Terminas "anastasijiečiai"??????????

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Terminas "anastasijiečiai"??????????

Post by V »

Tinklapyje pasitaike sis terminas - berods visur ji istaisem, taciau ir forume ji vartojam ir vartojam. Bet kam mes save taip vadinam? :? Kokie mes dar anastasijieciai? Lyg noretumem atsiriboti nuo kitu, pabrezti savo isskirtinuma ir priklausyma nuo Anastasijos. O kitiem zmonem isvis gali skambeti kaip kokiu sektantu pavadinimas. Kam gi to reikia? krišnaistas, jehovos liudytojas, anastasijietis??? kam mum paisytis i tokias suskirstytas gretas? Mes juk tiesiog zmones, kalbedami apie save - galime tiesiog vartoti zodi mes - kam tas anastasijieciai, galiausiai, turim labai gera zodi - bendraminciai. gal ne visiem uzkliuvo sis terminas, bet man uzkliuvo, zinau, kad ir Mindaugui uzkliuvo...
as saves tikrai nevadinu anastasijiete, as tiesiog zmogus, lietuvaite ir visai nenoriu jokiu kitokiu vardu :)
Beje, bendraminciai terminas geresnis ir tuo, kad apjungia visus zmones, panaisomis mintimis, idejomis - ir nebutinai tas zmogus turi but skaites Anastasija ar nebutinai turi ja asmeniskai vadovautis :)
Last edited by V on Wed 05 28, 2003, 21:57, edited 1 time in total.
Beveidis
Posts: 218
Joined: Mon 09 30, 2002, 19:49

Post by Beveidis »

yra dar terminas klubieciai, apie koki kluba kalba eina tektu suprasti is konteksto :)))
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Man irgi sis terminas nepatinka, bet kai zmones klausia su ko bendrauji, pasakius anastasijieciai (nors ir sukandus dantis) tampa mazdaug aisku apie ka kalba, kokios idejos yra priimtinos siam zmoniu ratui. Jei pradesiu issisukineti: klubieciai, bendraminciai - pagalvos, kad visai jau nuo proto nusokau...
Zmogus, kuris priima musu idejas, supras teisingai "anastasijieciai", zmogus kuris noretu pasijuokti ir taip suras is ko...
:)
:D Tegu svajonės pildosi! :D
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Na taip, gali buti, bet galima pasakyti, kad tai zmones is Megre knygu skaitytoju klubo, ekologines kurybos draugijos nariai ir t.t. :) Cia jei kiti paklausia :)
Bet skaitinejant forume vis atrandi, kad snekant tarpusavyje vadinam vieni kitus anastasijieciais - va kam gi to reik? :)
Tiesiog noretusi, kad kiekvienas, pries parasydamas sita zodi, pavadinima, ant saves ir ant kitu, pirma gerai pagalvotu :)
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Tiesa, neseniai is naujo skaitinejau "Meiles Erdves" numeriu, ten daugelyje vietu minimas sitas terminas :( Gal galima butu paprasyti visu laikrascio redaktoriu kita syki si zodi pakoreguoti? ;)
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

O man patinka šis terminas. Jis man tiek daug pasako… Ir jei žmogus save vadina anastasijiečiu, tai aš žinau, kad jis visa širdimi priima Anastasijos išsakytas mintis ir siekia gyventi būtent taip.

O bendraminčiais gali būti ir grupė, kurianti juodąją broliją ar garbinantys mirtį…

Klubiečiais jūs esate, nes lankote susitikimus klube. O aš nesu klubietė…. Tiesa, esu ta, kuri retkarčiais išsako savo nuomonę svetainės anastasija.lt forume. Ta, kuri jau turi savo žemę ir neketina jos keisti į jokius pasaulio lobius. Tiesiog anastasijietė. Aiškiau apibūdinti aš nesugebėčiau.
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

bet tai pririsa prie pacios Anastasijos vardo. Nemanau, kad ji pati to noretu...
Mes esam zmones, tiesiog zmones, ir Anastasija yra zmogus. Toks priskyrimas saves prie kazkieno kito vardo tarsi isreiskia to zmogaus valdzia, vadovavima, ar to zmogaus garbinima - tai tikra ne tai, ko Anastasija noretu, ar ko mes patys is tikro norime..
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Perskaičiau kelis kartus Viltės pasisakymą, bet niekaip nesurandu logikos jos mintyse. Nesuprantu iš kur ta baimė ir gėdijimasis Anastasijos idėjų ir tas kreipimas dėmesio į tai ką žmonės, jų nesuvokiantys, pagalvos ar pasakys, jeigu sužinos, kad aš joms pritariu. Argi ką nors bloga jūs darote? Dėl ko gėdintis? Žiūrėkime visų pirma į save.

Bent jau didžiąją dalį žmonių dalyvaujančių forume jungia pritarimas būtent Anastasijos iškeltoms idėjoms. Ta prasme visi mes bendraminčiai-anastasijiečiai. Terminas anastasijiečiai kaip tik ir IDENTIFIKUOJA bendraminčių grupę, kurią jungia tos idėjos ir tų idėjų įgyvendinimas. Klausimas tiktai, gal galima būtų rasti tinkamesnį terminą? Yra daugybė bendraminčių grupių, turinčių pavadinimus jiems identifikuoti, pvz: euroskeptikai, feministės, bitininkai, lėktuvų modeliuotojai, krikščionys, krišnaistai, filatelistai ir t.t.

Gėdijimasis, slėpimas nuo kitų savo minčių, užsidarymas nuo kitų, vien todėl, kad kas nors gali ne taip suprasti, išjuokti ar net pavadinti sekta, paraližuos jūsų veiklą ir neleis pasiekti tų nuostabių tikslų, kuriuos sau keliate. Pasitikėkite savimi, tikėkite savo svajonėmis, nekreipkite dėmesio į piktas apkalbas (o jų tikrai bus) ir geros valios žmonės su pagarba, simpatija žiūrės į jus, padės jūsų kelyje, jungsis prie jūsų. O dėl tų kurie negeranoriški, nesistengia suprasti jūsų-nekvaršinkite dėl jų galvos. Kodėl jūs prie jų turite taikytis ir stabdyti savo planų įgyvendinimą!?
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Nesupratai tu manes. As nieko nesigediju ir neskatinu kitus gedytis. Musu veikla yra vienas dalykas, o kitas dalykas yra vadintis kazkieno vardu. As nesuprantu, kad reikia prisiristi prie Anastasijos, duokite jai ramybe. Savo veikla, gerus ketinimus galima vykdyti ir taip, ir nesigedijant sakyti, kad visa tai ikvepta Megre knygu apie Anastasija, Anastasijos ideju, bet va prie ko cia is jos vardo gamintis sau pavadinima, as va cia logikos neiziuriu, atleiskit uz nelogiskuma tuomet.
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Kaip vienu žodžiu išreikšti visas unikalias idėjas, kurias ji išsako? Kaip pasakyti, kad visos tos idėjos tapo mano gyvenime vykstančių dalykų matu?

Ar tai garbinimas? Aš taip nemanau. Vadindama save anastasijiete aš ne Anastasiją garbinu, o sakau, kad ir aš tokia pat, mylinčio Tėvo duktė su visomis Jo suteiktomis galiomis, tik šiuo metu dar besistengianti jas pažadinti ir pažinti. O iš esmės mes su Anastasija – seserys. Kaip ir su tavimi, Vilte...
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Agne, lygiai taip pat galvoju, tik del vardo priskyrimo nepritariu... Na pagalvok, jei dabar imtumem ir vadintumemes Agnieciai, Viltieciai, Andrieciai ir t.t. Kazkaip nebeatrodo, kad mes visi seserys, broliai, tieisog zmones. Nezinau kodel, bet man viduj kazkodel kazkoks liudesys kyla isgirdus, kad taip prisikabinam prie Anastasijos vardo... Kazkodel jauciu, kad ir ji visai nenoretu to, kazkaip nesiderina tai su visu tuo, ka ji yra pasakius...
O zavetis, sekti jos idejomis, myleti ja - galima ir taip...
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Prieš atmetant kokį tai terminą, reikia sugalvoti geresnį, ar bent jam prilygstantį.

Sunku man tavo liūdesį suprasti... O viltiečiai skamba neblogai. Labai gražus tavo vardas.
Romaska
Posts: 8
Joined: Thu 04 03, 2003, 13:06
Location: Vilnius

Post by Romaska »

Nemanau , kad vadintis anastasijieciais yra negerai, kad pririsa prie Anastasijos. Taciau kitas pavadinimas tikrai gal butu geriau, nes sita kol istari tai liezuvi paskausta. Tai ne zalgirieciai.
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Aciu :) na, viltieciai mes nebusim. o del kito termino. hmm.. as isvis nejauciu jokio poreikio terminui.. :?
na pagalvokim, mes pasirenkame toki gyvenimo buda, apie kuri snekejo Anastasija. Jei tuo tikim, tai tikim ir tuo, kad tokiu zmoniu dauges, pamazu viskas i roju pavirs, visi taip gyvensim - tai negi tada visi busim anastasijieciai ar dar kokie nors ieciai - na ne, busim zmones. Gaunasi terminas - zmogus :D
Iskeliau sita termina pasvarstymui, diskusijai, tiesiog kliuvo man akys uz to zodzio.. bet zinoma, kiekvienas pats sau gali vadintis kaip tik nori. as isreiskiau savo nuomone, jus isreisket savo - tai diskusija, o ar is to bus kokie rezultatai - bus matyt.
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Gal ne visai į temą, bet ar kada susimąstėt, ką reiškia žodis “Anastasija”?

Iššifruokim: Ana, Stas i ja ( Oна, Стас и я).

Lietuviškai būtų : Ji, jis ir aš (moteriškasis pradas, vyriškasis pradas ir aš, juos vienijantis, harmonizuojantis pradas) – juk tai šventa trejybė.

O gal jūs turite savo aiškinimą?
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Na geras!!! :D
Kaip tik sedziu ir galvoju apie ta pati, Agne :D
(tik norejau ta ideti i zodziu paslaptis)

Saunu!!

Man kilo mintis, kad Anastasijoje trys asmenys is karto...
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Vilte wrote:Savo veikla, gerus ketinimus galima vykdyti ir taip, ir nesigedijant sakyti, kad visa tai ikvepta Megre knygu apie Anastasija, Anastasijos ideju, bet va prie ko cia is jos vardo gamintis sau pavadinima, as va cia logikos neiziuriu, atleiskit uz nelogiskuma tuomet.
Būtent, veikla įkvėpta ANASTASIJOS IDEJŲ, benraminčiai, apjungti ANASTASIJOS IDEJŲ. Būtent jungtis yra ANASTASIJOS IDĖJOS, o ne jos vardas ar asmuo. Tai kad mes vadinsimės anastasijiečiais (suraskite, jeigu sugebate tinkamesnį terminą), nereiškia, kad mes, kaip kokie šuniukai, prisirišame prie Anastasijos, ir išsižioję laukiame, kada mums numes kokį kasnį. Tai tik reiškia, kad mums, kaip SAVARANKIŠKIEMS žmonėms, artimos ir priimtinos jos išsakytos IDĖJOS ir mes valdome ir KURIAME savo gyvenimą jomis vadovaudamiesi. Būtent pritarimas Anastasijos idėjoms mus ir IDENTIFIKUOJA. Vilte, tai tikrai neturėtų neraminti Anastasijos, priešingai, jeigu mes būsime tyri, nuoširdūs, veiklūs jos įdėjų įgyvendinime, tai tik turėtų džiuginti ją.

Vilte, kiekvienas yra laisvas save vadinti taip kaip jis nori ir niekas neturi reisės jam to uždrausti. Niekas neturėjo teisės išimti žodžio anastasijiečiai iš tinklapio nei iš forumo. Tai įžūlumas.

Jeigu tu savęs neidentifikuoji anstasijiete, tavo teisė vadintis kaip tu nori, priklausomai nuo tavo identifikacijos: ar krikšcione, ar budiste, ar pacifiste, ar tiesiog žmogumi, ieškančiu savo kelio,-niekas tau negali to uždrausti, kaip ir tu netuti teisės kištis į kitų reikalus, uždrausdama kitiems vadintis kaip jie nori.


[/quote]
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Andriau, is kur toks agresyvumas :roll: zmogus tik nuomone pasake..
:D Tegu svajonės pildosi! :D
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

butent - tik nuomone. be to as pati parasiau, kad kiekvienas gali vadintis kaip nori, niekam nieko neprimesi. ir tuo labiau nesiruosiu nieko drausti. o tu parasei lyg as atvirksciai buciau sakiusi.
Anastasijos vardo nesibaidau ir jis man grazus, ir puikus Agnes paaiskinimas, bet jo priskyrimo visiem zmonem as nenoriu. tai yra mano nuomone ir viskas.
O ar tai, kad is puslapio "isredagavom" zodi anastasijieciai, yra izulumas, tai kaip cia pasakius. Neteisinga butu visus vadinti anastasijieciais, jei jau yra galimybe rinktis - ar gi ne? Va pavyzdziui as, Mindaugas ir dar keli zmones kategoriskai nenori buti vadinami anastasijieciais. Vadinasi vartodami ta zodi tinklapyje, kalbesime tik apie kai kuriuos, kurie siuo vardu vadinasi, taip? :?
Ir panasu, kad diskutuoti mum dar reikia ismokti, nes prasideda visokiu agresiju ismetinejimai...
dar sykeli pakartosiu - nieko nedraudziu ir nieko nepersu, sakau savo nuomone, kiekvienas cia laisvas sakyti savaja nuomone.
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

As irgi pritariu Viltes issakytai nuomonei. Juk pati Anastasija sakė, kad ji tik zmogus, kaip ir kiekvienas is musu. Ir dar kazkurioj knygoj skaiciau, kad ji sake nesivadinti jos vardu, ir nekurti gyvenvieciu vienodais pavadinimais...

O tau Andriau tikrai praverstu pasimokyti tolerancijos :?
Juk labai negrazu uzsipuldineti nekaltus zmones....
Post Reply