Nepritariančių Anastasijos idėjoms frakcija

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Man rodos mes nesusikalbame :)
tai pabandysiu aiskiau :)
1. kalbejau apie 8.1 dalies mintis...O tu apie kazka kita, todel as nelabai suprantu apie ka tu kalbi :)))
man tada beskaitant kazkas buvo uzstrige ir tiek. Daug vandens nutekejo nuo to laiko, gal dabar kitaip mastyciau. Tiesiog ten buvo kalbama apie sajunga. Rusijos ir baltijos saliu. nepatiko man ta mintis ir tiek. nezinau kodel. gal todel, kad megre pradejo apie tai kalbeti, o ne lietuviai? Kodel jis turi trauk mus i savo planus? jei noresime patys prisijungsime... kai ateis tam laikas.
Suvokiu, kad skirtumai, tiksliau ju prasmingumo, grozio ir panasumo nesuvokimas kelia labai dideles problemas pasaulyje...netgi karus. tai kas bendra vienija, tai kas skirtinga -- skiria.
bet apie ka mes kalbam?
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

glesum wrote:Man rodos mes nesusikalbame :)
tai pabandysiu aiskiau :)
1. kalbejau apie 8.1 dalies mintis...O tu apie kazka kita, todel as nelabai suprantu apie ka tu kalbi :)))
man tada beskaitant kazkas buvo uzstrige ir tiek. Daug vandens nutekejo nuo to laiko, gal dabar kitaip mastyciau. Tiesiog ten buvo kalbama apie sajunga. Rusijos ir baltijos saliu. nepatiko man ta mintis ir tiek. nezinau kodel. gal todel, kad megre pradejo apie tai kalbeti, o ne lietuviai? Kodel jis turi trauk mus i savo planus? jei noresime patys prisijungsime... kai ateis tam laikas.
Suvokiu, kad skirtumai, tiksliau ju prasmingumo, grozio ir panasumo nesuvokimas kelia labai dideles problemas pasaulyje...netgi karus. tai kas bendra vienija, tai kas skirtinga -- skiria.
bet apie ka mes kalbam?
Mieloji, as tik atsakau i tavo mintis.
As manau, kad visokie prisijungimai tai tik tuscias laiko gadinimas. Zmones nuo amziu vienijo tik zeme. Zmoniu iprocius itakoja didele dalimi klimatines salygos, todel ir skiriasi ju tautiniai apdarai ar elgesys,bet kur zmogus begyventu, jis gins ta sklypeli zemes, kuriame isauges. Musu tauta del tam tikru charakterio bruozu prarado didele dali dvasingumo ir tiesiog pasidave "stipresnei minciai", ilgiems metams buvo priklausoma...Reiskia vyko degradacija kaip ir kitose tautose, kurios leido save uzkariauti. Ar galime isivaizduoti ta blogio jega, kuri palenke sitokias tautas!..
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...teisingai kalbi, Glesum, ir as ta pati norejau pasakyti - pries rusus, kaip tauta, neturiu nieko pries, bet kam Megre prireike tos sajungos - ir kodel ne su kokiais gruzinais nori jungtis, o su pabaltiju - panudo seniau priklausiusiu geru zemiu :?:

...o savo tautos indetiteta ir genetini koda issaugoti, tai labai svarbu - aisku, nesmerkiu tu lietuvaiciu, kurios nuteka uz uzsienieciu, bet... man nuo vaikystes buvo tevelio i galva ikalta, kad lietuvaites neteka uz uzsienieciu - jau geriau liurbis, bet lietuvis (beje, vaikysteje as to nesupratau :wink: )

Neseniai skaiciau interviu su tokia faina moterim graike - ismaisiusia puse pasaulio, dabar vadovaujancia Vilniuj keliems graiku restoranams, tai ji labai protingai pakalbejo ir apie lietuves, ir apie musu vaikinus: sako, kad ji pati - temperamentinga kaip ugnis, o leituvaites - kaip vanduo, ramios, gilios, bet musu vyrams jos pacios graziausios pasauly - ir gerai, reikia myleti "savo kibira ir savo vandeni"...
Beje, lietuvius ji labai isgyre - sake, kad is tikruju jie tikrai ne kokie lepsiai, kaip kalbama, o tikrai puikus vyrai, kurie jauni issilaksto, o paskui tampa gerom seimu galvom... va taip... :wink: :P :)
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

na jau.. dėl tam tikrų charakterio bruožų.. :)

kuri jau čia ta tauta, kuri išlaikė? arba tiksliau - kuri tauta jau nieko nebeturi? :)
visokie tautos dvasios matytojai tik ir kalba, kad lietuviai labai dvasinga tauta. :) tai matyt kalbama apie skirtingus dvasingumus

manau, kad jokia didelė jėga nebūtų galėjusi nieko palenkti, jei žmonės patys nebūtų to leidę. kam jiems to reikėjo, čia jau kita kalba

p.s. o vis gi - kokie tie tautos charakterio bruožai? :) labai įdomu
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

ir, jei nesunku, papasakok apie kraują ( :)) daugiau, kokią tai Tau turi prasmę? nes nelabai supratau minties.. :oops: :) ar kad mes turėtume slapta tikėtis, kad turim gal o gal šiek tiek dvasingesnės tautos kraujo, ar kad tada kitų šalių pagalbą labiau priimtume..
?
:)
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Na Megre gal ir atleistina, kad jis to nesupranta, bet juk aišku, kad dėl istorinės atminties, ir su visu tuo susijusių dalykų, dėl šalių mąstelių skirtumo :), dėl.. lietuviams negalėtų dabar būti priimtinas sąjungos siūlymas.

ir į tai turėtų būti atsižvelgiama. tokie dalykai taip paprastai nenusibraukia.
tokiems variantams ne tik Lietuva turėtų pribręsti, bet ir Rusija, kad nebevaidintų didžiojo brolio, o sugebėtų į tokius santykius žiūrėti kaip į lygiavertį bendradarbiavimą. manau, kad tam bent kol kas ir patys rusai nėra pasiruošę
žodžiu, bangos keliamos per anksti

man irgi Rusija patinka, ir rusai, ir čečėnai, ir.. net ir estas, kur buvau sutikus, buvo labai fainas.. :) ir latviai.. ir.. ir suvokiu, kad nėra skirtumo tarp skirtingų tautų žmonių.. Tačiau juk ne apie tai kalbama. Visada ateina momentas, kai pačios institucijos, organizacijos, bendruomenės, t.t. panori susijungti.. tik reikia to momento išlaukt. O visokie apsijungimai, kurie daromi skubotai, anksčiau laiko, nepasėdėjus ant savo užpakalio, kaip sakė vienas protingas žmogus :), sukelia tik problemas :)
aišku, nieks nieko nepuls dabar jungt, bet šiaip svarstau, koks jungimasis jei nesugebama pažvelgt į kitos tautos jausmus :) (aš gal taip nejaučiu, bet kai kam tai rimtai kelia baimę. Rusija :shock: :)) Reikia dar tam pribręst. O jeigu buvo kalbama apie ateitį.., tai kas žino, gal mes ir su lenkais kada nors susijungsim.. (juokauju :) ) :wink:
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Sauniai jus cia merginos diskutuojat apie prijungimus
Va i europa bandom patys prisijungt.Ar tikrai patys?
Ir taip ir ne.Mus tiesiog papirko,ar nusipirko.Mus nusipirko is musu paciu(prie viso to labai viliojo),daba tas sukurys jau taip traukia,kad sunku atsispirt.Svarbiausia "kodel?"
Ir kodel Megre kalba apie sajunga su mumis?Ne vien Kaliningrado sritis yra svarbus veiksnys.Dvi sajungos,dvi priesybes
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

ehe-he, kur diskusija pakrypo :wink:
manau, kad ne tautų reikia bijot, o ideologijų, skirtų joms supriešinti ir jų skleidėjų. :mrgreen: :wink:
Last edited by Dobė on Wed 12 28, 2005, 9:46, edited 1 time in total.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Dobė wrote:ehe-he, kur diskusija pakrypo :wink:
manau, kad ne tautų reikia bijot, o ideologijų, skirtų joms supriešinti ir jų skleidėjų. kažkodėl Rusijos visai nebijau, gal dėl to, kad esu negrynakraujė lietuvė - kita mano pusė turi komių kraujo. tai dar mažesnė Šiaurės Europos (Rusijos teritorijoje) tauta už lietuvius ir jai tikrai gręsia išnykimas - nutautėjimas labai didelis. mano mama gimė ir užaugo taigoje didelių rastinių trobų komių kaime. iki mokyklos baigimo mokėjo tik gimtąją komių kalbą (kuri priklauso ugro-finų grupei). jos nepamiršo iki dabar, nors nuo 1963 metų gyvena Lietuvoje. ja susikalbėdavau su savo tetom ir aš. sako, kad kiekvienai tautai būdingas energoinformacinis laukas, vadinamas egregoru, tai va, jaučiu abu tuos egregorus ir gal dėl to taip nebijau Rusijos. iš tikrųjų gyvenantiems Pabaltijyje gal ir atrodo, kad visos mažos Rusijos tautelės yra nutautėje ir susitapatinę su rusais, bet aš pati esu ten buvusi ir gyvenusi kurį laiką ir pajutau, kad ta tauta turi savo identitetą, visiškai skirtingą nuo rusų tautos. žinoma, sovietinė ideologija "praplovė visiems smegenis" turbūt 100 metui į priekį. o mažos tautelės paprastai labai ištikimos ir nuoširdžios - iš pradžių įtarios svetimiečių atžvilgiu, bet jei jau ką priima, tai po to būsi savas, taip matyt ir ta sovietine ideologija visur šaknis įleido - juk ir mūsų, augusių sovietų laikais galvelėse yra dar daug jos reliktų :( baisi tikrai baisi ta ideologija, dabar jau esame primiršę jos dvelksmą, bet neapykanta jai galima pateisinti, kaip ir neapykantą fašizmui, nacizmui. tačiau, įdomu, kad ir Komijoj 19 a. pradžioje kaip ir Lietuvoje buvo tautinis atgimimas, ir poetai, ir mokslinė kultūrinė inteligentija, kurie taip pat buvo tremiami į Sibirą ir šaudomi :!: net ir mano mamos senelis žemdirbys buvo išvežtas į lagerį toj pačioj Komijoj prie Vorkutos už tai, kad gyveno pasiturinčiai - turėjo didelę karvių bandą ir visokių atsargų - sovietų valdžia apskelbė jį buože, nors jis ir neišnaudojo samdinių, išvijo iš namų, o juose įsikūrė kažkokie selsovieto pirminykai ar pan. bet prosenelis išgyveno -labai stiprios sveikatos buvo, sako 80 metų iš pirties žiemą išėjęs, iš šulinio šalto vandens kaušą pasisemdavo ir atsigerdavo... ir nieko. dirbo ir kitus prei darbo spaudė iki mirties, buvo labai religingas ( gal užtai jo anūkė mano mama irgi labai Lenino religija susižavėjo :wink:, bet čia, manau, kalti "obrazy", kaip sako Anastasija).
o dėl Europos - tau juk ta pati komuna, ne ką geriau nei sovietai, o gal dar blogiau, nes paremta kapitalistine ideologija - viskas dėl pinigų, o baisiausia, kad net prievartos, kaip sovietams imtis nereikia, patys neriamės iš kailio, kraunam tuos pinigėlius, kaip kokie aitvarai, gyslas sau tampom.. ai, kaip šauniai viskas sugalvota :wink: ir tarsi nejučia, be jokio mūšio visos tautos - ir didelės ir mažos tautos lekia kaip drugeliai į šviesą į tą magiškai pražūtingą LAISVĘ
pasaulio patirtis rodo, kad jokios valstybių sąjungos ilgai gyvybingos - nebūna, juolabiau, kad visi būtų laisvi ir išlaikytų tą laisvę - jau dabar atitinkamuose lygiuose daromas spaudimas, kad valstybinė ES kalba taptų anglų - taigi, pasidarykime išvadas :mrgreen: :wink:
Tiesiog zaviuosi Dobe, kad tu uzaugusi leninines ideologijos supama (is savo artimuju puses), sugebi taip blaiviai mastyti, ir svarbiausia atskiri pelus nuo grudu! Tiesiog indigo vaikas! :D
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

<Tiesiog zaviuosi Dobe, kad tu uzaugusi leninines ideologijos supama (is savo artimuju puses), sugebi taip blaiviai mastyti, ir svarbiausia atskiri pelus nuo grudu! Tiesiog indigo vaikas! Very Happy>

:wink: lyg ir biski per sena indigo vaikui, nors ką gali žinoti, gal aš indigo vaikas-pionierius :wink: :lol:
šiaip lenininės (turiu omeny tos tikros) ideologijos tikrai buvo nemažai, bet mano tėvai buvo įdomi pora - vienas "idėjinis", o kitas nuolatos klausydavosi vakarietiško radijo ir tyrinėjo Vydūno filosofinius raštus, domėjosi teosofija ir šamanais. be to, mėgdavo lankytis antikvariniuose knygynuose, nes ten ir sovietų laikais būdavo galima rasti labai įdomių knygų :wink: :P
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: nu joooo, idomi pora buvo - manau, jie gerai sutare - cia as be juoku... :wink: :)
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Gabriukas wrote:na jau.. dėl tam tikrų charakterio bruožų.. :)


p.s. o vis gi - kokie tie tautos charakterio bruožai? :) labai įdomu
Gabriuke, lietuviai visada pasizymejo dideliu nuolankumu . "Tas prakeiktas nuolankumas"...- fraze mums teke ne karta girdeti...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Gabriukas wrote:ir, jei nesunku, papasakok apie kraują ( :)) daugiau, kokią tai Tau turi prasmę? nes nelabai supratau minties.. :oops: :) ar kad mes turėtume slapta tikėtis, kad turim gal o gal šiek tiek dvasingesnės tautos kraujo, ar kad tada kitų šalių pagalbą labiau priimtume..
?
:)
del to kraujo - tai aisku, nera nei vienos tautos (na, gal tik kokiose Afrikos dziunglese kokia gentis :roll: ), kuri neturetu kitatauciu kraujo - nieko cia nepadarysi, toks gyvenimas, ir tai nera blogai, nes naujas kraujas inesa sviezumo, kitu genu, bet... pagalvokit, jei mes visi teketume tik uz uzsienieciu, taigi neliktu musu tautos, musu proteviu genu, kaip indenai sako, gimines dvasios. Tie patys Loretos mineti amerikieciai labai domisi savo saknim, iesko uzsieniuose savo tolimiausiu giminaiciu (zinau tai is savo giminaiciu Amerikoje, kurie mus patys po ilgu nebedravimo metu susirado... ), nes zmogui labai baisu netureti tu saknu, jautiesi kaip israutas ir pasodintas ant asfalto - juk Amerikos tikroji tauta - indenai, bet juos baltieji uzkariavo ir sugrudo i rezervatus, o nauja tauta taip ir nesusiformavo - amerikieciai ne tauta, uztat jie taip desperatiskai, net, musu akim, smulkmeniskai iesko kiekvieno savo giminaicio uz Atlanto...
...o del kraujo, tai kazkur skaiciau tokio astrologo knygoje, kad jei nori sudaryti tikslu zmogaus horoskopa, tai jis turi gyventi savo proteviu zemej ir jo giminej neturi buti kitataruciu kraujo... :roll:
(tik nepamanyki, kad esu rasiste - myliu ir zaviuosi ir kitom tautom, bet labiausiai - savaja... tokia jau esu... :wink: )
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

< taigi neliktu musu tautos, musu proteviu genu, kaip indenai sako, gimines dvasios.>
:wink: :wink: aha, mane turbūt saugo dvigubai daugiau giminių dvasių :wink: :lol: iš tikrųjų tautų maišymasis gręsia išnykimu kai kurioms kultūroms, tačiau, sielai neįsakysi, juk gali būti, kad tavo antroji pusė atgimė kažkur tolimame krašte, pvz. Kinijoje :wink: , ypač, jei tavo giminė seniai negyvena giminės sodyboje :roll: nesu kosmopolitinių pažiūrų, vertinu kultūrinę savimonę, bet kartais atrodo, kad indėnai man didesni giminaičiai, nei tautiečiai :wink: , o šiaip man svarbesnė sielų giminystė - myliu sielos brolius ir seseris, jų ilgiuosi, atpažįstu juos iš toli, pagal virpesius, kurie sklinda iš jų minčių, žodžių.. :)
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

aha, pasižymėjo didžiausiu nuolankumu, bet vėliausiai Europoje priėmė krikščionybę, priešinosi iš paskutiniųjų :) vadinasi pasižymėjo dar ir didžiuliu užsispyrimu :)
arba tai užsispyrimas, užsidarymas, arba tvirta dvasia ir dvasios stiprybė. bet nesvarbu. dabar mes juk nebe tie

:)
Last edited by jasmin on Sun 12 11, 2005, 16:04, edited 1 time in total.
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

................
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 15:54, edited 2 times in total.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: sveika, Padauza :wink:

ot gerai, kad nesiruosi begti - ne is Lietuvos, ne is forumo - cia as vos ne vienintele ginu lietuvybe (atleiskit tie, kurie mane toj srity palaikot :wink: ), ir man tu knygu ideojos del savo zemes lopinelio, del ekologijos, del rysio su zeme artimos, bet... del tos akivaizdziai brukamos sajungos, tai jau atlleiskit - prisibuvo mano tevelis ir daugelis kitu Lietuvos sunu ir dukteru tam Sibyriuj, prigirove "draugas" Stalinas ir Leninas musu zmoniu gyvenimu... Aciu, kaip sakoma, uz tokia sajunga - uzteks, gal kaip nors jau patys...

...del rusu, tai taip - nesupykit, sio forumo rusai, bet toji graike, kur pirmai citavau jos mintis, tai sake, kad tikrai zinanti, kad jos vyras nebus turkas - nes jie iszude puse jos tautos ir tai uzkoduota genuose... tiesiog taip yra - lietuviai dar labai tolerantiski, as pati turiu drauge pusiau rusaite, ta pati Anuska, kuriai tiek daug padejau, irgi rusaite, bet... pati nenoreciau teketi uz ruso, nors su Boria Grebenscikovu iskart pajutom viens kitam artima siela, o ir siaip nuo vaikystes zaviuosi rusu kultura, ypac literatura, ju tautos dvasia :wink:

:wink: beje, apie uzsieniecius - vakar tik parasiau apie juos ir apie butinuma issaugoti tautos mentaliteta forume ir pasileidau begte namo, bo jau buvo velus vakaras... Begu, kad suspeciau i autobusa, ziuriu, paaugliu keturi stovi, klausia kazko angliskai, sakau: "What?" - jie man kazka apie "Gravity" kluba - matyt, jo iesko, tik sumosavau rankomis: "I dont knowe" ir nuskubejau tolyn, girdziu, tie zvengia, atsisukau ir kad uzrikau lietuviskai: "Ir ner cia ko juoktis - atsirado, matai..." - kaip burtu lazdele mostelejus visi uztilo - bailiai teliukai :x , taip uzsiutus buvau - atsigrudo mat i Lietuva ir dar cia zvengia, tokie bukais veideliais... Paskui pakely dar sutikau skustagalviu ruseliu, lietuvioku bernu, bet kazkaip pajutau, kad jie mano dusiai artimesni, nors gal ir gresmingiau atrodo, ypac nakti tusciose tamsiose gatvese, bet kai nebijai, tai ir niekas tau nieko nepadarys, tfu tfu tfu per kairi peti... :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...beje, tie, kas isvyksta nors kuriam laikui i uzsieni, tais sako, labai pajunta ta bendros patirties stygiu - tu gali ismokt kalba, net tobulai, bet vaikysteje tu ziurejai vienus multikus, o kitatautis - kitus, tu uzaugai vienoj sistemoj - kitatautis kitoj, tad bendraudamas negali suprasti jo - jis tavo juoku niuansu, nes jusu skirtinga patirtis, kazkiek net skirtingas pasaulio suvokimas, kuri tu gauni su motinos pienu, kuris tau tiesiog iauga i krauja, kaip rase mano tevelis, grizes is Sibiro kalejimu:

Man net viena diena
su savąja karta (matyt, jis turėjo omeny - tauta, bet kartu, aišku, ir karta :wink: )
brangi kaip dovana,
gyvenimo verta...

O Pranciškus Asyžietis yra pasakes: "Turi žydeti ten, kur esi pasodintas..." :wink:
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

darja wrote:... "Turi žydeti ten, kur esi pasodintas..." :wink:
:D ką čia bepridursi... Išmintingiau kažin ar išsireikši...
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

[quote="Padauža"]Na sveika, nepritariančių anastasijos idėjoms frakcija :h: Priimkite mane į savo gretas :D Esu Padauža.

Gal ne taip pasakysiu, ne nepritariu anastasijos idėjoms (nes apskritai netikiujos egzistavimu, tad nerašysiu niekur to vardo didžiąja raide),
Visą gyvenimą buvo skiepijama nepasitikėti... rusais.
Nemanau, kad šovinistinės didžiarusiškosios idėjos, plikyte plikinančios akis knygose, labai gerai... Didysis Brolis Stalino atvestas pas mus, jau buvo... Partija Motulė (tai - su ironija)...Toliau netęsiu.

Skaičiau labai įdomų traktatą apie... žydus. Šiaip visi žydai kaip ir pasklido po pasaulį iš vienos vietos. Ir turėtų būti panašūs tarpusavyje. O kodėl taip nėra?



Padauzele, Brangute,
Budama apsiskaiciusi tikriausiai esi girdejusi apie kitose salyse gyvenancius samanus, jogus ir pan. Ar irgi ju vardus rasytumei is mazosios raides? Cia tavo lupomis kalba neapykanta konkreciai rusu tautai. Kaip ten bebutu, Kraugerys Stalinas nebuvo rusas.
Apie zydu tauta net Gregorijus Klimovas knygoje "Bozhii Narod" geriau neparase, negu isaiskino Anastasija Vladimirui.
Reiketu ne konkreciu zmoniu tautos neapkesti, o sistemos, ideologijos, kuri gimdo ta neapykanta!
Mieloji, eik ir pasivaiksciok i miska ar parka, pamastyk, praskaidrink siela!...
Last edited by loreta on Sun 12 11, 2005, 17:09, edited 1 time in total.
Post Reply