Sukurkim bendrą savo knygą

V.Megre knygų skaitytojų kūryba.
Svajonės, eilėraščiai, mintys...

Moderator: Visi tvarkytojai

ieva
Posts: 21
Joined: Sat 06 21, 2003, 13:41
Location: Kaunas
Contact:

:)

Post by ieva »

buu... o mani ten kas nors isileis?? :roll: bijau :mrgreen:
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Kol kas mano galvoj trys skyriai:
Eilerasciai
Svajones
Ir Auksines mintys, kur mes idetumem is forumo isrinktas zmoniu mintis ir nesvarbu, kad kada nors sis skyrius taps auksiniu anekdotu, bet tai parodys, kad ieskom mes…

Ai dar vienas skyrius: Nuotraukos ir piesiniai


Ka manot?

Ir dar per Klubo susitikimus reiketu gal surinkti kitu zmoniu (kurie nagali prieit prie interneto) mintis ir gal eilerascius kas kuria
Ir dar pavesti kam nors virseli apiformint ir pora variantu pateikti, kad mes vis galetumem kartu isrinkti kas labiau visiems patiktu
Epigrafa gal irgi reiketu mums bendrai isrinkti, ar apsieisim ir be jo??….

Ir knygai pavadinima gi reikia usgalvot!!
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

O Irena-Irochka, jėga, konkretūs pasiūlymai. Taip ir toliau.

Ieva, ateik penktadienį aišku, kad priimsim tai ir dar susipažinsim ir pasmaguriausim, Gluosnė skanumynus daro visokius ;)
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Irenos-Iročkos konkretus pasiūlymas. Pabandysiu ir aš konkrečiai.

O gal neriekia skyrių. Lai būna pagal autorius rašytinė kūryba. Kad niekas nesijaustų nuskriaustas – pagal abėcėlę. O fotografijos ir piešiniai labai pagyvintų knygą, jei būtų išmėtyti tarp atskirų kūrinių lyg jų iliustracijos. Irena nepaminėjo prozos. Aš ketinu atsiųsti dukros mokyklinį rašinį, kuris turėtų labai tikti.

O kitoje knygoje jau reikėtų įdėti ir vaizdelius iš sodybų. Tai juk taip pat kūryba.

Labai patiko idėja, kad reikia paprašyti kūrinių tų, kurie neprieina prie interneto. Aš pasiteirausiu klaipėdiečių.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Agnė wrote: Lai būna pagal autorius rašytinė kūryba.
Ka tai reiskia, tipo pagal rasymo data? ar kaip (atleiskit uz nesupratima)

Ir nelabai isivaizduoju kaip musu tas Svajones isskirti pagal autorius juk ten kaip istisine bendra musu daina...

Ir paveiksliukus galima ismetit, bet cia jau mes nuspresime kai surinksime visa informacija, kuria noresim patalpinti i ta knyga... bus geriau matyti, manau

:)
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Sakydama "pagal autorius" turėjau omeny pagal autorių vardus (pavardes/slapyvardžius -kaip kas skelbsis). Na, kaip mokykliniame žurnale. O Svajonė galėtų būt ir kaip vienas kūrinys/skyrius. Nors aš savo eilėraštį "Ko dar panorėti" galvojau dėti kaip atskirą kūrinį...
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Ieva, esi laukiama.. Laimi, gudrociau, cia man ipraeigojimas ka nors pagaminti? :D Kazin ar spesiu :D

Pagal autorius.. Ne.. gal tikrai geriau i skirsnius.

O piesiniai ir nuotraukos tikrai graziau bus, jei bus ishmetyti..

Niu reikes apsitart..
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Beje, Gluosnė bando išsisukti nuo savo eilėraščių talpinimo į knygą, tai šiuo klausimu truputį pasamprotausiu:

Nors visų mūsų kūryba yra nuostabi ir labai labai gera, tačiau be Gluosnės ir glesum eilėraščių knyga būtų praktiškai tuštoka. Man kažko labai labai truktų. Gluosnė nededa savo eilėraščių motyvuodama, jog ne Anastasijos idėjos ją įkvėpė rašyti eiles, todėl jų neverta dėti etseit. Bet aš mąstau, jei jau jie taip gražiai puikuojasi mūsų tinklapyje, tai labai gražiai galėtų įsikomponuoti ir į mūsų bendros kūrybos knygą. Realy realy..
ieva
Posts: 21
Joined: Sat 06 21, 2003, 13:41
Location: Kaunas
Contact:

:)

Post by ieva »

busiu.. is anksto atsiprasau, nes galiu truputi paveluoti :wink: iki
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Na, va, susitikome kauniečiai dėl knygos. Apsitarėm. Laukiam vilniečių grupelės rezultatų. Mes galime pasidalinti tokiomis mintimis.

Knygelės viršelį kuria Ieva. Jei kas nori sukurti geriau arba kurti kartu prašome rašyti į temą "Knygelės viršelis" arba siųsti asmeninį pranešimą Ievai.

Knygelės pavadinimą renkame visi, tam skirta atskira tema forume "Dėmesio!!! Renkame pavadinimą." (ar kažkaip panašiai) Siūlykite savo variantus...

Knygelės įžangą rašys keli žmonės (pvz anastasijiečiai ir ne anastasijiečiai, vyrai ir moterys, vaikai ir suaugę ar pan.) Bet šitą dalyką darysime gale, kai jau viskas bus padaryta.

Dėl leidyklos. Su V.Megre knygų leidykla "Asveja" kalbasi mūsų Kosmėja. Deramės dėl viršelių (kieti/ploni), kainos, platinimo, puslapių skaičiaus ir ar galima dėti piešinius ir nuotraukas. Knyga manau bus apie 200 psl.

Pasiskirstėme darbus: vieni kopijuoja eilėraščius į wordo formatą ir spausdina, kiti kopijuoja eilėraščius iš svečių knygos, kiti renka svajones ar mintis. (Mintis rinkti taip pat gali visi. Kosmėja jau išrinko vieną mintį. Forumiečių patikusias mintis galite siūlyti knygai temoje "Forumo dalyvių mintys mūsų knygai"). Kai surinksime eilėraščius, tada juos sudėliosime į vietas pagal bala žino kokią sistemą. Siūlykite savo eiles arba draugų eiles e-meilu [email protected]. Arba kitokius kūrinius, ne tik eiles...

Beje, nutarėme (preliminariai, galima keisti juk) jog darysime kelis skyrelius. Viename bus eilės, kitame, proza, trečiame svajonės, ketvirtame mintys. Kiekviną skyrelį puoš dailininko sukurti paveikslėliai (tikėtina Ievos). O mūsų kūrybiniai piešiniai ir nuotraukos (jei jos bus) tai bus išmėtytos po visą knygelę, kad ji visa linksmesnė būtų.

Dar mąstome apie skirtuką knygai. Skirtukai paįvairiną knygą ir išskiria ją iš kitų. Tai būtų vienas iš pliusų mūsų knygutei. Galėtume ant skirtuko užklijuoti ir gyvas (jau nebegyvas) gėles. :)

Detalesnės informacijos teiraukitės pas Gluosnę, nes ji šia idėja labai karštai užsidegusi ir knygą jau mato prieš savo akis ir uosto jos dažus. ;)

Kai išleisime masinį tiražą, tai tada dar padarysime keletą specialių vienetinių variantų, pvz ranka rašytų, kedro lentelėm apkaltų viršelių, su apkaustais kaip senovėje, ant perdirbto popieriaus (ekologiško) ir kt.

Visa ką aš pasakiau, galima keisti ir derėtis. Čia tik grupelės nuomonė. O dar priedo perleista per mano prizmę. ;)
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Kokia situacija su knygos leidimu ir kūrimu?
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Ieškom visiems tinkančio varianto, kad nebūtų įsižeidusių ar nesuprastų. Ir kad visi gyventų ilgai ir laimingai...

Prie vilniečių kuriančių knygą prisidėjo Neringa. Reikalai turėtų pajudėti. Vilniečius prašau prisijungti prie kuriančios grupelės. Visą informaciją turi Irena-Irochka.

Kauniečių norinčių kartu organizuoti leidybos procesą susitikimas greitai bus surengtas. Taip pat greitai paskelbsime apie vieną idėją ir pasiūlymą išleisti knygą kitokiu būdu, nei buvo mąstyta. Apie susitikimus siūlau pranešinėti forume.

O kol kas tai renkamas knygos turinys. Kaip pastebėjote įdėtos Jono Jarmolajevo eilės ir knygos dalis, greitai pasirodys Aldonos kūriniai. Kviečiame ir kitus paskubėti. Aurimai, laukiam laukiam tavo žadėtų nuotraukų. ;)

Kol kas tiek...
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Mes čia su Irena-irochka pasitarėm ir atrodo radom knygos leidybos idėją, kuri įtiks visiems. Man taip atrodo, o kaip yra spręskite patys. Idėja pagrįsta tuo, kad ką kas nori tą tas daro :) Pati idėja yra irgi iš originaliųjų idėjų tarpo, todėl laukite netikėtumų..;)

Na suintrigavau, o dabar pati idėja:

Idėja yra leisti knygą ne per leidyklą (o jei norisi per leidyklą, tai tada pusę taip, o pusę kitaip, bet čia technikos klausimas ir toliau rašysiu tik apie idėją leisti knygą ne per leidyklą.)

Kaip taip galima išleisti, jei ne per leidyklą? Na va..o pasirodo galima..Leidyklos pagrindinis pliusas spausdinti dideliais tiražais vienodus egzempliorius. Kadangi mūsų daug ir kiekvienas iš mūsų nori skirtingos knygos, su skirtingu viršeliu ir dar bala žino kuo skirtingu, tai leidykla, kuri daro VIENODUS gaminius mums netinka. Siūlom leisti ne per leidyklą.

Tokiu atveju knygą galima traktuoti ne kaip leidinį, o kaip kūrinį. Kaip meno kūrinį. Turinį siūlau palikti vienodą, tačiau viršeliai bus visų skirtingi. Kas norės viršelį apkals kedro gabalėliais, kas norės apklijuos gėlėmis, kas norės išvis baltą viršelį uždės, kas norės ir džiovintais obuoliais apkarstys..knygos bus spalvingos ir kvepiančios ar kokios tik panorėsit...:) Man tai patinka..Kas norės galės skirtukus padaryti iš gėlių ir ko norės prikaišioti į tas knygas. :) fun...

Toliau...kas darbą dirbs ir kas pinigus gaus ir iš kur pradines lėšas gauti, tuos 8000 apie kuriuos kalbėjom. :) Na čia problemos šitos atkrenta. Kiekvienas kas tik norės tas dirbs. Kiek pats padirbs, tiek ir pinigų gaus. Aš pvz padarysiu knygą su kedro viršeliais, tai parduosiu ją už 100lt, o kitas apkaustys auksu ir parduos už 200Lt. Na ir kiekvienas kas kiek dirbo, tas tiek ir gauna. Ir dar atkrenta mokesčiai valstybei, nes traktuojam knygą kaip meno kūrinį, o ne kaip leidinį. Taip kad gaunasi šiek tiek pigiau...Pradinių lėšų rinkti nereikia, nes kiekvienas ims knygos turinį ir jį apipavidalins kaip tik norės...:) ir kiek norės tiek meilės pridės...

Rankų darbas labai vertinamas, o ypač ateityje bus, taip kad imkimės ir aplenkime laiką. ;)

Tokių knygų kaip aš sakau, tai niekas dar rankose nelaikė. Tai naujiena. Įdomus sprendimas būtų ir šilti vaisiai. :)

Dabar su problemomis su kuriomis susiduria šis leidybos variantas.

Na žinoma, mokesčių mokėti nereikia, tačiau tokiu atveju, tos knygos nebus išvežiojamos po knygynus ir nebus padėtos prie V.Megre knygų. Šitą veiksmą teks patiems suorganizuoti arba knygas pardavinėti kitokia sistema, vėl kokia nors originalia. Šitą dar reikia sugalvoti. :roll:

Nu bet užtat knygos kvepės...mmmmm...

Na pradžiai tiek, tačiau iš tokio aprašymo jau kiekvienas gali susidaryti vaizdą ir lauksim ką pasakys jūsų širdys į tokį pasiūlymą...
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Man labai nerealiai skamba :D ... vasaros pradzioje as pati pabandziau isleisti mazyte plonute knygute, dar plonesniais virseliais ir apskritai sunaudojant kiek imanoma maziau lesu...
rezultatai:
nepaprastai daug darbo...
didele savikaina( 100psl.-8lt)
Prastos kokybes gaminys...
Zinoma gerai paieskojus galima ir pigiau...
pvz. keleta knygeliu atspauzdinau nemokamai ir irisau su skardai skirtomis priemonemis... sita isejo daug mielesne :)

Zinoma as dirbau viena ir su minimumu lesu, bet vistiek...
dabar radau leidykla... :wink: gal pasiseks geriau...

Labai laukiu kritikos :D Noriu kad irodytumete ,jog esu neteisi.. labai noriu... :wink:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Irena-irocka klauė ar kas galite atspausdinti pigiai arba labai pigiai a3 forumate spalvotai?
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Atleiskite, kad aš čia vėl su savo abejonėm... kam reikalinga ta knyga iš viso...

Rojono laikraštyje korespondentė kalbasi su pensininke-mokytoja apie įvairius dalykus. Ir čia paklausia, kada ši savo parašytus, sąsiuvinyje sukauptus eilėraščius paskelbs viešai. O mokytoja, savo ruožtu klausia:”O ką ten rasit naujo, kas daugybėj knygų dar neparašyta?”. Ir čia prisimenu mamos pasakojimą apie kitą rašančią eilėraščius pensininkę, kuri savo pensiją kaupdavo knygutės išleidimui. O kai pagalvoji, tai jos knygutė įdomi tik jos artimiausiems giminaičiams ir draugams... 20-30 egzempliorių galima kompiuteriu atspausdinti, įrišti, viršelį savo sugalvoti, gal ką nupiešti ar išsiuvinėti... ir padovanoti tiems, kurie tau brangūs ir kuriems knygutė ta vertinga bus... Ir išlaidos realios, ir šilumos daugiau įdėta...

Ar knygutės leidimas nėra susijęs su savo ego patenkinimu?... Tiek asmeniniu, tiek V.Megre skaitytojų grupės?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Suprantamos Tavo abejonės.
Yra tokia knyga: "В луче Анастасии Звучит душа России", "Народная Книга".
Ten sudėti jausmai kilę perskaičius knygas apie Anastasiją.
Tie jausmai jaudiną ir budina Žmogų.

Kilo ir Lietuvos žmonėms tokie jausmai, ir Tau kilo juk.

Taigi jie reikalingi tokie galingi. Reikia pasidalinti.

Aš taip manau
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Sveiki,

Manau kad knyga reikalinga mums patiems. Joje bus mums artimu zmoniu mintys ir kuryba. Ta knyga bus tokia kaip sviesuliukas, kuria pavarcius ir paskaitinejus praskaidres nuotaika. Ja platinsime klubuose. Man bus gera tureti ta knygele. Gal as truputi uzbegsiu uz akiu, bet galbut su laiku tai pataps metu knyga ir taip su kiekvienais metais ar reciau isleisime nauju knygeliu ir taip rasysime savo paciu istorija. Svarbu, kad knygele tikrai butu sviesi ir idomi.

Linkejimai
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Pritaru Neringai...
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Axnoli rašė:

Sveikinu visus tikinčius tuo ką darote. Tikinčius kūrybos galia. Finansiskai is manęs mažas patarėjas, bet turiu leidybinės patirties, nes esu išleidusi jau dvi savo knygutes.
Pagrindinis dalykas - viską daryti iš širdies, tada viskas ir eina tiesiai į žmonių širdis. Tai jūs jau padarėte,
Antras dalykas - puiki, redaktorė, kuri jautriai ir subtiliai įsigilinusi į kūrybą galėtų pataisinėti stilių, korektūrą, nes kaip autorė žinau, kaip yra nejauku, kai korektorius neįsigilina ir primigtynai siūlo savo variantą. Man šiuo atžvilgiu pavyko, nes radau žmogų, kuris kiekvieną pakeitimą derino su manimi ir net kiekvieną kablelį susėdusios išsiaiškindavome. Tai tikrai labai svarbu.
Trečias dalykas su redaktorės konsultacijomis numatyti knygos temas, pagal kurias jūs perduosite skaitytojui savo kūrybinius išgyvenimus.
Ketvirtas dalykas - iliustracijos, kurias jūs patys galėsite sukurti ir tai sutaupys jūsų pinigėlius leidybai.
Kad darbas būtų lengvesnis siūlyčiau sukurti knygos viziją ir savo klubuose, sukurti po skyrių kartu su iliustracijomis iki sutarto laiko, o tada dėlioti visumą ir žiūrėti rezultato.
Nuostabu, kad ši idėja patinka Megre knygų leidyklai, o pinigėlių reikia tikėtis, kai ateis laikas, kai bus subrendusi knyga ir atsiras. Nes, kai jau visa, ką sudėjai geriausio turi rankose, mintys visu pajėgumu ima suktis apie realizaciją ir suranda begale galimybių. Žinau, ką sakau.
Be to jei leidykla pagaminus knygas jums atiduoda ir nesutarsite, kad ji rūpinsis jų realizacija, Vilniuje yra UAB"Mūsų knyga", kuri platina knygas po visus Lietuvos knygynus.
Tai tiek, kol kas pagalbos. Gal pravers.
Sėkmės.
Post Reply