Tatulos mugės

Įvairūs forumiečių patarimai. Pasidalinkime patirtimi. Čia klausiama patarimo

Moderatoriai: Gluosnė, Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Tatulos mugės

Standartinė Neringa » Tre 09 14, 2005, 13:51

Perkeliu info is augalu skyriaus

Apie Tatulos muges.
http://www.organic.lt/lt/pages,id.173


Jubiliejinė (1995 - 2005 m.) rudens ekologiškų gėrybių mugė įvyks:

rugsėjo 17 d. Panevėžyje, Senvagėje
rugsėjo 24/25 d. Vilniuje, Vingio parke
spalio 1/2 d. ir spalio 8/9 d. Vilniuje, aikštelėje prie Žemės ūkio ministerijos
spalio 15 d. Biržuose, Juliaus Janonio aikštėje

Rugsėjo 17 d. (Panevėžyje) mugė vyks nuo 9.00 iki 14.00 val..

O Vilniuje, rugsėjo 24 d., spalio 1 ir 8 d. mugė vyks 9.00-15.00 val. ir rugsėjo 25 d., spalio 2 ir 9 d. – 9.00-14.00 val.

***

Visų pamėgtos ekologiškų produktų mugės Vilniuje ir kitur rengiamos nuo 1995 m.

Jubiliejinėje ekologiškų rudens gėrybių mugėje prekiaus iš visos šalies atvykę sertifikuotų ekologinės gamybos ir antrųjų metų pereinamojo laikotarpio ūkių ūkininkai, žemės ūkio kooperatyvai, bendrovės bei ekologinės gamybos perdirbimo įmonės.

Ekologiškų produktų savaitgalių mugėse gali aplankyti visi norintys gyventi ir maitintis sveikiau. Įėjimas laisvas.

Rengiant šias muges ir populiarinant ekologiškus produktus, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį, ugdyti vartotojus. Šios mugės pritraukia pirkėjus, pasiilgusius tiesioginio bendravimo su ūkininku ar pardavėju, kai gali matyti, kas tą prekę išaugino ar pagamino, kai gali asmeniškai pasitarti, kaip auginti ar vartoti.

Sostinės gyventojai ir svečiai šiose rudens ekologiškų gėrybių mugėse galės įsigyti ekologiškų vaisių ir daržovių, bulvių, medaus, vaistažolių, ekologiškų produktų perdirbimo įmonių gaminių, vaismedžių ir vaiskrūmių sodinukų, amatininkų dirbinių, lino tekstilės gaminių.

Pati Tatulos programa buvo rengiama 1987- 1993 m. (ilgai, nes visiems tai buvo nauja. O naujienos ne tik Lietuvoje labai sunkiai skinasi kelią).

Tai visiškai nauja valstybės koncepcija – inicijuojanti sveiką mitybą, švarią gamtinę aplinką Lietuvoje, kurios valstybės vardu ėmėsi Tatulos programa. Tatulos programa, pagal kompleksiškumą ir įgyvendinimo galią buvo lyderis Europoje 1993-1996 metais.

Tatulos programą įgyvendina VšĮ „Tatulos programa“ (iki 1997 m. – fondas „Tatula“). Tatulos programa vykdo LR Vyriausybėje patvirtintą šalies ekologinio ir tausojančio ūkio modelinę programą, teikia visokeriopą paramą ūkiams bei įmonėms pertvarkant jas į ekologinį bei tausojantį ūkininkavimą, inicijuoja ekologiškų produktų skyrių steigimą didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose, rengia muges, ieško rinkų užsienio šalyse, teikia konsultacijas, įgyvendina gamtosaugos priemones.

Tatulos programa siekia, kad Lietuva taptų klestinčiu sertifikuotų ekologinės gamybos šeimos ūkių kraštu.

Dalinai ir Tatulos programos dėka taip pat keičiasi ir visuomenė. Pastebime kad kasmet vis didesnė visuomenės dalis nesitenkina taip vadinamu sintetiniu maistu, maistu pagamintu kombinatuose – atsiranda vis didesnis poreikis šeimos ūkyje pagamintam maistui (sumuštam sviestui, suspaustam sūriui, prikimštam skilandžiui...).

Šiųmetinės Jubiliejinės Tatulos programos rudens ekologiškų gėrybių mugės pagrindinis moto – ekologiški produktai vaikų darželiui.

Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugės turi savo aurą, kurią čia kuria pažangūs kaimo žmonės draugėje su miesto labiau išprususia, inteligentiška visuomenės dalimi. Jūs čia neišvysite šou elementu, neišgirsite triukšmo – tai labai šiltas ir tuo labai savitas kultūros renginys.

Tuo pačiu primename mugės dalyviui:

1. Mugėje gali prekiauti ūkininkai (kooperatyvai) ar perdirbėjai tik sava ir tik ekologiška produkcija.

2. Mugės dalyvis turi su savimi turėti:

Ekoagros sertifikatą
Medicininės apžiūros pažymėjimą
Sveikatos žinių pažymėjimą
Higienos pasą ir Ekoagros sertifikatą transporto priemonei
3. Sodo augalų dauginamosios medžiagos augintojai turi turėti atitinkamą atestatą.Iki susitikimo Tatulos programos Jubiliejinėje ekologiškų gėrybių mugėje.

Tatulos programos

Direktorius,Tarybos pirmininkas Almonas Gutkauskas

8-67642907

Skelbti atsakymą