Medeinės kūryba

V.Megre knygų skaitytojų kūryba.
Svajonės, eilėraščiai, mintys...

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Medeinės kūryba

Post by Mindaugas »

VALENTINO UOGOS

Tai atsitiko ten ir tada. Nuošalioje saloje. Joje gyvenantys paukščiai suko lizdus medžiuose, krūmuose ir nendrėse. Kaip ir visi. Tačiau…

Tačiau kiekvieną žiemos paskutinį mėnesį, vasario mėnesio pačiame viduryje, ir tik vieną dieną, jie rinkdavo praėjusios vasaros pynimo geriausią lizdą.

Tai buvo labai senas tos salos paukščių paprotys. Nei vienas nežinojo kodėl.

Paukščiai rodydavo vienas kita m savo pernykštį lizdą, aiškindavo jo pynimo būdą, jo patvarumą ir patogumą. Tiesiog gyrėsi. Nors žiemą lizdai jau buvo pajuodę, kai kurie pro sniegą blogai matėsi, bet kiekvienas įrodinėjo savo lizdo pranašumą.

Tą dieną kildavo ir barnių, kai negalėdavo galutinai nuspręsti, kieno lizdas geriausias.

Kartą, prieš lizdų vertinimo dieną, saloje pasklido gandas, kad į gretimą salą iš tolimų kraštų atklydo Valentino paukštis. Nuošaliosios salos paukščiai nutarė jį pasikviesti. Tegul šiais metais jis nusprendžia, kuris lizdas jų saloje geriausias! Svetimšalis sutiko ir net pažadėjo atnešti dovaną nugalėtojui.

Pagaliau išaušo vasario mėnesio vidurinės dienos rytas. Visi pynėjai jau buvo pasiruošę ir tupėjo prie savo lizdų. Svetimšalis atskrido tik vidurdienyje. Snape jis laikė šakelę su trimis raudonomis valentininėmis uogomis, panašiomis į širdutes. Paukštis apsuko kelis ratus virš lizdų ir nusileido ant medžio, augančio salos viduryje, šakos. Medyje sutūpė ir paukščiai. Visi laukė nuosprendžio. O, kaip nustebo jie, kai Valentino paukštis paprašė arčiau tupinčio laukinio balandžio, kad šis pasakytų, kuo geras ten tarp nendrių supintas aptriušęs lizdelis. Na, ir paprašė! Girti svetimą lizdą! Ne. Toje saloje taip niekas nedarė!

- Na, drąsiau, drąsiau,- paragino svetimšalis paukštis.- Pasakyk, kuo anas lizdelis geresnis už tavąjį.

- Aš…nemačiau. Aš…manau, kad… Aš tik… girdėjau, kad pindama lizdą nendrinė lingė niūniavo lopšinę. Aš girdėjau ir lakštingalą. Juk mes pynėme savo lizdus ir nesižvalgėme! Tik girdėjau. Gal jos įpynė į savo lizdus ir dainas? Aš nežinau, kieno anas lizdelis, ir nežinau, kuo mano lizdas geresnis už aną…

- Ačiū. Kaip nuostabiai man padėjai įvertinti lizdus. Vieną valentininę uogą dovanosiu tau, antrą - lingei, o trečią - lakštingalai. Valentininę uogą dovanoju tau už teisingus žodžius, nes tikrai nežinai, kuo geresnis tavo lizdas už kitus. Tu gražiai pasakei apie kitas paukštes. Viena - lopšinės giesme įpynė meilę savo vaikams, antroji - meilę draugui. Tik su meile pinti lizdai yra patys gražiausi ir patys tvirčiausi.
Ir svetimšalis paukštis po vieną Valentininio Meilės Medžio uogą iškilmingai padėjo į laukinio balandžio, nendrinės lingės ir lakštingalos lizdus.

Medeinė paprašė įdėti
Apie Medeinę > http://anastasija.lt/forum/profile.php? ... file&u=592
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

Graziai sugalvota :D
Post Reply