ERKIŲ INVAZIJA

Bendraminčių paieška įvairiose Lietuvos vietose, veikla

Moderatoriai: Mdsts, Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
armax
Pranešimai: 14
Užsiregistravo: Pir 09 18, 2006, 16:26
Miestas: Klaipeda

ERKIŲ INVAZIJA

Standartinė armax » Pir 04 23, 2007, 16:46

Pabraidžiau po numatomus sodybos plotus Lamsodžio gale ir kaip aš pakraupau kai ant kelniu atradau 12 erkiu zmona panasiai o braidziau kokiuose 5 aruose ir zole ten zema , tai manau jei per 15 min galima pasigauti 12 erkiu ti kiek ju ten gyvena aplamai, keliu nauja tema FORUME / Gyvunai / Erkės, erkutės , visi kas ką nors žinote apie erkes jų gamtinius priešus ir necheminius naikinimo būdus praneškite , manau kad visiems tai labai aktuali informacija nes vien tik minties galia jų populiacijos nesumažinsime. Juk ir vaikai po pievas laksto.
Maksimas

loreta
Pranešimai: 711
Užsiregistravo: Ket 10 20, 2005, 2:40
Miestas: ant kalno

Standartinė loreta » Ant 04 24, 2007, 20:56

Erkės minta žinduolių krauju. Jų įkandimas neskausmingas, bet žmogui gali užnešti cerebrospinalinį meningitą arba Laimo ligą. Sužinokite, kokios rūšies erkės yra jūsų rajone ir kurią iš ligų jos nešioja. Ruošdamiesi į žole apaugusias, ar miškingas vietoves, ten kur yra stirnų, apsirenkite šviesiais drabužiais, užsidėkite ilgomis rankovėmis marškinius ar megztinius, kelnes sukiškite į kojines, užsidėkite kepurę. kai grįžtate į namus ar stovyklavietę, apžiūrėkite galvą ir nugarą, nes šias vietas erkės labiausiai "mėgsta". Laimo ligos simptomai, tai lokalizuotas, apskritimo formos raudonumas; gripo simptomai: galvos skausmas, skausmas raumenyse, temperatūra, drebulys, silpnumas, galūnių skausmas, dažniausiai per kelius.
Dažniausiai papuolusi ant žmogaus odos, erkė įkandusi, įkiša galvą ir maitinasi krauju. dauguma tokių įkandimų nėra pavojingi, bet tam tikros erkės gali pernešti aukščiau minėtas ligas.
Jeigu erkė įsisiurbė, jos neliesdami plikomis rankomis, patepkite aliejumi arba žibalu. Tada suimkite pincetu kuo arčiau odos ir tiesiai laikydami truktelkite.

jasmin
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Ket 05 22, 2003, 17:17

Standartinė jasmin » Ant 04 24, 2007, 21:46

loreta rašė:Jeigu erkė įsisiurbė, jos neliesdami plikomis rankomis, patepkite aliejumi arba žibalu. Tada suimkite pincetu kuo arčiau odos ir tiesiai laikydami truktelkite.
Girdėjau, kad dabar atvirkščiai sako - nereikia tos vietos tepti aliejumi. Esą tai gali būti net kenksminga, nes erkė "apsivemia" ir gauni didesnę dozę. Dėl argumentacijos tikrai negarantuoju :D, bet tikrai seniau sakydavo tept aliejum, dabar visi sako netept.

O šiaip erkei ištraukti yra paprastesnis būdas. Tiesiog suimi ją pirštais ir išsuki. Man tas būdas staigiai truktelėti pincetu atrodo tipiškai moksliškas (atsiprašau tikrų mokslininkų, tiesiog toks stereotipas) blogesniąja prasme, paskui galvojama, o ką daryti su palikta erkės galvute. :) Na, taip, gal nevisada ta galvutė lieka. Kitas dalykas, kad kartais erkės būna nestipriai įsikibusios, tada tik truktelėji švelniai ir viskas.


info iš puslapio, kur labai reklamuojami skiepai, taigi - oficialusis požiūris :)
(...) Prieš ištraukiant erkę jos nereikia tepti riebalais. Erkė pincetu suimama kuo arčiau galvos nesuspaudžiant jos kūnelio ir pašalinama staigiu judesiu truktelint ją atgal. Žaizdelė apiplaunama vandeniu su muilu ar dezinfektantu. Odoje likusi erkės galvutė nepavojinga, nebent supūliuotų. Tuomet reikia kreiptis į gydytoją. Jeigu ne, organizmas per tam tikrą laiką pašalins ją savaime, tarsi rakštį. (...)
http://www.infoskiepai.lt/home.php?menu ... ge=14.html

dar šiek tiek į temą iš ten pat:

(...) Kadangi erkinio encefalito virusų būna erkės seilių liaukose, žmogui jie yra perduodami tuo metu, kai tik erkė pažeidžia odą. Todėl laikas, kiek erkė išbuvo įsisegusi, užsikrėtimui erkiniu encefalitu reikšmės neturi. Greitas įsisegusių erkių nurinkimas labai svarbus Laimo ligos profilaktikai, nes šios ligos sukėlėjai yra erkių žarnyne ir dažniausiai perduodami žmogui tada, kai erkė išbuvo įsisegusi ilgiau nei 48 valandas. (...)Pamąstymų apie erkes yra čia:
http://esu.tiems.kam.esu.lt/forum/viewt ... highlight=

Irute
Pranešimai: 238
Užsiregistravo: Tre 03 26, 2003, 2:58
Miestas: Kaunas

Standartinė Irute » Tre 04 25, 2007, 10:15

Esu ištraukusi nemažai erkių savo šeiminykščiams. Turiu specialų pincetuką erkių traukimui, kuriuo labai patogu suimti ir užfiksuoti erkę, tada atsargiai išsuku. Ir viskas, belieka tik patepti kokiu nors dezinfekuojančiu tirpalu, pvz. bičių pikio tinktūra....Kiekvieną vasarą stovyklose vaikai "susižvejoja" erkių. Netgi jeigu erkė ir perduos kokią nors ligą, ne kiekvienas susirgs. Manau, kad susirgimą lemia ne išorinės, o vidinės priežastys.

Donatus
Pranešimai: 329
Užsiregistravo: Sek 07 10, 2005, 3:54
Miestas: Klaipėda
Susisiekti:

Standartinė Donatus » Tre 04 25, 2007, 22:45

Sveiki,

radau paprastą receptuką internete, kaip pasidaryti tepalą nuo uodų, bet manau tinka visiems graužikams atbaidyti.
Receptas:
2,5 arbatinio šaukštelio bet kurio šių aliejinių ekstraktų: baziliko, kedro, kadagio, citrinos, mirtos, pušies, snapučio, begonijos, rozmarino.
1 puodelis spirito.
Viską sumaišyti ir įtrinti ant atviros odos ar pašlakstyti ant drabužių.

Dar nebandytas, bet manau elementarus, kad veiktų.
Nuoroda į pilną straipsnį (EN)


Prieš metus kitus Lamsodyje ganėsi daug karvių, tai todėl ten tiek daug erkių. Bet jos išsilakstys, kai matys, kad čia nėr tiek maisto...

Skelbti atsakymą