Kam skirtas forumas "Mūsų istorija"?

Forumas besidomintiems Lietuvos ir Žmonijos tikrąja istorija. Dolmenai.

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

Mindaugas wrote:ТРУД - darbas ar kuryba. сЯ себе - sau
Труд -- это ??? или творчество :)

Tavo teiginio neįmanoma pasakyti rusiškai, o juk turėtume nenutolti nuo vidinės rusų kalbos logikos (aišku, žinių apie ją ribose). Prastai, kad nežinome rusiško "darbas" atitikmens. Lietuviškasis man nieko nesako, yra neutralus. Ot, vargas vertėjui būtų!

Ėėė... baisiai parūpo, kaip atsiranda naujos unikalios žodžių šaknys. Subtilūs ryšiai su pažįstamais aplinkos garsais, su esamais žodžiais, genetine atmintimi paskatina pritaikyti sąvokai tam tikrą garsų derinį? Vėl eisiu interneto aukštyn kojom versti... (dar gerai, jei rezultatas vadinsis "psicholingvistika")
Kipshas wrote:o mes nenorime kad tu butum piktas ir suirzes
Nei aš piktas, nei suirzęs -- greičiau pasimetęs. Egzistuoja elementari atsakomybė už savo veiksmus ir sprendimus. Kaip galima apsiriboti dviem dalykais, kai yra krūva galimų, nepagrindžiant, kiek toks apsiribojimas teisingas? Oi, chebra, nepatikėčiau jums atsakingo darbo ;)
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

saimhe wrote:
Mindaugas wrote:ТРУД - darbas ar kuryba. сЯ себе - sau
Труд -- это ??? или творчество :)

Tavo teiginio neįmanoma pasakyti rusiškai, o juk turėtume nenutolti nuo vidinės rusų kalbos logikos (aišku, žinių apie ją ribose). Prastai, kad nežinome rusiško "darbas" atitikmens.
Tai ne mano, o rusų paaiškinimas.
Трудится над благом родины - skamba?
РАБотает над благом родины - neskamba
(tai mano močiutės paaiškinimas) :)
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

Tai ne mano, o rusų paaiškinimas.
Kad jau taip, pateik originalo kalba. :P

Žiū! Tikslesnis "трудиться" vertimas -- "darbuotis". Netgi sangrąžos dalelytė nedingsta. Kaip tik toms dviems eilutėms.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Na orginalo kalba yra http://www.anastasia.ru forume.

Bet Tau gali ir netikti juk ne kokios kalbininkų išvados. Patys rusai gali klysti :P
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

Na orginalo kalba yra http://www.anastasia.ru forume.
Nepriimu. Įdėmiai perskaityti 416 ne-itin-konkrečių pavadinimų pagal paiešką "труд работа происхо* знач*" (visi žodžiai)? Turint omenyje, kad vien pagal pavadinimą ieškoti neįmanoma? O neradus, vėl įdėmiai skaityti (ar bent ieškoti su Ctrl+F) kiekvienos rastos temos turinį, po keletą puslapių?

Manei, duosi man darbo ir taip užčiaupsi. Neee :)
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

saimhe wrote:
Na orginalo kalba yra http://www.anastasia.ru forume.
Nepriimu. Įdėmiai perskaityti 416 ne-itin-konkrečių pavadinimų pagal paiešką "труд работа происхо* знач*" (visi žodžiai)? Turint omenyje, kad vien pagal pavadinimą ieškoti neįmanoma? O neradus, vėl įdėmiai skaityti (ar bent ieškoti su Ctrl+F) kiekvienos rastos temos turinį, po keletą puslapių?

Manei, duosi man darbo ir taip užčiaupsi. Neee :)
Šeip šiuo metu dar nesutvarkyta jų paieškos sistema, parašyta NOVIJ DIZAIN FORUME
Beje ten daug temų yra kur rašomi aiškinamasi žodžių reikšmės. Pvz Vladimir ir t.t. Man įdomu suprasti žodžių prigimtį. Bet ieškoti kas dar taip pasakė nenoriu, jei kada rasiu parašysiu. :P
Beje Jelizavieta iš šio forumo būtent taip man paaiškino. Klausk jos. Ji rusė geriau supranta :wink:
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

Beje Jelizavieta iš šio forumo būtent taip man paaiškino. Klausk jos.
Dėkui. Bus matyt.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Sveiki,
net nežinau į kurią istorijos temą šį klausimą dėti.
Taigi, pažiūrėjau vakar aš tą filmą "Armagedonas" ir kilo DIDŽIULIS NORAS turėti sugebėjimą pasiekti visuotinę informaciją. O kilo toks noras todėl, kad labai įdomu pasidarė kokios buvo civilizacijos prieš ankstesnius kataklizmus. Ankščiau tokios katastrofos, per kurias išnykdavo žmonija (arba beveik išnykdavo) buvo. Jei tiksliai prisimenu, tai tokiu globalių katastrofų tendencija buvo kas 10 000 metų (nors gal klystu).
Įdomu, ką anose civilizacijose žmonės buvo pasiekę ir koks ir kodėl buvo tas jų nuopolis, kad privedė prie visiško susinaikinimo. Istorijos vadovėliuose to nerasim, todėl įdomu būtų kažkaip tą susižinoti.
Last edited by Žvaigždukas on Sun 11 27, 2005, 20:29, edited 1 time in total.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Aušrinė wrote:Sveiki,
net nežinau į kurią istorijos temą šį klausimą dėti.
Aušrine, iskelk nauja tema, butent sia tema :wink:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Isivaizduok kad zmonija tai metalo gabalas, o meteoritas irgi metalo galabalas. O musu blogis ir nuodemes yra imagnetinatis laukas.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Gal ir įsivaizduoju :? , bet kokios buvo anos civilizacijos?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

tureciau tau 3 tomus prirasyt kad paaiskinti ka ir pati viduje puikiai zinai?
nei rasysiu nei ka...
ir netikiu kad zmogaus vaizduote negali isivaizduoti dvieju metalo gabalu :)))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Gerai... įsivaizduoju aš tuos metalo gabalus :) Bet man įdomu kaip žmonės gyveno prieš pat tuos kataklizmus, kažkaip noriu įsivaizduot konkretų vaizdą.
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Gana įdomiai apie prieš tai buvusią civilizaciją rašo Lermontovas savo knygutėje "Delfanija"
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

apie istorija Ausrinei...

Post by Olga »

Apie kataklizmus ir Zemes istorija daug kas rase, bet neaisku ar ten tikra tiesa...

Siaip galiu pasiulyti paskaityti stai ka:

Первая цивилизация людей просуществовала 800 млн. лет и почти полностью погибла вследствие катастрофы, вызванной смещением материков.

Почему Бог допустил это?

За души людей, живущих на Земле, постоянно борются белые и черные силы.

Белые силы хотят, чтобы люди развивались по Божьим законам, соблюдали десять заповедей, жили в любви и гармонии друг с другом и с природой.

Черные силы, наоборот, стараются сбить человечество с истинного пути, заменить десять Божьих заповедей на свои волчьи законы, заставить людей убивать друг друга и уничтожать окружающую их природу.

Ничего в природе бесследно никуда не исчезает. Вся белая энергия (любовь, доброта и т.д.), испускаемая людьми, собирается в одном месте на планете. Черная энергия (злость, ненависть, зависть, подлость) собирается в другом.

Катастрофы (землетрясения, наводнения, стихийные бедствия, кораблекрушения, падения самолетов, массовые беспорядки и т.д.) происходят в местах скопления черной энергии. Выплеснувшись, нанеся разрушения и беды, чернота исчезает.

К примеру, сейчас в наше время главный центр сосредоточения черных сил происходит в пустыне Гоби, на границе Монголии и Китая, - там, где вход в Ад.

Белая энергия копится в горах Тибета - там, где вход в Рай.

Два полюса противоположных энергий уравновешивают друг друга. Если черноты в мире станет больше, то может произойти глобальный катаклизм, в результате которого погибнет почти все человечество.

Такое на Земле происходило уже четыре раза. Четыре раза происходила мировая катастрофа - материки уходили под воду, падали гигантские метеориты, почти все живое на планете погибало. Менялся климат, и оставшиеся в живых представители флоры и фауны подстраивались под создавшиеся условия. Как правило, в результате катастроф всегда в первую очередь погибали наиболее крупные организмы.

Сама Земля погибнуть не может, так как она - колыбель человечества, она вечна.

2,7 млрд. лет тому назад произошел всепланетный катаклизм - движение земной коры, в результате которого часть материков опустилась на дно океана, вместо них из морской пучины поднялись новые земли.

Изменился климат Земли. Большая часть человечества погибла. Гиганты постепенно вымерли, средний рост человека стал равен 36 метрам. Наступило время второй цивилизации.

Jei bus idomu, daugiau:
http://www.ofiel.ru/default.asp
Agnė
Posts: 402
Joined: Wed 02 19, 2003, 13:17

Post by Agnė »

Бог разгневался и уничтожил Рай. Сорок дней стояла нестерпимая жара, все растения в Эдеме сгорели, и некогда цветущий край превратился в безжизненную пустыню. Бог хотел показать людям, что ни одно преступление не остается безнаказанным.

Labas Olga, Pateikiau citatą iš tavo rekomenduojamos svetainės. NESUTINKU. Man Dievas – meilė, suteikęs savo vaikams pasirinkimo laisvę. O čia vėl “разгневался”, “уничтожил”, “хотел показать людям, что ни одно преступление не остается безнаказанным”.
Todėl sakau: ar ne laikas baigti kaltinti Dievą dėl Savo pasirinkimo. Todėl sakau: Aš supykau ir aš norėjau žmonėms parodyti, kad nei vienas nusikaltimas nelieka nenubaustas ir to pasekoje aš sunaikinau Rojų”. Kadangi taip galvojau ne tik aš, todėl šiandien turime tai ką turime.

Sakyčiau, laikas pradėti galvoti kitaip.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Visiskai pritariu Agnei - musu protingoji mokytoja Olga man vis liepia nusiimti juodus akinius (klausyk, Olga, o gal tu is tikruju mokytoja, taip ir isivaizdinu tave grieztai pabeldziant lazdele i stala ir isakmiai sakant: "Mokine Darja, paskutini karta kartoju - prashom nusiimti tuos savo bjaurius juodus akinius, nes trukdote kitiems mokiniams mokytis, griaunate klaseje tvarka ir dezorganizuojate darba. Jei dar neklausysite, proshom rytoj ateiti su teveliais!" :roll: ), va, o pati cia raso apie tokias baisias apokalipses, kad net man plaukai piestu stojas :shock: Bet dekui deivui, kad laiku prisiminiau Anastasijos shoki taigoje, kai ji shauke Nostradamui: "Ei, Nostradamai, uz tave ir tavo baisias vizijas stipresne AS ESU!!!!!" O mes tau, Nastenka, savo mintim irgi padesim ir visi kartu tikrai busim stipresni uz visas tas baisias mintis, nes zmonijos laukia ne pragaras, o ROJUS :!: :!: :!:
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Agnė wrote:Бог разгневался и уничтожил Рай. Сорок дней стояла нестерпимая жара, все растения в Эдеме сгорели, и некогда цветущий край превратился в безжизненную пустыню. Бог хотел показать людям, что ни одно преступление не остается безнаказанным.

Labas Olga, Pateikiau citatą iš tavo rekomenduojamos svetainės. NESUTINKU. Man Dievas – meilė, suteikęs savo vaikams pasirinkimo laisvę. O čia vėl “разгневался”, “уничтожил”, “хотел показать людям, что ни одно преступление не остается безнаказанным”.
Todėl sakau: ar ne laikas baigti kaltinti Dievą dėl Savo pasirinkimo. Todėl sakau: Aš supykau ir aš norėjau žmonėms parodyti, kad nei vienas nusikaltimas nelieka nenubaustas ir to pasekoje aš sunaikinau Rojų”. Kadangi taip galvojau ne tik aš, todėl šiandien turime tai ką turime.

Sakyčiau, laikas pradėti galvoti kitaip.
Tai as taip ir parasiau, kad rase daug kas, bet neaisku kur tiesa...(skaityk mano pirma sakini)
O jeigu as ka ir rekomenduoju, tai nereiskia, kad pati pasirasau po kiekvienu ten parasytu zodziu ir tuo labiau nemanau, kad visi manimi aklai tiki. As cituoju ar patalpinu cia informacija, kuri sudomino mane pacia, tam, kad ir kiti pamastytu, tam, kad kiti parasytu savo nuomone ...nes jie gali pamatyti gal daugiau, gal kitaip...
Kiek knygu perskaiciau, nebuvo nei vienos, kuria galeciau pavadinti universalia ir tinkancia visiems. Dar visada labai jauciasi autoriaus energija, jo mintis...niekas negali perduoti bet kokia informacija "svariai", kiekvienas atiduoda jai dalele saves. Dar galvodama ( :shock: ) pagalvojau, kad vienas zmogus na niekaip negali suvirskinti ir suprasti viska, kas yra musu visatoje, todel musu tiek daug ir visi mes reikalingi tokie skirtingi, nes kiekvienas kazkuo ypatingas ir talentingas, kito tokio nera. Todel mums ir reikia ne atsisakyti, o kuo daugiau priimti savyje.

O del Dievo...as ji nekaltinu. Tik mano Dievas ir supykti gali, ir skauda jam taip pat... Jis gi visas energijas Visatos turi savyje.
Ir jei mes...по образу и подобию Его созданы, то значит не только мы на него похожи, но и он на нас.
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

darja wrote:Visiskai pritariu Agnei - musu protingoji mokytoja Olga man vis liepia nusiimti juodus akinius (klausyk, Olga, o gal tu is tikruju mokytoja, taip ir isivaizdinu tave grieztai pabeldziant lazdele i stala ir isakmiai sakant: "Mokine Darja, paskutini karta kartoju - prashom nusiimti tuos savo bjaurius juodus akinius, nes trukdote kitiems mokiniams mokytis, griaunate klaseje tvarka ir dezorganizuojate darba. Jei dar neklausysite, proshom rytoj ateiti su teveliais!" :roll: ), va, o pati cia raso apie tokias baisias apokalipses, kad net man plaukai piestu stojas :shock: Bet dekui deivui, kad laiku prisiminiau Anastasijos shoki taigoje, kai ji shauke Nostradamui: "Ei, Nostradamai, uz tave ir tavo baisias vizijas stipresne AS ESU!!!!!" O mes tau, Nastenka, savo mintim irgi padesim ir visi kartu tikrai busim stipresni uz visas tas baisias mintis, nes zmonijos laukia ne pragaras, o ROJUS :!: :!: :!:
Darja....shhhhs...
Isduosiu tau diiiidele paslapti:
kas labiausiai tave skaudina siame gyvenime - tas tave labiausiai myli.
Paprastai tai buna musu artimieji, tavo atveju kazkodel as.... :?:
Bet labai dekoju tau uz toki tavo pasirinkima :love:

cia tau
http://glebov.ru/texts/little/little.html
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Olga rasho:

Darja....shhhhs...
Isduosiu tau diiiidele paslapti:
kas labiausiai tave skaudina siame gyvenime - tas tave labiausiai myli.
Paprastai tai buna musu artimieji, tavo atveju kazkodel as.... :?:
Bet labai dekoju tau uz toki tavo pasirinkima :love:

Nei tu mane skaudini, nei ka, greiciau jau linksmini, nes kai turiu kam priestaraut, man visada pakyla nuotaika ir pasidaro linksma :P Yra mane taip iskaudinusiu zmoniu, kad dabar jau daugiau turbut niekas labiau neiskaudins, tfu tfu tfu per kairi peti. Aisku, siek tiek iskaudino Agne, kuri issigando, kad jai pritariu - pabijojo, kad jei bus su manim isvien, mano purvas ir prie jos svaraus rubelio prilips, ir teisingai padare, anot Grebenscikovo (jau cituoju ji kaip biblija, bet kad labai taiklu :wink:):

"ne dyshite kagda ja vchozhu - ja narkoticeskij jad :shock: :roll: "

Aciu tau uz ta pasaka - as niekad ir nepretendavau i dideles sielas ir nesistengiau su jom lygintis, bet kad labai ilga ta tavo pasaka - tingejau iki galo perskaityt, gal kada ir perskaitysiu, nors nepazadu :wink:
Post Reply