Dolmenas Lietuvoj!

Forumas besidomintiems Lietuvos ir Žmonijos tikrąja istorija. Dolmenai.

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Šiandienos Lietuvos ryte yra straipsnis apie Tverų dolmeną su nuotraukom.
AdisX
Posts: 7
Joined: Thu 10 13, 2005, 13:36
Location: Šiauliai
Contact:

Post by AdisX »

Tverų (Lopaičių) dolmenas ir jo apylinkės (2005-07-16)

Image

Image

Daugiau nuotraukų iš šios mistiškos vietovės galerijoje: http://lopaiciai.fotopic.net
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: aha, aciu, kad idejai - mes sia vasara prie jo miegojom palapinese - as tai maniau, kad neuzmigsiu, kai atsiguliau - galva tarsi replem suspaude, o paskui staiga ikritau i toki gilu sviesu miega be sapnu, kaip niekad gyvenime - ryte aplink vaiksciojo zmones, baresi, kad cia sugalvojom statytis palapines, o as nieko nicnieko negirdejau - fainas jausmas...

Beje, ta nakti irgi buvo visokiu bajeriu: buvom prie observatorijos uzsidege lauziuka, tai prie jo liko tokia viena moteris, staiga smarkiai deges lauzas visiskai uzgeso, liko tik zarijos, ji pradejo is baimes giedot mantras - lauzas plykst - ir vel dega kaip deges... Paskui vidurnakti jos vyro visai issikroves mobiliakas pradejo pats krautis ir per dvi minutes pasikrove, tas vyriskis buvo sutikes vele - einant keliuku tarsi saltas vejelio gusis praejo, nors naktis buvo tykiu tykiausia... Vaikai vaiksciojo su deglu, ant delmeno uzdgem zvakutes, atsisedau as, salia isitaise ir i mane atsireme tu zmoniu mergyte ir pradejo labai keistai kalbet - apie ta senoli, kur dolmene, kazka nevaikiskai ismintingo...
Zodziu, buvo nepakartojama naktis - tik jus ten lauzo nekurkit - ryte gavom velniu uz tai, gal del to ir buvo uzgeses - dvasios pasake, kad taip nedarytume... :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? na, cia ne as ta lauza sugalvojau, bet kurt tai nereikia del to, kad neuzdegtume, tfu tfu tfu, misko... :?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? nu joooooooooooooooooooooo. :P :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: beje, aciu, Adi, uz galimybe vel sugrizti i ta faina Bardu svente - kazkaip labai keistai su daugeliu pirmakart matytu zmoniu iskart pajutau dvasine giminyste :wink: , tik gaila, kad mano nosis tik vienoj fotkej kyso bais is tolo, ten prie lauzo (beje, as toji, kur ejau ta vakara i ezera maudytis... :wink: :P )
Ramuma
Posts: 223
Joined: Sun 09 03, 2006, 15:27
Location: Rokiškis
Contact:

Post by Ramuma »

Iš akmens krūvos ir akmenėlių sau... Mažai naudos... Tačiau nuo medžių šalimais, kurie gyvybei pradžią teikia... Yra nauda didžiulė ir reikšmė nepaprasta... Senolius mininti nuo seno... Daugybę šimtmečių... Gyva...
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Geriausi Lietuvos "dolmenai" - Orvydų sodyboj.
dolmenas
Posts: 4
Joined: Mon 01 09, 2006, 23:53
Location: Silale

Post by dolmenas »

Norėčiau atkreipti į apgailėtiną Lopaičių dolmeno šventvietės būsena, kuri kuo toliau tuo labiau prastėja. Žmones (tuos...pavadinčiau šventos vietos plėšikais, vandalais ir panašiai ), atvykę vagia akmenis, primėto aliuminių ir varinių monetų, pasakykit kam tie variokai miškų ir mūsų senoliu protėvių dvasioms. Aš manau į tą vietą atėjus ne voriokus mėtyti reikia šiukšlinant vietovę, o atėjus susimastyti apie savo gyvenimo prasmę, pailsėti nuo geležinių dvasios gniaužtų-civilizacijos, išmokti atleisti sau ir savo artimiems ką esame blogo pridarę ir panašiai. Atvykėliai baigia sugriauti vietove savo netinkamu elgesiu perkraudami akmenis į kažkokius užrašus, nesvarbu, kad žodis „:MEILĖ“ yra gražus ir prasmingas, bet tokiomis savo dėlionėmis griauname prieš tai buvusią senolių sudarytą tvarką. Kas bus po metų ar kelių, bijau, kad išvogti akmenys ir sujaukta vietovė. Akmenų vagims galiu pasakyti tik tiek, kad paėmę ne savo padėta daiktą jis jums džiaugsmo neatneš, veikiau priešingai...
Gaila, kad žmogus tai tas gyvulys, kuris po savęs palieka daug šiukšlių...
Bet širdy vis tiek viltis lieka...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...skaudu skaityt tokius aprasymus - seniai bebuvau toj vietoj - pries pora metu, bet ji iki siol traukia - savo ramybe, amzinybes pojuciu... Juk ten esantis vaisingumo akmuo man padovanojo dukryte Mildute - visai neplanavau turet vaiku, tuo metu net draugo neturejau, o pasedejau ant to akmens, kad gyvenimas butu vaisingas, ir stai rezultatas... :wink:

Gal kas ruosiasi vaziuot is Vilniaus ar Kauno i Tverus, gal galetumet pametet ir mane - labai traukia ta vieta, labai noreciau vel ja aplankyti, kad ir apniokota - pazadu, tikrai nesiukslinsiu, o tik surinksiu kitu siuksles, ir akmenu nevogsiu - zinau, kad jie laimes neatnesa, priesingai - pries vietos dvasiu valia paimti gali tik nelaimes uztraukti...
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Mano pusbrolio žmona irgi pasėdėjo ant to akmenėlio ir štai jau turi mažylį :) Žodžiu akmenėlis padeda :)
Yra tik vienas Dievas ir jis yra visur :)
zuikis
Posts: 1
Joined: Tue 07 03, 2007, 22:10

Aplankiau dolmena Tveruose

Post by zuikis »

Laba diena visiems

Siandien aplankiau dolmena Tveruose. Nors oras buvo prastas, lijo, taciau vistiek buvo puiku. Ten ir daugiau kazkokiu akmenu aplinkui. Taciau neaisku ar tai tikrai dolmenai, o jei dolmenai - ar tikrai juose kas nors "gyvena"? ;) Bet kuriuo atveju atmosfera nuteike gerai. Tik bjaurus oras bei pastoviai enancios grupeles lankytoju trukde susikaupti...
VirgisM
Posts: 163
Joined: Wed 10 30, 2002, 17:41
Location: Kaunas, Rumšiškės, Vilnius
Contact:

Post by VirgisM »

Aurimas wrote:Mano pusbrolio žmona irgi pasėdėjo ant to akmenėlio ir štai jau turi mažylį :) Žodžiu akmenėlis padeda :)
Chmmm,
vyrams, tikriausia sėdėti griežtai draudžiama?
Na jei logiškai protauti.

:lol: :lol: :lol:
Sveikinu Tave karštai, Kad ištirptų debesys aukštai, Kad vaivorykštėmis pasipuoštų Mėlyni dangaus skliautai
Ir pradingtų visos nuoskaudos, Jei širdelėje laikai!
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: o as manau, kad ir vyrams butu neprosal - kad gyvenimas butu vaisingas visom prasmem, mano tevelis net man mazai per gimtadieni dainuodavo "vaisingu metu, vaisingu" :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Tai negi niekas taip ir nepametes manes prie dolmeno... :(
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Re: Dolmenas Lietuvoj!

Post by Aureja »

Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
Post Reply