Kaip atsikratyti minčių - šiukšlių?

Įvairūs forumiečių patarimai. Pasidalinkime patirtimi. Čia klausiama patarimo

Moderators: Gluosnė, Visi tvarkytojai

Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Kaip atsikratyti minčių - šiukšlių?

Post by Mindaugas »

Va cia tai geras. Radau forume anastasia.ru apie tai kaip vienas zmogus kai jis buvo prie dolmeno kaip ten jo mintys keitesi ir t.t.
Idomu kaip susitvarkyti su mintimis-siukslemis .
Kai gyveni mieste , eini i darba , namie televizorius, aplinkui tiek daug svetimu minciu kurios ilenda i galva. Kaip jas sustabdyti? O ypac nakti sukasi mintys nesustodamos, kartais uzmiegu begalvodamas apie nereiksmingus dalykus, prasibundu po poros valandu o mintys taip ir sukasi tos pacios. Kazkoks kosmaras buna paskutiniu metu.


adresu Spausti cia!
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Sveiki . Na del miego jau aisku pasidare, jei kam idomu bus parasysiu.

O va dar vienas keistas dalykas kodel as ir kiti i si foruma dazniausiai
raso nuoruodas i knygas, forumus, bet tik ne nuo saves pacio?

Va tokie pamastymai.

Gal kas parasys kaip jums atrodo
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Gera klausima palietei,Mindaugai. Ar ne pats ir turi į jį atsakyti? :wink:

Kodėl žmonės vengia išsakyt savas mintis? Iš tiesų,kodėl?
Štai man atrodo,kad 'svečių knygoj' visi bandė rašyt tai,ką galvoja.Bet vis susilaukdavo kritikos. Štai tai,mano nuomone. ir atbaido nuo savo pozicijos kažkuriuo klausimu išstatymo visų 'teismui' . Bet ko mums bijoti? Ko? Na juk ir neturi visų nuomonės sutapt! :shock: Mes juk žmonės: su savo patirtim, gyvenimais, išgyvenimais. 'Kiekvienas toks kitoks , nepanašus, todėl gražus...' :lol:

Na, čia jau iššūkis Tau,Mindaugai: gal imk ir parašyk savo nuomonę kiekvienu Tavo pasiųlytu paskaityti straipsniu,pasisakymu. :wink: Gal ir kiti tada drąsiau pasijaus...
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Mintys šiukšlės... :roll:

Galiu parašyt,kaip aš su jomis tvarkausi. Gal ir Mindaugas savom mintimis pasidalins. :wink:

Vakaras puikiai tinka praėjusios dienos ir savęs joje analizei: atsiprašymui už per nesupratimą pridarytas klaidas, svajonėms ir padėkai. Pabandykit nors po kelias minutes kas vakarą skirt padėkai ir nustebsit,kaip patys keičiatės ir kaip kinta Jūsų aplinka. O aš dėkoju už paprasčiausius kasdieninius dalykus,mintis, sutiktus žmones,laiškus.Už viską,ką Dievas man siunčia. Aišku,būna dienų,kai sunku rast kažką gero.Bet tas gėris ir tokioje dienoje yra. Gal tai švelnus vaiko prigludimas, gal nauja mintis, o gal tiesiog pamąstmas apie tai,kokia aš turtinga esu: ir vaikštau,ir saulę,dangų,gėles matau, ir užuodžiu gaivų lietų, ir paukščio giesmę girdžiu.Kiek yra to neturinčių,bet ir nesiskundžiančių!
Tiesiog vien mintys apie save ir savo gyvenimą greit žmogų įsuka ,uždaro užburtam rate.Geriau dėkot už tai,ką turim ir mąstyt apie tai,ką galim kitiems duot.Ypač savo artimiausiems žmonėms,savo didiesiems mokytojams...
O po visų minčių sekanti malda už visus man brangius,pažįstamus ir ne tik žmones jau galutinai nuramina mintis ir sielą.O tada jau : labanakt,Loryte, ramios nakties...
:P
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Tikrai analize man labai padeda, ypac kai uzrasau ant lapo.
Tada mintys nebelaksto chaotiskai, jos buna matomos ant popieriaus.

Loreta wrote: atsiprašymui už per nesupratimą pridarytas klaidas, svajonėms ir padėkai. :P
Loreta, atsiprasyti kieno?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Dievo atsiprašyti,Mindaugai...
Taip nekaupsim savy negerumo,nuoskaudų,apgailestavimų...
:P
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Loreta, ar Dievas pyksta ir teisia, kad jo atsiprasyti nori?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Dievas tikrai ant nieko nepyksta ir nieko neteisia: Jis yra Meilė. Jis mus myli tokius,kokie esame, ir nežiūrint į tai,kokie esame. Bet... Mes patys ant savęs pykstam ir save teisiam! Štai paradoksas! O Dievo atsiprašę patys sau lengviau atleidžiam. Na, bent man taip yra. Kaip Jums?

Be to,aš atsiprašau Dievo už tai,ką negero padariau kitam Jo kūriniui: įskaudinau, neišgirdau, likau abejinga, nenorėjau išklausyt, suprast, praradau kantrybę, nesugebėjau būt tolerantiška, gera,... Kiekvienas savo sąrašą parašytų,ar ne?

Kad ir katalikų bažnyčios išpažintis.Kaip manot,ar ji reikalinga, ir kam: Dievui, pačiam žmogui ar kunigui?
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

Atleisti sau yra visų sunkiausia. Peržengus šį slenkstį, ir kitų darosi lengviau atsiprašyti.

Štai detali šio paradokso analizė kiek kitu aspektu. Atrodo kiek padrika (neturiu galimybės pateikti pilnesnę ištrauką), bet perskaičius viską, galai susieina.

===============================================

D. Bartelemi. Dievas ir jo paveikslas
( http://www.krotov.org/libr_min/b/bartele/bart_1.html )
Birute
Posts: 21
Joined: Thu 10 03, 2002, 17:58

zvakele saules sviesoje...

Post by Birute »

saimhe wrote:Atleisti sau yra visų sunkiausia. Peržengus šį slenkstį, ir kitų darosi lengviau atsiprašyti.
Dekui, saimhe, uz vertinga nuoroda :)

Bet paklauskime saves, kodel sunkiausia atleisti sau, kas pastate slenksti? Ar ne patys? Ar ne todel, kad nemylime saves, kitu (mylek artima savo, kaip pats save), gyvenam uzgozti baimes, nemeiles, pykcio?
Siulau i atleidima paziureti kiek kitu kampu...
Nemazai eita, ieskota...
Dar taip neseniai prasydavau atleidimo, atleisdavau :?
Medituodama pamaciau savasias nuoskaudas tarsi juodus balionus, pritvirtintus prie sirdies...
Emiau ir nukirpau, sudeginau...
Bet tamsios gijos,skauduliai, taip ir liko...su visais mazgeliais prie sirdies...
Supratau, kad reiks isnarpliot ir atrist po viena...(issiaiskint priezastis)
Taip "bemazgant", skaiciau N.D.Uolsho "Malenkaja dusha i solnce"
Ir ivyko stebuklas...
Kai dievas ne kazkur, o manyje ir visuose, atsiprasyti ar atleisti nera kam ir uz ka :)
Kazka panasaus jauciau ir iki siol, bet Uolsho kuriniu pagalba isryskejo konturai...Sirdis nusvito, nusvito salia esantys...
Jei kas neskaitete, rekomenduociau: http://www.avatargroup.ru/projects/cwg/cwg.asp
Kaip gera buti sviesoje!(Tokioj kaip sio puslapio kamputy :D )
Kaip gera ja apgaubt!
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Shaime , nesuprantu kodėl parašei ištrauka iš šios knygos, ką norejai pasakyti :roll:
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

Mindaugas wrote:Shaime , nesuprantu kodėl parašei ištrauka iš šios knygos, ką norejai pasakyti :roll:
Tavo klausimas: ar [būtent] Dievas pyksta ir reikalauja atsiprašyti?

O ištraukoje parodyta, kad priešingai -- tai žmogus linkęs įsivaizduoti kitą kaip despotą, nes matuoja jo meilę tuo, ką turi savyje. Todėl tikras "sūnaus paklydėlio" grįžimas įmanomas tada, kai tai daroma iš meilės, atsižadėjus išankstinių nuostatų ir sutinkant su bet kokia baigtimi. Trumpiau: kai meilė nugali baimę.

Tuo pačiu atsakysiu ir Loretai. Išpažinties reikia pačiam žmogui, nes ji padeda susigrąžinti vidinę tiesą. Esmė -- nuoširdžiai pripažinti faktą. O kuo terpė, gaunanti informaciją, atšiauresnė, tuo didesnį efektą daro tasai pripažinimas. Pagal tai ir variantai: pri(si)pažinti artimai būtybei, nepažįstamam žmogui, daugeliui žmonių. Arba pačiam sau -- bet nežinia, kur šio varianto vieta sąraše, nes egoizmo lygis kiekvienam skirtingas. Kita vertus, efektas aklas: skleisi tiesą -- jos tavyje daugės, skleisi melą -- jo irgi daugės...
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

O ištraukoje parodyta, kad priešingai -- tai žmogus linkęs įsivaizduoti kitą kaip despotą, nes matuoja jo meilę tuo, ką turi savyje.
saimhe ar tu įsivaizduoji kitą Žmogu kaip despotą? Ar galima viesiems tai taikyti t.y.
Man atrodo kad tai okultizmo kūrėjai norėjo žmogų tokį "padaryti" hmm,
bet tai ne esme
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

Kodėl gi ne? Okultistai užkrėtė žmones tam tikra idėja, ir anie jau patys ją palaiko bei detalizuoja.

Be to, "įsivaizduoti despotą" -- žodžiai ne mano, o Bartelemi.

Mintis ten buvo tokia: jei kitą įsivaizduoji kaip despotą ar pan., lygiai taip elgtumeisi (ar bent norėtum pasielgti) jo vietoje. Kitaip tariant, kitus ir save nuteisi pagal tą patį scenarijų.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Saimhe Tavo mintis man labiau patinka nei Bartelemi
Aiškiau suprantu
Arturas
Posts: 7
Joined: Sun 09 29, 2002, 18:34
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kaip atsikratyti minciu - siuksliu?

Post by Arturas »

Tiesiog rinkis mintis...
http://arturas.ten.lt - mano puslapis internete
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Labas Mindaugai, rašau dėl minčių greitumo...
Iš tikrųjų idomi tema...
Aš bandžiau namuose pagal "jogą" savo mintis koncentruot arba grynint vieną mintį...
Tipo reikia iš pradžių išvalyti "lauką", t.y. bandyti nemąstyti...
Tam, kad nemąstyti - reikia gaudyti mintis, t.y. stebėti apie ką galvoji - sustabdai tu viską ir suvoki - tuščia - tai sekundės momentas ir vėl mąstai beprotišku greičiu...
Tuomet vėl savo valia valai, tik dabar paruošęs mintį kuo užpildysi tuščiai atsiradusiąją nišą...
Labai sunku iš tikrųjų, reikalauja nuolatos koncentruoti savo valią ir mokėt atsipalaiduot.
Reikia mokėt žiūrėti ir nematyti, reikia mokėt klausyt ir negirdėti, reikia mokėt daug visko - kuo nemokam, bet galėtume mokėti...
Dėl sapnuose besisukančių minčių - aš manau tai privalumas, tik jas reikia mums nukreipt į naudingą žmogui pusę...

Gal daugiau dabar aš nerašysiu... Jei nors kiek suprantama mintis... lauksiu ką man atsakysi... gal kas nors pavyks....


Viso gero ir linksmų, nuostabiausių tau jausmų!.. :wink:
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Gaila kad čia ankčiau buvusių žinučių nebėra
Beveidis
Posts: 218
Joined: Mon 09 30, 2002, 19:49

Post by Beveidis »

>Tam, kad nemąstyti - reikia gaudyti mintis, t.y. stebėti apie ką galvoji - >sustabdai tu viską ir suvoki - tuščia - tai sekundės momentas ir vėl >mąstai beprotišku greičiu...

as asmeniskai labai abejoju....
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Pastebejau idomu dalyka, laikas mastant gamtoje bega daug leciau nei"realybeje"... ir ne todel, kad nuobodu... manau to priezastis yra pasikeites minciu greitis.Juk mintimis per akimirka gali atsidurti bet kur... o kojomis sis darbas trunka zymiai ilgiau...
sedi prie upes... atrodo valanda prasedejai, o pasirodo vos keleta minuciu....


siaip ar taip, jei apie kazka mastai, matyt tai tau svarbu, ir si mintis negali apleisti tol, kol neprieisi kazkokios isvados, neleisi jei materealizuotis... taip ji tarsi nori gauti patvirtinima, jog nebus pamirsta.... del to,kai mane apseda ikirios mintys , as stengiuosi viska uzsirasyti arba susikonsentruoti i malonius dalykus...
Post Reply