Įstatai

Visa, kas susiję su Giminės sodybomis

Moderator: Rolandas

Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Na, kam organizacijos nereikia, mes jau supratom. O kam vis gi jos reikia? Aiškinti,kam man jos reikia ir kaip įsivaizduoju veiklą, čia nenorėčiau. Susirinks kas tikrai kažko nori, tada ir kalbėsim konkrečiai. Beje, patirtį darbe su NVO turiu.
valdas
Posts: 57
Joined: Mon 02 24, 2003, 16:22

Post by valdas »

Perskaičiau įstatus, neviską supratau, bet užkliuvo 2 punktai:
1.3. TINKLAS yra juridinis asmuo, turintis ūkinę, finansinę, organizacinę ir teisinę savarankiškumą, savo antspaudą ir sąskaitas bankuose. TINKLAS pagal savo prievoles atsako tik jai nuosavybės teise priklausančiu turtu. TINKLO tikslas - tenkinti viešuosius interesus, vykdant visuomenei naudingą veiklą. TINKLAS savo veikloje negali siekti pelno ir kitos naudos savo dalininkams.
Jeigu negalima siekti kitos naudos savo dalininkams, tai kam ta organizacija išvis reikalinga, arba kas tie dalininkai? Pvz.: Jei gyvenvietės nariai bus organizacijos dalininkai, organizacija surengs jiems kokį nors seminarą, ar suras lėšų iš kokių nors fondų gatvėms gyvenvietėje įrengti, ar tai nebus nauda dalininkams? Kaip tada su šiuo punktu?
Toliau:
12.1.2. faktas, kad liko mažiau organizacijos narių negu šio įstatymo numatyta;
Neradau kur šiuose įstatuose numatytas organizacijos narių skaičius?
Taip pat būtų gerai iš anksto žinoti skaičius: stojimo ir mėnesiniai nario mokesčiai, vadovo ir revizoriaus atlyginimai.
Manau, kad pradėti reiktų nuo tyrimų atlikimo (apklausos), kam reikalinga organizacija, kokius mokesčius nariai galėtų mokėti, kiek narių minimaliai turėtų būti, kad išlaikyti vadovą, revizorių ir vykdyti veiklą?
Be to, labai būtų naudinga sukūrti organizacijos veiklos viziją, vaizdinį, įvaizdį. Tarsi paimti iš ateities mėnesio ar savaitės atkarpą ir pavaizduoti, ką organizacija veikia, kad visiems būtų aiškiau, kam to reikia. Juk Egiptą taip pat iš pradžių sukūrė tik žodžiais. :D Nes dabar susidaro vaizdas, kad organizacija reikalinga tik jos organizuotojams. Nėra masių palaikymo. Gal išties teisus Laimis? Gal pradžioje įregistruokim klubus, o po to, jei bus reikalas susivienysim.
Ruslanas
Posts: 8
Joined: Sun 10 10, 2004, 23:26
Location: Klaipėda

Post by Ruslanas »

Sveiki, noriu pasidalinti ir as savo mintimis :wink: .
Ar reikia mums "idėjinės" organizacijos?
Rapolas 1) Visuomenine organizacija Salies (nebutinai) mastu.
Kurios tikslai keistis informacija, organizuoti konferencijas, talkas, renginius ir t.t.
Trumpai tariant as ją vadinu idėjine.
Manau, kad organizacijos būtinumą apsprendžia mūsų tikslai. Mums patiems jos nereikia. Mes galim susirinkti bet kada, bet kur ir aptarti bet kokias mintis. Jei norim galim suorganizuoti ir konferenciją - pas ką nors sodyboje susirenkam ir pabendraujam. Bet, jei mes norim "išeiti" į visuomenę, t.y. vykdyti kažkokius projektus - organizacija mums būtina. Organizacijos juridinis statusas visuomenės akyse suteiks mums daugiau "svorio", bus lengviau bendrauti su kitomis oficialiomis įstaigomis. Tokiai organizacijai aš jau dabar matau ką veikti: Anastasijos knygas perduoti įkalinimo įstaigoms, vaikų namams, mokykloms. Ten atsiras žmonių kurie perskaitis jas, perduos kitiems (juk Anastasijos judėjimas paremtas "sniego gniūžtės" numestos nuo kalno efektui. Todėl pirminė užduotis yra "mesti" kuo daugiau tokių "gniūžčių"). Galbut tiems žmoniems atsiras noras pabendrauti - prašom kreipkitės į organizaciją - padarisim suvažiavimą kaleimę, vaikų namuose visur kur reikės. Jeigu kaleijmė atsiras daugiau pritarančių, galima įgyvendinti knyguose aprašytą idėją - "kalinių socialiniai integracijai" programai vykdyti bandyti užsitikrinti valdžios paramą.... ir t.t. ir t.t. Bet, visam tam reikia oficialios organizacijos. Taigi viskas priklauso nuo mūsų norų.

Ar reikia vienos organizacijos visai Lietuvai?
Pritariu Marchui:
Reikia vietines-regionines draugijos. Kodel?
Ogi pajutome, kad noras kurti nacionaline org. yra labiau padiktuotas ambiciju, t.y. noro pasijauti reiksmingu negu REALAUS lietuvos anastasijieciu poreikio.
Nieko nereikia daryti dirbtinai. Kada atsiras poreikis tokiai organizacijai, tada ji ir bus be vargo sukurta.

Del įstatų
Manau, nereikia įstatuose minėti nei Anastasijos, nei Megre, nei Skambančių kedrų. Tai tik paskatins kalbas apie sektą. Įsivazduokit kaip reikes paaiškinti žurnalistui (kuris gal ir nelabai norės suprasti) kokios idėjos propaguojamos Anastasijos knyguose. Jis, remiantis jūsų paties žodžiais, išvadins jus sektantu griaunančiu valstybės pamatus. Nereikia užmiršti, kad iš tikrųjų organizacijos tikslas yra nepropaguoti kažką, o keisti žmonių gyvenimo tikslus (kažkam suteikti tą tikslą). Juk jei mes nepaminėsim knygų, tai dar nereiškia kad mes jomis negalim vadovautis. Be to, be Anastasijos knygų yra ir kitų kurios kitais žodžiais kalba apie tą patį. Aš tiek daug rašau apie tai, nes mes pirmu žingsniu galim sugadinti mūsų judėjimo reputaciją (kaip jums antraštė laikraštyje: Lietuvoje įteisinta nauja sekta. Manau po tokio straipsnio galesim ir uždaryti organizaciją). Tikiuosiu teisingai suprasit mano nerimą.
Ruslanas
Posts: 8
Joined: Sun 10 10, 2004, 23:26
Location: Klaipėda

Post by Ruslanas »

Sveiki dar kartą
Prašau pagalbos, niekaip nesugalvoju kaip reikėtų įkurti giminės sodybų bendriją :shock: .
Rapolas rašo
2) Ekologiniu sodybu (gimines sodybu) bendrijos.
Spresti gyvenvietes planavimo, irengimo klausimus. Santikiams su vietinemis savivaldybemis ir vyriausybinemis isnstitucijomis, spresti klausimus tarp bendrijos nariu, organizuoti bendrijos gyvenima.
Visų pirmą: kaip įkurti sodybų bendriją tuomet kai nėra pačių sodybų, kai dar nėra išdalinta žemė (visi esame bendrasavininkai). Skamba panašiai kaip įkurti neegzistuojančio namo bendiją, kai nėra nei namo, nei gyventojų jame, nei namo projekto. Kaip bendrauti su valdžia pradiniame etape (lyg ir nesinorisi sakyti kad kuriama gyvenvietė, nes baisu ir pagalvoti kokių reikalavimų gali atsirasti. Iš tikruju ar atitinka mūsų būsimos sodybos šiuolaikinės gyvenvietės apibrėžimui. Gal valdžios akyse mes galim būti ekologinių ūkių kooperativai ar panašiai?)

Kaimo bendrijos kuriamos pagal teritorinį požymį ir vadinamos, pvz. X kaimo bendruomenė. O ka daryti kai dabar busimų sodybų vietoje yra tik laukas, be jokių vietovardžių. (ar tik nereikės bendrijos kurti tik po to kai jau bus gyvenvietės "pamatai".)

Kitas klausimas: tam, kad bendrija galėtų pritraukti lėšas t.y. gauti paramą, jį privalo būti pelno nesiekiančia organizacija. Ar gali tokia organizacija išleisti pinigus gyvenvietes infrastruktūrai gerinti - keliams tiesti, elektrai įvesti, kad ir detaliajam projektui sudaryti.

Norėtusi tokią bendriją įkurti kuo greičiau tam, kad jai pervesti savo 2% nuo sumokėto pajamų mokesčio.

Kam priklausis žemė po keliais, būtų gerai šią žemę perduoti bendrijai - ar galima?

Labai trūksta juridinių žinių :oops: , gal kas jau yra susiduręs su šitais klausimais?
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Hmmm.... informacija pasenusi... bet reikalinga.
Mano mintys:
Įstatąi yra bendrai patvirtintas dokumentas, pagrįstas Lietuvos respublikos įstatymine baze. Tvirtinami notarų biure, tik po to pateikiami Juridinių asmenų registrui (JAR) Švitrigailos g. 7, 2 kabinete.
Mokestis notarinėje - apie 600 lt. JAR berods 120, plius antspaudas 50 lt. Skaičiuokit išlaidas.

Įstatuose keistis gali tik keli punktai, kiti nesikeičia visų organizacijų (įstatyminė bazė neleidžia).
Beje, nuo tada, kai ruošta ši įstatų redakcija, jie jau pasikeitė 2 kartus, dabar vėl nauji.
Pražiopsota pora labai vertingų punktų... Bet kokie, nekomentuosiu.
Kiekvienas miestas turės savarankišką organizaciją, tik... jei pirmieji įsiregistruos pvz. Kaunas, kit miestai turės gaut leidimą TIK vardo naudojimui savo miesto organizacijos pavadinime.
Kas dar?
Aha... :!: Jei tiksluose bus parašyta Megre, Anastasija, Rusijos idėjos... ate visoms Lietuvos bei Europos sąjungos fondų lėšoms! Basta mai!
Tad pagalvokit, ar verta naudoti be Megre, Anastasijos juridinio sutikimo jų logo, vardus? Juk galima "pod fanfary" pakliūti ir dideles babkes už autorinių teisių ažžeidimą suploti. Dabar yra taip, kaip yra, bet nežinia kas bus po 5 metų. Juk ažkas gali ir š Megre autorines teises nupirkti... Pagalvokit apie tai.
Beje, turiu labai didžiulės patirties šiuose klausimuose. 15 metų tuo užsiėmiau. Ir ryšiai, ir... kyšiai (kaip sovietmečiu sakydavo).
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Ir dar: kažkur praskinko informacija apie gyvenviečių finansavimą. Šiame forumo chaose nieko negalima greitai surasti...
Ne Bendrijomis vadinti, neimti šio statuso, bet būtent gyvenvietės. Tik juridinę dalį reikėtų pasitikslinti.
Čia kažkas special... arba tuo "sugroti" galima... Hmmm...
Post Reply