Šventi ąžuolai

Forumas besidomintiems Lietuvos ir Žmonijos tikrąja istorija. Dolmenai.

Moderatoriai: Rolandas, Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Šventi ąžuolai

Standartinė Uosis »

Sveiki :)

Skaitau Simono Daukanto raštus ir radau štai kokią informaciją apie šventą ažuolą (Simonas Daukantas: Raštai 1t. 82psl.):

Romove vadinos vieta, kurioj aukštas ir visuomet žaliuojąs ąžuolas augo, kurio kamiene trys uoksai buvo išskuobti dėl trijų dievysčių, kurios tenai gyveno. Patys kunigai tegalėjo tenai prisiartinti. Kas to švento ąžuolo, žmogus ar gyvulys, nešiojo ant kaklo lapą, tas nuo visokių ligų ir nelaimių liuosas buvo.

Gal dar kas ką girdėjo???
Uosis
Pranešimai: 1564
Užsiregistravo: Sek 12 22, 2002, 13:34

Standartinė Uosis »

Čia vėl aš Daukantą skaitau ir dar įdėt kai ko radau :lol:

Apie senovės lietuvių (kalnėnų ir žemaičių) sodybas ir ąžuolus (Simono Daukanto raštai 1t. psl. 440):

Kas dar didžiau, visi trobėsiai buvo medžiais, beje, klevais, liepomis, uosiais, beržais, gluosniais, apdiegti, nuo šimto metų augančiais, jau dėl ūksmės, jau dėl paglemžimo nuo ugnies kiekvieo trobesio; nes tarp tų visų medžių visų dideliuoju buvo ąžuolas kiemo vidury ar sodne, šimtais metų savo amžių skaitąs, po kuriuo senovėj kalnėnai ir žemaičiai meldės kaip tuojau regėsim. Nuo tolo veizint, tarsies liekną (mišką), ne kiemą, regįs. Aplink trobėsius buvo daržai, už daržų dirvos, rugienos, varstienos, pūdymai, toliau pievos. Šalip kiemo už dirvų buvo lieknas (miškelis), taip vadinama medė nuo žodžio likti, kursai buvo laikomas ir auginamas bei už šventą turimas, kuriame visokių medžių veislė auginama buvo, idant kokioj noris noty gaspadoriius galėtų sau gauti ir nuo svetimo jos nereikalautų...
Lina
Pranešimai: 95
Užsiregistravo: Sek 09 07, 2003, 13:17

Standartinė Lina »

Idomu. Aciu, kad pasidalinai perskaityta informacija. :P
Skelbti atsakymą