Adomo obuolys, kuriuo nepasisotinsi

Anastasijos idėjos Vladimiro Megre knygose. Pasidalinkime savo mintimis

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Adomo obuolys, kuriuo nepasisotinsi

Post by Mindaugas »

Когда от оцепенения отошёл, её спросил:
— Анастасия, как же ты узнала, что люди в письмах пишут? Как будто все их прочитала. И даже те, которые я не привез?
Анастасия повернулась, вся радостно сияя:
— Так это просто всё, смотри, как можно слышать речь Души...
И вдруг Анастасия замолчала. В молчании подошла ко мне спокойно и задумчиво сказала:
— Ответить на вопросы все несложно, но ведь ответ проблемы не снимает, ответ один другой вопрос рождает. Так и сегодня яблоко Адама человечество грызёт, не зная, что им насытиться нельзя. Меж тем ответ в себе любой услышать может сам.
— А как узнает каждый сам, где правильный, а где не очень правильный ответ приходит?
— От Истины лишь самость людей всегда уводит. Владимир, выслушать меня попробуй.
Мы сели на траву рядом с пакетом писем. Я видел, как глаза её блестели, румянец вспыхнул на щеках, когда сказала:
— Я расскажу тебе о сотворении, Владимир, и тогда сам, каждый на свои вопросы ответы сможет дать. Пожалуйста, Владимир, ты послушай и напиши о сотворении Создателя великом. Послушай и Душой принять попробуй...
3 knyga

--------------------------------------------------------------------
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

А как от самости избавиться и к истине приблизиться :?:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Temos apie puikybę:
>>>А если гордыня коснулась? Как уравновесить энергии свои?
>>>Puikybе, kaip jos neprisileisti?
O jeigu įvedus paiška forume http://www.anastasia.ru su žodžiu самость tai rasim 327 temas su tokiu žodžiu

Agne Tu ir pasakyk kaip tu atsikratai.

Pabandykime mes savais žodžiais pasidalinti supratimu apie tai.
Agne mm?

O ir dar ar verta tai daryti? Šnekėti ir aiškintis? Jei taip tai kodėl?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

O jeigu įvedus paiška forume http://www.anastasia.ru su žodžiu самость tai rasim 327 temas su tokiu žodžiu
Ka tuo norejau pasakyti, kad žodžių apie Tai yra daug.
Tik skaityk ir netingek. Juk informacijos daug.
Bet egoizmas, puikybė tai juk jausmai.
Taigi vien tik protu suprasti galima, bet ar tai ką nors keičia.

Jei prisijungsit prie temos kas nors, padiskutuosim
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Paaiskink man, kas yra puikybe? Tipo isskirtinumo jausmas? Lyg butum virs kitu? Kas tai?
:D Tegu svajonės pildosi! :D
LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Puikybe, tai "pasikelimas" pries kitus. Tik kaip atskirti puikybe ir girimasi, ar tai vienas ir tas pats dalykas?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Manau,kad gyrimasis tik parodo,koks savim nepasitikintis,pažeidžiamas žmogus yra. O puikybė - tai jau mintis:'aš už Dievą ir visus kitus aukščiau, viską suprantu ir žinau geriau...' :roll:
Na, bet tai - tik mano nuomonė. :wink:
LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Kaip tada atskirti, kur zmogus tiesiog dziaugiasi savo laime, nors aplinkiniams tai "kvepia" gyrimusi, o kur jis tikrai giriasi ir aukstina save ar savo aplinka?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Na,atskitr turbūt įmanoma. Jei žmogus,paklaustas,kaip sekasi, atsako: puikiai, viskas labai gerai, yra viena. Jei puola pasakot,kokia 'krūtą' mašiną nusipirko - tai jau kaip ir pagyrom kvepia. Išorinius dalykus visi ir taip pastebi. :wink:
Arba, sakymas, kad pats viską galiu, nereikia niekieno pagalbos - tai jau irgi gyrimasis... Net dar daugiau - puikybė. Po to žmogui tenka kentėt dėl tokių pagyrų...

Dar. Reikia labai rinkti,kam pasakot apie save gerus dalykus, nes yra ir toks jausmas,pavydu vadinamas...
pradzia
Posts: 21
Joined: Wed 01 22, 2003, 19:50

apie puikybę

Post by pradzia »

man irgi nelengva atskirti pasitikejimą savo jėgomis ir džiaugimąsi savimi nuo puikybės. Galbūt puikybė yra tada, kai žmogus ne tik džiaugiasi savimi, bet galvoja, kad kiti prastesni? mano motina visada auklėjo savo vaikus, kad žmogus niekada negali savęs girti. NIEKADA. girti žmogų turi aplinkiniai, o pats jis gali arba padėkoti arba (geriausiai) sakyti- oi ne, ka jūs čia smulkmena ir t.t. nors devynis prakaitus išliejai kažka darydamas. Tai štai. dabar nuo to gilaus išsiauklėjimo bandau išsilaisvinti. pastebėjau kaip kartą vienas dainininkas dėkojo dievui už jam duotą talentą, o aš pagalvojau- koks "pasikėlęs"! kaip jis gali visam pasauliui, per teliką sakyti, kad jis talentingas??? tai turi kiti apie jį sakyti :) man buvo 14metų. po kurio laiko prisiminusi savo mintis susimąsčiau- gal ir perlenkta lazda? paskui ilgai sluoksniuotai bandziau itikinti save, kad viskas su manimi gerai ir kad galiu kartais ir pati save pagirt :)
taigi yra kazkur riba tarp pasitikėjimo ir išpuikimo
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

o jeigu puikybe susieti su egoizmu ?
jeigu kiekviena veiksma susieti su pasekmemis ? net ir ta pati girimasi, Pradzia, man atrodo tu megsti visada isryskinti ta klausima: o kas nuo to pasikeis? jei pvz., pasigirsiu... bet tikrai tas pasigirsiu arba papasakosiu priklauso nuo to zmogaus emociju, jausmu, juk is tikruju nesvarbu, ka zmones pamanys... svarbu ka jausi tu.... ar sugebesi neileist i vidu tos puikybes....
o zmones, arba kaip patiems atskirti ar zmogus puikojasi ar ne, tai as manau, kad reiktu tik matyti zmogu ir tiek... jo problema, kad jis puikuojasi, jausmu siaip nepakeisi... myleti ji visa sirdim - geriausia iseitis, manau :roll:
:D Tegu svajonės pildosi! :D
valdas
Posts: 57
Joined: Mon 02 24, 2003, 16:22

Post by valdas »

Aš manau,kad puikybė yra tada, kada tu manai ęsas gresnis už kitus kažkokioje tai srytyje, bet visiškai pamiršti, kad yra tūkstančiai kitų sričių, kuriose tu esi paskutinis ir tai pamiršęs tu pradedi žeminti kitus, kad jie visiškai nenusimano tavojoje.
Nemanau, kad yra blogai didžiuotis savo talentu ir pasiekimais kažkokije tai srytije, jei to nebus, dings pasitikėjimas savimi ir Dievu. Svarbiausia prisiminti, kad kiti žmonės taip pat yra talentai, tik kitose srityse ir gerbti juos už tai. Kaip aš suprantu, jei nežeminsi kitų, tai ir automatiškai neišaukštinsi savęs. Tada nebus ir puikybės.
O dar, sakyčiau, kad išpuikęs žmogus turėtų labai skaudžiai reaguoti į kritiką.
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
O gal puikybė, kai Žmogus pamiršta esąs Kūrėjo vaikas?

Kai žmogus giriasi nauja mašina, tai mums viskas aišku - pasipūtės.
O kai Žmogus sako aš niekam tikęs, nieko nemoku - daugelis puola jį guost, kelt aukštyn. Tai ar ne puikybė, pamirš, kad esi Kūrėjo vaikas ir laikyt save netikėliu?
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Cia parasysiu kelias L.Vilma mintis (savo zodziais:)):

Kunas yra musu geriausiai draugas, jis visada parodo savo susirgimais kur mes klystame, kur galvojame ne taip. Tik reikia suprasti i isiklausyti i tai, ka jis mums nori pasakyti.

Nezinau kaip ta zodi isvertus i lietuviu, bet rusiskai "cuvstvo prevoshodstva" parodo celiulitas :?
Bet vyrai jo neturi...?
Ir jiems sunkiau suprasti ar turi jie ta jausma ar ne.
Post Reply