Kaip valstybė naikina smulkiuosius ūkininkus

Visa, kas susiję su Giminės sodybomis

Moderatorius: Rolandas

Skelbti atsakymą
glesum
Pranešimai: 954
Užsiregistravo: Ant 02 18, 2003, 13:14
Miestas: Kaimas
Susisiekti:

Kaip valstybė naikina smulkiuosius ūkininkus

Standartinė glesum » Ant 02 13, 2007, 21:20

Ar žinojote, kad nuo šiol mūsų bobutės taps buhalterėmis? Pasirodo, jei močiutėlė laiko karvutę ir nepriduoda pieno į pieninę, ji turi pildyti ataskaitą, ką ji daro su savo pieneliu. Pavyzdžiui į atitinkamus grafos langelius reikia surašyti : tris litrus įpyliau studentei anūkėlei į miestą, penkis išseparavau, gavau litrą grietinės ir keturis litrus išrūgų. Išrūgas surauginau ir pasidariau puse kilogramo varškės... Varškę atidaviau sūnui.. ir t.t. Gerai kad nereikia parašyti kiek pieno nupylė katytei, o kiek nubėgo pro šoną... :)

Atrodo panašiai yra ir su vištyčių „produkcija“. Neduokdie sergančiai kaimynei kokį kiaušinuką atiduosi ir nepažymėsi popierėliuose.

Dar vienas įdomus dalykas tas, kad valstybė nepripažįsta bergždžių karvių. Jei karvytė netyčia nesusilaukė veršiuko, močiutei turbūt teks kurti pasakaites apie tai, kaip jį vilkelis papjovė, nes „bergždžios“ karvės grafos popieriukuose nėra.

Ar močiutė gerai pildo popieriukus tikrina tokia nelabai mielo veido moteriškaitė, kuri perdaug neslepia, koks yra šitų popieriukų tikslas ir tiesiai šviesiai pasako: „ Nemokate susitvarkyti popierių – parduokit karvę. Nes už nepildymą jūsų laukia teismas“.

Taip bandomos iš kaimų ganyklų išvaryti paskutinės karvytės užsilikusios po paskutiniojo karvių genocido, įvykdyto prieš keletą metų, kai karvutes pardavusiems žmonėms buvo išmokėtos diiidžiūūūūlės išmokos. O kaip karvutės gali atsisakyti pavyzdžiui mano teta, kuri dirba patį juodžiausią man žinomą darbą, gauna minimumą, už jį turi išlaikyti visą šeimą? Karvutė čia tampa antroji šeimos išlaikytoja. O teismams pinigų nėra...
Ir tai tik viena šio reikalo pusė. Kita pusė yra ekosistema.

Ką reiškia karvė ekosistemoje? Labai paprasta: nušienautas ir nuganytas pievas.
Prieš keletą metų labai mėgdavau pasivaikščioti ir pabėgioti upės pakrantėmis. Po to „ karvių genocido įstatymo“ tais pačiais takeliais prabėgčiau nebent su pjautuvu – vienos usnys, krūmynai... O gyvenu Nevėžio kraštovaizdžio draustinyje.

Na, dar prieš referendumą už ES net man (mokinukei) buvo aišku, kad smulkūs ūkininkai bus naikinami. Tokia jau ta kaina.
Ačiū, kad išklausėte. Man palengvėjo, nes tikrai nesmagu matyti liūdną močiutę, verkiančią tetą ir apžėlusias kemsynais pievas. O gal kas turite kokį pasiūlymą? Labai apsidžiaugčiau :) :mrgreen: :mrgreen:

Dobė
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Pir 09 26, 2005, 8:58
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobė » Ant 02 13, 2007, 22:10

Štai kaip, pasirodo :| žinojau, kad naujoji Evrokomuna tik naujas įvilkimas, bet kažkodėl tikėjausi, kad bent ekologijai didesnį dėmesį skirs, bet ir mūsų vietinių kunigaikštukų nageliai tik į save lenkti - tai ir nesuprasi, kas kam tarnauja, kur Europos ranka, o kur mūsiškių interpretacijos :mrgreen:

Pirmiausias mano noras buvo pasiųsti tą nemielo veido moteriškę į visas keturias puses - bet ką gi daryti gero būdo darbščiai močiutei ar tetai, kurios, kaip suprantu nenori ir nemoka pyktis su valdžia? Gal pirmiausia reiktų tos moteriškės pasiteirauti, kokiu pagrindu dabar reikia pildyti tas buhalterijas - kokiam įstatyme tai parašyta. Jei ataskaitų reikalaujama teisėtai, tada gal nereikia panikuoti, juk galima jas kažkaip užpildyti, prikurti galų gale, kur pienelį padėjo, jei jau teip valdžiai reikia. Aišku, neįprasta labai, nesmagu, bet juk niekas nenori parduoti karvučių? :wink: Močiutė juk turi guvią anūkėlę, kuri gali pradžioje pagelbėti su tom ataskaitom. o ta moteriškė dėl teismų tikrai perdeda - ji daro psichologinį spaudimą silpnesniems. Nereikia pasiduoti, negalima - žemė jūsų, privati, karvutė taip pat privati nuosavybė, niekas negali į tai kėsintis. Žinoma, politika čia aiški, bet nereikia pulti į neviltį - vis tik yra įstatymai (beje, reikėtų pasidomėti, ar tikrai jie jau taikomi Lietuvos mastu), galbūt galima ir į Žemės ūkio ministeriją paskambint, kad išaiškintų, galima ir skundą parašyti, jei pareigūnai netinkamai elgiasi. Turbūt nepaguodžiau, ką :)
MOČIUTĖS, NEPASIDUOKIT, KARVIŲ GENOCIDUI - NE :no: :no: :no:
MES :love: KARVUTES, JŲ PIENĄ IR KARVUČIŲ MOČIUTES (+)

glesum
Pranešimai: 954
Užsiregistravo: Ant 02 18, 2003, 13:14
Miestas: Kaimas
Susisiekti:

Standartinė glesum » Ant 02 13, 2007, 22:48

:) Ačių Dobe (apkabinu). žinai, ir man norėjosi tą moteriškę pasiųsti.. tik gerai, kad per vėlai sužinojau :) Dėl teismų, tai mano teta jau yra buvusi teisme už tai... bandė nesutikti, bet... teisme pagrasino kitu teismu, tai ji prisiimė kaltę ir susimokėjo tuos 50lt. Bet už antrą kartą jau nuo 500 iki 1000, o Ji tiek nei algos negauna... va tokia padėtis. O močiutė tai mano labai ūkiška, gal išsisuko su lašinukais ir skilandukais praeitą kartą. Kiek ją žinau :)

Mama bandys kalbėti su pažystamais, kurie savivaldybėj. Mūsų parapijoj valstiečių partija valdanti, tai gal sutvarkys šitą reikalą prieš rinkimus ar po jų.. reiktų pasidomėt įstatymais, bet net nežinau, kur jų ieškot...
et kokia biezabrazija :)

Rolandas
Pranešimai: 101
Užsiregistravo: Ant 01 21, 2003, 3:50
Miestas: kažkur anapus

Standartinė Rolandas » Ant 02 13, 2007, 23:07

Glesum, jei gali, pateik daugiau informacijos iš tų popierių. Reiktų surasti įstatymus visgi.. :|

Dobė
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Pir 09 26, 2005, 8:58
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobė » Tre 02 14, 2007, 11:14

Šiandien pateikiau internetu užklausimą dėl tos "buhalterijos" Žemės ūkio ministerijai ( http://www.zum.lt/ , rubrika "klausimai-atsakymai"), pažiūrėsim, ką atsakys. Klausiau, kuo remiantis smulkūs ūkininkai turi tvarkyti buh.apskaitą, kas atsakingas už jų informavimą ir pagalbą jiems, jei kyla problemos, ir su kokiom tarnybom jie galėtų pasikonsultuoti šiuo klausimu :) įdomu, ar močiutė ir teta buvo pakankamai anksti įspėtos, apmokytos tavrkyti tą buhalteriją :?:

pažįstami savivaldybėje taip pat pravers ir valstiečių partija tegul darbuojasi kaimo žmonių labui, o jei ką - rašysim laišką Prunskienei arba Europos teismui :wink: :lol:

Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys » Tre 02 14, 2007, 11:35

Abejoju ar egzistuoja toks istatymas

Koks galetu buti sprendimas?

pvz. Pienas pieno supirkejams nemokamai arba po 1 centa (nes gali buti istatymas kuris draudzia supirkejams nemokamai imti piena) mainais i uzpildyta popieruka, kuri jie tiesiog privalo uzpildyti kai ima piena.

O del bergzdiu karviu... negi yra istatymas kuris vercia bobutes ieskoti buliaus po visa ES?

Dievo karys
Pranešimai: 398
Užsiregistravo: Pir 07 25, 2005, 5:37

Standartinė Dievo karys » Tre 02 14, 2007, 11:37

o siaip tai ukininkams ir kaimieciams siulyciau balsuoti uz tokia partija
kurios programoje yra isstojimas is ES

glesum
Pranešimai: 954
Užsiregistravo: Ant 02 18, 2003, 13:14
Miestas: Kaimas
Susisiekti:

Standartinė glesum » Pir 02 19, 2007, 23:07

OOOOO Saunuole Dobe, Labai tau aciu :)

Nors zinai, teta vis gi nusileido. Turbut prisimine kad yra amno mociutes dukra, o mociute tai ugni vandeni perejus :) tai va. Nupirko tai moterai obuoliu ( musu kaime ju galima gauti labai pigiai) da kazko turbut, gal to pacio pienuko idejo ir susitare, kad nebus jokio teismo. Teta surasys į tuos langelius tuos pacius zodziukus, gal karatis biski paimprovizuos, ir praeis viskas... maziau nervu bus :) Tik aisku principai... bet nervai brangiau :)

Tai tiek ziniu is Rugpieniu kaimo :)

Dobė
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Pir 09 26, 2005, 8:58
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobė » Ant 02 20, 2007, 11:25

sveikas, glesumuk iš Rūgpienių :h:

dėl mano užklausimo ŽŪM - vis dar nieko neatsako. anksčiau, kai užklausdavau, iškart atsakydavo, o dabar - tyla. keista kažkaip :roll: manau, kad kažkas čia neaišku su tuo teisiniu pagrindu. o gal jo išvis nėra, kaip porina DK :?: Manau, reikėtų tiesiog tiems ministerijos valdininkams paskambint ir tiesiai šviesiai užklaust. Jei ką parašysiu a.ž. :)

o tai matai, pasirodo, tai moterelei tereikėjo tik obuoliukų ir jau teismu nebegrasina :oops: :mrgreen: nieko sau reikaliukai :shock: aišku, gerą išeitį surado, nors nervai, kaip sakai, būs ramūs. Geriausia tiesiu keliu eiti, bet kartais apsimoka ir pavingiuoti, kad neperlūžtum :wink: Vis dėlto, jei turite kokioj nors vietos valdžioj pažįstamų, vertėtų tikrai pasiaiškinti, kokiais valdžios nurodymais remiantis grasinama tais teismais už kortelių nepildymą - biurokratai visada tikisi, kad paprastas kaimo žmogelis neis aiškintis, o jei pamatys, kad ir jis įstatymus žino, tai visai kitaip giedos :gigi: :D

glesum
Pranešimai: 954
Užsiregistravo: Ant 02 18, 2003, 13:14
Miestas: Kaimas
Susisiekti:

Standartinė glesum » Ket 02 22, 2007, 0:00

Na, vieną kartą teisme jau buvo už tai, tai nemanau, kad be juridinio... Na, moko valdžia tautą meluot. tikrai kažkokį sajūzą ima primint :)

Na, bile ne teismai ir ramu.... dar ramu...
tik aisku pievos tai vistiek pasmerktos...
ak...

O dėl kaimo žmogelio, tai tikra tiesa... žino, kad nieko neišmano, tai ir gąsdina. praeitą kartą teta bandė priešintis, tai.. prigąsdino, kad prisiėmė kaltę dėl šventos ramybės...

ramybės... ramybės.. ramybės.. ;)

Dobė
Pranešimai: 675
Užsiregistravo: Pir 09 26, 2005, 8:58
Miestas: Vilnius

Standartinė Dobė » Ket 02 22, 2007, 9:48

Na va pagaliau gavau atsakymą iš valdininkų :) gal dar kam nors įdomu, tai įdedu:

"Klausimas:
Norėčiau sužinoti, kokiais įstatymais remiantis iš smulkių ūkininkų (laikančių vieną karvę) reikalaujama tvarkyti pieno produktų buhalterinę apskaitą? Su kokiomis tarnybomis tokie kaime gyvenantys ūkininkai galėtų pasikonsultuoti dėl problemų, kylančių dėl šios apskaitos tvarkymo reikalavimo? Kas atsakingas už ūkininkų informavimą ir pagalbą jiems šiuo klausimu?

Atsakymas:
Išnagrinėję Jūsų pateiktus klausimus dėl pieno buhalterinės apskaitos paaiškiname, kad pieno ir pieno produktų apskaitą (ne buhalterinę apskaitą) turi tvarkyti visi pieno gamintojai (neišskiriant smulkiųjų ar stambiųjų pieno gamintojų), kurie parduoda pieną ir pieno produktus tiesioginiam vartojimui. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. lapkričio 20 d. įsakymu Nr. 3D-495 patvirtintose Pieno gamybos kvotų sistemos administravimo taisyklėse (LR žemės ūkio ministro 2006 m. gruodžio 12 d. įsakymo Nr. 3D-482 redakcija (Žin., 2006, Nr. 137-5255) yra nustatyta forma, kurioje turi būti rašomi duomenys apie pieno gamybą ir pardavimą. Remiantis šia apskaita, pasibaigus kvotos metams reikia užpildyti ir pateikti savivaldybei tiesioginių pardavimų deklaraciją.

Pagal pateiktus duomenis yra apskaičiuojamas pieno kvotos tiesioginiam pardavimui įvykdymas, apskaičiuojama išmokos už pieno kvotą dydis.

Pieno gamintojai, kurie parduoda pieną pieno supirkimo įmonėms, tokių apskaitos formų nepildo, nes supirkto pieno apskaitą vykdo supirkimo įmonė.

Iškilus klausimams dėl minėtos apskaitos formos pildymo turėtumėte kreiptis į Jūsų rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistus arba konsultavimo tarnybą."

pavardes ir telefonus parašysiu a.ž. :P

tai, pasirodo, ne buhalterija, bet "deklaracija" :mrgreen: o dar įdomu, kad parduodantys pieną supirkimo įmonėms jų neprivalo pildyt - vansi tokiu būdu ūkininkai skatinami pieną pardavinėti, o ne vartoti savo reikmėms :| matyt reikėtų pasiskaityt minėtus teisės aktus, kad aiškiau būtų.

Skelbti atsakymą