DEMESIO: Renkame Mūsų Knygos pavadinimą. Dalyvaukime visi!!!

V.Megre knygų skaitytojų kūryba.
Svajonės, eilėraščiai, mintys...

Moderator: Visi tvarkytojai

Kokie kūriniai turėtų būti patalpinami knygoje?

Anastasijos svajonės įkvėpti kūriniai
14
61%
tieisog visi norinčiųjų kūriniai ( klubiečiu ir forumo lankytojų)
9
39%
Kita. Neturiu nuomonės
0
No votes
 
Total votes: 23

Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Dar pavadinimų galima?

"Bundam iš sapno" :P

Aš pritariu,Agnei: ne visus kūrinėlius reikia knygon dėt. Na, man ji vis tik su Anastasijos idėjom asocijuojasi,kad ir ką sakytumėt. Juk tai jos mintys mus čia atvedė,ar ne?
O tiesiog knyga saviem žmonėm, artimiesiem? Ne, man tokia idėja jau ne prie širdies. Kas norės iš čia esančių,išleis tik savo knygą, o jei jau ji bendra, ... :wink:

Tiesiog kūryba,mintys, eilėraščiai taip pat veikia žmones.Kiekvienas individualiai informaciją priima. O trumpam kūrynėly jos gali būt net ir labai daug.
Vis tik siūlau konkretint knygos turinį. Žemė, žmogus joje, bundantis žmogus, žmogus - Dievo sūnus,...
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Na, gerai, Irena-Iročka, Sutinku, kad gal ir nereikėtų riboti kūrinių skaičiaus. Tik tuo atveju gal reikėtų nustatyti, kad vienas dedamas kūrinys turėtų būti savanoriškai finansuojamas 50 Lt knygos leidybai. Kai tai kainuos, tai ir atrinksime pačius brangiausius eilėraščius, o ir dalinai knygos leidybos finansavimas spręsis. Galima ir tam tikrą įkainį nustatyti ne už kūrinį, o už elektroninę atspausdinto kūrinio talpą. Čia jau kompiuteristai galėtų tiksliau pasakyti ir įkainius pasiūlyti. Tokiu būdu ilgo rašinio patalpinimas galėtų būti vertas, sakykim, 10 eilėraščių. Tie, kurie neišgali paremti savo kūrinių spausdinimo, galėtų net šioje svetainėje pasiieškoti sponsorių. Arba, jei žinom, kad konkretus draugas dėl lėšų stygiaus netalpina savo vertingų kūrinių, galima taip pat pagelbėti per svetainę ar per klubus. Juk atsiras draugas, galintis padėti.

O kaip su pinigais, gautais, pardavus knygas? Paskirstymas pagal investicijas, atskaičius procentuką organizatoriams. Autorius ir rėmėjas galėtų susitarti atskirai. Čia Irena-Iročka, jau tavo sritis. Siūlyk konkrečiau.

Gal ir labai žemiška, bet, manau, racionalu.
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

<tik tas mee meee - Kas cia?> Tas, kad galų gale save vadinantys mūsiškiai nebesugeba apibūdinti, kas jie tokie.

Jei metu iššūkius, tai tik savo vardu. Čia eina kalba apie grupės žmonių įvaizdį - čia atsakymas į antrą klausimą, kodel taip svarbi tu zurnalistu nuomone?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Kilo vėl mintis apie knygą.
Pavadinimas: "Progumėlė" V.Megre skaitytojų kūryba

Paaiškinu: paremiu 'Progumėlę', nes tuo žodžiu apibūdinama vieta,kur galima pailsėti,kur jau sukurta meilės erdvė. O susirinkę dalijasi savo kūryba, šiluma, meile, t.y. savo kūriniais tarpusavyje ir su visais. :P

O jau pačios knygos struktūrą gali kiekvienas apspręst. Jei skirstyt pagal autorius, tai kiekvienas savo kūrinių bendrą pavadinimą gali dėt.
Aš savo rašau šiuo atveju taip: "Bundu iš sapno" - Loreta

Irena - Iročka savo pasiūlo, Agnė - savo, Glesum irgi savo ir t.t. Tada jau kiekvienas mūsų save ir kūriniais ir jų bendru pavadinimu išreiškia.

Ar ne per painiai paaiškinau? :wink: :oops: :roll:

O dėl finansavimo Agnė gerai sugalvojo. :D
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Siūlau taip:
Dedam savo eilėraščių kas kiek nori. Pinigų duodam tiek kiek kas nori. Idėjų siūlom tiek kiek kas nori. Prie leidybos organizavimo prisidedam tiek kiek kas nori.

Būtų mano valia, tai visus forume surašytus eilėraščius išleisčiau, nes visi jie labai šaunūs ir širdį skauda, kai žmonės į internetą deda, o į knygą nededa. Forumas, tai matosi, kad visų, bet knyga kol kas tokio bendrumo jausmo neturi...Ką daryti, kad šią knygą visi pamiltų taip kaip myli Gluosnė ar Irena-Irochka?

Knygos leidybai 1000 egzempliorių tiražu reikia apie 8000Lt. Ir plius daug daug darbo..Manau atsiras ir žmonės galintys finansuoti ir galintys leidybą organizuoti. Gautas lėšas už parduotas knygas (kai tie 7000Lt sugrįš mums vėl) galima panaudoti antros knygos leidimui. Viskas labai paprasta kai kuriame kartu...
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Aš už Loretos paskutinį pasiūlymą. Kiekvienas savo eilėraščių skyrelį galės pavadinti kaip tik norės. Pavadinime bus ir V.Megre vardas ir knyga vadinsis paprastai...pvz "Progumėlė", "Pakilsiu", "Svajonių kely"...Šauniai čia sugalvojai Loreta, gal dabar visi bus patenkinti?
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

"Progumėlė"..nuostabu.. Ir prierašas V.Megre skaitytojų knyga.. Idealu :)

Beje.. norėčiau sutikti su Andriumi dėl to, kokius kūrinius reikėtų dėti į šią knygą.. Būtent Megre knygų įkvėptus.. Argi ne toks tikslas - savo įkvėpimu pasidalinti? Kūribingas žmogus savo kitokius iūrinius gal galės išleisti atskirai..kada nors. O čia tegu būna tik mus sujungusių knygų įkveptos eilės, svajonės, mintys, piešiniai ir t.t. Tokia knyga turės ypatingų galių.. ;)
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Nusipirkt dar neišleistą knygą gal ir nebloga idėja, bet ją reikėtų derinti su leidykla.. Kad dalį knygų neleistų į pardavimą, o atiduotų mums. Net nelabai įsivaizduoju, kaip tai oficialiai sutvarkyti..
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Laimis raso
Dedam savo eilėraščių kas kiek nori. Pinigų duodam tiek kiek kas nori. Idėjų siūlom tiek kiek kas nori. Prie leidybos organizavimo prisidedam tiek kiek kas nori.

Visiskai sutinu su Laimiu :!:

Kas per prievarta - nemokesi - nedesi, o jei neturiu pinigu, tai tipo ieskoskis sponsoriaus :?: nustatyti tarifa kuriniui - nesamone...

Tegu is viso ta knyga nebuna isleista, nei deti tan eilerasciu per prievarta ir per tarifus.... Kur musu samone? ar mes ne zmones? ar tu neduotum, Agne, knygai pinigu, jei ten tavo eilerasciu nebutu?

Kuo tie anastasiieciai yra skirtingi, jei taip skaiciuoja??

Pasitikiu jumis, tikiu, kad mes isleisime ir be tarifu knyga tiktai ideja ir graziom svajonem pagrista...

galu gale ir "prie baznycios" eisiu rinkti pinigus, bet tik ne is kureju, kurie raso sirdimis ir jiems net nedrasu ideti tuos eilerasciu, o kad kovot uz juos, moketi ar prasyti paramos.................


Prasau per sirdi pagalvokit zmones, kaip savo vaiko knyga leiskit, kaip savo mylimo zmogaus....


(vel cia audringai parasiau, neisizeiskit, myliu jus)
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Na as kalbu apie tai, Agne, kad jei bus nustatytas tarifas uz eilerasti, tai man slikstu bus ji ten deti, lyg busciau nusipirkus vieta
Is tikruju nesvarbu ar desime ar nedesime mano eilerascius i knyga - as prisidedu prie jos leidybos ir darbais (rinksiu mintis, redaguosiu eilerascius, klube pasiteirausiu eileraciu, paraginsiu kurti ir pan.) tiek ir pinigais (jau dabar kaupiu po truputi)

Jei Agne, tu manai, kad nori duoti pinigu tik pvz., kaip ten rasei po kazkiek litu uz eilerasti, tai tavo laisva valia, taciau tai neturi tapti taisykle...

Su tuo per prievarta ir ne per prievarta... pagal analogija kaip musu darbdaviai dabar daro: sukuria bausmiu sistema ar paskatinimo sistema paremta pinigais ("knutom i prjanikom" vadinasi), kuri orientuota i zemo samoninguma turicius darbuotojus, lyg jie patys nesuprastu savo atsakomybes ir nesistengia daryti gerai.... ar tai nezeidzia juos kaip zmones? mane siaubingai zeidzia.... tai sistema.

Del prie baznycios rinkimo, cia perkeltine prasme, kalbu, kad esu pasiruosusi patirti bet koki pazeminima, tik neizeisti ir neatbaidyti ne vieno kurejo.... juk ta knyga jiems viltis, sviesos spindulelis, tikiu kad ji galima supinti tik sviesiom energijom...

Rasai Agne lyg sakyciau tau jog tu nesamoninga, tai atvirksciai gi sakau - tu gi samoninga, tai kam ta prievarta - " uz tiek eilerasciu tiek pinigu"


Na ne tame esme, esme, kad turime laisvai viska daryti....
(bent taip as suprantu tuos ateities-dabarties santykius)

Iki :P
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O Anastasija juk kaip tik moko viską iki mažiausių detalių apgalvot. Tą,kaip man atrodo, ir daro Agnė. Ne: 'valio,darom', o kaip darom...

Ir kodėl kažkas turi įsižeist,kad už savo kūrinių patalpinimą reiks mokėt? Knygai juk reikia pinigų? Reikia!

Manęs,pavyzdžiui, visai nežeidžia kūrinių skaičiaus apribojimas (čia ir pati save riboju :lol: ) ar mokestis už juos knygoje. Kodėl turėtų žeist? Nors šiuo metiu absoliučiai jokių asmeninių pajamų neturiu, nes niekur nedirbu. Bet ir prašymas,kad mane remtų man neatrodo žemas ar gėdingas. Kam prisirišt prie to? Kam to bijot? O gal tada,kai bus tie pinigai reikalingi, aš juos ir uždirbus būsiu... Beje, jų nebuvimas kaip tik ir greitina mintis, skatina kažkaip ieškot išeities. :D

Gal nustokim tuo tarpu ginčytis, bet siųlykim,ką kas į KNYGĄ dėt nori. :P
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Tas finansavimas panašus į finansavimą valdžios partijų prieš rinkimus, kas pinigau turi daugiau tas ir laimi. Bet tai tik primena :)
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Ne ne.. viskas turi buti tiesiog pagal principa:padedu kuom galiu.. Jei Agnė nori duoti pinigų tiek, kiek mano, kad jos kūriniai įvertinami, viskas ok, bet visiems to netaikykim.. Dėl išankstinio knygų pirkimo, tikrai yra racijos, bet sakau, reik paklaust leidykloje. Gal ir visai įmanoma.
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Agnė wrote:<Jei Agnė nori duoti pinigų tiek, kiek mano, kad jos kūriniai įvertinami, viskas ok>

Tai ne pačių kūrinių vertinimas, o svarstymas, kiek galėtų kainuoti kūrinio išleidimas. Vėl matematika. Sakykim, knygoje bus 150 kūrinių, tai vienam įdėti į knygą reikės apie 54 Lt. Čia prielaida. Tai aš ir nurodžiau 60 Lt sponsoriavimą, kad kitų neapkraučiau ir dar šiek tiek kitus paremčiau. Negi taip sunku suprasti? O pačius kūrinius įvertins žmonės ir laikas.
Ko gi tu dabar pyksti. Na ne taip išsireiškiau. Mes gi nežinome kiek kainuos tiksliai vienas psl teksto, todel ir pasakiau - kiek mano, kad jos kūriniai įvertinami. vat nekenciu as to virtualaus bendravimo.. Pastoviai tenka aiskintis..

Beje, del ašies knygos. Galime tiesiog balsuoti.. Ar dėti visus kūrinius (kas praktiškai neįmanoma), ar visgi laikomės idėjos, kad dėsime tik Megre knygų įkvėptus.

Aš balsuočiau už antrą variantą. Visgi ši knyga turėtų būti kaip veidrodis, parodantis Anastasijos idėjų stiprumą ir jų poveikį žmogaus kūribingumui.
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Aš nei žalio supratimo neturiu apie knygų leidimą, bet, kadangi ir kiti čia pasisakiusieji neatrodo šios srities profesionalai, vėl pareikšiu savo samprotavimus.

Knygos leidimas man atrodo yra tam tikros rūšies projektas. Bet koks projektas savo ruoštu yra organizuotos pastangos padaryti kažką naudingo ar tai sau ar visuomenei.

Taigi visų pirma reikėtų tiksliau apsibrėžti projekto tikslą, nes tai daro įtaką ir projekto planavimui bei vykdymui. Tikslai:
1. Išleisti knygą SAU, kaip siūlo Irena-Iročka, “mums, artimiesiems, draugams”. (man asmeniškai toks tikslas yra betikslis)
2. Išleisti knygą VISIEMS, kad kuo daugiau žmonių ją perskaitytų, paskatintų pradėti mąstyti ir “busti iš miego”. Trumpai sakant išleisti ŠVIESIĄ, anastasijietišką knygą.

Čia išvardinau galimus moralinius tikslus. Paprastai būna ir materialiniai tikslai - tai gauti kuo didesnį pelną. Jis turi galioti ir mūsų atveju, bent jau, kad knyga atneštu kuo mažesnį nuostolį.

Kai apsispręsta dėl tikslo galima sudaryti projekto grupę (tipo redakcinę kolegiją) ir pradėti projekto vykdymą. Aš čia išdėstysiu, kokie, mano manymu, turėtų būti mano manymu projekto vykdymo etapai, tam atvejui, jeigu knyga VISIEMS, ir trumpai juos apibudinsiu. Dar kartą kartoju, kad nieko neišmanau apie knygų leidybą!

1. Knygos sudarymas. Projekto grupė (redakcinė kolegija) parenka pasirinktam knygos tikslui tinkamus kūrinius: poeziją, prozą, nuotraukas, piešinius; parenka knygos pavadinimą ir knygos viršelį. Pabrėžiu, kad parenka, nes nemanau, kad tokiai knygai tiktų visų tinklapyje publikavusių autorių kūriniai. Įsitikinęs, kad tokių autorių, kaip pvz. Loretos, kūrinių skaičiaus iš vis gal nereikėtų riboti-kiekvienas jų papuoš knygą.
Knygos pavadinimas manau turėtų asocijuotis su knygomis apie Anastasiją ar jos idėjomis. Pvz. knygos rubrika “Meilės erdvės link”, o pavadinimas “Progumėlė” arba rubrika “Meilės erdvė” pavadinimas “Svajonių keliu” ar kas nors panašiai.
Knygos viršelis turėtų išlaikyti knygų apie Anastasiją stilių.

2. Leidyklos paieškos ir derybos su ja.

3. Knygos biudžeto sudarymas ir finansavimo ieškojimas. Visų pirma reikėtų apsibrėžti, kam priklausys knygos autorinės teisės. Mano nuomone jos turi priklausyti į knygą įdėtų kūrinių autoriams ir niekam daugiau. Visos išlaidos ir pajamos turėtų būti jiems paskirstytos proporcingai indėliui į išleistą knygą. Viskas panašiai kaip su akciniu kapitalu. Pavyzdžiui knygos leidimui reikia 5000 Lt. Knygoje publikuojasi 10 autorių. Kiekvienas autorius įneša knygos leidimui lėšų kiekį proporcingą knygoje užimamai vietai. Taip pavyzdžiui surenkama 3000 Lt. Kiti 2000 surenkami iš rėmėjų. Jie taipogi padalinami proporcingai jų indėliui knygos autoriams. Jeigu rėmėjas nori lėšomis paremti konkretų autorių, tai tos lėšos ir atitenka konkrečiam autoriui.

Gautos pajamos už knygas padalinamos kiekvienam knygos autoriui priklausomai nuo turimų “akcijų” . Į išlaidas gali būti įtrauktas užmokestis projektų grupei.

4. Knygos leidimas
5. Knygos platinimas
6. Knygos visuotinis skaitymas
7. Permanentinis žmonių prabudimas
8. Rojaus žemėje kūrimas ir gyvenimas jame


Apgailestauju, kad dėl laiko stokos nebegaliu detalizuoti 4-8 punktų. :lol:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Teisingai apmokestinkim poetus, ner čia ko už kurybą reikia susimokėti.
O tie kas neturi pinigų prašom nesirodyti ir nerašyti.
Aš juokais, prašau neįsižeisti :D

Pats negaliu nieko pasiūlyti, taigi nekreipkite dėmesio
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Na pažiūrėkit yra knyga "В луче Анастасии звучит душа России"
Skaitėt?
Na ten ir eilėraščiai ir laiškai skirti Megre, Anastasijai.
Stora tokia knyga. Na dar ji vadinasi "Народная Книга".
Mano nuomonė yra tokia: yra žmonės kurie nori ir norės prisidėti pinigais prie leidybos. Yra ir polėkių parašytų eilėmis, kūryba.
Siūlau nemaišyti jų tarpusavyje. Kaip kas norit, tegu taip ir daro.
Yra Kostik kuris sako aš noriu prisidėti prie finansavimo. Atsiras ir kitų.
Yra ir kitų. Teisybe išrinkti reiktų tik eiles ir kūrinius kurie kaip sakant в Луче Анастасии. Tada knyga bus stipri.
Iš vis nesuprantu kame problema?
Belieka tik daryti: atidaryti sąskaitą, tartis su leidėjais, rinkti kūrinius ir t.t.
Tai kame stabdis? Nematau čia jokio stabdžio.
Yra juk iniciatoriai... Laimis ir kiti.. belieka tik daryti...

Agne, Andriau, kuom jūs galite prisidėti prie knygos leidybos?
Ir kiti?
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Dėl pinigų siuntimo. Kai buvome susirinke, pagalvojome, kad pirma sutvarkysim pačią knygą, po to pradėsim pinigų rinkimą, nes neaišku, kiek viskas užtruks. Nenorime likti pažadukais.
Be to, sąskaita.. Organizacijos vardu atidaryti negalime, nes nera oficialaus klubo. Vadinas sąskaita bus vardinė. Kyla pasitikėjimo klausimas. Na, man jis nekyla, bet gal kas ir suabejos..
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

Mindaugai, manau tu kažko nesupranti. Painiojiesi ir painioji kitus. Aš nesiūlau skriausti autorių. Atvirkščiai, aš siūlau, kad visos pajamos už knygą atitektų kūrėjams, priklausomai nuo jų indėlio į knygą. Na jeigu pavyzdžiui knygos leidimas kainuos 10000 Lt ir visi tie pinigai bus padengti rėmėjų, knyga autoriams nieko nekainuos, o visas pelnas priimkim 20000 Lt už išplatintą knygą atiteks ir bus padalintas jiems. Argi tai skriaudimas?

Dabar dėl rėmimo. Aš mielai paremčiau knygos, kurį man atrodytų to verta leidimą ir labai abejočiau ar verta duoti nors litą neaiškios koncepcijos “mūsiškių” knygai, kuri tik ir skirta “mūsiškiams”.
Nesutinku su Agne, kad jau dabar reikėtų pradėti rinkti pinigus. Dabar reikėtų pradėti nuo knygos tikslų, koncepcijos, turinio suformulavimo, pradinio biudžeto sudarymo. Ir tik tuomet bus galima prašyti rėmėjų pinigų, ir tik tuomet atsiras žmonių, kurie tą knygą su džiaugsmu parems, o kitu atveju išeis, kaip Agnė sako, ilgas meeee…arba kažkas panašaus į Įrenos-Iročkos "elgetavimą prie bažnyčios".
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Sory pasitraukiu iš diskusijos
Locked