumo į šį forumiuką ir viso pasaulio gyvneimą. O jei asmeniškai tai man patinka misijonieriai, nes aš ir pats turiu panašių polinkių :))).. propagandistai labai pagyvina pasaulį, suteikia progą pervertinti vertybes :). Todėl aš tau neatsakinėsiu ko pasiekiau su šiom idėjom.. Nors ir kaip man sunku nesurašyti čia visko ką pasiekiau.. Taip sakant, kas ieško tas randa - kas sieka tas ir pasiekia ;)..
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Re: Gerio ir blogio pazinimo medis

Post by Ramuma »

Sakoma, kad: "Sveikame kūne, sveika ir siela".
Mes esame vaikai didžiulėje Žemėje...
Mes teesame žaislai suaugusių pasaulyje...
Toltik
Posts: 580
Joined: Fri 10 28, 2005, 9:56
Location: Laisvės oazė
Contact:

Re: Gerio ir blogio pazinimo medis

Post by Toltik »

Bastuk ;)

Tu čia apie samonės tašką iš toltekizmo :)... taigi apie sąmonės tašką jie aiškina taip, kad kartais jie jį išplečia ir aprėpia daugiau visatos variantų negu vieną.. ir šiaip judina nuo vieno Visatos priėmimo varianto prie kito.. O kai gauna kelis tai su tokiu žmogum sunkoka šnekėtis, nes jis viską mato iš kitos pozicijos..
Mes taip pat judinam savo suvokimus, požiūrio taškus, todėl manau visai nesvarbu rasti bendrą kalbą ir apibendrinti.. Diskusija naudinga tuo, kad norintiems padeda pajudinti jų požiūrių taškus ir išsirinkti labiausiai jiems patinkantį :)

Lauksis naujos Sistemų teorijos :) nekantriai :)
Bogdan
Posts: 16
Joined: Sat 05 23, 2009, 21:26
Location: Vilnius

Re: Gerio ir blogio pazinimo medis

Post by Bogdan »

As galvoju, kad nera nei blogu, nei geru reiskiniu. Yra tik mums nesuprantami,nepriimtimi, kuriuos mes patys skirstome i geras ir blogas..  :yy:
Post Reply