Kodėl įsisiurbia erkės? ( ir apie uodus )

Įvairūs forumiečių patarimai. Pasidalinkime patirtimi. Čia klausiama patarimo

Moderators: Gluosnė, Visi tvarkytojai

darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Zinot, ka jums pasakysiu: toks vienas svieto perejunas, zymus keliautojas ir fotografas Paulius Normantas, ismaises visokius ten tibetus ir indijas, kur epidemiju nors vezimu vezk, sake, kad kuo zmogelis ten vykdamas daugiau bijo, kuo daugiau skeipyjasi, tuo greiciau uzsikrecia - ne ta, tai kita braurastim. Ten ir vandeniuka is Gango neuzvirinta, tik pasildyta, kur visi maudosi ir viska meta, geria :shock: ir nieko - nenumire.
Isvada: nereikia per daug bijoti, bet atsarga gedos nedaro, kaip sakoma tfu tfu tfu per kairi peti (as savo Lese ir katina vis delto skiepiju, kad ir nuo pasiutliges, nes pati esu pasiutus, tai bijau, kad neuzsikrestu :wink: :P)
O jums linkiu but sveikais ir drutais - kaip sakoma, ir is stuomens, ir is liemens :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Manau,kad baimė iš tiesų daug lemia... Kaip ir meilė... :D Meilės erdvė? Na taip,ji būtina bet.. Aš ją gal kiek kitaip traktuoju. Ne tik iš augalų, su meile sėtų , sodintų, augintų suformuotą. Meilė yra kiekveiname mūsų. Jei atsiremiam į ją, o ne į baimę, ligos, virusai patys traukiasi, neranda kur prikibti... :roll:

Tą organizmo grūdinimą gal reiktų labiau kaip sielos, o ne kūno potencialo stiprinimą įvardinti. Paprastas pavyzdys. Vaikai. Kada jie suserga? Kada juos virusai puola? Savo šeimoje ( ir ne tik) pastebėjau,kad vaikiukai ypač jautriai reaguoja kai aplink save mato išpuolius prieš meilę, artimų žmonių konfliktus... Ir išgydyti juos labai greitai gali būtent harmonijos atstatymas, meilės grįžimas. Tikiu,kad sodybose net kalbos nekils apie meilės pasitraukimą iš dviejų mylinčių žmonių kurtos meilės erdvės. Butuose visko būna,visko bus...
:?
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Vakar vienas žmogus man sakė, kad uodai nekanda tų žmonių kurių yra stiprus biolaukas arba kraujas niekam tikęs (juk uodės turi kraują naudoti kiaušiniams). :|
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

jo, stiprus biolaukas uodams varo depresija, o kai jie depresuoti tai visai nesikandzioja :)
cia as nejuokauju, o rimtai!
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Tai jau taip: baime ir salygoja susirgima.
Tu gali skiepytis kiek tik nori, jie baime didele tai ir susirgsi.

Taciau yra niuanselis. Tarkim tu nebijai ekiu, prisiurbe tuzinas isgrere kraujuko ir nusliauze savo keliais. Tavyje baimes nera.
Vienok tavo seima gali tos baimes tureti, ta baime per artimuju rysius persiduoda greiciau nei virusas, ir stai rezultatas.... baimes nebuvo, dabar jau yra. finalas liga. Pasiskiepijau sakyciau nuo seimos baimes. Jei sakys man zmona kad "ajajajajai" as tasakysiu kad esu pasiskiepijes ir ji nusiramins, nebus baimes, nebus ligos. Paprasta ar ne?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Paprasta, Kipshiuk, paprasta. :D

Pas mus truputį kitokia situacija: vaikai tėvus moko,kad nieko nereikia bijoti,nes Dievas mus myli ir blogo nesiunčia. :roll:
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Kas cia jau taip gerai ismatavo taja baime? Ar manot, kad jei ikastu pasiutlige sergantis suniukas, tai jei nebijotemet-neuzsikrestumet???
Pamenu, pries keleta metu sesike trumpam islipo paskinti kazkokiu gelyciu, po dienos ziuri-erke. Niekas is musu seimos net nepagalvojo, kad erke gali buti uzkresta(tevu jaunystes laikais turbut labai mazai buvo uzkrestu erkiu), bet ka gi-po savaiteles-temperatura sesikei, galva skauda, teko gulet ligoninej Zveryne, gerai, kad labai lengva forma encefalitas pasitaike..
O del skiepu-gydytoja ten pat Zveryne sake, kad nera jie labai gerai.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Dina, o ar paaiškino,kodėl tie skiepai nėra gerai? :roll:
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Sesuo cia man pasakojo, mazdaug, gydytojos zodziai-"visi skiepai, kurie susije su smegenimis, nera gerai, nes nera iki galo istirtas ju veikimas", o skiepai nuo erkinio encefalito butent tokie...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Zinot, man tai labai patinka rusu patarle: kam lemta nuskesti, tas nepasikars :shock: Tfu tfu tfu per kairi peti - nelinkiu jums nei vieno, nei kito, bet teisybes yra. Isvis, kuo steriliau gyveni, tuo ligos labiau kimba - tikrai, mokslininkai nustate, kad vaikai, kuriu namuose yra koks nors zveriukas, maziau serga visokiais gripais, alergijom ir pan., nes anu kailiukuose veisiasi visokios zarazos :shock: , atsiprasau, mikrobai, todel jie ju nuolat gauna, tude atsiranda imunitetas visokioms zarazoms. Cia tikra teisybe: mano drauges dukryte ziemom sirgdavo ir sirgdavo, ir vis antibiotikus pliaupe, o kai isigijo kaciuke - viskas, ligos baigesi, na, susloguoja ten biski, bet jau nepalyginsi :wink: Dabar katastrofiskai daugeja alergisku vaiku, ir kaip jus manot del ko - ogi paziurekit i televizijos reklamas: isvalo ten koks misteris properis visas bakterijas ir kaip vaikiukas tokioj sterilioj aplinkoj imuniteta igis :wink: As va, pvz., miskely radau turbut kokiu bomzu is berzo sula varvinant, tai vis atsigeriu praeidama is to ne pirmo svarumo buteliuko, is kurio ir bomziukai geria - laaabai skani sula :wink: Kaip sakoma, tfu tfu tfu per peti :wink:

Bet zinot, siandien issinesiau savo katinuka i miskeli tyru oru pakvepuoti, tai tas pradejo spurdet, as paleidau, o tas zioplys per krumus ir varo namu pusen, as is paskos per tuos krumus, kur erkiukes issizioje sedi, tai kazkaip nelabai patiko, pagalvojau, kad sunims tai gerai: yra tokie lasiukai, uzlasini ant sprando ir tris menesius ramu - nei erkes, nei blusos nelenda - kad mums tokius :wink:
Kaip sakoma: bijai erkes, neik i miska :|

(fu kad ir prirasiau - visa mokslini darba :P :wink: )
dainius
Posts: 14
Joined: Sun 04 04, 2004, 13:17
Location: vilnius

Post by dainius »

as manau,kad uodai kanda tik tuos pas kuriuos daug puikybes.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

dainius wrote:as manau,kad uodai kanda tik tuos pas kuriuos daug puikybes.
O tai kai kanda jos mažėja? :)
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

dainius wrote:as manau,kad uodai kanda tik tuos pas kuriuos daug puikybes.
Manęs uodai nekanda, bet puikybės abejoju,kad neturiu. :roll: O vaikus dar ir kaip graužia: kuo mažesnis, tuo labiau. Tai pas juos padidėjusi puikybė? :shock:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Eikit jus filosofai: uodai kanda tuos, kuriu pirma, na dar antra kraujo grupe, o kuriu 3 ar 4, tu visai nekanda, nes nepazista tokio kraujo :roll:
Va ir visa matematika :P
(aisku, kai zmogus susinervines, neramus, tai visokie mashalai prie jo labiau kimba - bent jau man taip buna :wink: )
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Darja, ir tu nepataikei: mano kaip tik pirma grupė. :lol: :lol: :lol: Ot mįslė: kuo aš uodams nepatikau? Reiks gal kokį pačiupus paklausinėti? :roll:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Loreta, as juk minejau depresija ar ne?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Mane irgi nelabai kanda (kraujo grupe 1), ir siaip jau, jei ikanda koks uodukas, man neatrodo tai labai baisu, nes neiskyla nuo to baisiu spuogu, kaip kitiems, as ilga laika netgi nesupratau ko tie zmones pergyvena del uodu, na, ikando, ir kas cia tokio?:) bet kai drauge parode kaip jai uodo ikandimo vietoje iskyla spuogas ir skauda, susimasciau..
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Kipshas wrote:Loreta, as juk minejau depresija ar ne?
Tikrai... Ir dar pridūrei,kad nejuokauji. :wink:
Stas
Posts: 191
Joined: Sun 12 15, 2002, 15:20
Location: Vilnius
Contact:

Post by Stas »

Atrodo kad ne pro šali būtų išsiaškinti kokia uodų ir erkių paskirtis. Sakikim pagrindinė. Taip, kaip debeseliui pagrindine atnešti lietų. Čia buvo konkrečių minčių ir as pritarių joms. Tiesiog iš savo patirties. Per visą savo gyvenimą tik praeitais metais turėjau du erkės ikandimus. Iki tol jokiu įkandimu ir nei bijojau nei galvojau apie erkes. Sakyčiau neišskiriau iš visumos. Kol erkę ištraukiama kažkoks nervinimas buvo, po to tiesiog pamiršau ir neimu į galvą. Bet dėl ko įkando daug maž nujaučiu. Ko gero manyje problema...
P.S. Tarp kitko girdėjau, kad rykliai taip pat nepuole žmonių jūroje, kol jems per televiziją toks įvaizdis nebuvo sukūrtas
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Visai teisingai: girdejau tokia istorija, kaip viena tokia sviesi bobute eidavo viena pre miskeli i savo soda ir neiko nebijojo ir niekas nieko jai nedare, bet karta dukte jai nupirko dujini pistoleta, kad apsigintu jei ja uzpultu, tai nuo tos dienos bobute eme bijoti - neduok dieve, nespes issitraukti ar uzpuolikas pats ja apipurks :roll: Tada bobute paliko namie ta daikciuka ir vel sugrizo ramybe :wink:

O del imuniteto stiprinimo, tai dabar zydi pienes: prisirinkit, prikiskit pilna stiklainiuka, uzpilkit degtinele, sandariai uzdarykit, palaikykit maziausiai 10 dienu tamsioje vietoje, per merliuka gerai nukoshkite ir turesit puikiausia lietuviska zensceni (tik netinka, jei yra nors kokio itarimo del onkologiniu ligu). Ziema, kai siaucia gripai, vartoti po arbatini sauksteli is ryto ant tuscio skrandzio :wink:

PS tik alkoholio be paso negausit del to Evrosajuzo: vakar nuejau i parduotuve tik su pinigine ir uzsimaniau nusipirkti alucio buteliuka (buvau jau simta metu nepirkus), tai ka jus manot - pareikalavo paso :!: Tarsi buciau kokia piemene (nors gal ir panasi), neturejau tai ir nedave :x Tai persiutus nuejau i kita parduotuve, nusipirkau pacio stipriausio, atsidariau pakeliui i siuksiu deze ir eidama geriau sau patenkinta kaip kokia chrone - vat ka daro tas Evrosajuzas :wink: :P
Post Reply