melyna meskute

V.Megre knygų skaitytojų kūryba.
Svajonės, eilėraščiai, mintys...

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

mėlynoji meškutė

Post by mėlynoji meškutė »

:love: Odė deivei Mildai

Žydinčiam manų alyvų sode ,
Tarp nubalusių obels žiedų ,
Traukiu aš tau , Milda , odę ,
Meilės odę iš širdies gelmių .

Ant išauksintų tavų plaukų nukrito
Laimės žiedas skintas man vienam ,
Su manim gražioji meilė pasiliko ,
Paplasnojo rankele sapne baltam .

Ačiū , deive , tau už šį stebuklą ,
Ačiū , Milda , kad širdy žavi švieti ,
Tu nusiųski karštą spinduliuką ,
Ten , kur žmonės jaučias vieniši .

Ir sujunk širdis , kurios mylėti nori ,
Apiberki krentančiais žemyn žiedais ,
Lapai obelų tokie žali , tokie malonūs ,
Lai uždengs kelius tikraisiais pažadais .

Milda , deive , meilės angelėli ,
Leisk žydėt pavasariui laukuos ,
Padalinki tyrą saulės spindulėlį
Kiekvienam paklydusiam jausmuos .
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

Skiriu tam kurį myliu ir kuris myli mane

Post by mėlynoji meškutė »

:love:
Aš noriu savo Karaliaus laivelį nudažyti auksu ir rubinais , kad Jo laivelis spindėtų , kai mano Karalius plauks per jūros bangas saulei šviečiant .
Aš noriu savo Karaliaus laivelį papuošti rožių girliandomis ir vainikais , kad Jo laivelis atrodytų puošniausias , kai mano Karalius plaukdamas jūros platybėse susitiks kitą karalių .
Aš noriu savo Karaliaus laivelyje prijaukinti sidabro balandėlę , kad kai mano Karalius išplauks laiveliu vienas Jam nebūtų be manęs lūdna .
Aš noriu savo Karaliaus laivelyje iškelti savo širdies sniego burę , kad kai mano Karalius plauks laiveliu vėjui pučiant , vėjas Jo nepaklaidintų jūros platybėse .
Aš noriu savo Karaliaus laivelį irkluoti ištikimybės irklais , kad vieną nuostabų rytą atplaukčiau į Meilės Uostą ir ten rasčiau manęs jau laukiantį mano Karalių , paruošusį man gražiausią sutikimą ir šventiškiausią šventę mano mylinčiai sielai .
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

mėlynoji meškutė

Post by mėlynoji meškutė »

Žalutė ir knisliukė . :lol:

Viename kaime gyveno pasakiškai turtingas ir tiek pat nenusakomai šykštus žmogus . To kaimo gyventojai stipriai jo nemėgo . Vienąkart jis jiems sako :
- Ar jūs pavydite man , ar nesuprantate , kodėl aš myliu pinigus , vienas Dievas težino . Jūs nemylite manęs , tai aš puikiai suprantu . Bet kai numirsiu , nepasiimsiu su savimi nieko . Aš viską paliksiu kitiems . Surašysiu testamentą , ir po mano mirties visas manasis turtas atiteks labdaros reikalams . Tada visi bus laimingi .
Bet žmonės tik tyčiojosi iš jo .
- Kas gi jums ? - klausinėjo juos turtuolis . - Negi jūs , negalite palaukti keletą metų , kad pamatytumėte , kaip mano pinigai bus išdalinti labdarystei ?
Bet kaimo gyventojai juo netikėjo .
- Jūs gi negalvojate , jog aš nemirtingas ? - įtikinėjo juos turtuolis . - Aš mirsiu , kaip ir visi žmonės , ir tada mano pinigai bus skirti šelpimo tikslams . - Jis negalėjo suprasti , kodėl niekas juo nepatiki .
Kartą šykštuolis išėjo pasivaikščioti . Netikėtai prasidėjo stipri liūtis , ir jam teko pasislėpti po medžiu . Po tuo pačiu medžiu jis pamatė karvę ir kiaulę . Žalutė ir Knisliukė šnekėjosi tarpusavy , ir turtuolis išgirdo , ką jos kalbėjo .
- Pasakyki gi , kodėl visi žmonės gerbia tave , o manęs niekas negerbia ? - klausė kiaulė . - Po mirties aš aprūpinu tas būtybes mėsa , taukais ir kumpiais . Jie naudojasi mano šeriais . Aš jiems duodu tris ar keturis dalykus , kai tu tuo tarpu teduodi tik vieną - pieną . Kodėl gi žmonės visą laiką giria tave , o ne mane ?
- Todėl gi , - atsakė Žalutė . - Aš duodu jiems pieno , kol esu gyva . Jie mato , kad aš dosniai dalinuosi tuom , ką turiu . Tu gi kol esi gyva , neduodi nieko . Tik po mirties parūpini toms būtybėms mėsos , taukų ir viso kito . Bet žmonės netiki ateitimi ; jie tiki dabartimi . Jeigu dalintumeisi , kol dar gyveni , jie imtų gerbti tave . Tai taip paprasta .
Nuo tos dienos turtuolis išdalino vargšams viską , ką jis turėjo .
Sri Chinmoy ( vertimas mano pačios ) .
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

Post by mėlynoji meškutė »

Upone , kad tai ne mano kūryba , o tik vertimas mano . Bet smagu , jog apsilankei ir paskaitei .
Indraja
Posts: 108
Joined: Wed 04 19, 2006, 10:46
Location: Mano namučiai

Post by Indraja »

Ein Gebet

Ein Engel , mein weisser und heiliger ,
Ich bitte dich meines Lachen segnen ,
Ein Sieg , bitte machen sehr feierlicher ,
Als dieser Tag ist nur noch begonen .
undiniukė Indrajukė
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

Post by mėlynoji meškutė »

Jūra

Banguoja bangos bangose .
Supuoja sapną su žvaigžde .
Pajūris skęsta aušrose .
Ir aš telpu vandens laše .
Motulė jūra nerami .
Ošimą jos girdžiu širdy .
Jinai didinga ir graži
Su gintarais žalioj pily .
Paglostys saulė ją šilta .
Nurims balta dangaus puta .
Pabus žuvėdra alkana .
Nuskris banguojančia bure .
Paims žuvėdra ant sparnų
Manus žodžius nakties sapnų .
Ant kranto birs lašai sakų .
Aš eisiu jų gelsvu taku .
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

Post by mėlynoji meškutė »

Kviečiu kam patinka mano poezija skaityti ją internetiniame dienoraštyje http://www.blogas.lt/Venecija/
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Post by Angeliuke »

:mrgreen: :!: :love:
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

Post by mėlynoji meškutė »

Labutis , Angeliuke , ar linksmas tavo rytas ? Smagu vėl su tavimi susirašyti . Labai jau pasiilgau tavo šiltų šypsenėlių .
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Post by Angeliuke »

Sweika!!!!!Rytas istiesu nuostabus
!!!!!Deja dabar negaliu taip daznai rasyti,o kas swarbiausia - skaityti tawo poezijos,bet wisgi kartais uzsuku i foruma :wink:
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Post by Angeliuke »

Wisada miela su tawimi pabendrauti :!: :wink: :love:
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

Post by mėlynoji meškutė »

Angeliuke , labai susirūpinau dėl Darjos , ar žinai ką nors apie ją ? Nes tu ir Darja man labai rūpite .
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Post by Angeliuke »

As ja tik kelis kartus gyvenime maciau :oops: Istiesu nzn kas jai atsitiko :|
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

Post by mėlynoji meškutė »

Kiek pati žinau , Angeliuke , serga mano Darijukė . Bet tikiu savo geraširdžių angelėlių ir fėjų pagalba , kuriuos nusiunčiau jai padėti .
mėlynoji meškutė
Posts: 73
Joined: Sat 04 08, 2006, 13:37
Location: Kaunas

Post by mėlynoji meškutė »

O šį apsakymą parašiau artėjančiai tėvo dienai , kad padėkočiau manimi besirūpinančiu tėveliu .
Jūreivio Širdis :love:
Vieną saulėtą dieną , pučiant gaiviam vasaros vėjui , aš užsukau į pajūrio kavinukę . Kankino troškulys ir norėjosi šaltų su braškių uogiene ledų . Čia pat ošė begalinė jūra , krykštavo vaikai su žuvėdromis ir net negalėjai suprasti kas garsiau šaukia vaikai ar žuvėdros . Dar tingiai nuviguriavo su baltomis bangų putomis žvejų valtelės . Palydėjau žvilgsniu tolstančia sniego tyrumo burę , kurią ištiesė įdegęs raumeningas vyras .
Įėjus į zvimbiančia nuo elektrinių oro kondicionierių kavinę akimis apžvelgiau vietą . Jūros Žvaigždės tolimame kampe buvo laisva vieta . Atsisėdau prie vienišo prieblandoje paskendusio staliuko . Kaiminystėje tyliai šnekučiavosi pagyvenusi porelė . Žmonės kavinėje buvo panaire savo mintyse .
Jauna padavėja priėjo prie mano staliuko , maloniai pasisveikino ir padavė valgiaraštį . Paprašiau jos tik savo mėgstamų ledų ir buteliuko kokakolos . Mergina paslaugiai nuėjo atnešti užsakymo .
Aš kažkodėl iš akių negalėjau paleisti tos snieguota bure išpuoštos burlentės . Vyras stovėjęs ant jos puikiai plaukiojo .
Jo veidas išdavė jį esant keturiasdešimties metų . Gilios juodos akys spindėjo jas glostant saulės spinduliams . Ant įdegusio kūno virpėjo tūkstančiai mažų vandens lašelių . Jie žibėjo kaip tikri brangaakmeniai . O žuvėdros sparnais vėdino sudrėkusius buriuotojo plaukus .
Į jjūra žengė ir link žavojo vyriškio artinosi dvi auksaplaukės mergytės . Jos buvo labai panašios viena į kitą , identiškos dvinukės . Vyras nulipo nuo burlentės ir nestipriai pliaukštelėjo delnu per vandens paviršių . Jūros purslai aplipo ką tik į vandenį įžengusias mergaites ir jos krykštaudamos džiūgavo nuo vandens vėsos .
Paskui mano sekamasis buriuotojas numetė į vandenį pripučiamą kamuolį . Mergaitės pagavo linksmomis spalvomis išdažytą sviedinuką ir metė jį atgal į buriuotoją . Taip gražusis vyriškis kurį laiką mėtėsi su mažylėmis sviedinuku .
Gerėdamasi pro langą krante vykstančiu žaidimu sulaukiau ledų ir gėrimo . Galvoje sukosi išdykusi mintis , vyras be vestuvinio žiedo , o su mergaitėmis žaidžia lyg jos būtų jo dukros . Gal manasis buriuotojas išsiskyręs vienišas tėtis ? O gal dar blogiau , sumetęs skudurus su mergaičių mama gyvena kaip sugyventinis ? Dabar toks populiarus ir yprastas šeimos kūrimo modelis .
Man taip besvarstant išvydau kaip prie žaidžiančio su vaikais vyro pritipeno mažas liūdnas šuniukas . Gyvūnėlis buvo apaugęs ilgais gaurais , nešvarus , bet protingai spindinčiomis mėlynomis akimis .
Mergaitės priėjo prie šunio . žvėrelis nedrąsiai sukinėjosi tarp vaikų ir vyro . Viena iš dvinukių palietė ranka nuvargusio nelaimėlio kailį . Šuo dėkingai lyžtelėjo mergaitei delną . Tada vaikas paėmė ant rankų gyvūnėlį ir su sese ir vyriškiu pasuko link Jūros žvaigždės .
Įėjus visiems keturiems į kavinę buriuotjas kreipėsi į mane aptarnavusią pardavėją :
- Jolanta , nuvęsk Sigitą ir Brigitą į vonią , tegul jos išpraus šunelį .
Mergina paėmė už rankos Brigitą ir pasuko į personalo kambarį . Paskui Jolantą ir sesę nusekė ir Sigita su priglaustu prie krūtinės šuneliu .
Buriuotojas įsipylė limonado , atsipjovė citrinos kelis griežinėlius ir prisiartino prie mano staliuko .
- Ar galima prie jūsų ? - pasiteiravo gražuolis .
- Galima , - linktelėjau galvą .
- Na , ir karšta , - atsiduso vyras . - Neskaudės gerklės nuo ledų ?
- Ne , - nusišypsojau . - Jūs labai drąsus pasiimdamas benamį valkatą .
- Taip , bet dukros labai jo užsinorėjo . Jos tokios vienišos , kad šuo suteiks bent dalelytę laimės .
- O dėl ko jos vienišos ? - atsargiai paklausiau .
Štai čia ir prasidėjo manojo buriuotojo gyvenimo atkarpos istorija . Vyras prisistatė Manto vardu . Jis papasakojo man , kad turi jūreivio specialybę . Vieną tokią vasarą jis išplaukė į pirmą savo reisą . Mantas tada buvo vienišas vaikinas , todėl drąsiai užmezgė pažintį su laive virėja dirbusia moterimi . Ji buvo už jį vyresnė dvejais metais . Ją vadino Angelina . Moteris irgi jautėsi vieniša . Ji teturėjo dvi dukreles , tai Sigitą ir Brigitą , su kuriomis Mantas šiandien žaidė .
Angelina apie save jam tepasakojo tik , jog dvinukių tėvas yra nepataisomas girtuoklis ir smurtautojas . Kol moteris dirbdavo laive mergaitėmis rūpinosi jų močiūtė . Angelina su savo vaikų tėvu išsiskyrė ir šis daugiau nebeegzistavo jų gyvenime .
Pamilę vienas kitą žavusi jūreivis ir laivo virėja planavo susituokti . Vyras ketino atstoti mergaitėms tėtį ir susilaukti su mylima moterimi savo vaikų .
Jie buvo tokie laimingi ir džiaugėsi svajonėmis apie šeimą , kad Angelina netikėtai pajuto grėsmingai ją perveriantį kūno skausmą . Moteris susirgo kraujo vėžiu , kurio buvo paskutinė stadija . Mantas suleisdavo Angelinai nuskausminamųjų ir ji , iškankinta apnuodyto kraujo ir nusilpusios gyvybės , rodos , vėl atsigaudavo . Tačiau vieną dieną , tą dieną , kai vėžio ląstelės užvaldė visą moters kūną , ji paprašė Manto auginti jos dukreles . Taip Mantas tapo našlaičių dvinukių tėčiu .
Iveta
Posts: 127
Joined: Mon 03 20, 2006, 9:09
Location: Marijampole

Post by Iveta »

:D Sveikute...kur prapuolei...As tau rasau,rasau i pasto dezute,o atsakymo nera...Man,kad parasytai...laukiu atsakymo...Iveta... :H (+)
Draugaukim,kaip Zmones...Mylekim,kaip Zmones...ir Jauskim,kaip Zmones...
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Post by Angeliuke »

Meshkute, pasiilgau tavo kurybos, tavo isverstu tekstu!!!!!!!!!!
:roll: :wink: :D :D :D
Indraja
Posts: 108
Joined: Wed 04 19, 2006, 10:46
Location: Mano namučiai

Post by Indraja »

:wink:
Last edited by Indraja on Mon 04 16, 2007, 10:53, edited 1 time in total.
undiniukė Indrajukė
Indraja
Posts: 108
Joined: Wed 04 19, 2006, 10:46
Location: Mano namučiai

Post by Indraja »

Rytas
Su saulės spindulėlių sauja
Bei švilpaudamas giesmę paukščio
Toks išdidus melsvu dangum keliauja
Sparnuotas rytas bundančio palaukio.

Išgėręs taurę upės rūko pilko
Jis žiedlapiais rasotais iš žolynų
Papuošia garbanas baltučio šilko.
Jas sušukuoja debesim sniegynų .

Jis užsidės kepurę iš geltono smėlio ,
Nes eis ganyt minkštų vilnonių avinėlių ,
Kur saulės versmės skaidrios nutekėjo.
Surasi jį pėdutėse baltųjų ramunėlių.
undiniukė Indrajukė
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Post by Angeliuke »

:H :love: :love: :love:
Post Reply