Terminas "anastasijiečiai"??????????

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

bet jei tavo idejos perskaitytos knygose sutampa su kitu zmoniu idejomis, tokiomis paciomis, nujaustomis intuityviai, tai kaip gi ir ju, ir taves nepavadinus bendraminciais. Juk ne knygoje esme. O gyvenimo bude. Tai yra akcentuota.. O toki gyvenimo buda rinktis gali ir nieko nenutuokiantis apie Megre knygas zmogus, tiesiog intuityviai, is sirdies... As manau, kad butent cia musu visu vienybe - butent gyvenimo bude... ne knygose...
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Vilte, man pasidarė jau visai įdomu. Nekantrauju sužinoti ar daug ir kiek tu pažįsti žmonių, iki knygų apie Anastasiją pasirodymo jau intuityviai viską žinojusių, kas ten bus parašytą ir jau gyvenusius pagal tas būsimas knygas? T. y. sukūrusius savo Meilės erdvę ir gyvenusių vienovėje su kiekvienu augalėliu ir gyvūnėliu ir, aišku, su Dievu, pradėjusius, gimdžiusius, ir aklėjusius vaikus taip kaip aprašyta tose knygose… Be abejo ir tu esi viena iš jų?! Juk nešiaip sau anastasijiečiams siūloma vadintis viltiečiais!
Last edited by Andrius on Mon 06 02, 2003, 16:33, edited 1 time in total.
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Manau knygos yra pagalba. Skaitydami imame apie tai mastyti, susikoncentruojame i tai, todel lengviau prisijungiame prie tos informacijos pirminio saltinio.
Noriu pasakyti issifruojame ne atskirų zodzių ir sakininiu reiksme, o tai ka tuo noreta pasakyti, "povandenines sroves", minti, savo "lokatoriais" pagauname minties energija.

Nors dabar matau, kad nevisi taip pat supranta Anastasijos zodzius, bet mintiju, kad turetume visi pajausti esme butent knygu pagalba prisijungdami prie pirmines informacijos.

Panasiai ta ir norejau pasakyti... :roll:
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Andriau,
Manau Meiles erdve egzistavo egzistuoja ir egzistuos. Nezinau ar pagal visas "taisykles", nezinau ar ja galima ivertinti kokybiskai, bet dviem zmonem kuriant ir svajojant apie bendra gyvenima, statant bendrus namus, gimdant lauktus vaikus yra kuriama ne kas kita, o Meiles erdve. Ar Tu sakai, kad nera zmoniu taip gyvenancių?
Taip, tai ne pagal visas "taisykles", bet mes dar turesim, ka cia mes, musu vaikai ir anukai tures nemazai prie to papluseti.

Ar nepagalvojate, kad kaskur gyvena tarp misku zmones kurie net nezino kas ta Anastasija, aisku ir forume nedalyvauja, bet gyvena savo seneliu sodyboje darnoje su gamta, maitinasi is gamtos. Ju labai mazai, o gyvenantiem mieste net gali atrodyti kad ju visai nera. Kartais parodo per TV tokius keistuolius... mum jie pasirodo kaskokie necivilizuoti...
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Labas, Bute,
Teisingai sakai, mylėdami, svajodami du žmonės kuria savo ypatingą nepakartojamą nuostabią erdvę. Kiekvienas augalas taip pat išaugina vaisių ir juo maitina žmogų. Bet augalas, išaugintas pagal Anastasijos metodą tampa tam žmogui vaistu nuo visų ligų. Erdvė, sukurta, vadovaujantis Anastasijos patarimais, taps ta vieta, kuri tą žmogų ir jo vaikus ne tik gydys, ne tik bus jiems kanalu į neaprėpiamą visų laikų informacinį lauką, bet bus ir ta vieta, kurion sugrįši savo vaikaičiuose tolesniam kūrybiniam bendradarbiavimui su Dievu.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Si tema vel ir vel atnaujinama (Andriaus ir kitu deka) ivairiose temose.

Manau niekas nesigedija Anastasijos vardo ir visi mes suprantame jos idejas daugmaz vienodai, t.y. kalbam apie ta pati tik truputeli skirtinga kalba...

Priejau isvados, kad nepatinka butent priesaga -iec- zodyje "anastasijieciai"

Kai sakai: as su Anastasija - valio as su ja! :D

Kai sakai: as anastasijiete - be, fu, fu

:D
:D Tegu svajonės pildosi! :D
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

;) taip, ir dar parasiau zodzio anastasijietis kalbini paaiskinima skyrelyje apie radio laida :)
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Mindaugas
Prisijungė: 27 09 2002
Pranešimai: 258
Miestas: Kaunas

Parašyta: Kv. 2003 06 12, 11:03 Rašyti temą:

Kodėl nevartoti galima pasiskaityti knygose apie Anastasija.
Va todėl.

Šiaip nieko tokio kai tarpusavyje, bet jei kažkas iš šono išgirsta tai jau skamba kaip grupė žmoniu laikančių save kitokiais. Su spec pavadinimu.
Na jeigu jau taip tai aš tada Žemietis, Sodietis, Dievietis Anastasijos senelietis, Megrietis , Laimietis ( nuo žodžio Laimis) Loretietis ( nuo Loreta ) Todel kad man patinka idėjos tos ir Žmonės Mūsų žemės Tevo sukurti patinka
_________________
Žmogus svajonėmis gyvenimą kuria!
----------------------------------------------------------------------------------

Loreta

Prisijungė: 28 09 2002
Pranešimai: 241
Miestas: Londonas

Parašyta: Kv. 2003 06 12, 11:10 Rašyti temą:



Radau temą apie pavadinimus: ten argumentus paskaičiau. Mindaugai, man atleistina: be interneto porą savaičių prabuvau.

O vedančiosios balsas ir man patiko.
-----------------------------------------------------------------

Andrius



Prisijungė: 21 02 2003
Pranešimai: 34


Parašyta: Kv. 2003 06 12, 17:00 Rašyti temą:

Vėl neiškenčiu negrįžęs prie savo. Atleiskit už įkyrumą, užsispyrimą ir kalbėjimą ne į temą (išprovokavo Mindaugas), turbūt veikia žemaitiški genai.

Kiek žinau knygos apie Anastasiją Lietuvoje išeina palyginus didžiuliu tiražu (Paklauskit Dalios, kokiu?). Todėl izoliuotų žmonių, kuriems priimtinos Anastasijos įdėjos, yra nepalyginamai daugiau negu apsijungusių klubuose. Dauguma iš jų nieko nežino vienas apie kitą, nežino nei apie tokių klubų egzistavimą. Aš pats, nors perskaičiau knygas prieš kelis metus ir jau nemažai metų naudojuosi internetu, apie klubą sužinojau visai neseniai.
Aš neabejoju, kad dauguma izoliuotų anastasijiečių mielai jungtųsi su bendraminčiais, jeigu tokių pavyktų rasti.

Dabar apie radijo laidą, kuri anonsuojama ir reklamuojama kaip laida apie ekologinį judėjimą (jų Lietuvoje dešimtys!). Žmogus, kuriam priimtinos Anastasijos idėjos, perskaitęs tokį anonsą pagalvotų: - gal ir įdomu, jeigu neužmiršiu paklausysiu. Jeigu anonse būtų paminėtas Anastasijos vardas ,toks žmogus mestų viską ir lėktų klausytis radijo. Taip laida neteko daug klausytojų, o anastasijiečių judėjimas daug potencialių narių.

Ar gali kas nors pateikti kokį svaresnį argumentą, kodėl yra vengiama Anastasijos vardo? Gal jie kokie slapti ir jų nenorima skelbti? Tas argumentas, kad Anastasija to nenorėjo manęs neįtikina. Kiek aš atsimenu, tai ji turėjo omenyje, kad ji nenori, kad jos vardu būtų kuriama religija, religiniai judėjimai ir ji būtų garbinama. Bet argi kas siūlo ar nori kurti religiją ir garbinti Anastasiją!?
Mindaugai, ar tu gali nurodyti, kurioje knygos vietoje yra parašyta apie Anastasijos vardą, tavo ,Viltės ir kitų nurodytame kontekste?
---------------------------------------------------------------------------

Vilte



Prisijungė: 08 01 2003
Pranešimai: 155
Miestas: Kaunas

Parašyta: Pen. 2003 06 13, 9:23 Rašyti temą:

gaila, kad negirdejau, bet gal kas is tikro konspekta laidos suves
del Anastasijos vardo - na pacio vardo Anastasija lyg ir niekas nesibaido, mes diskutavom apie anastasijieciu pavadinima. beje, ir is kalbines puses terminas anastasijieciai yra kazin ar tai,ka norim pasakyt. -ietis nusako priklausomybe kazkam - t.y. sakniniam zodziui, jei jis yra vardas ar pavarde, siuo atveju Anastasijai- tai norit pasakyt, kad mes priklausom Anastasijai? juk nepriklausom. (beje, tas pats su paavrdem - iene ar aite - jos is patriarchalines visuomenes ir nuroso priklausomybe vyrui arba tevui, ne siaip sau, o butent - priklausomybe,noriu tai pabrezti) ziurekit jau vien situ aspektu netinka. na bet tam yra kita tema.
nors negirdejau laidos, bet nemanau, kad jau ekologijos minejimas buvo toks negeras dalykas. nereiketu zodzio ekologija traktuoti nuvalkiota prasme. juk kazkas ji ja buvo cia sifraves. be to, knygos apie Anastasija kaip supratau buvo paminetos. tai atrodo viskas gerai
--------------------------------------------------------------------------------------
Andrius



Prisijungė: 21 02 2003
Pranešimai: 34


Parašyta: Pen. 2003 06 13, 9:41 Rašyti temą:

Man ta beprasmiška diskusija atsibodo iki gyvo kaulo. Ji panaši į diskusiją, kur Mindaugas2, pateikęs savo išgalvotus, niekuo nepagrįstus teiginius, diskutuoja apie bibliją.
Priklausomybę nusako žodžiai: alkoholikas, narkomanas, toksikomanas, kalinys ir t.t.. Anastasijietis- man tiktai žmogus kuriam artimos Anastasijos įdėjos ir nieko daugiau. Aš čia neįžiūriu jokios priklausomybės ar laisvės suvaržymo.

Argi kaunietis reišia žmogų, prikaustytą grandinėmis prie Kauno pilies?

Aš neteigiu, kad terminas "anastasijiečiai" idealus. Bet faktas, kad jis jau yra! Vėl pakartosiu kelintą kartą, kad vienintelis būdas jo atsisakyti ara sugalvoti lygiavertį t.y. nusakantį įdėjų visumą ir identifikuojantį judėjimą. Galvokite! Siūlykite! Visi tie pasiūlyti ekologiniai judėjimai, klubiečiai, mūsiškiai, viltiečiai, bendramičiai ir t.t. nei iš tolo neatlieka tos identifikavimo funkcija
-----------------------------------------------------------------------------------
AJA
Posts: 36
Joined: Fri 06 13, 2003, 14:16
Location: UTENA

Post by AJA »

labas, aš ta nauja AJA...
Mielieji, baikit peštis. Aš manau, kad jei vardas ANASTASIJIEČIAI kam nors nepatrauklus ir kliūna, reiškia jis netobulas, o kas netobula, gali būti PERKURTA.
Aš siūlau surengti konkursą:
išrinkime vardą naujam judėjimui patys. Juk kūryba dar niekam nepakenkė? Paimkime kokį seną, pamirštą iš protėvių paveldėtą žodį, jį atgaivinkim ir suteikim jam prasmę.
Tegul tas vardas taps užuovėja ir padės pritraukti tuos, kas neskaitė knygų apie Anastasiją, tačiau turi gerų idėjų, myli žemę ir savo šalies praeitį.
O prizas irgi bus - tas žmogus vienintelis turės galimybę pasakyti, savo vaikams, kad jam pavyko rasti tokį žodį, kuris subūrė bendraminčius , pavadino naują įvaizdį ir suteikė jam (judėjimui ir įvaizdžiui) užuovėją.
Turėčiau pasiųlyti pirmoji, nes už savo idėją turime pirma patys kovoti. Ar ne taip?
Deja, tokio galingo žodžio nežinau ir sukurti nemoku. Man kažkaip širdis suspurda išgirdus žodį AISČIAI, BALTAI.
Labiau baltai, nes jie kažkokį skaidrumą, šviesią mintį lyg pavadina, gal kažkokį žinojimą.
Ar pritarsite mano idėjai ir nustosite ginčytis, ka?
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Labai nemegstu tipizavimo.

- Kas tas Laimis?
- Anastasijietis.
- Aaaa..mes tokius zinom! Viskas aisku...

Ir nueina zmogus savo keliu viska "zinodamas". O as taip nenoriu. Jei zmogus domisi, tai tegu domisi is tikruju. Viska reikia daryti is tikruju.

- Kas tas Laimis?
- O tu jo ir paklausk, jis labai originalus ir neapibudinamas.
- Aaaa..na reik paziureti ir issiaiskinti...Idomu.

Ir zmogus ateina pas Laimi nieko "nezinodamas". Ir ateina pas Laimi, o ne pas anastasijieti. O Laimyje galiausiai pasirodo, kad nieko anastasijietisko nera. Paprastas jis zmogus, kaip mes visi. Na, ir nustemba zmogus tada ir kaip pas shaolinio vienuoli ateina pas ji tada "zinojimas"...Oi kaip poetiskai as cia ant galo uzlenkiau ;)
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Laimi, o tu prisimeni, kaip kitam forume tokius kaip tu, Mindaugas, Gluosnė, Žvirbliukė (ir man asmeniškai teko :wink: ) keistuoliais, natūralistais ir pan. vadino. Daugumai čia esantys, Anastasijos mintis norintys realybe paverst žmonės tikrai nėra paprasti,kaip išsireiškei. Na, iškrenta tokie žmonės iš įprasto kasdieninio konteksto. Pavadinimai vis tiek bus sugalvoti, norit jūs to, ar ne.

Anastasijiečiais ne visiem patinka vadintis, nes tai - klijavimas etiketės. Žmonės susikuria kažkokį sterreotipinį įvaizdį apie tos grupės žmones. Na, yra anglo, ruso, žydo, kauniečio ir pan. stereotipinai įvaizdžiai. Taip jau yra, sutikit. Anglai - tinginia, rusai - vodkos mėgėjai ir pan. :roll: Čia ne mano nuomonė, o apklausų rezultatai. 8)
Ir kiekvienai kitaip mastančių žmonių grupei priklijuojami tie pavadinimai kaip etiketės. Tai gal geriau patys pavadinimą ir parinkim?
Man asmeniškai anastasijiečiai labai tinkamas ir pats tinkamiausias žodis. Nes be Anastasijos, knygų , to,ką žinau, nežinočiau, svajones ne tokias turėčiau. Tik negaliu dar vadintis anastasijiete, nes negyvenu taip,kaip reikėtų (mano supratimu). Bet yra jau ir galinčių. :)

Aja pasiūlė kitus įvardinimus: aisčiai, baltai. Tiesos ir tame yra, jei norim gražint savo šalį į buvusius laikus. Na,kas kitiem priimtina?
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

O zinot, man visai patinka "aisciai" :P Kazkaip "lengvai" skamba... tik gal reiketu issiaiskinti tikraja sio zodzio prasme :wink:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Loreta wrote:Daugumai čia esantys, Anastasijos mintis norintys realybe paverst žmonės tikrai nėra paprasti, kaip išsireiškei.
As tai esu paprastas zmogus. Jei cia dauguma nepaprastu, tai jie tegu vadinasi kaip tik nori. O as paprastas, tai niekaip vadintis nenoriu.

O kaip Loreta tu save vadini?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Laimi,aš save tiesiog Loreta (kartais Loryte :wink: ) vadinu. Šalia savęs Anastasijos vardo (net kaip apibūdinančio termino anastasijietė) negaliu dar dėt. Kol kas negaliu. Nes įsigijau ne žemę, o butą miesto dėžutėj. Nes ieškau ne augalų sėklų, o virtuvinių plytelių. Ne iš sėklų augaliukus auginu, o tiesiog rūpinuosi vazoninėmis gėlytėmis. Ir iki apsigyvenimo savo sodyboj man dar toli. Beje, ir vaikus ne visai taip auklėju,kaip Anastasija pasakoja. Ir vos ne kas sekmadienį į šv.Mišias vaikštau, kasdien kalbu 'Tėve mūsų'. Ir mano eilėraščius ne Anastasijos, o jau greičiau Jėzaus vardas įkvėpė. Ir... Žodžiu, aš esu Loreta: tokia,kokia esu. Kol kas tikrai ne anastasijietė. Bet jei žmonės jau gyvena Anastasijos mintimis (tikiu, kad save anastasijiete pavadinus Agnė taip ir daro :wink: ), kodėl jiem nesivadint tuo vardu? :roll:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Tuos ką Jezus įkvepia vadinami krikščionys ?
Tai tu Loreta krikščionė.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Va, tai tegu taip ir buna, kaip tu sakai Loreta. Tokie uolus kaip Agne tegu save vadina anastasijieciais, o tokie paprasti kaip mudu nesivadinkim taip.

Man tai tokia situacija labiau patinka, negu sugalvoti nauja varda, pvz "aisciai" ar "pauksciai". Tarp musu yra visokiu, tai ir pavadinimas buna visoks. Vieni taip vadinasi kiti taip. Jega.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Nu ir šaunu, Loreta nekreip dėmesio į mano tą žinutę apie Jėzų.
Aš irgi tik žmogus
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Mindaugai, o kodėl tu pamanei,kad neatkreipiau dėmesio???? A, kodėl? Nes nieko neparašiau? :roll:
O neparašiau, nes nemanau iki galo ir krikščionė esanti. Kad ir dėl vis karts nuo karto išdygstančio puikybės daigo.

Su Laimiu apie tai kalbėjom. Jis sakė,kad nerasi žmogaus be puikybės. Bet man net ieškot nereikia! Nuo gimimo tokį žmogų pažįstu: savo mamą. Bet nesu ir jos apsekėja... Na, sudėtinga paaiškint, bet esu kol kas tik Loreta... 8)

O Laimis, manau teisus (kai geriau pamasčiau): paprasti mes. Ir būkim paprasti... :P

P.S. Jėzui skirtų eilių čia net nedėjau: kažkaip nemaniau,kad bus kam patinka. :wink:
Martchius
Posts: 22
Joined: Mon 06 02, 2003, 11:23
Location: Vilnius

Post by Martchius »

Dėl anastasijiecių ir priklausomybių patriarchalinėje visuomenėje...

:!: Man asmeniskai sis kreipinys labai mielas, nes jis man kalba apie TAPATUMA, o ne apie priklausomybe. Anastasijos idejos ar info meta iššūkį, į kuri kiekvienas reaguojame savaip.
Taciau tie, kurie turi drąsos PRIIMTI iššūkį ir į jį ATSILIEPTI, turi teisę
įvardinti savo bendrystę, pasivadindami anastasijiečiais.
Isejimas is problemos yra ten pat kur iejimas :)
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Laimis wrote:Va, tai tegu taip ir buna, kaip tu sakai Loreta. Tokie uolus kaip Agne tegu save vadina anastasijieciais, o tokie paprasti kaip mudu nesivadinkim taip.
Loreta, Laimi, mane dar i kompanija priimkit
ir mes pasivadinkim paprastai. Mes busim
"PAPRASTIECIAI" :wink:
Last edited by Rapolas on Tue 06 24, 2003, 9:06, edited 1 time in total.
Post Reply