Vedų kultūros ženklai Lietuvoje

Forumas besidomintiems Lietuvos ir Žmonijos tikrąja istorija. Dolmenai.

Moderatoriai: Rolandas, Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Vedų kultūros ženklai Lietuvoje

Standartinė Uosis »

Sveiki,

8.2 V. Megre knygoje "Meilės apeigos" vaizdžiai aprašoma vedų kultūra ir vienas iš svarbių tos kultūros elementų - giminių seniūnų sueiga.

Štai ką apie giminių seniūnų sueigą pasakojo Anastasijos senelis: "O dar čia rinkdavos į sueigą giminių seniūnai - jie kūrė nerašytas nuostatas visų gerovei. Čia jie papeikt, pabart galėdavo ką nors dėl pikto darbo padaryto, tačiau ką piktą darančių beveik nebuvo, ir pabarimas, gautas iš seniūnų, baisesnis rodės už bet kokį teismą ar už kūno bausmę". (8.2, psl. 64).

Skaitydmas senąją "Lietuvių enciklopediją" 1953 metais išleistą JAV randu joje labai daug žinių apie senąją Lietuvą. Radau ten aprašytą ir "senių tarybą", kuri visiškai atitinka 8.2 knygoje aprašytą vedų laikų "seniūnų sueigą"

Spręskite patys ar enciklopedijoje aprašoma senosios Lietuvos senių taryba yra vedų laikų seniūnų sueiga ar ne.
Paskutinį kartą redagavo Uosis Pir 08 13, 2012, 16:21, redaguota 1 kartą(us).
loreta
Pranešimai: 711
Užsiregistravo: Ket 10 20, 2005, 2:40
Miestas: ant kalno

Standartinė loreta »

O stai ka raso Dr.V.Daugirdaite - Sruogiene Lietuvos Istorijoje, Lietuva Amziu Sukury (Tevynes Myletoju Draugija, Chicago-1956m.):
...Atrodo, kad tu giminiu, kurios gyveno musu kraste pries indoeuropiecius, kultura buvusi visai skirtinga. Ji priklause prie vadinamuju matriarchatiniu tautu kulturos. Cia moteris visur turejo persvara. Nors ji pati gyvenimui nevadovavo, bet jos itaka ir nuotaika visur buvo jauciama. Ji - svarbiausias asmuo seimoje, kur vyras turi antraeili vaidmeni tik kaip vaiku tevas. Matriarchatines tautos dirba zeme, yra gabios menui, garbina gamtos reiskinius, iziuredamos juose nuolatini atsinaujinima ir vaisinguma. Jos parodo didele pagarba mirusiems, yra taikingos, nemegsta karo, todel lengvai pasiduoda uzkariaujamos, bet neisnyksta, nes yra labai prisirisusios prie zemes...
Skelbti atsakymą