Apie protėvių religiją

Forumas besidomintiems Lietuvos ir Žmonijos tikrąja istorija. Dolmenai.

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: kaip man vis delto smagu skaityt jusu, dar tokiu jaunu, maistingas mintis, kurios ir mane valde paauglysteje, ir as nuvesta i baznycia nenorejau klauptis ir zegnotis, nes man tada atrode, kad mane nori pazeminti, todel kuri laika ir nejau i baznycia, nors zinojau, kad tuo siutinu mama, bet atejo toks laikas, kai pacios kojos ten nunese ir tada jau pati, nieko neverciama, norejau klauptis ir nusizeminti - tiesiog jutau vidini poreiki... Tai yra savo ego sunaikinimas, ir tiek, kaip musu proteviai lenkesi medziams, valdovui ar tiesiog savo tevams, bet tai turi ateiti naturaliai - nieks is shono tau to nepasakys. Ir pranciskonu kunigai sako, kad i baznycia reikia eiti ne tada, kai nustatyta, o kai jauti vidini poreiki. Jei nejauciat, tai ir puiku, tiesiog kartais zmogui gyvenime susikaupia tiek nastos, kad pasidaro per sunku - tas veda prie visokiu ligu ir depresiju, o kai dali uzkrauni viespaciui, tai labai palengveja - atminkit, kad jis visad laukia, pasirenges uzsideti ant peciu musu nasta...
mantautas
Posts: 19
Joined: Thu 02 17, 2005, 16:28
Location: Alytus

Post by mantautas »

Tai vis del to darja tu zinai kas as? Man ir baznycia visada nepatiko, bet neturejau kitos iseities, mama verte ir dabar dar vercia bent 2 kartus per metus :cry: . Baznycioje as jauciu dideli blogi, kuris mane puola, bet dar kolkas atsilaikau... :|
DiV
Posts: 30
Joined: Thu 10 14, 2004, 0:59
Location: Kawnas

Post by DiV »

Darja> Keista tu man... :? Prie ko chia metai? Jei tie "jaunuoliai", rashantys chia zhino daug daugiau uzh daugeli "SUAUGUSIU" rimtu Dedzhiu (kurie zhino kas ir kaip :lol: )... Kokios meaishtaujanchios mintys? Juk ne 15-16metu paaugliai rasho (?)..
Ismokt perlipt per savo Ego gali ir atsiprashydamas, jei kazhkam padarai kazhka blogo, ar pasielgdamas vienoj ar kitoj situacijoj taip, kur kitas zhmogus nesugebetu, vien del to Ego.
Ejima i bazhnychia, ir lankstymasi NEZHINIA kam - beprasmis dalykas.. Daugeliui daug daugiauy pastangu reikalauja, kaip jau minejau, papraschiausias atsiprashymas...

Dvasios ramybe atgaut galima ivairiai, bazhnychia chia ne jokia ishimtis.. Vieni tai daro zhvejodami, kiti uzhsiimdami savo megstama veikla.. treti skaitydami knygas... Viskas vistiek ateina ish TAVES, NE ish ishores..

Visgi, ash teigiu, kad Krikshchionybe yra melas, didelis melas. per kuri (taip pat ir kitas religijas) pasauly ivyko ir vyksta LABAI daug problemu. Ir jokia "gerio kruoleyte" kuri ten beabejo yra, neatstos viso to.
Tegu zhmones pradzhiai ishmoksta gerbt gamta, o paskui jau eina i bazhnychia, garbint sukurta IVAIZDI... ;)
ss
Posts: 177
Joined: Sun 08 15, 2004, 9:57

Post by ss »

...
Last edited by ss on Sat 02 19, 2005, 11:51, edited 2 times in total.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

mantautas wrote:Tai vis del to darja tu zinai kas as? Man ir baznycia visada nepatiko, bet neturejau kitos iseities, mama verte ir dabar dar vercia bent 2 kartus per metus :cry: . Baznycioje as jauciu dideli blogi, kuris mane puola, bet dar kolkas atsilaikau... :|
:wink: aisku, Mantautuk, kad iskart tave pazinau - kaip tada, kai susitikom - jau sakiau, kad buvau tave macius, kaip ir tu mane, nors is tikruju nebuvom susitike siam gyvenime :wink: Blogai, kad tave vercia - nes kai vercia, visada kyla noras priesintis, bent jau man, o kai ateina is vidaus, buna visai kitaip... :wink:

O tau, Div, tai neturiu ka pasakyt, nes mano zodziai tavo sirdies nepaliecia...
DiV
Posts: 30
Joined: Thu 10 14, 2004, 0:59
Location: Kawnas

Post by DiV »

Darja> :D na kai kuriu mintys chia kartais skamba jau taaip dvasingai.. Ne shventieji gi esam. Kitas klausimas: ar zhmogus sugeba zhvelgt i viska "ish shono/kritishkai", mastydamas SAVO galva. Ar priima kazhkieno kito mintis, kaip savo... ;) Ka ash visada ir kartoju: zhmones ginantys/uzhstojantys viena ar kita religija dazhniausiai net papraschiausiu istoriniu faktu nezhino (ir jiems gali pasakot ka nori..).. :?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Zinau as visus tuos faktus, Div, ir man jie tikrai nepatinka, bet ir netikintys zmones yra pridare neka geresniu dalyku - kad ir fasistai ar komunistai, bet tikejimo esmes tai nekeicia. Zinai, mano draugas skaito tokio Walscho knygas ("Pokalbiai su Dievu"), kur tikrai nestandartiskai kalbama apie religijas ir kitus socialinius reiskinius - paskaityk, manau tau patiks, sekmes :wink:
DiV
Posts: 30
Joined: Thu 10 14, 2004, 0:59
Location: Kawnas

Post by DiV »

Darja> Vakar kaip tik skaichiau.. ;) na yra ir geresniu knygu..
O kad tu zhinai faktus, tai labai abejoju, kitaip nekalbetum apie netikinchiu nusikaltimus.. ;) Nes net nesupranti ka bandau pasakyt.. whatever.. ;) kaip jau sakiau, fanatikui ar diletantui gali aishkint ka nori ir kiek nori..
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

apie proteviu religija: tikrai kai pagalvoji keista, kad tiek mazai zinom kas buvo Lietuvoj pries krikscionybe, juk pakrikstijo mus paskutinius Europoj, netgi veliau uz Rusija. Islikusios kai kurios nuotrupos tik nezinom ju prasmes dabar. Zinom, kad buvo vaidilutes, sventos girios, kazkokios apeigos per Kucias, Jonines... Bet kas tikra ir kas siaip prigalvota.
Gal proteviu religija ( jau kai buvo religija) buvo panasi i Induizma, juk istorikai sako, kad mes siek tiek susimaise su jais. Mus mokino, kad baltu gentys pries 4.000 m kelesi i Indijos teritorija, o po 2.000 m is ten i Pabalty atkeliavo indoeuropieciu gentys ir maisesi su vietiniais, bet ar tai tiesa?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Siaip tai kalbininkai aiskina, kad visi indoeuropieciai kile is Indostano pusiasalio - isivaizduoji, Siaures Indijoje gyvena sviesiaplaukiai melynakiai indai, kuriu kalba panasi i lietuviu, nes lietuviai (t.y. baltai) labiausiai is Europos tautu islaike senaja indoeuropietiskaja kultura.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

<Nes net nesupranti ka bandau pasakyt

daugelis iš čia esančių skaitę Megre knygas. manau Tu apie tai
kest
Posts: 6
Joined: Wed 11 26, 2003, 11:29
Location: Vilnius

Post by kest »

Svajukė wrote:O man patinka Satja Sai Babos žodžiai: "
Yra tik vienas Dievas - Meilės
Dievas. Yra tik viena religija - meilės religija".
Gal krikščionybė ir daug blogo padarė, bet ir aš,kaip Olga, Kristų myliu. Jis juk irgi yra meilės Dievas. Ir meilė jam netrukdo mylėti gamtą, augalus, žmones... Man kartais šiame forume kvepia prie nukrypimo tik į meilę augalams ir gamtos išaukštinimą...
Kestutis
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Ne , manau , kad cia kai kurie tik paprasciausiai atskiria Kristu nuo Krikscionybes. Per krikscionybe mus pasieke Kristaus mokymas, bet labai jau iskraipytas. Net baznycia pripazysta, kad N.Testamente tera 10% Kristaus istartu zodziu. Tie, kurie sako, kad jiems ne prie sirdies Krikscionybe neturi omeny Kristaus , o tik pacios religijos (kaip ir kitu religiju) padaryta zala.Bet juk visur yra dvi medalio puses :roll:
O, kad cia kvepia tik meile gamtai, tai jau per siaurai pasakyta. Negaliu sneketi uz visus, bet, manau, bus teisingiau pasakyti, kad cia zmones per meile gamtai stengiasi pamilti ir suprasti Dieva, o ne per jau pateiktas dogmas.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

tai ir labai gerai - ir as labai myliu gamta - graziausia Dievo israiska, tik meile ir neapykanta nera suderinamos, o is kai kuriu pasakymu ta neigiama energija, nukreipta i baznycia, gana smarkiai jauciasi... :?

O gamta tai is tikruju nuostabi - kiekviena ryta vedu Lese i miskeli, tai visai dienai pasisemiu sviesos - kad ir vakar: po savaites sirgimo, dar tokia apsilpus, isejau, tai net dushia atsigavo - ne vieno zmogaus, saule sviecia, dangus melynas melynas, o sniegas blizga visom vaivorykstes spalvom kaip brangiausias Bohemijos kristolas... :) :) :P
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Turbut yra zmoniu, kurie visada is bet ko pasidarys religija. Man patiko vieno vyro nuomuome (deja pavardes neatmenu), kad siu laiku sventrasciai yra zurnalai, ten kaip ir senuosiuse parasyta: ka valgyti, ka deveti , kaip svesti sventes :D
O del pykcio , nezinau, tai tokia stipri energija, kartais labai sunku ja suvaldyti...Bet gal viskas i gera :P
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Yra Dievas ir yra zmones. O jei juos kazkas skiria, prireikia religijos...
Ir blogi dare zmones, o ne pacios religijos. Religija negali buti nei vien bloga, nei vien gera.
Dabar va esame Airijoje, tai cia pirmenybe buti priimtems i mokykla yra krykstytiems vaikams. Mano gi nekrikstas.. Vat jums ir religija.
Tikejimas turi vienyti, deja, religijos labiau skiria. Kaip ir rasine, tautine diskriminacija..

O kazkada buvo zmones ir Dievas..Ir ju niekas neskyre.
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Sveiki. Jau gana seniai perskaiciau Anastasijos knygas, kurios priverte mane ieskoti.Ieskojau visur ir savyje ir knygose, mokiausi is zmoniu ir t.t.
Dabar perskaites jusu diskusija noreciau pasidalinti savo mintimis.
Jus turbut atsimenate, kad Anastasija sake, kad Jezus turejo seseris ir kad viena is seseru tai jos promotule. Dar sake, kad ji pati neuspranta, kodel Jezus sukure toki agregora apie save. Negi jus manote, kad Dievas leido Jezu prikalt prie kryziaus, vien tam kad atleistu visiems kaltes, ir mes toliau sau varom savo daina. Ne.
Visiskai pritariu Div´ui krikscionybe tai tikra apgavyste, net pradedant nuo Jezaus. Ir ar tikrai Testamente tikra tiesa, ar tik tai ka mums norejo pasakyti. Ir viskas lygiai taip pat su Lietuvos istorija. Ir greiciausiai Lietuvos senuoju tikejimu. Dar man labai patiko Anastasijos mintis apie baznycias. " State zmogus namus, puose juos ir juose lanke dievas, O paskui state baznycias ir kai dievas ateina i namus, zmogus buna isejas i baznycia" Tai va ka as galvoju apie religijas ir baznycias.
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Butent! Jei religija ir yra istorija, tai ji ir yra tik istorija. Anastasija - tai irgi savotiska religija. Jos mintys apie meiles erdve ir sodyba yra tik priemone sugrazinti zmogu i pradini buvi, i toki buvi, koki sukure Dievas.
Bet ar tai religija, ar realybe. As suprantu kad priestarauju pats sau. Taciau jeigu mes kursime sodybas ir gyvensime pagal Anastasijos modeli (kuris man atrodo nuostabus), tai bus tarsi religija, o jeigu mes grisime i pradini Dievo zmogaus sukurimo taska, tai tada mes - GYVENSIME. ir gyvensime realybeje, o ne iliuzijose!!!!
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

(+) idomus samprotavimai
Bangiuke
Posts: 92
Joined: Fri 04 08, 2005, 17:42

Post by Bangiuke »

Sutinku kad musu gyvenimas istisinis mokymasis... bet yra be ziniu paieskos nuostabus dalykiukas, tai pasamones nuojauta, juk nebutinai gali zinoti tik tai kas yra perskaityta ar isgirsta... o ka noretumete sumenkinti, savo klaidziojimuose po Testamento tiesas. Jezus visur kreipiasi i zmones" seserys ir broliai"... jei reiktu del ko gero ieskoti tikslaus atsakymo, tai gal verta sukti galvas, bet jei tik kad sumenkinti viena religija kad issirinkti kita tai koks tikslas tada? Juk Anastasija ir iskelia minti, kad mokekim gerbti vieni kitus ir ju pasirinkima. O kas liecia apgavyste-tai ilgai neisilaiko, juk neveltui sakoma melo kojos trumpos... O Testamente rasoma daug kur su alegorijomis, tai tik netingint pamastyti galima suvokti kas yra kas. Taigi kiekvienas skaitydamas ta pacia citata turi galimybiu suprasti savaip...As manau kad i viska mes zvelgiame per savo dvasios prizme... ir matom dazniausia tai kokie esam patys.
Juk daug kur Anastasija vis primena kad Dievas suteike zmogui visiska laisve...ir tik per zmogaus klaidas, tingejima, nenora- kenciame ne tik patys, bet ir aplinkiniams tenka. Manau kad Jezaus nukryziavimas ir yra tas pavyzdys...nes Jis garsino drasiai tai kas ne visiems patiko, (nors ir 10 Dievo isakymu) o siandien juk tas pats vyksta... jei zmogui nepataikaujama, tai imamasi budu kaip greiciau sunaikinti trugdziu saltini. O Anastasijos ainiai ir dazniausiai ne naturalia mirtim atsisveikindavo. O pavyzdys jos apie jos protevi zyni kai bokste uzdarytas marinamas buvo...
Juk viskas byloja zemeje, kad negalima blogi nugaleti tuo paciu ginklu... tik MEILE nemari... O Dieva -kiekvienas nesiojames savyje, nes mes patys jame. O baznycia yra, gal kolektyvinei minciai isvystyti ... juk ir Megre knygoj rasoma kaip ir Testamente, kad kuo daugiau zmoniu jungia minty, tuo ji galingesne.
Post Reply