DEMESIO: Renkame Mūsų Knygos pavadinimą. Dalyvaukime visi!!!

V.Megre knygų skaitytojų kūryba.
Svajonės, eilėraščiai, mintys...

Moderator: Visi tvarkytojai

Kokie kūriniai turėtų būti patalpinami knygoje?

Anastasijos svajonės įkvėpti kūriniai
14
61%
tieisog visi norinčiųjų kūriniai ( klubiečiu ir forumo lankytojų)
9
39%
Kita. Neturiu nuomonės
0
No votes
 
Total votes: 23

Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Kas mokat, būkit geri, įdėkit apklausą dėl knygos temos (bandžiau,bet nepasisekė :oops: ):
1.tai Anastasijos minčių įkvėpti kūriniai
2.tieisog visi norinčiųjų kūriniai
3.kita

Kol kas mačiau pasisakančių tik už du pirmus punktus, bet gal reiktų tieisog prabalsuot ir sukonkretint. Tada jau renkam kūrinius, mąstom toliau. Vien kalbom nepajudinsim knygos iš to taško,kuriam kol kas viskas užstrigę. :wink:
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Mindaugai, atsiprašau, nenorėjau tavęs įžeisti, o ir tau nereikėtų taip greitai įsižeidinėti dėl niekų. :)
Paprasčiausiai man atrodo, kad diskusijose apie knygą emocijos smarkiai lenkia racionalų mąstymą. Jausmai ir emocijos būtinos, bet pats knygos leidimas yra konkretus darbas, o tokiam darbui įvykdyti būtinas proto, jausmų ir emocijų balansas.
Bandau įnešti šiek tiek racionalumo, tik gaila, kad nepavyksta nesukelti papildomų, visiškai nereikalingų emocijų. :(
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Andriau, aš neįsižeidžiau. Tiesiog šiuo metu nieko negaliu pasiūlyti konkretaus ir prisidėti prie knygos leidimo.
Yra žmonės kurie tai daro. Aš negaliu tiesiog žiūrėti ir nieko nedaryti, o kai skaitau tokius pranešimus tai kyla noras.
O ir savų rūpesčių turiu.

Tik tiek.
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

knygos pavadinimas

Post by Leonardas »

Irena siūlo savo variantą

1. Image
2. Image
3. Image
Gyventi pagal sąžinę
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Puiku, žengtas didelis žingsnis pirmyn, bet manau ne galutinis. Aišku, knygos autoriai ir sudarytojai turi didesnę teisę spręsti kas gerai, kas blogai, kas tinka ir kas netinka, bet ir aš, kaip būsimas skaitytojas, norėčiau pareikšti savo pastabas.

1. Pavadinimas “Išgirsk savo širdį” labai geras ir galėtų būti tinkamas, bet turėtų būti siūlomi ir kiti galimi variantai gerai derantys su būsima pasirinkta rubrika.

2. Rubrika “Bundančių vedrussų mintys”, manau, labai diskutuotina. Ar mes vedrusai? Labai abejoju. Gal vedlitai ar panašiai? Kad senovės vedų palikuonys -tai tikrai. Manau nereikėtų iš vis tokios antraštės.

3. Rubrika “Anastasijos įkvėpti”, manau, taip pat ko gero diskutuotina, nes gal kiek perdaug tiesmukiška. Gal užtektų kokio nors “kodinio” žodžio ar posakio (pvz. “Meilės erdvė” ar panašiai) ryšiui su Anastasija atpažinti.

4. Piešiniai –gražūs ir įdomūs. Gražios spalvos ir labai gerai žiūrisi. Jie labai gerai tiktų ,kokiai nors eilinei intravertinei abstrakčios lyrikos knygelei, ypač su pavadinimu “Išgirsk savo širdį”. Bet… čia bus sviesi, novatoriška, budinanti žmonės knyga - etapinė knyga, nepanaši nei į vieną kada nors Lietuvoje išleistą! Tokia knyga reikalautų mažiau abstraktaus, daugiau realistinio viršelio, nors bent kažko panašaus į forume pateiktą piešinį “Susitikimas” ar Čiurlionio paveikslą “Du karaliai”, o gal galėtų būti net ir tam tikslui tinkama nuotrauka.

Manau, būtų gerai, jeigu knygos apipavidalinimas išlaikytų jau išleistų knygų apie Anastasiją stilių.

Irute, prašau neįsižeisk. Tu šauniai padirbėjai ir, tikiu, dar daug prisidėsi prie knygos leidimo. Žinau, kad kritikuoti yra lengviau, negu ką nors sukurti. Guodžia žinojimas, kad ir kritika yra šiek tiek naudinga, nes ji padeda surasti geriausią sprendimą.
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Sveikučiai,
viršelių viršuje vietoje "...vedrusų..." siūlyčiau rašyti "...vedų...".
Pirmiausia, knygą leidžiame Lietuvoje, o čia gyvenanti nacija bendrai nusakoma kaip lietuviai. Jei kalbėti apie tautybes, kai pradėsim visas vardint, viršutinė eilutė užims daug vietos... :lol:
Vedai - būtų terminas, nusakantis vidinę esmę.
Ir dar vienas pasiūlymas. Kadangi tema iš pavadinimo rinkimo akivaizdžiai išsirutuliojo į diskusijas apie kūrinių atrinkimo kriterijus ir leidybinius reikalus, vertėtų arba ją pervadinti, arba padalinti į dvi konkrečias: skirtą pavadinimui, viršeliui, ir skirtą turiniui bei leidybai.
Komentaras dėl atrinkimo kriterijų. Nepriklausomai nuo turinio ir tiesioginio stimulo (gražaus saulėlydžio, draugės šypsenos ar netikėtos nemigos ir t.t.) pirmiausia tai turėtų būti kūriniai, išvydę pasaulį PO to, kaip autorius susipažino su Anastasijos idėjomis. Ypač, jei PRIEŠ tai, "jokiomis balabaikomis" :wink: neužsiiminėjo. O dabar ėmė ir pabudo :!: Ar iš esmės pakeitė stilių, turinį, raiškos priemones...
Jei kalbam apie apatinėje eilutėje minimą Anastasijos vardą.
Labiau eretiška mintis:
Kodėl neišleidus tiesiog klubo narių (leisiu sau panaudoti tokį terminą) kūrybos rinkinio, nepriklausomai nuo parašymo (nupiešimo, išdrožimo ir pan) datos.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Labutis :D ,
pateikiau siuos knygos virseliu variantus tam, kad turetumem pagrinda diskusijoms... kad matytusi kaip atrodys Anastasijos vardo minejimas ir pan. (juk is pradziu kai kas labai norejo ji pamineti :wink: )

Tai tik bendras vaizdas, kritikuoti ir keisti ka nors butina :)


Teisiog teikite savo pasiulymus...........


Tai musu bendra kuryba, o ne diskusijos ir gincai....

Tai ar kuriame kartu? :D
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Prisikabinsiu prie to 'Bundančių vedrussų mintys'. Gal kažkas iš mano protėvių ir buvo vedas ar vedrusas. Aš esu lietuvė . Ir tas paminėjimas vedrussų kažkaip labai man nekaip atrodo. Tada jau savęs toj knygoj nematau. :roll:

O dėl apipavidalinimo pritariui Andriui: man taip pat norisi labiau konkretų vaizdą matyt. Kad ir gerą gamtos vaizdo nuotrauką. Pas Leonardą tiek jų gražių yra...
Piešiniai jau kaip iliustracijos būtų. :P
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Labas, dar karta, Agne :D taip taip as irgi piesiau, bet didis toks gaunasi, net kad e-mailu negaliu prasiusti, kad sutvarkytu ir mintys kitokios yra del virselio, viskas yra (virseliu maketai sumesti per 15min., kad butu pagrindas)....

taigi ir pavadinimus siulykit, bet manau, kad reikia bendro vaizdo, na kad isivaizduoti kaip ta knyga atrodo...

padekit mintis rinkti is forumo, prasau...
klubuose paklausinekit, patys rasykit...


Galvoju, kad gal truksta knygai kokio skyriaus, kur butu sukurta laimingo gyvenimo vizija.... Tai gal pabandome nauja tema ivesti, kur surasytumem kurinius (geriausiai butu proza) "Mano laimingiausia diena" ar dar kaip nors pan.


Tai ar reikia tokios vizijos musu knygai?

:D
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Edvardas rašo:

--------------------------------------------------------------------------------

Esu naujokas, daug nežinau, bet susieti knygos pavadinimą su, kad ir Stalino lygio "Nastase", žiūrint iš šalies, keistai atrodo. Argi be jos nėra šviesos, ar šviesos trūksta Lietuvos rašytojams? Nemanau. Ir net "principingai" balsuojama, verda aistros...
Siūlau knygą palikti be "apynasrio", o jei kam norisi ir įkvepia, parašykit ir paskelbkit keletą ar net kelioliką kūrinių skirtų tai nuostabiai ir, atrodo, taip nuoširdžiai pamiltai damai.
Sėkmės.
Mindaugas Lisauskas
Posts: 28
Joined: Wed 10 02, 2002, 23:58
Location: Kaunas

Post by Mindaugas Lisauskas »

Sveiki,

Man labiau patiktu vietoje "Bundančių Vedrusų" ršyti "Bundančių Lietuvių".
Zinoma mūsų protėviai buvo vedrusai, tačiau dabar mes esame lietuviai ir liksime lietuviais. O siaip knygų viršeliai yra nuostabūs.
ieva
Posts: 21
Joined: Sat 06 21, 2003, 13:41
Location: Kaunas
Contact:

Post by ieva »

truputi iskritus is medzio bet cia ne esme :D tai gal geriausia butu knyga isleisti baltu virseliu, be pavadinimo ir jokiu antrasciu ir nieko :mrgreen: mazdaug ateini i knygyna, ziurineji knygutes, o ten viena tokia keista guli.. BALTA :shock: "gal per klaida pasipainiojo?"- pagalvoji ir smalsaudamas pradedi vartyti... o ten viduj :shock: mmmmmm ...

cia siaip toks banalusssss minimalizmas, bet tai kas uzdraus isivaizduoti :) noriu ir svajoju .. ;)
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

:!: Man patiko Ievos pasiulymas: Balta knyga. Nors ish krashtu galetume knygos virsheli apraizgyti geliu medziu stiebeliais, shakomis, bei viduryje patalpinti kedro shakele, ar geles ziedeli. Cia darbas butu pieshiantiems, nors galima ir nuotraukele mazo kedriuko patalpinti, musu kedriuko, kuris jau auga pas kuri nors viena ish musu namuose. Jau budamas mazas kedriukas, kad ir nuotraukoje skleistu visiems geras mintis ir kalbetu apie gero pradzia Lietuvoje...
O atverus pirmaji puslapi :

...Su meile visiems...

Bei kitame puslapyje izanga, supazindinanti skaitytojus su musu ikvepimu. :!:
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Pritariu Irockos minciai, kad nereiketu isskirti kurybos kuri gime Anastasijos ideju deka ir kurios ne. Anastasijos idejos mums yra reikalingos tam kad tobuletume. Anastasija svajoja apie tai, kad mes taptume sviesiais zmonemis, bet savarankiskais, ir kad nestatytume jos ant pjedestalo o gyventume savo gyvenima ir kurtume meiles erdve apie save. Kiekvienas kuris siulys savo kurinius knygai, tepajaucia savo sirdim ka yra sukures sviesiausio. Ir tegul knyga vadinasi "Isgirsk savo sirdi" ar "Pakilsiu" pranesdama apie musu visu troskima patapti geresniais sviesesniais atviresniais.
Tegul kiekvienas prisideda prie knygos atsiradimo pagal sirdies kvietima ir tada ji is tiesu bus gera.
rita_dmuk
Posts: 10
Joined: Sun 04 13, 2003, 5:32
Location: New York J.A.V.

Post by rita_dmuk »

ŠIRDIES SKAMBĖJIMAS(Iročkos)patiko..
Jei širdis skamba,ji pilna meilės pasauliui ,kiekvienam Aukščiausiojo Proto kūriniui.Mūsų knyga? hm...Kiek žmonių,tiek skirtingų nuomonių,
galų gale laimi dauguma. :? :oops:Sėkmės :roll:
...juk ir man atsivėrė poezijos vartai tik perskaičius Megre knygas Anastasijos palaimintas ir įkvėptas meile,niekada anksčiau nesidomėjau poezija.Koks tas gyvenimas įdomus :roll: :lol:
Locked