Terminas "anastasijiečiai"??????????

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Pavadinimas, susijęs su Anastasijos vardu, apibudina mane kaip priėmusią jos keliamas idėjas. Šiuo metu jis neklystant, be dviprasmybių suteikia galimybę susirasti bendraminčius. Štai ir internetinė svetainė vadinasi jos vardu. Juk tai lengviausias kelias ją surasti. Pasivadinkit ją klubas.lt ar bendraminciai.lt – naujų narių atėjimas ryškiai sumažės. Bet tai tik pradiniame etape. Kai visi žmonės taps anastasijiečiais, tai ir nebereikės šio termino – būsime ŽMONĖS (iš didžiosios raidės).
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Vilte wrote:O ar tai, kad is puslapio "isredagavom" zodi anastasijieciai, yra izulumas, tai kaip cia pasakius. Neteisinga butu visus vadinti anastasijieciais, jei jau yra galimybe rinktis - ar gi ne? Va pavyzdziui as, Mindaugas ir dar keli zmones kategoriskai nenori buti vadinami anastasijieciais. Vadinasi vartodami ta zodi tinklapyje, kalbesime tik apie kai kuriuos, kurie siuo vardu vadinasi, taip? :?
Ir panasu, kad diskutuoti mum dar reikia ismokti, nes prasideda visokiu agresiju ismetinejimai...
Sutinku, jeigu žmogus nėra anastasijietis (t.y. jam nepriimtinos Anastasijos idėjos), visai logiška, kad jis bus kategoriškai prieš, kad jį vadintų anastasijiečiu. Žmogus, kuriam ne prie širdies Kristaus mokymas, taip pat bus kategoriškai prieš, kad jį vadintų krikščioniu (nuo žodžio Kristus). Ir atvirkščiai, žmogus, kuriam prie širdies Budos idėjos ir jis gyvena pagal jas, neturėtų būti kategoriškai prieš, jeigu jį kas pavadina budistu.

Jeigu tu, Vilte, nelaikai savęs anastasijiete, tu tada ir nesi anastasijietė! Tai ko tau tada pergyventi dėl savo garbės ir orumo įžeidimo, jeigu kas nors Anastasijos tinklapyje bendradarbiaujančius asmenis pavadina anastasijiečiais. Tai juk taikoma ne tau, o anastasijiečiams. Taigi, nereikėtų imti galvą, tuo labiau trinti ir redaguoti.

Keistai atrodo, kai iš tinklapio anastasija.lt,, kuris vienija bendraminčius pritariančius Anastasijos idėjoms, yra "išredaguojamas" žodis anastasijiečiai. Tai kodėl tinklapis pavadintas Anastasijos vardu, jeigu kategoriškai nenorima, kad jos vardas būtų kišamas? Jeigu jau asmuo sukūrė tinklapį pavadintu Anastasijos vardu (aš prieš tą žmogų lenkiuosi iki pat žėmės!!!), o ne kokį vilte.lt ar mindaugas.lt, tas tinklapis nebegali būti traktuojamas kaip asmeninė kažkieno nuosavybė, su kuria viskas galima, nes tas tinklapis nebegali atstovauti tam konkrečiam tinklapį įkūrusiam žmogui. Tiklapis atlieka nepalyginamai svarbesnę misiją, ir su juo turi būti elgiamasi labai atsakingai ir apgalvotai. Išėmimas žodžio anastasijiečiai, jo nepakeitus lygiaverčiu, išmuša idėjinį pagrindą.

Vilte, tu parašei, kad yra iš ko rinktis. Pasakyk prašau kitą, visą apimantį ir visus vienijantį terminą, apibudinantį (identifikuojantį) Anastasijos idėjoms pritariantį asmenį (asmenų grupę).

Dėl mano agresyvumo. Negaliu ginčytis, tikriausiai jo turiu, nes iš šalies geriau matyti. Bet aš nenorėjau nieko įžeisti. Aš neklijuoju niekam jokių etikečių, o tik reiškiu savo nuomonę ir dėstau savo argumentus. Aštresnius ir vaizdingesnius išsireiškimus vartoju (tiek kiek sugebu) tik iš noro, kad mano mintys būtų geriau suprastos.
Last edited by Andrius on Thu 05 29, 2003, 16:33, edited 1 time in total.
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Esu moteris, katalike, dukra, bet tai netrukdo buti zmogumi, ateityje-mama. Anastasijiete netrukdo buti lietuve ir t.t.
Zmones save grupuoja ir pagal specialybe, ir pagal lyti ir pagal gyvenama vieta, tai gi ir pagal domejimasi, pagal pomegius, interesus.

Nematau nieko blogo, pati visus forumiecius vadinu anastasijieciais. :wink:

Patiko Agnes issifravimas... tikrai tai bendrumas...

Neskubekim isizeisti del kito zmogaus tvirtai isreikstos tvirtos nuomones :)
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Andriau, toks jausmas, kad neisiskaitai i mano pasakymus. Man priimtinos Anastasijos idejos. bet jei jau kalbam apie tas pacias idejas, tai gerai Egluta primine, kad JI NENOREJO, kad mes vadintumemes jos vardu ir duotumem vienodus pavadinimus. Ar jau jus atmetat si jos pageidavai? kaip cia gaunasi tada?
As ne pries varda pati, o pries tai, kad mes ji visur kabintumem ir neduotumem paciai Anastasijai ramybes.
Beje, pavyzdys buvo pateiktas su Kristumi - krikscionys - na ka, bet juk tai religija, o Anastasija nenori kurti jokios religijos! nenori buti garbinama!
As gal nemoku parinkti tinkamu zodziu tam, ka noriu pasakyti, bet pagalvokit ir apie tai!
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

As esu ne anastasijietis. Labai man patinka mūsų draugija, kurioje puse save vadina anastasijiečiais, o kita puse kratosi šio žodžio. Aš prie besikratančių, bet prijaučiu ir save vadinantiems "anastasijiečiais". Visi faini ir gerai, kad mintys skirtingos. Dievinu įvairovę.

Labai noriu pagirti Agnę už nuostabų argumentą: "svetainę juk vadiname jos vardu, tai kodėl savęs negalime taip vadinti?" Jėga. Čia tai argumentas. Ir tikrai tokie kaip Viltė, aš ir kiti anaskeptikai ;) turėtų rimtai permąstyti šį argumentą. Jei siekiame atsisakyti anastasijos vardo save vadindami, tai reikėtų pamąstyti ir apie tinklapio pervadinimą. Taip išeitų plėtojant Viltės mintį. Hmmm..bet tada žmonėms mus būtų sunkiau susirasti. Išvada: kaip gerai, kad yra žmonių save vadinančių "anastasijiečiais" prie kurių tokie kaip Viltė ir aš galime prisišlieti.
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Be to, ne Anastasija sumaste sias idejas, ji jas tik priminė... :wink:
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

Na atsakau, velgi - tik savo nuomone. Tinklapis kad taip vadinasi - gerai, padeda suburti zmones. Bet nemanau, kad ateityje butinai reikes Anastasijos vardo tam. Tinklapis yra vienas dalykas - tiesiog Anastasija. O jau vardo priskyrimas daugeliui zmoniu yra kitkas. Na kaip ir tie pavyzdziai su Kristum - krikscionis, Buda- budistas - kaip religijose. O kazko panasaus i tai mes nenorim. Na bandau paaiskinti, tik jauciu, kad sunkiai man gaunasi zodzius parinkti :) et.. gal kas supras..
juk tai jau kitoks kontekstas - anastasijiecia ir Anastasija.
As turiu teise i savo nuomone, kaip ir jus turit teise i savaja ;)
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Ai,Vilte,jei kam norisi vadintis "anastasijieciu" tai lai ir vadinasi...
Ateis laikas ir jie patys susipras.... :)
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Mano manymu, tai irgi "anastasijieciai" veda prie panašių dalykų kaip "krikščionys", "budistai" ir t.t. Ką jie turi? Daug "krikščionių" pakraipų, o šalia "tikruosius" krikščionis, daug "budistų" pakraipų, o šalia "tikrieji" budistai...Ką galiausiai turėsime mes? Kaip ir visur - daug "anastasijiečių" pakraipų. Kaip pas "krikščionis", kaip pas "budistus". Galiausiai nebus aišku, kas tie "anastasijiečiai" iš tikrųjų yra, nes bus įvairaus plauko anastasijiečių. Vieni iš jų pasiskelbs "tikraisiais" (beje, taip jau yra!). O ką daryti su tokiais kaip Nedas? Juos ką irgi anastasijiečiais vadinti? Kėblumas, geriau būkime savimi, o ne anastasijiečiais.

Nors kita vertus, jei paliktume anastasijiečių varda tik tokiems kaip Nedas, o patys nesirinktume jo, tai tada irgi ne kaip išeina. Nes žmonės ieško anastasijiečių. Ši problema išsisprendžia, jei kaip Vilte atskirtume Anastasija ir anastasijiečius. Tinklapiui paliktume Anastasijos vardą, o patys nesivadintume anastasijiečiais. Bet jei pavyktų toks Viltės projektas, tai žinokit atsiras tokių kaip Laimis, kurie yra daug radikalesni, nei Viltė ir siūlys redaguoti ne tik anastasijiečių terminą, bet ir Anastasijos vardą. ;) Turėsim dar vieną temą pokalbiams. ;)

Vilte, jei braukiam anastasijiečius, tada ir Anastasija braukiam. ;)

Beje, ne kitus juk keisti reikia, o save. ;)
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Aš jokiu būdu nenoriu, kad Anastasijos vardu būtų kuriama religija ar ji būtų bukai garbinama kaip kokia dievybė. Manau, tai ir turėjo omenyje Anastasija. Aš kalbu tiktai apie žmonių, kurie pritaria Anastasijos idėjoms identifikavimo problemą. Aš nežinau kito termino, kuris taip aiškiai tai išreikštų. Neturint tokio termino, nuplaukia ir visus jungiantis idėjinis pagrindas. Tai man atrodo yra pavojinga. Todėl aš taip aršiai ir kaunuosi.
Supraskit, aš nesiūlau termino organizacijai, bendrijai, klubui ir t.t., o tik apibudinimą žmonių, kurie širdimi priėmė Anastasijos idėjas. Galima vadintis klubiečiais, bendraminčiais, bet, kokių idėjų pagrindu tie žmonės bus apsijungę,- visiškai neaišku. Galima vadintis gamtos mylėtojais, ekologinės kūrybos puoselėtojais ir t.t. ir t.t., bet ar šie terminai apims visumą idėjų išreikštų knygose apie Anastasiją?
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Sveiki anastasijiečiai ir... klubiečiai? (kažkaip neapibrėžtai skamba... o gal jums patinka?) ....Anastasijos knygų skaitytojai ir prijaučiantys jose išsakomoms mintims bei besiruošiantys gyventi, vadovaudamiesi jomis (per daug gremėzdiška...), .......bendraminčiai, kuriems artimos V.Megre knygose išdėstytos idėjos (čia jau neminim Anastasijos vardo, bet vėl gremėzdiška)... tai gal Laimio (Mindaugo?, Viltės?) grupiečiai (čia reikėtų suprasti, kad nesikreipiu į prijaučiančius Nedui, o jeigu ir į juos...?)

Kažkokia painiava. Gal pasakytumėt, kaip jus, nenorinčius vadintis anastasijiečiais, vadinti, kad suprastumėte, kad į jus kreipiuosi.

Vienas dalykas – kabinti Anastasijos portretą –tai jau garbinimas. Buvo rasta ideali išeitis: vietoj portreto - gamtos vaizdeliai. O dabar viena atmetate, o nieko į vietą nepasiūlėte (bent kol kas). Juk nesikreipsi: “Ei, jūs.”
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Draugai
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Andrius wrote:Aš kalbu tiktai apie žmonių, kurie pritaria Anastasijos idėjoms identifikavimo problemą.
Je..reikia mums visa apimančio vardo. Jeigu visi vienodai suprastume Anastasijos idėjas, tai tada laisvai galėtume vadintis anastasijiečiais ir save taip identifikuoti. Bet kokie mes anastasijiečiai, jei visi skirtingai suprantam jos idėjas? Koks mums pagrindas Anastasija? Pvz. Anastasija sakė - nevadinkite klubų mano vardu. O tarp mūsų kyla diskusijos reikia ar nereikia Anastasija minėti. Pvz. Anastasijos senelis sakė - reikia būtinai ir gerų kaimynų. Bet kaip mes tai suprantam? Vieni supranta, kad gyvenvietė turi būti, kiti vienkiemiuose gyvena ir save anastasijiečiais vadina. Kurie teisūs? Pas kuriuos pagrindas Anastasija? Dar yra daug diskusinių taškų. Pvz. vieni siūlo keltis į gamtą, kiti siūlo likti miestuose ir čia kurti meilės erdvę. Vieni Anastasiją vadina dievaite, kiti - tik žmogumi. O ji sakė - aš žmogus, moteris. O kitoj vietoj sakė, kad kiekviena moteris dievaitė. Štai ir vėl diskutuojam. O ar vadinsime anastasijiečiais tuos kurie turi 30 hektarų, traktorius ir dirba žemę pagal tradicinį ūkininkavimą? Jie save laiko anastasijiečiais. Bet anastasijos idėjų aš ten neįžvelgiu. Dėl požiūrio į katalikybę irgi nesutariam. Yra vienokių, yra kitokių nuomonių. Kurie iš mūsų anastasijiečiai? Kurie teisūs? Ir ar galima šias visas skirtingas nuomones vadinti anastasijiečių vardu. Juk yra kraštutiniai atvejai kur nepasakysi anastasijietis jis ar ne. Knygas paskaito, tai jau anastasijietis? Vat aš pvz. knygas perskaičiau, bet nesu anastasijietis, o vat pvz Vilniuje yra "protas" (dar ją Editos vardu kartais vadina), tai ji neskaitė knygų, bet kuriasi gyvenvietėje. Ar ji anastasijietė?

Man tai vienodai kaip mes vadinamės. Dievinu įvairovę. Tik sudėjus mūsų visų nuomones ir darbus esame tuo kuo esame. Jei daugelis vadina save anastasijiečiais, tai esame anastasijiečiai, jei Viltė, aš ir kiti, nevadinam savęs anastasijiečiais, tai reiškia, kad ne visi mes anastsijiečiai. Jei padaugės anaskeptikų, tai ateity išvis nesinaudosime Anastasijos vardu. Kam čia ją minėti, jei ir klubus sukūrėme patys, laikraštį sukurėme patys. Žemdirbystės būdus renkamės patys. Kuriame patys. Yra tokia nuomonė, kad ne patys, kad Anastasija padeda mums savo spinduliuku. Bet juk ir Viltė padeda mums savo spinduliuku ir neaišku kuri labiau padeda. Todėl tikrai siūlau vadintis visiems Viltiečiais. ;) O kas jaučia, kad labiausiai mums padeda Virgis, vadintis Virgiečiais. O dėl šešių Mindaugų mūsų tarpe, tai galėtume drasiai vadintis Mindaugiečiais. Mindaugai čia daugiausia darbo įdėjo ir spinduliuku palaiko mus labiausia.

Štai kaip nusimąsčiau...Visai į šoną. O kalbu juk apie mus. Kokiu pagrindu mes remiamės? Anastasija ar širdimi? Hektarą ir tą širdimi išsirenkame ir augalus renkamės pagal širdį. Tai gal širdiečiais pasivadinam? Mūsų pagrindas juk ne anastasijos idėjos, o širdys mūsų. :)
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

eee...kol parašiau savo ilgą svaičiojimą, tai dar dvi žinutes įpylė Agnė su Mindaugu. :) Pritariu Mindaugui. Aš dažnai mus vadinu draugais. Arba dar siūlau "mūsiškiai". Kai pasakai "mūsiškiai", tai irgi labai aišku apie ką kalbame.

O organizacijos pavadinime, tai mes draugija. Taigi draugai.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Agne, vietoj, "ei jūs", siūlau kreiptis "mieli bičiuliai" :)
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Mindaugai, neblogas kreipinys. Štai tavęs teiraujasi: “Kur eini?” Tu atsakai: “Pas draugus”. O gal tas, kuris teiravosi, prijaučia Anastasijos idėjoms? Jis pagalvotų: “Va, Mindaugas eina pas savo draugus, mums nepakeliui”, o jei pasakytum: “Pas anastasijiečius”, jis, turėdamas laiko, tartų: “Ir aš kartu”.

Gal per daug supaprastinta situacija. Bet kaip aiškiau pasakyti?...

Anastasijietė Agnė
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

O as norėčiau pastebėti, kad čia jau ne pirma diskusija, kurios pagrindas mano nuomone - skirtingas interpretavimas Megre knygų ir Anastasijos minčių. Nors Anastasijos išsakytos mintys turetų eiti mums tiesiai į širdis, jos dar pirmiausia pereina protą, patirtį ir kt. Neišvengiamai kiekvienas žmogus susidaro savo nuomonę.
Daug kas atmeta tai kas jiem nepriimtina, o vadovaujasi tik priimtinais dalykais. Kita vertus jei aklai vadovautusi knygomis, tai butu jau fanatizmas. :(

Mes juk ginčijamės "tuščiai". Vyksta savo nuomonių išsakymas (visai teigiamas dalykas), tik sunku priimti vienas kito mintis (atsiranda bereikalingas įsižeidinėjimas dėl nesusipratimų,... paprasčiausių nesusipratimų, nesusišnekėjimo :( ). Galiausiai prieiname išvados, kad kiekvienas atsakingas už savo meilės erdve ir kaip jis nori taip ją kuria. Kiekvienas zmogus pasirinks savo kelią. kas privers zmogų gyventi kitaip negu jis nori? Ar mes turime teise aiskinti vieni kitiems kaip turime kalbėti, kokių nuostatų laikytis, kokių ne. Blogiausiu atveju nepriimtinų minčių turinčius asmenis išbraukiame iš mum imponuojančių zmonių sarašo ir juos ignoruojame.

tad kur čia problema??? :?
Kur ta "vinis" kuri mus visus vienija?
Man tai - noras kurti meilės erdve, noras ir siekis, kad mes ir musu artimieji, musu palikuonys gyventume meileje, harmonijoje su gamta, būtume ne biorobotai, o zmonės.
o kaip Jums?

Santarvės ir Meilės visiems :)
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Man taip pat nereikia termino ir tau, Vilte, pritariu.
Taip Anastasija mus ikvepė ir ji daugiau nei nuostabi. Paprasčiausiai mes įprate prie visokiu terminu, apibrezimu. Mes einame kartu su Anastasija ir esame daug daug daugiau nei apibrezimas/terminas, tai visas gyvenimas...
(o tiems, kas klausia, galime paaiškinti keliais sakiniais :) )
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

<o vat pvz Vilniuje yra "protas" (dar ją Editos vardu kartais vadina), tai ji neskaitė knygų, bet kuriasi gyvenvietėje. Ar ji anastasijietė?> Laimi, tu nesupranti žodžio “anastasijietis” esmės. Tai žmogus priėmęs širdimi Anastasijos išsakytas idėjas ir besistengiantis jomis vadovautis savo gyvenime. Jeigu žmogus neskaitė Anastasijos knygų, tai kaip jis gali jas priimti ir tuo labiau jomis vadovautis. Bet jei Edita intuityviai tai jaučia ir gyvena ta linkme, tai jai, neabejoju, labai patiks V.Megre knygos. Tai suteikia gyvenimui aiškumo. Netikiu, kad ji neskaito jų “iš principo”.

<Pvz. vieni siūlo keltis į gamtą, kiti siūlo likti miestuose ir čia kurti meilės erdvę.> Raudonu siūlu (sidabrine, auksine gija) per visas knygas eina vieno hektaro idėja. Galima neturėti šiuo metu kokios tai galymybės (man tai sunku įsivaizduoti, bet tarkim) nusipirkti žemės ir pradėti sodinti ten medelius, bet anastasijietis apie tai svajos ir žinos, kad ateityje jis gyvens savo žemėje. Aš taip suprantu.

<Vieni supranta, kad gyvenvietė turi būti, kiti vienkiemiuose gyvena ir save anastasijiečiais vadina.> Laimi, Anastasijos senelis nenurodė, koks atstumas turi būti tarp kaimynų. Jeigu žmogus gyvena vienkiemyje ir už laukymės/miškelio/ežero įsikūrusi kita sodyba, jie tikrai vadins save kaimynais. Žinau iš patirties. Taip elgėsi ir mano seneliai.

<Paprasčiausiai mes įprate prie visokiu terminu, apibrezimu.> Aušrine, kiekvienas mūsų tariamas žodis, tu nori to, ar nenori, yra terminas, apibrėžiantis tam tikrą realybės sritį.

Mindaugai, (dar kartą apie terminą “draugai”) aš turiu daugybę draugų, kurių negalėčiau pavadinti anastasijiečiais. O visus anastasijiečius vadinu draugais, dar daugiau – broliais ir seserimis.

<Ar mes turime teise aiskinti vieni kitiems kaip turime kalbėti, kokių nuostatų laikytis, kokių ne.> Bute, sutinku su tavimi. Labai norėčiau, kad moderatoriai netrintų šio žodžio iš jo virtualių namų – svetainės Anastasija.lt. Lai jį vartoja visi, kas nori. O jūs, Neanastasijiečiai, kai kas, sąmoningai ar iš nežinojimo, kreipsis: “Mieli Anastasijiečiai”, suprasdami, kas slypi už šio termino, priimkite, kad kreipiamasi ir į jus.
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

:) Draugai.. taip ir turetu buti :)
O kai manes klausia kur einu, ar pasakoju su kuo vaziavau kazhkur, tai pasakau su bendraminciu klubu.. Ir dauguma susidomi, tada papasakoju, kas tai per klubas.
Post Reply