Kaip yra? Ar Jums taip nebūna? (Gėris išprovokuoja blogi?)

Įvairūs forumiečių patarimai. Pasidalinkime patirtimi. Čia klausiama patarimo

Moderators: Gluosnė, Visi tvarkytojai

LINUTE
Posts: 26
Joined: Mon 05 26, 2003, 22:48

Post by LINUTE »

Egle, sutinku 100% :D Jei nepajudinsi pirstelio, kad kazka pakeisti, tai ir iki depresijos nebetoli. Jei liudna, reikia pakeisti aplinka nieko nelaukiant: susitikti su senai matytu draugu (zinoma jam nepasakojant apie savas bedas), nulekti ten, kur daug zmoniu, v.z. stengtis uzkrauti savo smegenine lengva permaina, nesikoncentruoti i ta liudna minti... :D
Man patinka Saliamono ismintis, ja daznokai prisimenu, ypac liudnais gyvenimo momentais.
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Irena - Irocka, paklausk vaikų ar jiems VISADA būna tik gera? Jie labai stipriai isgyvena tuos ne labai smagius savo dar gana trumpo, bet jau ganėtinai sudėtingo, gyvenimėlio laikotarpius...
As tiesiog dalinuosi mintimis apie tai, kaip pati suvokiu laiko ir įvykių tėkmę. Ir tikrai neskatinu sėdėti rankas susidėjus ir laukti iš marios pagados. Kiekvienas gali sutikt su tuo kas parašyta, arba nesutikt, arba pareikšt bet kokią kitą išvadą.
Kai būna šviesus, smagus, sėkmingas, laimingas laikotarpis, apie aprašytą "zebrą", kuris baigiasi užpakaliu, gal ir nebūtina galvoti. Bet kai būna prastai, blogai, labai blogai, žinojimas, kad atety TIKRAI bus ir geresnių dienų - labai neprasta psichoterapija. Tai padeda nepalūžti, skatina veikti. Nes tik žmogus, žinantis ir tikintis, kad jam tikrai pavyks išsikapstyti iš duobės, imsis aktyviai lipti iš jos. Galiu priminti anekdotą apie dvi varlytes, įkritusias į grietinę. Viena supanikavo, nieko nedarė, ant puodynės dugno ir liko. Kita tikėjo laiminga pabaiga, plakė kojytėmis, sumušė sviestą, išlipo iš puodynės ir nušokavo savo keliu.
Visiems linkiu tik pačių geriausių ivykių gyvenime. Bet ir lygioj vietoj pagavę zuikį - neliūdėkit, guzai užgyja. Ne tik kaktoj, bet ir sieloj.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Vaikams buna blogai ant tiek kiek jie yra suauge ir sugadinti musu suaugusjuju pasaulio…

Tiesiog as stebiuosi, Renata, kad pateiki gera-bloga desni kaip butinybe, neisvengiama desni… tai ir klausiu is kur toks tvirtas isitikinimas?..

Gali buti tik geria, g a l i ir bus!

:D
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
Užgyja guzai, tikrai užgyja. kodėl? ogi jie vargšai pasirinkimo neturi. Juk Žmogus - Kūrėjo vaikas. ir jam jokie guzai nebaisūs. Na ir tegu, na ir metus kitus. ir vis tiek šviesa ateis į kiekvieno širdį.

ir nemanau, kad atėjus liūdesiui reikia bėgt į minią. Pas draugus. Ne. Bent ne kikvienam. Tas bėgimas - tari atspirties taško ieškojimas, tarsi bėgimas per savo jausmus. O juk atspirties taškas - Kūrėjas. ir bėgdami per savo jausmus tik laikinai pašviesėja, tik iliuzija, kad geriau.
Atrast Kūrėją savo širdy - kitos išeities nematau - ir jokios duobės nebaisu, jokie guzai neskaudūs.

Čia aš iš savo bokšto, iš savo patirties.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Irute - Irocka, klausi, kodėl pateikiu gera - bloga kaitą kaip dėsnį, iš kur tai paėmiau? Dalinai iš savo karčios patirties, dalinai iš elementarių mokyklinių žinių, dalinai iš rytų filisofijos, dalinai iš aplinkos stebėjimų ir t.t. Niekam nepaslaptis, viskas Pasaulyje kinta, ir kinta, dažniausiai, cikliškai, lyg brėžtų sinusoide. Nuo minimumo iki neutralios ar vidutinės vertės, paskui iki maksimumo ir atgal: Saulės aktyvumas, potvyniai ir atoslūgiai, kokios nors rūšies kenkėjų kiekis, bet kokios rušies energija aplinkoje ir mumyse... Visa kas stengiasi pasiekti pusiausvyrą. Jei viskas būna tik labai gerai ar tik labai blogai - tai svarstyklių nukrypimas į vieną pusę. Tos "svarstyklės" gali svyruoti nežymiai ( viskas gyvenime neblogai, kartais labai puiku, kartais gana prastai), o gali mojuoti kaip per uraganą, nuo vienos maksimalios vertės iki kitos. Man asmeniskai, labiausiai patinka tas švelnus svyravimas.
Kita vertus, negaliu tiksliai nurodyti informacijos šaltinio, jei neklystu, "Karmos diagnostikoje" teigiama, kad vienas iš būdų gyventi sėkmingai - tai vienodai ramiai priimti tiek likimo dovanas, tiek išbandymus. Aš nesakau, kad TURI BŪTI blogai, aš tik sakau, kad nuo to niekas neapsaugotas. Nereikia pačiam nelaimės šauktis, nuolat verkšlenti: oi, man bus blogai, šiandien juokiaus, rytoj, matyt, verksiu.. Apsaugok, Viešpatie! Tiesiog ruošk roges vasarą, kad nebūtum užkluptas iš netyčių. Planuok, žmogau, sau sėkmę, su didžiule energija įgyvendink savo svajones bet pasilik sį bei tą rezerve. Bet kada galėsi jį panaudoti. Gal akmenį nuo kelio nuritinti, o gal tik tempo palaikymui.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Renata, pasakoji apie mokymus ir išmintingas knygas.
Mano nuomone tokia kad jose yra palengvinimas prisitaikyti prie esamos sistemos. Ir potvyniai atoslūgiai kurie reikalingi biorobotui išgyventi.
Kaip koks mazochizmas prailginantis kančias.
O manau jausmai žmoguje nesikeičia, kaip ir ta informacija yra kiekvienoje sėkloje nuo pat pradžiu pradžios.
Bet čia tik nuomone , nebūtinai tiesa. :)
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Pradejau nauja tema :D :
http://www.anastasija.lt/forum/viewtopi ... =4900#4900

padiskutuokime....
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Na, gal ir gerai,kad žmonės sugeba tik laimingi būt. O man tas Renatos paminėtas juoda-balta net labai padeda. Nes žinau,kad bus gera, tegu dabar ir liūdesys ima viršų. Tik štai kokia įdomybė: kuo toliau, tuo labiau trumpėja tie juodi tarpai ir ilgėja balti. Tikiu: ateis diena,kai juodų visai nebus. Bet man jie netrukdo. Netgi padeda pamatyt ir suprast kai ką... :roll:
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Neiškenčiu be pamokslo. :)

Šiame pasaulyje liūdesys keičia džiaugsmą ir atvirkščiai. Ir tai yra neišvengiama. Liūdesys yra tarp dviejų džiaugsmų. Džiaugsmas yra tarp dviejų liūdesių. Ir tą ir tą reikia priimti vienodai. Ir svarbiausia - ramiai.

Romas J.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Siame pasaulyje, kuri mes sukureme taip ir yra, taciau tai netaisykle, tai nebutinas dalykas...

bet jeigu mums ar greiciau jums patinka liudeti kartais tai taip ir isliks...
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Tai yra šio materialaus pasaulio dėsnis. Mes galime galime galvoti ar samprotauti kaip tik mums patinka, bet yra būtent taip.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Irocka, knygose šiuolaikinėse dvasines turiu omenyje.
Parašyta tokia mintis, kad žmogus yra bejėgis ir jis turi prisitaikyti tai yra prie liudesio taip pat. Psichologai ir visi kiti padedantys žmogui taip pat dažniausiai padeda prisitaikyti prie sistemos. Va man rodos užtai ir įsišaktinja toks supratimas.
O Anastasija juk tiksliai pasakė Kūrėjas apie kančias savo vaikui nei nepagalvojo. Taigi kas pagalvojo? mm?
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Kūrėjas apie kančias savo vaikui nei nepagalvojo

Va būtent :!:

Jeigu vienodai priimsime tiek pakilimus tiek duobes, tada nekentėsime.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

Mindaugai, aciu uz supratima….

Bet taip norisi, kad kiekvienas zmogus pajaustu maziausia savo kuno ir sielos lastele, kas yra tikroji laime ir dziaugsmas…


As kvieciu netgi nesuprasti mane, bet pagalvoti sia tema, patiems surast atsakyma, nedarant prielaidos, kad taip kaip yra dabar gera-bloga yra neisvengiama ir butina…


Romai, ar tu gyveni viena gyvenima? Arba ne, kitaip pasakysiu, tu Romai, gyveni kiek metu? Tegu n, tai tarkime tu gyvendamas n metu susidurei su tokiu desniu ir nusprendei, kad jis yra amzinas ir neisvengiamas. Tau apie tai sake tavo tevai, jiems sake ju tevai ir t.t. Dabar tu skepiji toki supratima savo vaikams… tiesiog jei manai, kad “bloga” yra neisvengiama, tai ta “bloga” ir priemi, susitaikai, o jei leidi sau pagalvoti, kad taip neturi buti, tai tu priesiniesi tam, ismeti is savo gyvenimo…

Na pateiskiu ziauru pavyzdi. Buna tokie atvejai, kur tevas nuolat prievartauja savo dukras, tai dazniausiai vyksta kaime, jie joms aiskina, kad visi taip daro, tai yra butina. Vargsios merginos kencia, bet galvoja, na jei tai yra butina ir neisvengiama, tai priimsiu ta, juk yra ir geru dalyku gyvenime, nenusiminsiu, tai man ir nebus bloga, net galbut pabandysiu tam tikros naudos is to isgauti (malonumas, gyvenimo pamoka ir pan.)… Isivaizduojat kas joms buna, kai suzino, kad tai netiesa….. kai kurios net suvokti negali, kaip tai gali buti, kad kitu tevai ir dukros….
:D Tegu svajonės pildosi! :D
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

Atrodo mums yra idiegta ne tik kas yra blogis, bet ir kas yra geris. Pagal sablonus linksminames ir pagal sablonus liudime. Kiekvienas turime pats pajausti, kas ji liudina, o kas linksmina ir neskirstyti tai i teigiama ir neigiama. Daug turime jausmu, visi jie mum reikalingi.
Pritariu Romui, viska reikia priimti ramiai. :)
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
ir kaip sako Leonardas, svarbu šypsena ir tiesus stuburas. :P
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Labai gerai pasakyta, bute..
Desniai yra tik gamtoje ir dar bendrazmogiski desniai. Nelinketi ir nedaryti blogio. O didele dali taisykliu mes sugalvojome.. Jei man nutiko kazhkas negero.. nemanau, kad tiesiog del to, kad taip jau buna.. Manau, kad viskas turi priezastis.. Kazkur kazko neapgalvojau.. Reikia pasigilint, pasimokyt ir tokiu klaidu nebekartot..

Zebruotas gyvenimas nera taisykle, tiesiog tai musu elgsenos pasekmes..

Ilgai viska analizavau ir daug suvokiau, kodel tiek nelaimiu buvo ir vis dar vyksta mano gyvenime.. Kai ko nebeistaisysiu, bet daug galiu padaryti, kad mano dukrai taip nenutiktu.

Todel neleiskime sau tiket kazhkieno sugalvotimis taisyklemis.. I save isiklausyti reikia.. Leisti nurimti mintims.. Nebus tokiu juostu sodybose..nebus.. Vakar neriau i nuostabu ezera.. jis viska nuplove.. su meile.. Tiek meiles gamtoje.. Atrodo, kiekvienas medelis sako:"ateik, ir as tau parodysiu kiek daug manyje jausmo.. ir viskas pasikeis"..
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Būkime tikslūs. O tai paskui gaunasi šneka, kai vienas apie batus, o kitas apie ratus.

Aš neagitavau už blogį. Aš neaiškinau apie blogio supratimą. Iš tikro, dažnai būna, kai nesuvokiama kas yra kas. Gėris laikomas blogiu ir atvirkščiai. (Netaikau forumo dalyviams :lol: ). Bet tai atskira tema.

Kas yra džiaugsmas ir kas yra skausmas (liūdesys, kančia)? Juk be skausmo nebūtų džiaugsmo. Be džiaugsmo nebūtų skausmo. Tai yra priešybės. Jos viena be kitos negali gyventi. Bet yra tarpinė būsena - ramybė. Vienoda reakcija į įvykius. Gal būt tai galima būtų pavadinti tikruoju džiaugsmu.

Žinoma, yra labai siektina, kad gyvenimas nebūtų zebruotas. Įtariu, kai to pasieksime, materialaus pasaulio mums nebereikės. Pamokos išmoktos, mokykla pabaigta.
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Romas wrote: Žinoma, yra labai siektina, kad gyvenimas nebūtų zebruotas. Įtariu, kai to pasieksime, materialaus pasaulio mums nebereikės. Pamokos išmoktos, mokykla pabaigta.
Jis bus ne zebruotas, Romai, o spalvotas.. Gal kartais isimaisys kokia pilkesne ar tamsesne spalvele, kad budrumo neprarastume. Bus ir problemu, kad mintys nesnaustu.. Tik problemos kels dziugesi.. Ko gero, kam nors tas dziaugsmas pazystamas..kai uzsidegi..idejas generuoji, jauti tiesiog pilnatve procese ir nekantrauji suzinoti, ar tavo veikimo budas tinkamas.. Na, strategams tai tikrai pazystama. Ramybes busena bus gal vyraujanti, bet ne vienintele.. :) Nes kad ir tobulesime, liksime zmonemis..
Veiksmo Zemeje uzteks ilgiems metams, ir, ko gero, ne vienam gyvenimui.. O po to dar ka nors sugalvosime :D
Zmogui butini ivairus ispudziai.. Vaikas, augantis nesikeiciancioje pernelyg ramioje aplinkoje vystosi leciau.. Bet gamta pati is saves yra banguojanti.. Tad ramybe neprilygs rutinai..
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Post by kamala »

Geris ir blogis suprantami priklausomai nuo gyvenime issitreniruoto atskaitos tasko
Objektyviai tokiu dalyku gamtoje nera
Kas vienam geris kitam gali atrodyti blogiu , ir abu jie bus teisus kiekvienas is savo atskaitos tasko
Vystant samone, gerio ir blogio savokos isnyksta ir pasaulis lieka vieningas
Taigi man bent atrodo tikslinga rasti toki santyki su aplinka, kad ji butu vieninga be jokio gerio ir blogio
Post Reply