Kodėl įsisiurbia erkės? ( ir apie uodus )

Įvairūs forumiečių patarimai. Pasidalinkime patirtimi. Čia klausiama patarimo

Moderators: Gluosnė, Visi tvarkytojai

Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Kodėl įsisiurbia erkės? ( ir apie uodus )

Post by Mindaugas »

Sveiki, va toks klausimas iškilo. Prieš pora dienų buvau gamtoj. Vakar pastebėjau erkę kojoje.
Iškilo klausimas
kodėl?
Daugelis bijo jų dėl visokių plintančių ligų per jas.
Ir aš kažkodėl išsigandau truputį.
Kokios būtų nuomonės?
Last edited by Mindaugas on Thu 05 15, 2003, 15:37, edited 1 time in total.
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Su erkėmis susitinku kiekvienais metais. Akivaizdu, kad su gaisrininko ar kosmonauto kostiumais po miškus ir pievas nevaikščiosime. Grįžus iš gamtos iš karto reikia nusivilkti visus drabužius ir kur nors juos nukratyti (į vonią), o save gerai apžiūrėti. Tą pati padaryti prieš einant miegoti. Apsižiūrėti kiek įmanoma gerai ir gamtoje. Taip esu ne vieną erkę nurinkęs.

Reikėtų sekti save. Stebėti, ar raudona dėmė įsisiurbimo vietoje labai išsiplečia. Pajutus kokius rimtus negalavimus, atsiminti erkę, kad gydytojams būtų lengviau.

Šiaip, "blogų" erkių nėra daug. Be to, ne kiekvienas, gavęs užkrato, sunkiai suserga. Bauginimo kompanija laikraščiuose yra didesnė negu realus pavojus.

Romas J.
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Mindaugai, mudu kolegos - erkininkai. As irgi parsiveziau grazuole is sekmadienio ekspedicijos. Mazuma baisu, kvaila butu visai nebijoti, juk ir laimo liga, ir erkini encefalita galima pasigauti. Belieka save keikti, kad VIS DAR nepasiskiepijau (kazkas gali nutikti kitam, tik jau jokiu budu ne man - girdeta dainele, ane?)pasiguosti, jog ne visos erkes infekuotos ir ne visur vienodai. Ir, zinoma, stebeti ikandimo vieta bei savo sveikata.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Kodel Megre kandziojo vabaleliai?..

Kodel sunys uzpuole Anastasija?..
:!:
:D Tegu svajonės pildosi! :D
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

As perniai metais masciau, kodel kimba uodai... manciau, masciau... nusprendziau, kad jie nori kazka pasakyti, tik nemoka... :D :wink:
As vadaovaujuosi logika, kad niekas neatsitinka be priezasties...
pvz. bites nekanda, jei esi svarus ir ju neskriaudi, negasdini... gal ir erkes kazkokius signalus turi.... :?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O aš štai nesuprantu, kodėl uodai valgymui mano Rytį, o ne mane renkasi. Nuo manęs tai jie visi per atstumą laikosi, o vaikai atkenčia. Kaip čia išeina??? :roll:
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Niam-niam skanus tie vaikai :wink:
:D Tegu svajonės pildosi! :D
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

O gal vaikiuku kraujo grupe rezus minus? :) Kazkaip pastebejom su draugem , kurios visos turim rezus minus kraujo grupe, kad butent mus renkasi :lol: gal cia skaniausia jiem :lol: o siaip as ir apie tai masciau. Galvojau, gal gyvenant harmonijoj su gamta, ju funkcija kiek kitokia ir jie dirba naudingai - t.y. kaip kokie sanitarai paima kraujo megini, o po to kazkur ta informacija eina ir gamta ruosiasi pagydymui tavo :) o gal jie ima tik koki negera krauja, ka gali zinoti :D tik procedura ta tikrai nemalonu :)
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Aha, uodelis tik bac, ima ir paskiepina :D
O as galiu pasigirti: man per visa gyvenimeli nera isisiurbusi jokia erke! Ir nei viena bitute ar sirse neigele! Net skruzdelyte neikando jokia...
sakysit negali buti? GALI! :P

P.S.gyvenu visai salia misko, po kuri megstu pasivaiksciot, ir po pievas pabraidyti irgi megstu... :)
Beveidis
Posts: 218
Joined: Mon 09 30, 2002, 19:49

Post by Beveidis »

Tenai uodai ir mašalai
Ten visą naktį zvimbia
Tenai miškai tenai laukai
Ir erkėmis ten sninga

Tenai delė ir utėlė
Į kūną leidžia gylį
Tenai blusa tenai vapsva
Jus visą dieną myli

Tenai gyliai tenai akliai
Kasdien kazkoką šoka
Tenai vabzdžiai ir kirminai
Jus kandžioja kaip moka
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Tie visi kraujasiurbiai niamniu nori, ju dieta labai griezta - kraujas, kraujas, kraujas ir jokiu darzoviu. Nepagers kraujuko - nesivystys toliau, nesubres, kiausiniuko nepades - uztatai ir kramto visus is eiles, blogiukai. Dziaugiasi koki primata vietoj ziurkes, peles ar karves nutvere - tikisi protingesni, didesni tapti ir ta genetine medziaga palikuonims perduoti. Anie jau issirita su kryptinga uosle "kur cia zmogienos uzveze?"
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Dukrai įkando vienas uodas ir veidas ištino užkilo temperatūra, teko vežti i klinikas naktį. Panašu kad tai elergija. Kotryna ir taip yra elergiška maistui.
Įtariu todėl kad mama maitina nesveiku maistu ( koldunais, ..... )
Gali būtį ir psichologiškos t.y. atstumimo priežastys (čia jau aš įtariu).
Bet esmė nutolimas nuo gamtos matūralių mechanizmų.
Nejaugi nėra būdų pakeisti, o juk žadu su ja puse vasaros važinėti prie ežerų, tai kaip tada gyventi?
Kaip išvaryti elergijas? Žinau gyvenant savo sodyboje valgant maista tinkama, palaipsniui išsivalys organizmas. Bet ka dabar daryti?
Ka patartumėte. Arba kokios mintys būtų šia tema?
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Yra kazhkokia terapija, kai zmogu veikia alergenu po truputi, mazom dozem ir organizmas adaptuojasi. Ligoninej reiketu klaust, kur kreiptis. Padeda ivairus alternatyvus budai - pvz. akupunktura.
Gryno oro stoka ir nekoks maistas ishbalansuoja imunine sistema.. Is cia ir alergijos.. Aisku, gal ir koks psichologinis paaskinimas gali buti..
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Sveiki :P

Noriu pasidalinti patirtimi dėl visokių alergijų, tai yra mūsų šeimos karma tie alerginiai susirgimai.

Mūsų du vaikučiai nuo pat mažens buvo alergiški, kartais , rodos ir nuo maisto ,ir nuo sauskelnių, o kartais iš viso nežinodavome nuo ko. Mus išgelbėjo geroji gydytoja Žana Jankovskaja (kažkur forume ji jau buvo minėta).
Kas įdomiausia, kad abu vaikai sirgo lyg ir vienodai, o priežastys buvo skirtingos :!:
Dažniausiai alerginės odos reakcijos vaikams (vadinamas atopinis dermatitas) kyla dėl kasos veiklos sutrikimo. Pirmas vaistas tokiu atveju debesylo šaknys: :arrow:

1 valg. š. šaknų užpilti stikl. verdančio vandens, uždengti ir palaikyti 1 val.
Po to nukošti ir gerti po 1/3 stikl. 3xd. 20 min. prieš valgį.
(Beje, toks pats debesylo užpiliukas tiks ir kosuliui lengvinti, tiktai jį reikės gerti po valgio)


Dažniausiai gydytoja skiria tokių vaistukų sugerti ištisai po 400-500 g. Be to dar būtina speciali " kasos" dieta:
negalima vartoti jokių karvės pieno produktų,( o ypač tų saldžių glaistytų varškės sūrelių) tinka ožkyčių pienas arba sojų pienas, negalima jokių rūgščių produktų(citrusinių, obuolių, raugintų kopūstų, raugintų agurkų), draudžiamas vitaminas c, negalima gerti kavos, šampano, sauso vyno( na čia tai suaugusiems labiau rūpi) ir t. t . :x :x :x

Mes jau beveik visa šeima laikomės tokios dietos, nes pasirodo kasos silpnumas persiduoda iš kartos į kartą.

Vaikučiui pritaikyti dietą žinoma sunkiau, bet suaugusieji šeimos nariai turėtų stebėti, paprasčiausiai kaip vaikas suvirškina vieną ar kitą produktą. Aš pvz. sėkmingai valgau labai saldžius obuolius, nors jie lyg ir visai draudžiami.

Na, o Mindaugui tai patarčiau geriau nesiblaškyti, dabar tikriausiai teks susitaikyti, kad dukrytė yra alergiška ir , jeigu keliausite po gamtą būtinai turėti su savimi rimtų priešalerginių vaistų, nes kitaip gali kilti ir gyvybei pavojingų reakcijų. Aš pavyzdžiui pernai pavasarį vaikščiojau su inhaliatoriumi nuo dusulio kišenėje, nors ir labai to nenorėjau. Labai pasistengiau ir šį pavasarį man jau jo nebereikia.

Tiesa nuo uodų įkandimų apsisaugoti patariu natūralia priemone- gvazdikėlių eterinio aliejaus tirpalu( Šio aliejuko galima nusipirkti vaistinėse). Pamenu, kad seniau tarybiniais laikais, kai mes dar važiuodavome į pionierių stovyklas, tepdavomės tokiu gvazdikėlių odekolonu, tais laikais tai buvo kone vienintelė priemonė nuo uodų.

Linkiu sėkmės susidraugauti su uodais ir erkėmis :D :D :D
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Irute, labai ačiū,kad parašei,kaip nuo uodų saugotis. Kitaip mano vaikinukui jokio malonumo gamton važiuoti nebūtų. Dabar gal tie kraugeriai ką kitą rinksis? :wink:

Beje mūsų Ryčiui visus metus buvo kažkas panašaus į tą atopinį dermatitą (nes gydytojai to nei patvirino,nei paneigė). Kaip tik tuo metu tėtis buvo išvažiavęs. Tėtis grįžo, visos problemos baigėsi per savaitę. Išvada? :roll:
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

pasirodo uodai visai nemėgsta melisos. Geriu arbatą ir vargo nematau.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

Be abejo, atsitiktinumai neegzistuoja. tai ir uodai turi savo paskirtį.

bandysiu cituot:

uodai susiiję su puikybę. Kad padėtų mums jos atsikratyt. Kiekvienas uodo dūris - jūsų pažeminimas. Uodo dūris pats priimtiniausias ir neskaudžiausias likimo koregavimas.

alerginė sloga - susinaikinimo programa suaktyvėjo.

egzema - žemina idealus

astma - puikybė

kasa - pavydas, santykiai su kitais žmonėmis

kepenys - puikybė, pavydas

"vaikų būsena didžia dalimi priklauso nuo motinos"

"liga - tai pirmiausia reakcija į ateitį"
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Amira
Posts: 18
Joined: Sat 02 01, 2003, 18:12
Location: Žemė

Post by Amira »

Uodai ir erkės...Na, gal jie ir turi kokią naudingą reikšmę.Pvz, visokiais kraujasiurbiais mašalais minta paukščiukai, kurie labai gražiai čiulba. Bet niekaip nepajėgiu suprasti, kodėl Dievas sukūrė tokius pasišlykštėtinus padarus kaip parazitai...kirmėlės... :x Na, gal tai perspėjimas, kad negalima valgyti mėsos. Bet užsikrėsti galima ir paglosčius savo mylimą šunelį ir nenusiplovus rankų, pakėlus nuo žemės obuolį ir jį suvalgius. Ir gali ilgai neįtarti, kad turi tokį augintinį... :x :x Tai ir vienaip galvojau,ir kitaip, bet atsakymas neateina... :(
AJA
Posts: 36
Joined: Fri 06 13, 2003, 14:16
Location: UTENA

Post by AJA »

Aš gimiau kaime ir augau ten visiškai nuošalioje sodyboje (iki kaimo 5 km) iki artimiausios sodybos -1 km. Na, tokia uždara ir izoliuota sodyba. Brolių sesių neturėjau taigi vaikystė prabėgo tarp visokių gyvių - vakare pilnas kiemas ežių, rudeniop - stirnos, lapės, laikėm voverę, o kieme varnėnai šuns balsu lodavo (mūsų šunį mėgžiodavo). Taigi buvau tikras gamtos vaikas.
Ir kas keisčiausia niekada jokių uodų nejausdavau. Kitus puldavo (svečius) o manęs - lyg ir ne (arba nepastebėdavau). Mes gyvenome prie ežero, tai giminaičiai nespėdavo rėkti, o aš jų (atvykėlių)nesuprasdavau. Neprisimenu ar man kąsdavo ar ne. Tačiau dabar jie mus ten puola spiečiais. Kankynė tikra.
Beje, skruzdėlė pirmąkart įkando 16 metų (gyvenau mieste). Maža būdavo guliu ir užmiegu žolėje, jei koks vabalas ima kutenti - numeti ir toliau miegi.
Ežere būdavo pilna aštrių kriauklių ir dėlių. Visi atvykėliai pirmas dienas nespėdavo žaizdų bintuoti ir dėlių traukti. Jei pabūdavo ilgiau - kažkaip savaime sugydavo ir dėlės nebepuldavo.
O čia visai ne į temą, bet bus įdomu. Kažkaip savaime pradėjo augti beržynėlis ir mano močiutė nusprendė ten grybų "užveisti". Ji būdavo grybus išvalo, o viską, kas lieka - į tą beržyną meta. Po kelių metų ten grybai pradėjo dygti. Nuo gimimo šis beržynas - mano mylimiausia vieta. O kai grybauti būdavo išsiruošiam į toli esantį mišką ir grybų beveik nerandam - grždami į savo beržyną užsukam ir krepšį prisirenkam. tas beržynas visai mažas - kaip automobilių stovėjimo aikštutė prie daugiabučio, tačiau grybų ten pririnkdavom tiek, kad svečiams pavaišinti sočiai užtekdavo. Visada mamos gimtadieniui grybai augti pradėdavo. Tačiau keisčiausia turbūt tai, kad kai mes išvykom gyventi į miestą tais metais ... grybų beržynas priaugino tiek, kad (na, neraeliai - krepšius po 4 pririnkdavom), tačiau tai buvo paskutinis grybų derlius. Viskas. Daugiau jokių grybų ten nebuvo iki... kol mes nusprendėm grįžti į kaimą gyventi. Pasirodė pirmieji raudonikiai. Vėliau aš apsigalvojau ir nusprendžiau nesikelti (kodėl, geriau neklauskite, nes priežatis labai gili ir susijusi su Anastasjos knygomis). Grybų vėl nebėra. Vyras sako, gal jis nenori, kad kas nors kitas, ne mes tuos grybus valgytume.
Stebuklai tęsiasi. Aš prieš 3 metus vaikščiojau po beržyną ir pagalvojau, kad jis didesnis būtų... O toliau pievoje, kad padarius parkelį. šiemet nuvažiuojam - beržynas tiek išsiplėtęs, o nuo jo ... eina riba prakeliui medžiais mažulyčiais apaugusi.
Tai tiek. Nepateiksiu išvadų. Kiekvienas pats pasidarys.
Andrius
Posts: 75
Joined: Fri 02 21, 2003, 10:08

Post by Andrius »

AJA-jai, AJA :o , dėl kažkokių niekalų, tokių kaip gintaro pilys ar socialiniai mokslai, palikai tave mylinčią erdvę! :cry: Linkiu įveikti puikybę ir tapti laimingai. :D
Post Reply