Kaip išsirinkti teisingą profesiją?

Įvairūs forumiečių patarimai. Pasidalinkime patirtimi. Čia klausiama patarimo

Moderators: Gluosnė, Visi tvarkytojai

Daumilas
Posts: 7
Joined: Sun 07 13, 2003, 14:37
Location: Vilnius
Contact:

Post by Daumilas »

Aš irgi taip manau, todėl ir nežinau kur stoti, kad per daug nenusispecializuočiau ir suprasčiau visumą.
Algirdas
Posts: 7
Joined: Tue 01 14, 2003, 15:56
Location: Gedmintu km.

Post by Algirdas »

Sveiki!
Ačiū visiems už jūsų nuoširdžias nuomones.

Šiaip ne taip apsisprendžiau kur stoti. Pasirinkau Vilniaus universitete biochemiją. Įstojau. Na tai kaip ir prestižinė profesija... Dideli konkursai... Baigus lengva gauti darbą... Gal aš žiuriu per daug iš materealinių pozicijų, bet manau, kad pradinis kapitalas kuriant Meilės erdvę reikalingas. Prisimenu Kurtuvėnuose vykusią konferensiją. Pritariu Antano nuomonei, kad įsikurti savo hektare be pradinio kapitalo lyg ir neįmanoma. Gi Aurimas skyrelyje „Kuriame gyvenvietę prie Gaveikių ežero (Sidabriai)" vardino išlaidas: žemės paskirties keitimui prie namo 3000-4000lt. Anastasija sakė, kad kiekviename sklype turi būti po ežerėlį – na dar kokie 7000lt. Neskaitant jau namo.

Sakote sukti ten, kur link širdis. O ką daryti, kai beveik viskas įdomu mokykloje mokytis viską gerai sekasi, kai visur norisi spėt, viską žinot, visur dalyvaut... tik, kad laiko trūksta.

Iš jūsų nuomonių galima susidaryti įvaizdį, kad viskas kas mokoma mokykloje ar universitete yra šlamštas.
"Visas mokslas gamtoje neturi praktinio panaudojimo. Grubiai tariant gamtai jis nereikalingas. Sistemai - taip."
"Iracka teisi, 90procentu informacijos - slamstas... "
Iškyla klausimas, o kokią informaciją jūs laikote ne šlamštu. Mokslas yra vienas tik išskaidytas. Manau, kad reikia mokytis kuo daugiau. Juk Anastasija negalėjo sukurti žmonijos ateities įvaizdžio neturėdama daug informacijos.

Sėmės jūsų pasirinkime, moksleiviai :)
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

ne, ne taip supratai... 90proc. mokyklose ir univeruose yra sudo malimas(atsiprasant)...

As va pvz nuo rugsejo pirmos pradesiu eiti i KTU... Egzaminus issilaikyti pasiseke gan nesunkiai... Mano profesija - valdymas ir energetika..veliau-elektrotechnika... nezinau ar ten mane traukia, bet manau kad zmogus tox gyvis kuris gali pritapti visur-patinka jam ar ne.. o jei pritapsi ten kur nepatinka-tai ziurek-visai nemazai jau pasiekiai:)

bet manau kad tikrai mokykloje igytos zinios su pacio igytomis zinomis, tai kaip santykis 1:70... pvz-pastaruosius du metus per anglu pamokas nieko neveikem-mokytoja gavom tokia, kuri-nori mokykis, nenori ne... tai ka daugelis pasirinko?zinoma Ne... o is egzamino gavau 73 balus-taskus ar dar kaip jie vadinami-sakyciau visai gerai.. o mokykla ytakos tam beveik neturejo-mazas ziurejau multikus, dabar filmus anglu kalba... ir tiek:)... kazkaip viskas plauke savaime..


viskas yra mumyse, mokysimes ar ne-sistema ismoko nauju dalyku, bet tik jai palankiu... svarbiausia poziuris... vajetau, tiek primaliau.. puse ir pac nesuprantu:)
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Post by kamala »

Pritarciau, tai nuomonei, kad informacija yra slamstas
tik gal ne 90, o koks 99 procentai
Kokia informacija ne slamstas
Ogi ta kuri ijungia stimuliatorius ir kuri buna pagrindas atsirasti emocijai
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

profesija

Post by Rozyte »

Na profesija issirinkti tikrai nelengva :roll: . as taip pat esu busima dvyliktoke taciau ka studijuoti jau zinau :) Zadu stoti i muzikos akademija, mokysiuos daunuoti. :wink:
manau prfesija reikia pasirinkti pagal tai , kas dazniausiai saukasi galveleje. turiu omeny pomegius.
o tada saves paklausti ar tavoji sirdis priima si pasulyma. va ir viskas!
Tik svarbiausia neapsiriboti saves kad noriu to, bet ne mano galimybem. Jei noras aiskus ir didelis- imanoma viskas! (+)
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: kas labai tiki, tam ir issipildo - sekmes :)
ss
Posts: 177
Joined: Sun 08 15, 2004, 9:57

Post by ss »

As nuo vaikystes norejau buti miskininkas,isskyrus koki pusmeti kai norejau buti :lol: kunigas :lol: dabar net kvatojuosi prisimines ir mokykloi rasineli parasiau,visi dvejetukininkai rase,kad bus lakunais,kosmonautais,o as kunigu. :lol: Ir ivertinimas buvo 4\5 penkiu balu sistemoi.
Taigi miskininkas,ornitologas,bet Tevas mane gariau zinas kuo turiu buti.Nusprende energetiko karjera,o man tai...Ir is viso to gavosi snipstas.Santykiai paslijo,isejau gyventi pats sau.Netapau profesionalu nei vienu is siu specelybiu.Po truputeli esu ornitologas,truputeli energetikas,truputeli :lol: kunigas :lol:...
Manau suprantat kokios jegos kovesi.Dabar vyksta dar viena kova,nors as stengiuosi nekovot.Tiesiog pamelavau,kad pardaviau sodybas.
Rasau del to,kad gal kas nors perskaites nepadarys klaidos
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: nu jei jau pradejom girtis, kuo kas norejo but, tai as visai vaikystej norejau but dailininke (nes neblogai piesiau), gal dar mokytoja (kaip visos mazos mergaites), paskui, kai jau pradejau eit i mokykla, norejau but astronome :shock: , paskui rasytoja (nes rasydavau grazius rasinelius :wink: ), dar veterinare ar gamtininke (nes mylejau gyvunus) paskui gal dar kuo - nepamenu, o baigdama mokykla perskaiciau knyga "Saules giesme" apie Prancisku Asyzieti ir susivaideno, kad turiu but vienuole... :shock: :lol: Bet kai pasakiau mamai, kad noriu but vienuole, tai toji, nors pati budama griezta tikinciaja, pasaipiai pasake: tai ir buk, tada supratau, kad nebusiu ir istojau i lietuviu kalba univerkej, nors tada norejau i architektura, bet maniau, kad neistosiu, o ir mama nepritare - va tai tokia mano profesine odiseja, dabar dirbu vienam populiariam moteru zurnale korektore, kartais isverciu koki straipsniuka, ir tiek...
Nors is esmes labai nesiskundziu - visur galima rast sava nisha, o be to, norint galima ir is esmes pakeist savo gyvenima, jei tik zinai, ko nori... :wink:
Sekmes mums visiems atrandant savaji kelia! :) :) :)

PS o ka tu ten, Skirmantai, pamelavai del tu sodybu - as nieko negirdejau?.. :wink:
ausrytux
Posts: 47
Joined: Sun 01 09, 2005, 23:47
Location: šiauliai
Contact:

Post by ausrytux »

patarkit man.
iki siol galvojau apie psichologijos studijas. noreciau dirbti su vaikais. tik pati dar nesu iki galo apsisprendus. ar tai reikalinga. ar to reikes.

viena tikrai zinau-noreciau dirbti su zmonemis. o gal tiktu pedagogika.


esu pasimetus dabar. nera dabar labai skubu tai, taciau pora metu ir reix rinktis.

o as suku galva ir nezinau.
ausrytux
Posts: 47
Joined: Sun 01 09, 2005, 23:47
Location: šiauliai
Contact:

Post by ausrytux »

Basta wrote:Žinai, per porą metų dar daug kas gali pasikeisti... :wink:

Bet visgi jei nori pasiekt savo tikslą moduliuok jį dabar.
Kodėl gi ne - psichologija - gera specialybė.
Pedagogika...

Pagalvok, ar norėtum ko nors mokyti žmones ar spręsti jų problemas?
Žinok, su nuoširdumu ir meile galima pasiekti gerų rezultatų.
Tačiau pagalvok, ar turėsi kantrybės.
dabar sunku isivaizduoti, kiek tos kantrybes reix, nors as manau, jog esu ganetinai kantri...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? dar reiks ir vidines stiprybes, nes visad klausytis zmoniu problemu nera lengva...
ausrytux
Posts: 47
Joined: Sun 01 09, 2005, 23:47
Location: šiauliai
Contact:

Post by ausrytux »

darja wrote::? dar reiks ir vidines stiprybes, nes visad klausytis zmoniu problemu nera lengva...
cia tai jau kas be ko 8)
kosmeja
Posts: 111
Joined: Tue 10 01, 2002, 16:08
Location: Vilnius

Post by kosmeja »

Apie psichologus yra susiformavusi nuomone, kad jie vien tik problemas kitu sprendzia. Is tikruju psichologai turetu stengtis nesikisti i kitu gyvenimus, kad zmones patys susitvarkytu su savo problemomis, kad nepriprastu ir nelauktu, kad juos vis kas gelbetu. Be to, psichologija apima kur kas daugiau sriciu - ne vien tik tiesiogine pagalba zmonems. Kiekvienas gali pasirinkti, kas jam maloniausia ir idomiausia. Siuo metu tikrai negaleciau pasakyti, kad mano svajone yra traukti kitus is visokiu depresiju. Bet ka gali zinot, kaip ten veliau viskas susiklostys. :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:roll: zinoma, - psichologas gali tik patarti ir nurodyti gaires - juk uz kita zmogu gyvenimo nenugyvens nei psichologas, nei ekstrasensas, nei kunigas, nei kas kitas - tam tikrais gyvenimo etapais zmogui gali buti reikalinga to ar ko kito pagalba, bet nereikia tiketis, kad tas ar kitas zmogus isspres tavo problemas, jis gali tik padeti pazvelgti is salies.
Irinna
Posts: 100
Joined: Wed 05 25, 2005, 9:04
Location: utena
Contact:

Post by Irinna »

o gal is tikro nereikia studijuot ir mokytis?juk dabar tiek zmoniu vaziuoja i uzsieni,atidirba juodu prakaitu kokius puse metu ir grizta su keliasdesimcia tukstanciu?daug mano pazistamu taip dare ir manau jau taip geriau atsikankint negu visa gyvenima mokytis ir dirbt :?: o beto taip ir savo sodybai galima lengvai susitaupyt,kas yr yra visu tiksla :love:
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

o mane mokslai visuomet, kiek save prisimenu, tiesiog magiškai traukė, net negaliu paaiškinti kodėl :roll: ir dabar tas pats, turiu netgi save tramdyti, kad nesimokyčiau visko iš eilės šiaip sau, nes nebeliks laiko gyventi.
Man tik nepatinka ta mokymo sistema, per kurią priverstinai visi tempiami iki kažkokio įsivaizduojamo lygio. Juk tie diplomai, dėl kurių žmonės mokosi, patys iš savęs nieko nereiškia, jie neatspindi asmens sugebėjimų, jie reikalingi tik valstybei.Kaip kokios povo plunksnos, kuriomis norima pasipuikuoti :roll:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Irute wrote:o mane mokslai visuomet, kiek save prisimenu, tiesiog magiškai traukė, net negaliu paaiškinti kodėl :roll:
Taigi, ir aš tokia pat. Gal todėl ir darbus vis randu tokius,kad tektų ir tektų kažką mokytis. Jei jau viskas darosi paprasta, lengva, tieisog pasitraukiu.
Nors kartais mastau, kad lengvai išspręsdama proto reikalaujančias užduotis lengvai klumpu ties tomis, kurios reikalauja gyvenimiškos įžvalgos, situacijų analizės, žmonių stebėjimo.
Kažkada labai norėjau psichologiją studijuoti, bet jaučiu, kad kompiuterį su jo taisyklėmis man n kartų lengviau perprasti, nei žmogų. :roll: Nors tiek gyvam, tiek negyvam pasaulyje yra savos taisyklės ,savi if-then-else. Juos perpratus viskas tampa paprasta...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

O kelinto mėnesio "Būrėja"?
:?:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Post Reply