Puslapis 11

Kaip įteisinti sodyboje pagimdytus vaikus?

Parašytas: Pen 05 23, 2003, 13:22
Laimis
Hmmm...Na, vaikus tai "gimdysiu" sodyboje savo. Tačiau, jei vaikas gimdomas ligoninėje, tai jis gauna savo "pasą", o kaip įteisinti vaiką, kad jis būtų normalus Lietuvos pilietis, jei gimdai savo sodyboje? Ar reikia atsivežti būtinai akušerį ir kas tuos dokumentus sutvarkys?

Parašytas: Pen 05 23, 2003, 13:45
Renata
Gal deretu pasiteiraut tu, kurie gimde namie ir paskui registravo savo "naminius" vaikus, tikrai pasidalintu patirtim!
Pantera, ar jusu Kavos klube pagalbos nerastume?
Dar galima kreiptis i CMS (civilines metrikacijos skyrius) darbuotojus, kuriu darbas - kad musu vaikelis butu "suskaiciuotas" ir pataptu valstybes pilieciu su visais privalomais dokumentais.

Parašytas: Pen 05 23, 2003, 17:52
Rytė
Baikit juokus: jau Lietuvoj tiek tu nam,uose gimdytu, kad su dar keliais nieko nenustebinsit.
Paziurekit http://www.vaikas.lt moteru pasakojimus apie gimdyma namuose. Su jom gi ir susisiekt galima. Ir, kaip as megstu sakyt, kai ateis laikas, ir informacija ateis. O gal jau kas sodyboj gimdyt ruosiasi? :wink:

Parašytas: Šeš 05 24, 2003, 15:34
Laimis
ee...Loreta ačių už nuorodą, pasirodo, jog 1500 vaikų per metus Lietuvoje gimsta savuose namuose. Įdomu, o kaip tas mamas anksčiau susirasti? Aš jau dabar noriu su tokiom pašnekėti. Jei kas sužinosit ką, tai įmeskit į šią temą. Ačiū.

Parašytas: Ant 05 27, 2003, 11:11
Laimis
Profesionalios gydytojos is Santariskiu atsakymas is kito forumo:

Dėl vaiko registracijos:
jei vaikas gimsta namie ir yra šalia medikas, tai jis turi parašyti, kad dalyvavo gimdyme, gimė toks vaikutis ,tokiu laiku, aprašyti būklę. Su tuo lapeliu ir likusiais dokumentais (pasas, santuokos liudijimas ir kiti) keliaujate į civilinės metrikacijos biurą (CMB).
Jei gimė be mediko, tai reikia iškart po gimimo kreiptis į polikliniką, kurioje esate registruoti. Reikės trijų gydytojų parašų su įvertinimu. O tada jau su tuo kreipiatės į CMB.
Sėkmės
_________________
Pagarbiai,-
Gydytoja Natalija Vaicekauskienė

:)

Parašytas: Pen 09 17, 2004, 14:36
gudra
Pagimdzius namie galima paprasciausiai pasikviesti i namus gydytoja pediatre, kuri viska tvarkingai surashys.
Nereiks jokiu 3 poliklinikos gydytoju ;)

Tik siulyciau gimdyti dalyvaujant patyrusiai pribuvejai ir gerai zhinant fizine bukle. Tikrai buna tokiu atveju kai gimdymas namie nesibaigtu sekmingai, jei ligonine butu toliau nei 30 min kelio nuo namu...

Re: :)

Parašytas: Pen 09 17, 2004, 20:40
darja
gudra rašė: Tik siulyciau gimdyti dalyvaujant patyrusiai pribuvejai ir gerai zhinant fizine bukle. Tikrai buna tokiu atveju kai gimdymas namie nesibaigtu sekmingai, jei ligonine butu toliau nei 30 min kelio nuo namu...
Labai teisingai pasakyta!