Vardai

Forumas besidomintiems Lietuvos ir Žmonijos tikrąja istorija. Dolmenai.

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Keinra
Posts: 15
Joined: Wed 01 12, 2011, 23:05

Vardai

Post by Keinra »

Va nei iš šio nei iš to kilo man mintis, pagalvojau, kokių gi gražių moteriškų vardų yra: Austėja, Liliana, Gabrielė, Gabija, Ona, Joana, Margarita, Sofija, Ana, Juliana, Saulė, Eglė.... o vyriškų: Vytautas, Laimonas, Jonas, Julius, Kristijonas, Žygimantas, Tadas, Justas... Ir žinot užkliuvo man ta galūnė "as", nu neskamba jie taip kaip moteriški :), ir įdomu pasidarė ar visada lietuvių kalboje taip buvo? Iš kur ta "as" atsirado?
eituwis
Posts: 53
Joined: Thu 10 11, 2007, 15:32

Re: Vardai

Post by eituwis »

Keinra wrote:Va nei iš šio nei iš to kilo man mintis, pagalvojau, kokių gi gražių moteriškų vardų yra: Austėja, Liliana, Gabrielė, Gabija, Ona, Joana, Margarita, Sofija, Ana, Juliana, Saulė, Eglė.... o vyriškų: Vytautas, Laimonas, Jonas, Julius, Kristijonas, Žygimantas, Tadas, Justas... Ir žinot užkliuvo man ta galūnė "as", nu neskamba jie taip kaip moteriški :), ir įdomu pasidarė ar visada lietuvių kalboje taip buvo? Iš kur ta "as" atsirado?
Pirmiausiai, tai iš čia paminėtų, tai Lietuviški tik Austėja, Gabija, Saulė, Eglė, Vytautas, Laimonas, Žygimantas :)))
Lietuviškų vyriškų vardų dar gausu su kitokiomis galūnėmis, kaip Treniota, Jaunutis, Jogaila, Vytis, Kernius. Kaip ten bebūtų galūnė -as vyriškuose varduose aiškiai dažniausia, o tai pažymi vyriškumą, kip galūnė -a (arba -ė) moteriškumą. Pvz.: Žygimantas daryba tokia žygi- žygiuoti, žygis; -mant- mantus, mintyti, mintis ir galūnė -as žymi, kad tai vyras.
Meilė - tai kūryba!
http://zalciolunkis.puslapiai.lt/
Post Reply