Vilnius

Bendraminčių paieška įvairiose Lietuvos vietose, veikla

Moderators: Mdsts, Visi tvarkytojai

Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Vilnius

Post by Uosis »

Sveiki :)

Kadangi el.pašto konferencijoje "[email protected]" vyko įdomi diskusija dėl Vilniaus penktadienio susitikimų, o elektroninius laiškus mes turime ankščiau ar vėliau ištrinti, tai aš pamaniau, reikia visą tą diskusiją nukopijuoti čianais :) Kad ateinančios kartos paskaityt galėtų :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Martynas parašė:

2004 04 05 Gyvieji Namai

Primum non nocere (lot. Pirmiausia – nepakenk)

Apie Vitalijaus pasiūlymą dėl bendros meditacijos. Norėčiau išgirsti pranešimą apie Silvos proto kontrolės metodą. Smalsu sužinoti, kuo jis gali būti naudingas man.

Tačiau nepritariu tokiems drastiškiems eksperimentams su klubu. Kuo man jie atrodo pavojingi? Tai mano supratimu yra taip vadinamos psichoterapinės technikos, panašiai kaip psichoanalizė, Geštalto terapija ar pan. Pats metodas gali būti visai geras, bet čia svarbiau yra pats žmogus, vedantis šį užsiėmimą. Kas jis? Ką jis veikia? Šito nežinau. Jaučiuosi nesaugiai. Tam kad galėčiau eksperimentuoti su savo siela ir leisti kitam prisiliesti prie manęs – turiu pirmiausia pažinti kitą asmenį.

Ką žinau apie Vitalijų? Jis kartu su Valerijumi pristatinėjo Silvos proto kontrolės metodą, nustebino Valerijaus aktyvumas, net perdėtas aktyvumas. Gerai kad jiems žinomas metodas „veikia“. Aš nesu kompiuteris, kuriam reikia paleisti programą ir gausi rezultatą. Aš esu žmogus, esu Martynas – asmuo su laisva valia ir troškimais.
Man labai nepriimtina įtaiga ar hipnozė kuomet ji vartojama masiškai, nemėgstu Kašpirovskių.

Taip aš sutinku ugdyti savo sąmoningumą. Taip aš noriu augti dvasioje. Tačiau žinau, kokius pavojus slepia metodai kurie paliečia pasąmonę. Be atitinkamo pasiruošimo gali įvykti panašus poveikis, kurį aš vadinu `dramblio nusičiaudėjimas stiklo krautuvėje`.

Gerai Vitalijau, tu pravesi susirinkimą, o kas jei kažkas pasijus blogai ? ką darysi? Kas gali garantuoti, kad nedingsi į krūmus? Kas gali garantuoti, kad nepasiūlysi ateiti į Silvos proto kontrolės metodo užsiėmimus, kur galės geriau pasijausti?

Bendruomenė auga ir vystosi savo gyvybės ritmu. Patys laistome savo ūglius, patys skiname savo vaisius. Kas gali garantuoti, kad tavo „trąšų“ koncentratas nebus per stiprus ir nenuplikys šaknų? Tu liudiji apie jį savimi, savo būvimu. Tai mane baugina – negirdėjau iš tavęs nieko kito, tik tai – kad šis metodas suveiks.

Man labai patinka Bernardinų kunigai Julius Sasnauskas ir Astijus – bet aš nesiūlau penktadieniais daryti mišių klube. Pažįstų gerų psichoterapeutų – bet nedarau grupinės psichoterapijos. Todėl siūlau tau , Vitalijau, išbūti Gyvuosiuose Namuose bent mėnesi, pajausti dalyvaujančių žmonių troškimus bei pasiryžimą ir tik tuomet teikti savo pasiūlymus „derlingumui“ gerinti.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Rosita parašė:

Tikriausiai klubas daug kam gali pasirodyti patrauklia vieta savom ideologijom ar visokio plauko psichotechnikoms skleisti. Visiškai sutinku su Martynu. Manau, kad pirmiausiai reiketų gerbti tą vietą kur ateini ir nepamiršti kokiuo tikslu renkasi žmonės klube. Ir jeigu tikrai yra didelis noras pasidalinti kažkokia konkrečia meditacija ar kitokia psichoterapija, manau būtų etiška pasikviesti susidomėjusius į savo klubą ar kitą konkrečiai tam skirtą vietą.
Drįsčiau teigti pagal asmeninę patirtį, kad tikrai ne kiekvienam užėjusiam penktadienį į Vilniaus klubą asmeniui reikalingas Silvos proto kontrolės metodas ar dianetika, ar Blavatskajos visatos modelių pritaikymas gyvenime. Gal tie šaukliai galėtų apsiriboti paprastu infomacijos perdavimu?
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Artūras parašė:

Sveiki !
Labai laiku vyksta diskusija apie meditacijas ir praktikas. Martynas labai aiskiai isdeste ivairius niuansus. As sedaju ratelyje su Vitalijum ir jis nepasirode man karstakosis, ir tai ka siule man regis visai idomu. Bet iskarto su juo sutarem , kad pradzioje mes pasiulisi klubui isklausyti jo pasakojima apie Silva metoda. Toliau tie kas susidomes tolimesne informacija ar praktikomis , tie gales susirinkti atskirai.

As irgi ne uz tai, kad iskarto klube vyktu visokiausiu techniku masiniai praktikavimai. Ypac jei zmogus dar sviezias. Nors Vitalijus snekejo itikinamai, bet nesusipazines su mumis ir skubotai mums noredamas pasiulyti praktiniu dalyku, nedidina pasitikejimo.

Bet labai nerimauti del to, kad leisti padaryti pranesima 15-20 minuciu ir isgirsti ka pasakos Vitalijus tai manau neverta.


Na o pabaigai, noriu pasakyti, kad as savo "kailiu" isbandziau , koki efekta gali tureti tokie dalykai kaip Jogos technikos ir grupine psichoterapija.

Galima ilgai ieskoti ir siekti pasikeitimu savyje bendraujant ir skaitant pozityve literatura, bet tiek kiek duoda praktiniai uzsiemimai, kada zynios yra isgyvenamos savo jausmais, tai neikainuojama.

Kiek man teko girdeti, tarp musu yra zmoniu, kurie yra lanke ir dabar lanko kazka. Manau kad jie mane palaikys. Jei jie kuklinasi arba nemano kad galetu vaizdziai papasakot visiems apie savo kelia , tai kagi. As irgi neypatingas pasakotojas. Negaliu taip gerai papasakot apie Gyvenimo meno kursus, kiek jie to verti. (Tarp kitko si antradieni prasideda pradedanciuju kursai Vilniuje skaitykit http://www.gyvenimomenas.lt )

Dar argumentas, Rusijos gyvenvieciu tinklapiose aptikau kad ten vyksta pavizdziui Ushu uzsiemimai , kitokios praktikos. Shetinino mokykloje - praktikuojami kovu menai.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Aušrinė parašė:

Sveiki,

net nezinau kaip cia man isreiksti savo mintis... Tik jauciu ir matau, kad klube vyksta ne tai del ko mes ispradziu ten susirinkom ir del ko ten ateina zmones.

Laimingai

Ausrine
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Artūras parašė:

Buvau sumanes, bet pamirsau ideti :

Kas turit laiko ir norit siektiek pasiskaityti
apie Silva metoda , aplankykit

http://www.freewebs.com/silvametodas/
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Artūras parašė:

Sveiki visi dar syki !

Manau reik pripazinti , kad musu , daug ir ivairiu. Mas patys irgi netgi viena diena vienokie o kita diena kitokie. Manau kad reikia viska priimti atvira sirdimi.

Kalbant apie Vilniaus kluba, manau esam patikrinti, kazkaip neprilimpa mums nei radikalumas , nei mums budingas uzsidarymas.

Man didziausia vertybe lankant kluba, ta kad as mokaus priimti viska kas vyksta. Paprastai pasakius tai vadinciau tolerancijos ugdymu, o stipriau pasakius tai pavadinciau Sirdies atverinejimu. O jei naudojant labiau mums iprastus zodzius tai vadinciau Meiles erdves kurimu. (Kiek supratau ta erdve kuriama ne vien tik hektare, o ten kur mes esame)

Kitas dalykas, manau kad klubuose gali rastis ir burtis mazesnes grupeles kurios jungia artimus bendramincius vienu ar kitu klausimu. Tik reikia mokitis ir priimti ir kitokia , gal ir labai skirtinga nuomone turinciu grupeles.

As minejau , man tai ir paciam nuolatine pamoka. O sekmes rodiklis manau vienas , jei mes einam teisingu keliu tai turim darytis laimingesni.

Na o dabar pafantazuosiu.... :)
Sparciau laimingejantieji - rodys kelia kitiems ! :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Laimis parašė:

Sveiki visi,

pritariu Ausrinei, kad is pradziu buvo kitaip. Musu buvo apie 10-15 ir musu viso mintys sutapdavo. Tokiai mazai masei zmoniu lengva susiderinti. Mes rinkdavomes pas Zygimanta namuose nuo 3 val dienos ir prabudavom kai kurie iki 12 val. nakties. Be to mes rinkdavomes neoficialiose patalpose, issiaudavom kojas is batu (tai labai svarbu), gerdavom arbata ir labai graziai bendravom... Ir dabar mano mylimiausi zmones yra tie, su kuriais anais laikais taip graziai bendravom...

Dabar turime siek tiek kitokia situacija. Mes turime daugiau zmoniu ir esame daug stipresni. Galime daugiau nuveikti, taciau uztat yra labai sunku tokiai masei susiderinti ir rasti bendra kalba. Mes visi skirtingi, taciau jei sugebesim susiderinti, tai nuveiksim simteriopai daugiau, nei toje jaukioje mazoje grupeleje. ;)

Abiejose situacijose yra ir pliusu ir minusu. Viena yra aisku - viskas priklauso nuo musu paciu. Jei noresim matyti pliusus, matysim pliusus, jei atvirksciai - bus atvirksciai.

Labai noreciau, kad mes stengtumemes PANAUDOTI tik pliusus. Galim matyti ir bloga, bet naudokim ir kurkim tik is pliusu. Teigiamas mastymas mus gali suvienyti, o kartu mes labai galingi.. :) Todel nesakau, kad anksciau buvo geriau, o dabar yra blogiau. Sakau tik, kad dabar yra KITAIP. Ir tik nuo musu paciu priklauso, nuo musu poziurio priklauso kaip bus. Jei stengsimes ISNAUDOTI dabartines situacijos pliusus, tai ateitis musu laukia tikrai nuostabi...

laimingai

laimis
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Romas parašė:

Tik susikūrusį mūsų klubą kaip aštuonkojai kaip mat apipuolė visokio lauko sektos ir judėjimai (Gyvenimo menas, Silva, ...) ir čiumpa, griebia, tempia į savo tinklus dar nespėjusias apšilti, nesusivokusias aukas...

Nepažįstu Vitalijaus, nežinau, ką siūlo. Neesu nei už, nei prieš.

Praėjau Silva kursą. Man buvo įdomu ir naudinga. Valerijus Šeremeta man pasirodė neblogas vyrukas. Anastasijos idėjas jis nuoširdžiai palaiko. Manau, kad į klubą jis ateina ne vien tik medžioti sau aukas. Argi Artūro pagrindinis tikslas klube - verbuoti į Gyvenimo meną?

Kiekvieno yra laisva valia ir pasirinkimas. Išklausom. Jei nebus bendro sutarimo, tegul buriasi kas kaip nori ir daro ką kaip nori.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Olga parašė:

Sveiki visi!

Nereikia bijoti! Ko gali bijoti sviesus ir mylintis zmogus? Joks purvas neprilips! Ir niekas nieko negali padaryti zmogui blogo, jei jis to neleidzia. Zmogaus noras - pats svarbiausias istatymas Visatoje.


Linkiu visiems ju gyvenimuose priimineti sprendimus is meiles pozicijos, o ne baimes.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Birutė parašė:

Sveiki.

Visas iki siol kiekvieno nueitas kelias yra mumyse. Cia yra visko.
Viskas, kas tikrai vertinga, yra mumyse. Tik mumyse. Atradimu ir praradimu, sviesos ir tamsos. Bet be praradimu neatrastume, o sviesos nematytume, jei jos negaubtu tamsa. Svarbiausia, ne tai, ka nesames su savimi, o tai, kiek mumyse yra meiles. Jei jos vieta uzima baime, mes esame pazeidziami. Kai manoma, kad kiti keliai neteisingi, baime jau yra mumyse. Vargu ar ir teisingiausiam kely (net jei kazkaip butu imanoma surasti ji, vieninteli) baime nuves i sviesa. Atvirai snekant, man liudna del tokiu svarstymu. Tikekim ir pasitikekim. Svieskim, ir jokia tamsa musu neuzgosh. Bet jei patys busim baimej (tamsoje), ko besitiketi? Visai nezinau, kas ivyko klube, kas ka kalbejo ir siule, taciau jau vien pasakymas -"ypac, jei zmogus dar sviezias" manes i kluba netraukia. Ka reiskia "zmogus, kuris nekelia pasitikejimo"? Kokie vertinimai, kriterijai?
Zmoniu grynumo, tinkamumo, sviezumo? Kokiais prietaisais tai registruojama? Cia - vienintelis prietaisas - sirdis. Jei as kazkuo nepasitikiu - problema manyje (vertinu kitus pagal savo sugedimo laipsni).
Jei as kazko bijau, tai ne ta baime tureciau seti, o nugaleti ja meile ... Tik meile. Ir pirmiausia dirbti su savimi Ir jausti atsakomybe uz tai, kad ta baime seju kituose. Ir koks skirtumas, kaip pavadinsim praktika, kai ismokstama kontroliuoti mintis, kai ivaldomas menas tiesiog buti, kai be vaistu sveikstama, o pasveikus gyvenama taip, kad nesusirgtum...Ar kazkas imsis atsakomybes ir galios but cenzorium? Ivertint, ir LEIST arba DRAUST.
Liudna.
Siu savo pasvarstymu netaikau jokiam konkreciam zmogui. Jie kilo, radus kai kurias baimingas mintis, kas tikrai nesiziuri Anastasijos pasekeju gretose. "Kelia iveikia tas, kuris eina".

Sekmes!
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Darius parašė:

Kai klube vyko diskusijos del Silva metodo, nebuvau, apie kilusias emocijas suzinojau per interneta. Panasu kad visi pasisakantys nieko aba beveik nieko apie si metoda nera girdeje. Pasidalinsiu savo kuklia patirtimi ir nuomone.

Pries kokias dvi savaites apsilankiau ivadineje Silva meodo kursu paskaitoje, kuri sukele susidomejima, bet gilesnio ispudzio nepaliko. Todel kursu nusprendziau nelankyti, bet perskaiciau Chose Silva knyga, kurioje pakankamai smulkiai isdestyta metodo esme, yra daug eksperimentu ir testavimo pries ir po kursu pavyzddziu. Nuomone pakeiciau dar nebaiges skaityti, dabar jau manau, kad reikes apsilankyti. Dar daugiau, manau kad jie (kursai) galetu buti naudingi kaip tik pritariantiems Anastasijos idejoms. Matau tame prasiskleidziancia shirma, dengiancia vaizdumo meno praktine puse (bent man).
Visiems sekmes,
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Marija parašė:

Sveikuciai,

praejusi penktadieni buvau temineje grupeje, kurioje dalyvavo Vitalijus. Jis paminejo, kad gydo zmones. Turi ziniu, kaip veikia vienas "keisto" "plauko" metodas. Vitalijus zmogui pasakydavo "eik ir atsiprasyk savo skriaudejo (-u)". Rezultatai - neitiketini... :) Nuskriaustieji sveiko, skriaudikai keitesi iki neatpazistamumo.

Na, as zinau apie atleidimo galia. Tikiu ta galia. Manau, kad garantuotai bus atlyginta. Tai ko gi delsti?! Bet va, taip nuosirdziai ir iki dugno ir kiekvienoje situacijoje, tiesiog, net nesuirzti, kai kas nors nepatinka... Nemeluosiu. Neiseina.

Dabar... atsiprasinesiu. Man tai gana linksma "technika". Gyvenimas turetu buti linksmas...

Dar keleta idomiu gyvenimisku dalyku papasakojo tas Vitalijus. Nezinau, ka jis atstovauja, nes tada neprisistate. Mes jam nepasiulem to padaryti. Tiesiog, taip susikloste, kad niekas neprisistatinejo. Visi vieni kitu issizioje klausesi. Pabaigoje jis paminejo apie "galvojimo apie kita zmogu gerai" galia, sviesiu minciu kuriamaja galia, na, ir apie meditacijos galimybe... jei to kas is musu grupes pageidautu. Zodziu, zmogus tikrai elgesi kaip mandagus, padorus svecias. "Leido" visiems kalbeti... Nu, gal, jis taip "maskavosi"...
Bet negi imsi ir prognozuosi zmogaus bloguma... :)

P.S.
O, siaip, tai man taip matosi, kad klubas pajegus apsiginti nuo visokiu negeru poveikiu kad ir savo ramumu, pasikalbejimu, issiaiskinimu... (gal, as praleidau koki atveja, kai buvo panaudota jega...)
Neuzpulkim pagaliais... :)
Mes irgi ne vienam atrodom keisti. Itariu (irgi, beje, turiu visokiu itarimu...), kad nelabai patiktu, jei kas nors imtu man karsti kaili... :) Nors, gal, ir ne pro šali butu... :)

P.S.S. Labiausiai norejosi rasyti del Vitalijaus... Patys (musu grupe) ji lyg ir "pristatem", nes labai patiko zmogus...
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Mindaugas parašė:

Nereikia bijoti! Ko gali bijoti sviesus ir mylintis zmogus? Joks
purvas neprilips! Ir niekas nieko negali padaryti zmogui blogo, jei jis
to neleidzia.
Niekas ir nebijo, tiesiog tukstantmeciai vergijos ikrete siek tiek atsargumo. Taip, jei zmogus neleidzia tai purvas ir nelimpa. Taciau graziai
ta puva pateikus ir isserviravus jis prilimpa taip kad tada tik purvas ir telimpa, daugiau niekas. Stai sitaip musu sviesus, dvasingi, geri ir mylintys vedai tapo kraupiais nieksais kelianciais ne tiek baime kiek pasibaisejima ir vemuli pamacius ka sie isdarineja.

Na o mes tikrai nesame tie sviesuoliai tie idealai tie nuostabus vedai
kurie patys save susinaikino.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Edita parašė:

Mano Šaunieji Ieškantieji Žmonės!

"Mano" - nes įsirašiau į klubo narius atėjusi pirmą kartą į klubą (praeitų metų gegužę) ir labai myliu visus klubiečius (buvusius, esamus ir būsimus);
"Šaunieji" - nes vis dėl to drąsūs;
"Ieškantieji" - nes atviri pasauliui;
"Žmonės" - nes Dievas taip panorėjo.......

Iš tiesų, ieškoti, būti-tapti žmogumi yra ne taip jau paprasta, ir visiškai žmogiška ir normalu turėti savisaugos jausmą. Todėl pasakysiu iš savo patirties. Na, kai pradėjau studijas Netradicinio gydymo sąjungos organizuojamuose kursuose, kur mus mokė ne tai kad medituoti, tačiau skaityti info iš nuotraukų, bėgioti per žarijas ir kt. , dauguma mano pažįstamų kraupo ir labai bijojo dėl manęs. Tuomet buvau jauna ir žingeidi
(jūra iki kelių, kalnas iki juosmens :) , todėl savo kailiu norėjau įsitikinti, ar dvasiniai planai tikrai žmogui ne/prieinami, ar yra "laiko mašina" ir kt. Sukaupta patirtis nusėdo giliai manyje, jau praėjo tas laikotarpis, kai kiekvienam sutiktam norėdavau daug papasakoti apie tą patirtį, apie žmogaus galimybes. Ir čia daug neišsiplėsiu. Na, tik vieną patarimą norėčiau pasakyti. Tiksliau tai yra kiekvieno ėjimo į nepažintus dalykus metodikos sudedamoji dalis. Būtina dalis. Tai Jūsų burtažodis, kuris atidarys Jums duris (beje, Jūsų pasąmonės duris, kadangi galėsite eiti be baimės). Tai nėra receptas, tai labai individualu, Jūs tai sukursite/adaptuosite sau, tik tada tai veiks. Tik Jums. Veiks tiek, kiek
būsite nuoširdūs. O dabar apie tai:
1. nustatykite, kuo tikite ir pasitikite (Pvz: Dievas/Visatos Kūrėjas, tuo vardu, kuriuo jį vadinate; Gamtos stichija; Dievo Sūnus; Dievo Motina/Deivė Motina; Sietyno Žvaigždynas [atsijoja ko reik, ko nereik]; Angelas Sargas; Baltoji Brolija; ir t.t. - sąrašą galima tęsti, tęsiate Jūs);
2. išsirinkite, kuo iš to sąrašo labiausiai pasitikite, kas Jums atliepia/atsako, kai kreipiatės maldoje ar dvasiniame susikaupime;
3. prieš pradėdami medituoti, atsidūrę grupiniame seanse, ar kitur, kur Jums neramu, kreipkitės palydos Jūsų pasitikėjimo Objektą. PVZ: "Praamžiau VisurEstis, Kūrėjau čia Esąs, einu Tavo sukurto Pasaulio
pažinimo keliu. Vesk mane kaip savo mažąjį vaikelį, pasaugok mane šitoje kelionėje ir pagloboki. Dėkoju Tau ir pasitikiu" Dieviškoji Šviesa ir palaima įsuks Jus į savo skraistę...
Įsivaizduoju, kad žmogaus siekiamybė visuomet, kiekviename savo žingsnyje būti tos Dieviškos skraistės apsuptyje, kitaip tariant ryšyje su Dievu...

Laimingai, būkime stiprūs, drąsūs ir pasitikintys
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Loreta parašė:

Sveiki,

buvau ir as toje grupeje,kur kalbejo zmogus apie meditacija... Tik... MAn jis nepasake nieko naujo. Nieko tokio,ko negaletu zinoti Megre knygas skaites zmogus.

Nelabai suprantu,kam reikia dar kokiu kitu metodu,jei viskas taip paprastai,graziai septintoje knygoje isdestyta? Jei tiki, darai ir turi.

Viliaus klube lankiausi pirma karta ir kaip svecias nepuoliau pirsti savo nuomones. Nepersu ir dabar. :) Tik mintimis dalinuosi..

Nesu pries tai,kad zmones naudotu gyvenima lengvinancias, save, kitus padedancias suprasti metodikas, bet.. Vis tik prisijungiu prie tu,kurie sako,kad anastasijieciu klubuose tam ne vieta.

Siuo atveju tiesiog reiktu informacines bazes,kur kiekvienas norintis galetu pasiskelbti ka gali, ka sugeba, apie ka galetu suteikti informacijos, pakonsultuoti. O jau tada tie,kam to reikia, susiras ji. Ar klubuose yra tai fiksuojama? Nemanau...

Sekmes vilnieciams! :)
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Dalia parašė:

Sveiki,

perskaičiau šios temos laiškus. Pabandysiu pakomentuoti, kaip tai atrodo iš mano varpinės. :)

Aušrinė rašė:
net nezinau kaip cia man isreiksti savo mintis... Tik jauciu ir matau, kad klube vyksta ne tai del ko mes is pradziu ten susirinkom ir del ko ten ateina zmones.


Gyvenimas nestovi vietoje, viskas kinta aplink mus, keičiamės ir mes patys. Nieko čia stebėtino. Viskas vyksta taip, kaip turi įvykti. Tam, kad kažko išmoktume. Nenusimink, Aušrine. Viskas yra gerai. :) Išsiskyrė žmonių nuomonės? Tai sena, kaip pats pasaulis. Nenusivilk. :)

Artūras rašė:
manau kad klubuose gali rastis ir burtis mazesnes grupeles kurios jungia artimus bendramincius vienu ar kitu klausimu.
Pritariu šiai minčiai - negali būti visi vienodi, kaip kareivukų kolonoje. Esame žmonės, o ne alavinės figūrėlės. Negi susiniveliuosime iki smulkmenų. O tos grupelės paskui galėtų keistis sava patirtimi.

Olga rašė:
Ko gali bijoti sviesus ir mylintis zmogus? Joks purvas neprilips! Ir niekas nieko negali padaryti zmogui blogo, jei jis to neleidzia. Zmogaus noras - pats svarbiausias istatymas Visatoje.
Svarbiausias įstatymas Visatoje - Meilės. Noras, jei kažko trokšti, iš visos širdies, išsipildo. Tik, jei tas noras kertasi su Meilės Įstatymu, tai gauni per galvą ir kenti paskui. Man taip matosi. Iš mano varpinės, iš mano patirties. :)

Birutė rašė:
Svarbiausia, <…> tai, kiek mumyse yra meiles.<…> Jei
jos vieta uzima baime, mes esame pazeidziami.

Sutinku.
Kai manoma, kad kiti keliai neteisingi, baime jau yra
mumyse.

Manyti dar nereiškia bijoti. Tai nėra tas pats. Manyti gali reikšti ir visai bejausmį vertinimą. Tai gali būti tik šalto proto balsas be jokios baimės…
Tikekim ir pasitikekim. Svieskim, ir jokia tamsa musu neuzgosh.


Na, čia gražiai deklaratyviai parašėt, aišku. Tik kuo tikėt ir kuo pasitikėt - štai klausimas koksai. :) Pasitikėt kiekvienu sutiktu - tai jau naivumas, mano galva ir tiesiausias kelias į vargus. Negąsdinu, tik mąstau realiai.
Aišku, kai jau žmogus pasiekia tokį savo tobulumo laipsnį, kad širdis pilnai atidaryta, meilė iš širdies liejasi upeliu ir apšviečia visus sutiktus, esi šventas žmogus, tada jau tau matosi kitų netobulumas, bet dėl to nepergyveni, nesierzini, o visų gaili ir stengiesi padėti, ant tų netobulų visai nepykdamas, o tik juos mylėdamas ir jų gailėdamas… Na, prisipažinkit, kas tai bent akimirkai patyrėt, o gal jūs gyvenat tokioje
būsenoje nuolat? Jėzus Kristus , Motina Teresė taip sugebėjo… Gal dar angelai. Anastasija. Daryčiau didžiulę nuodėmę - puikybės, jei girčiausi, kad pati tokia jau esu. Ar jūs jau tokie? O jei dar ne, reiškia trūksta dar tos šviesos, o tada ir apsauga reikalinga. Viena yra norėti būti tobulu, kita - tokiais būti. Nemaišykim svajonės su realybe. Šiandien esame dar tokie, kokie esame. Nuo to, kad ir kiek naktį užsimerkę šauksime, kad jau diena, saulė vis tiek patekės tik rytą, tada, kada ateis tam laikas…
Jei as kazkuo nepasitikiu - problema manyje (vertinu kitus pagal savo sugedimo laipsni).


Aš manau, kad problema manyje yra tada, kai kažkas mane erzina, pykdo, sukelia pavydą, nuoskaudą ar dar kitaip neigiamai paveikia. Reiškia, turiu dar tą, kas mane erzina, dar to neatsikračiau, tai ženklas, kuria kryptimi su savim dirbti reikia. Ir dėl to visai nereikia savęs menkinti, vertinti sugedimo laipsniais. O jei aš nepasitikiu tuo, ko nežinau, tai ir reiškia tik tai, kad aš kažko nežinau. Kai sužinosiu, gal ir pasitikėsiu. Bet turiu nuspręsti pati, ar man to reikia. Gal per protą, gal širdis pasakys... Nematau čia jokios problemos.
Jei as kazko bijau, tai ne ta baime tureciau seti, o nugaleti ja
meile ... Tik meile. Ir pirmiausia dirbti su savimi Ir jausti atsakomybe uz tai, kad ta baime seju kituose. Jie kilo, radus kai kurias baimingas mintis, kas tikrai nesiziuri Anastasijos pasekeju gretose.


Jei jau vertinate kažkieno pasisakymą kaip “baimingas mintis” (o tai labai panašu į kaltinimą), tai reiktų ir įvardinti, kieno mintys Jums atrodo “baimingos”. Kitaip neaišku, apie ką kalbate. Ir kyla įtarimas, kad pati tą baimę ir pasėjate, nes iki šiol nė viename laiške NIEKAS apie baimę visai ir nekalbėjo, jūs pirma. Man patiko Martyno ir Rositos laiškai, kurie, man regis, nieko negąsdina, tik protingai perspėja. Jie pakankamai logiški. Manau, kad Martynas, kuris studijuoja psichoterapiją (jei mano žinios tikslios), turi moralinę teisę apie tai pasakyti savo nuomonę. Tai nieko neturi bendro su baime. Jis ir parašė, kad nori sužinoti. Kaip tik atsakomybės pajautimas, manau, paskatino jį taip pasielgti.

Darius rašė:
Pries kokias dvi savaites apsilankiau ivadineje Silva meodo kursu paskaitoje, kuri sukele susidomejima, bet gilesnio ispudzio nepaliko.
Štai čia gal yra raktas. Koks geras bebūtų metodas, jei žmogus šviečia, tai ir jo mintys apšviečia. :) O jei nešviečia, tai ir įspūdžio nepaliks.

Dabar gausybė įvairiausių meditavimo technikų yra siūloma. Reikia mokėti atsirinkti, jei jau apsispręsite eiti į ten. Nebūtina pulti į pirmą pasiūlytą. Editos puikūs patarimai, pasinaudokite jais…
Tik, užuot sėdėjus kambary ir meditacijoje įsivaizduojant, kad esi miške, ar ne geriau išeiti į tikrą mišką, kaip mokė Anastasija, pabūti ten vienam ar su sielos draugais, paklausyti jau imančių busti paukščių garsų, ar pasigėrėti baltų dar pievų platybėmis, širdies kalba pabendraut su medžiu, įsijaust į zylės pavasarinę giesmę… Jei tą natūraliai išgyvensite, neteks prasmės tie visokie metodai, kurie priklauso tam dirbtinam miesto
pasauliui…

Linkiu nepasiklyst beieškant!
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Gal vis dėlto, prieš perkeliant, pirmiau reikia pasiklausti pačių autorių. Tai, kas rašoma siauresniam ratui, nebūtinai turi išeiti į viešumą. Tiksliau, rašymo stilius ir detalės pasauliui gali skirtis nuo to, kas rašoma siauresniam ratui. Ir čia ne viešumos baimė kokia nors.
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Romai, tu- vilnietis. Bet manau, kad ta Vilniaus klubo patirtis labai aktuali ir kitiems miestams, todėl džiaugiuosi Aurimo iniciatyva. Atsiklausti visų... Tada, jau tikrai niekas nevyks. Aurimas pasielgė taip, kaip jam atrodė tinkama, ir, manau, nieko neįžeidė. O istorijai tai reikšminga.
Raminta
Posts: 4
Joined: Tue 06 08, 2004, 21:45

Post by Raminta »

Sveiki mielieji, :lol:

as naujokė forume, ar aš pražiopsojau ar jau klube Vitalijus Silvos metodą pristatė ?

Aurimas parase :

"Dabar gausybė įvairiausių meditavimo technikų yra siūloma. Reikia mokėti atsirinkti, jei jau apsispręsite eiti į ten. Nebūtina pulti į pirmą pasiūlytą. "
Aurimas wrote:Darius parašė:

Kai klube vyko diskusijos del Silva metodo, nebuvau, apie kilusias emocijas suzinojau per interneta. Panasu kad visi pasisakantys nieko aba beveik nieko apie si metoda nera girdeje. Pasidalinsiu savo kuklia patirtimi ir nuomone.

Pries kokias dvi savaites apsilankiau ivadineje Silva meodo kursu paskaitoje, kuri sukele susidomejima, bet gilesnio ispudzio nepaliko. Todel kursu nusprendziau nelankyti, bet perskaiciau Chose Silva knyga, kurioje pakankamai smulkiai isdestyta metodo esme, yra daug eksperimentu ir testavimo pries ir po kursu pavyzddziu. Nuomone pakeiciau dar nebaiges skaityti, dabar jau manau, kad reikes apsilankyti. Dar daugiau, manau kad jie (kursai) galetu buti naudingi kaip tik pritariantiems Anastasijos idejoms. Matau tame prasiskleidziancia shirma, dengiancia vaizdumo meno praktine puse (bent man).
Visiems sekmes,
Dariau ar baigei kursus ? :roll:
Pritariu tau 100% - nori ką nors sužinoti - reikia susipažinti, o neskleisti savo abejones ar netgi baime užkrėtinėti kitus. :shock:

Romas parašė :

"Nepažįstu Vitalijaus, nežinau, ką siūlo. Neesu nei už, nei prieš.

Praėjau Silva kursą. Man buvo įdomu ir naudinga. Valerijus Šeremeta man pasirodė neblogas vyrukas. Anastasijos idėjas jis nuoširdžiai palaiko. Manau, kad į klubą jis ateina ne vien tik medžioti sau aukas. Argi Artūro pagrindinis tikslas klube - verbuoti į Gyvenimo meną? " : :wink:

Savo nuomonės apie šį metodą aš dar neturiu, bet noriu turėti. :idea: Sužinojau, kad kaip tik yra proga iš pirmų lupų sužinoti apie šį metodą : birželio 11d. 17.00 val Jakšto 13, Vilniuje Silva pažintinė paskaita. :arrow: :o Apsilankykim ! :!: Palaikykit man kompani :mrgreen:
Post Reply