Sugrįžti į gimtinę (iš užsienio)

Bendraminčių paieška įvairiose Lietuvos vietose, veikla

Moderators: Mdsts, Visi tvarkytojai

Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Sugrįžti į gimtinę (iš užsienio)

Post by Pagone »

Kreipiuos i bendramincius, gyvenancius uzsieny.
Sakykit, jei jus jau bent keleta metu gyvenat uzsieny, ar jauciat ta pati rysi su zeme? Ar jauciat nora ir ar isivaizduojat save kuriancius gyvenviete? Meiles sodyba? Tevynej? Ar metam begant tas rysys tik silpneja?
Mylėdama mokausi.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Labas bendraminte, kai gyvenau Norvegijoje apie metus laiko, tai turiu prisipažinti, kad kilo minčių: "ką aš čia veikiu ir kodėl?" Ryšys su žeme kitoks. Mažesnis.

O dabar gyvenu Airijoje apie 6 mėn. Net nežinau ar silpnesnis. Žemės čia neturim, nieko neauginam.

Negaliu kolkas nieko atsakyti.. :roll:
Emuti
Posts: 45
Joined: Mon 12 20, 2004, 20:21
Location: Kaunas - Leeds
Contact:

Post by Emuti »

As 10 men gyvenu Anglijoj, bet nesijauciu uzsienyje. As pasiilgstu mamos, juros, kopu, rinktu zoleliu arbatos, misko kur auga egles ir pusys, knygynu, kaimo (ne mano kaimo, bet apskritai kaimo), ivariu Lietuvos miestu gatviu taciau nesinori grizti i Lietuva nes pinigu nera uz ka sodyba pirkti, o mano gyvenimo svajone - po pasauli bastytis ir knygas rasyti. As net nezinau kaip visa tai suderinti. As nesijauciu Lietuvos piliete daugiau, greiciau viso pasaulio piliete ir as myliu visa zeme - Zeme kaip planeta.
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

manau kad bastytis po pasauli irgi nera blogai
uztenka meiles erdve sirdy nesiotis kurios tikroji (esama ar busima) realizacija yra Lietuvoje ir bendrauti su ja savo spinduleliu.
ir kartais sugrizti i ja pamirsus visas klajones

juk knygose minimi keliautojai kurie pasakodavo savo kelioniu istorijas vaikams
rasa
Posts: 21
Joined: Tue 08 17, 2004, 15:53
Location: Šiauliai

Post by rasa »

Visi labai nori turėti savo namus, savo erdvę, bet be pinigų - nieko neišeina, reikia vykti kažkur, kur galima užsidirbti. Jei vienas Ha žemės dabar kainuoja 10 000 litų, iš kur tiek paiimti, o kur dar namo statyba, gaunasi utopija, galima užmiršti apie bet kokias svajones...
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

neseniai maciau skelbima zeme po 1300 uz hektara
reikia tiesiog paieskoti
Emuti
Posts: 45
Joined: Mon 12 20, 2004, 20:21
Location: Kaunas - Leeds
Contact:

Post by Emuti »

Tai jau tikrai 10.000 uz hektara. Nezinau kiek metu reiketu taupyti, taciau manau, kai eini kur svajones veda, gyvenimas atsiuncia visus irankius reikalingus ju igyvendinimui.
Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Post by Pagone »

O as- keleta metuku uzsieny. Ir jauciu, kad vis labiau nuo Lietuvos atitrukstu. Zinoma, pasiilgstu, bet grizus Lietuvon, jauciuos atitolus ir ...beveik svetima... Nors ten, kur dabar gyvenu t.p. nesu kaip namie... :( Gal gyvenimas su laiku atveda i sava vieta? O gal tokios vietos kai kurie zmones niekad neranda? :(
Mylėdama mokausi.
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

Lietuvoj siuo metu dauguma zmoniu svetimi -
vieni geria, kiti vagia treti zudo.
Taciau dar ne viskas prarasta kol yra zmoniu siekanciu padaryti Lietuva savo gimta zeme
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Reikėtu pasakyti,kad į kitas šalis nuvažiuoti būtų labai gerai,nes dolmenų yra visam pasaulį ir pažiūrėti kaip su dolmenais elgemasi ten.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
rasa
Posts: 21
Joined: Tue 08 17, 2004, 15:53
Location: Šiauliai

Post by rasa »

Čia rašo Aurimas
Sveiki gyvi visi :) Skelbimas visiems ieskantiems zemes :) Salia besikuriancios Gaveikiu-Sidabriu gyvenvietes parduodama zeme :) Kalbejausi su savininkes dukra Alina. Kadangi jai skubiai reikia pinigu ji noretu parduoti 8 hektarus is didesnio 16 hektaru sklypo. Si zeme ribojasi su musu jau isigyta zeme ir yra naturalus gyvenvietes tesinys. Tiems, kas dar nebuvo ir nemate pasakysiu, kad kaip ir apylinkese, taip ir parduodama zeme yra kalvota ir remiasi i miskeli ir medziais apaugusi Gaukeliskiu piliakalni. Hektaro kaina - 10.000 Lt. Kadangi siuo metu esu Sveicarijoje, tai galiu drasiai pasakyti, kad ilgalaikeje perspektyvoje, tai, deja, dar labai gera kaina. Kaip supratau is pokalbio, Alinai tikrai skubiai reikia pinigu. Tad butu nuostabu susiorganizuoti ir susimoketi avansa, nes yra ir dar vienas pirkejas, kuris taip pat noretu pirkti tuos 8 hektarus. Tai tiek :) Alinos telefonas: 8 600 65235. Norintiems nuvzkti apziureti zemes siulau ateiti penktadieni i kluba arba skambinkite Romui 8 685 82307. Reikia padaryti norinciuju pirkti sarasa :) Tai tiek :)

va taip mielieji, nori pirk, nori - ne
Emuti
Posts: 45
Joined: Mon 12 20, 2004, 20:21
Location: Kaunas - Leeds
Contact:

Post by Emuti »

10.000 uz hektara...as neperku :-)

cia tai tiesa: Lietuvoj tampi svetimas ir uzsieny taip pat. Matyt ne nuo to priklauso tas svetimumas. Neturi to jausmo but.
Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Post by Pagone »

Emuti wrote: Lietuvoj tampi svetimas ir uzsieny taip pat. Matyt ne nuo to priklauso tas svetimumas. Neturi to jausmo but.
Gal namie pasijusim tik ten, kur surasim ir pradesim kurt sava erdve, savus namus su savu zmogum. :wink:
Mylėdama mokausi.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Vis dėl to pabuvus (nors ir trumpam) Lietuvoje atsirado stiprus noras sugryšti ir gyventi. Žinoma sodyboje.

Sunku pasidarė eiti į darbą. O gal čia toks laikotarpis .. gruodis...

Visai kitas jausmas Lietuvoje, ir medžiai ir matyt vietos vibracijos kitokios, mums labiau skirtos. Matyt gimimo vieta įtakoja tai.

Gimtinė traukia :)
Ramybe
Posts: 35
Joined: Tue 04 18, 2006, 18:55

Post by Ramybe »

Pragyvenau 8 metus užsienyje, įsikūriau, kalbą išmokau, turiu nuolatinį darbą, nuostabius draugus, mylimą žmogų, bet siela nerimsta, virpa, i tėvynę, tėviškę, gimtus kraštus veržiasi, žino - tik joje savo laisvę atras. Pinigų nepritaupiau, nes tuo, kas likdavo nuo pragyvenimo ir dažnų kelionių NAMO norėjau artimus savo džiuginti ir remti. Gyvenimas svetur mane daug ko išmokė, beveik kardinaliai pakeitė, nepakito tik siela. :) Toks kelias mano. Namai visada traukė, juk nuosavam name šalia miško, ežero ir nuostabių žmonių augau. Nebuvo nė dienos, kad pamiške, paežere nepasivaikščiočiau, tai gal ta geroji, gilioji mano dalis veržėsi į savo erdvę. O dabar gimta žemė šaukia, kviečia, vilioja namolio ir negali atsispirti jai mano širdis, o ir mylimasis mano tik joje, gimtoje žemėje, savo pažįstamoje erdvėje mūsų šeimos gerbūvį, namus įkurtus mato. Ir tikiu tuo, kad jau greit greit, gal ir nė poros metų nepraeis kaip kurti savo namus pradėsime. Tad ačiu jums, kad esate, nes nors ir užsukdavau čia karts nuo karto jau pora metukų pasižvalgyti, bet dabar, kai atėjo metas savo šeimos židinį kurti, jūs ir jūsų pateikiama informacija bei patarimai randami čia, šiame forume yra aukso vertės.
Tiesiog žinau, kad visoms mūsų visų svajonėms skaidriosioms išsipildyti yra lemta. To ir linkiu...
Su meile.
Gyvenimas įkvepia Gyvenimui.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

O man jau atsibodo tam užsienyje sėdėti. Norisi namo į Lietuvą sugryžti. :?
Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Post by Pagone »

Mindaugas wrote:O man jau atsibodo tam užsienyje sėdėti. Norisi namo į Lietuvą sugryžti. :?
Bet, jei neklystu, tu jau gan ilgai užsienyje, ar ne? Ar su laiku užsienis netampa antri namai?
Aš jau apsipratau čia, ir į Lietuvą tik atostogom tesinori. Aišku, Lietuva ir gimtinė visad bus mūsų pirmieji namai- iš ten mūsų kraujas, giminės papročiai, kultūra, ten pradėtas pažinti pasaulis... Bet net jei Lietuvoj išsikraustoma gyvent į kitą miestą, vis tiek gimtasis miestas traukia, ar ne? Įdomus ryšys. :roll:
Mylėdama mokausi.
J

Post by J »

Žmogus žmogui nelygus.
Vienam miela ten, kur jo pagalvė pamesta, kitas gi be galo ilgisi gimtos šalies.
Tačiau, bet kokiu atveju reikia gyventi toje šalyje, kurioje esi gimęs. Priežaščių tam yra daug. Visų vardint neverta...
Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Post by Pagone »

Visi ir viskas yra iš Vieno ir Viename. Visų akyse ir širdyse Vienas gyvena. Jei tai suvoksim ir pajusim, visur galim pasijausti kaip namuose ir su kiekvienu kaip su broliu ir seserim kalbėti, nesvarbu, ar jis iš Lietuvos, ar iš Australijos, Afrikos ar Amerikos... :) Žmonės skirtingus kelius pasirenka, bet nė vienas nėra blogesnis ar geresnis, jei jis rinkdamasis sava širdim vadovaujasi.
Mylėdama mokausi.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Negyvenu tam užsienyje, kaip gyvenčiau galbūt Lietuvoje. Varžau save nepirkdamas automobilio, ar namo išsimokėtinai . Atvažiavau čia (užsidirbt ir netik) Tai ir turėtų reikšti laikimumą, bet kai tas laikinumas jau užsitęsia antrus metus....



O be to gyvenimo būdas nepanašus į Lietuvoje esantį. Lietuvoje juk ir draugai ir pomėgiai ir gamta. Ir pamiltos vietos. Kai JŲ trūksta tai ir trūksta dalies savęs. Ryšiai juk nenutrūkę...
Post Reply