Kaip senoliai prisižiūrėjo plaukus ir nagus?

Moderators: Gluosnė, Visi tvarkytojai

glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Na Laimuti... kiekvienas "dirbam" savo darbus... as pavyzdziui tau truputi pavydziu tavo darbstumo medziu sodinimo ir visur suspejimo srityje :)
Taip kad...

O dal vakar maciau indu joga... irgi pliktelejes, bet toks augalotas ilgaplaukis....
ausrytux
Posts: 47
Joined: Sun 01 09, 2005, 23:47
Location: šiauliai
Contact:

Post by ausrytux »

Basta wrote:
Be to, vienuoliai skutasi plaukus. Matyt, taip jie neprisirisa prie zemiskuju gerybiu, panasiai kaip glesum sake ir dar platesne prasme.
tai tarkim moterys, merginos kurios depiliuoja koju, pazastu plaukus irgi neprisirisa prie Žemiškų gėrybiu?? :roll: cia siaip, pamastymui..

tada klausimas visoms moterims/merginoms:ar jus nedepiliuojate pazatu, koju? juk dabar mes taip pasinese ant gamtos, kad viskas turetu but natural .taciau.. kazkodel nujauciu, kad dauguma jusu visgi neatsisakote tokios proceduros (tai, zinoma, liecia ir vyru usus/barzdas) .. :roll: :shock: :lol: :!: :!:
pasaulis didelis
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Nu kolkas mano grožio etalonas to reikalauja :lol: Bet nesivaikau kiekvieno plaukelio, tiesiog tiek kiek man gražu. Pvz. man negražu kai pažastys visiškai išskustos, man gražiau kai yra tr. palikta arba kai atauginėja, nes kitaip atrodo nenatūraliai.
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Prisiminiau juokinga nuotyki is savo gyvenimo.Kai dar mokiausi vidurinej mokykloje.. as daznai vis sukuodavausi...reikia ar nereikia..vienu zodziu gal iprotis toks buvo.Ir stai pabaigus vidurine...gaunu siuntini...neaisku....pasirodo tame siuntynyje buvo apie 100 ivairiausiu dydziu ir tankumo suku...vos nenugriuvau...pasirodo ta sposa man iskrete pasiutusi drauge. :lol:
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
Rugiagele
Posts: 29
Joined: Thu 01 26, 2006, 17:04

Post by Rugiagele »

Na dėl sūkuriukų nežinau. :lol:

Bet va šiaip dėl tų plaukuotų vietų, kurios, rodos, neturėtų būti tokios. Kaip jei šiuolaikinės medicinos požiūriu, tai padidėjęs moterims plaukuotumas ant kojų ar veido - tai padidėjęs vyriškų hormonų kiekis čia kaltas. Nemanot, kad visa tai nuo nenormalios šiuolaikinės gyvensenos?.. Sutrinka normalus bioritmas, hormonų apykaita ir bla bla... O moterims gyvenusiom seniai seniai tais vedu laikais, kai visi žinojo visa ko paskirtį žemėje ir pan., tai... moterims tokiu problemų iš vis nekildavo?.. Ir jos nei skusdavosi tad nei ir nesirupino visokiais padargais siam reikalaui atlikti? :lol:
..."Rugiagėlė nusišluostė ašaras į Dominyko nosį, paskui pakėlė savo mėlynas akis ir pridūrė: Ačiū Tau už viską. O už Tavo meilę - ypač"...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

labai tikėtina prielaida :wink: :lol:
orimx
Posts: 6
Joined: Fri 02 10, 2006, 18:34

Post by orimx »

Problema tikriausiai slypi ne tame, skust ar neskust, kirp ar nekirp. Problema, kiek chemijos mes sukrauname ant savo kūno, o kiek dar į save. Ir viskas išsigimsta. Tikriausiai labai mažai moterų, kurios nesinaudoja kosmetika, lūpdažiais, kremais... Visko begalė, o dar reklama, kuri tokia galinga. Ir kam spausti morkų sultys, jas gerti, šaukštelį sumaišyti su alyvuogių aliejumi ir išsitepti visą kūną, kai galima nueiti į soliariumą ir išsitepti kažkokiu kremu, taip greičiau ir patogiau. Kaip rūpinamės savo namais, t. y. savo kūnu, taip jis mums ir atsidėkoja... o paskui kerpame ir skutame, kas nereikalinga. Sutinku, kad reikalingos žinios, kaip šiame perdirbtų produktų pasaulyje išmokti gyventi natūraliai. Bet kūnas mums atsidėkos ir tikrai plaukai žels tik ten, kur jiems reikia želti...Manau, kad rūpintis reikia pirmiausiai savo vidumi, savo mintimis. O kokio ilgio plaukai turi būti, tai smulkmena, kuri sprendžiama pagal aplinkybes ir poreikius, ir esminės įtakos mūsų vystymuisi nedaro.
raganaite
aldute
Posts: 49
Joined: Mon 02 13, 2006, 12:32

Post by aldute »

Mano mielieji, pritariu Orimax, net gi noreciau truputi papildyti. Girdejau diskusijas, jog kremai ir kitos kosmetines priemones susigeria i kuna ir ten pasilieka. Regis, siuo atveju lengviau uztepti, nei issivalyti.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

na, be abejo, manau, nedaug atsiras forume kūno kosmetikos šalininkų/ių - visiškai akivaizdu, kad odai ir kūnui kenkia viskas, kas supakuota į buteliukus ir tūteles :P :lol: netgi pati natūraliausia kosmetika, nes ji uždaroma į buteliukus ir ten jau vyskta reakcijos dėl šviesos, temperatūros poveikio ir t.t. juk žinome, kaip neilgai produktas gali išlikti šviežias :) na gerai, sakysite yra eterinių aliejai, kurie turi koservuojančių savybių - gerai, sutinku galima pagaminiti puikių, beveik natūralių kremų, bet vis tiek jie ne visiems prieinami dėl kainos, o tai, ką teikia gamta - yra po ranka ir visada šviežia. tiesiog mums įteigiamas tas kosmetikso vartojimas nuo mažens ir tikrai gyvenant mieste ant asfalto taip atrodo patogiau - susikirdo rankos, pasitepei rankų kremu ir tam kartui geriau - negi ieškosi žąsies ar kitokių taukų ar tepsies aliejumi (kažkaip daugumai tai atrodo neįprasta :? )
o šiaip norėjau parašyti, kad liaudiškos priemonės nuo plaukuotumo yra durnaropė ir graikinis riešutas. jei nenorite, kad kur nors augtų plaukai, perpjaukite žalią graikišką riešutą ir patepkite tą vietą jo sultimis - sako taip galima ir nepageidaujamus ūsus pašalinti (gal net ir vyrams :wink: :roll: )
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Gabriukas wrote:O man plaukuotos pažastys labai negražu. Fe.. :) Visa kita gali būti plaukuota, viskas bus l. gerai, bet tik ne.. :oops: :) (...)
save cituoju.. :) :lol:

stengiausi nieko su tais plaukais nedaryt ir po gero mėnesio tie plaukai pasidarė visai nieko :shock: :) O anksčiau buvo net labai bjauru. man čia beveik iš stebuklų srities, bet smegenyse tikrai kažkas pasikeitė. :)

laisvė papūgoms.. :!: :lol:
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

spėk :D :lol:

sąmonė sąmonė.. gerai, kad plaukų nespėjau išnaikint, o tai nebūtų buvę kaip sąmonei pasikeisti.. :) ( :lol: ) (juok.)

man tai čia atradimai, kitiems gal juokas ima iš tokių atradimų. :) Bet tai ir gerai :D o tie plaukai tapo mano dalimi, jie geri... :) ... ( :lol: )...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

o man ne plaukuotos pažastys - negražu (plikos kažkokios) :mrgreen: :wink: žinau, kad kai kuriem vyram patinka saikingai plaukuotos moterų kojos :gigi: įtariu, kad plaukai pradeda augti ne vietoje dėl bendros taršos :P
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Dobe, pagal tavo logika gaunasi, kad tamsiaplaukes moterys labiau apsitersusios :D
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

nu gal nevisai :wink: pirma, tamsūs plaukai labiau matosi, antra kažkodėl dauguma tamsiaplaukių būna ir plaukuotesni - manau, jų genai tokie, o kodėl tokie - nežinau (karštu klimatu visko nepaaiškinsi, juk azijiečiai nors ir tamsūs, bet beveik beplaukiai). bet pvz. nuo taršos (aplinkos, maisto, blogų minčių) gali pasikeisti organizme hormonų veikla ir moterims pradeda želti barzda, nors kitavertus ūsai gali augti ir dėl genetinio paveldimumo (arba gal dėl to, kad aname gyvenime buvai koks nors labai kailiniuotas gyvūnas :D ) :mrgreen:
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

o negali buti taip kad zmones per daug vartoja chemikalu ir perdaug mergaites ir moterys pas jus prisigamine vyrisku hormonu... ? as cia pamasciau ir galbut naturaliai kojos ir neturetu taip zelti kaip zelia dabar(zinoma as nekallbu apie tuos permatomus plaukelius kurie nuseti ant viso kuno ir tai yra tikrai normalu).. galbut mes per tuos savo chemikalus pakeitem savo genetini koda tiek kad vyrai moteriskeja, moterys vyriskeja.... ir jeigu klystu tai tikrai manau kad proteviai musu senovei giliausiai tikrai turejo arba nuoviru, emulsiju, vaistazoliu ar augalu sulciu kuriu pagalba galejo kontruoliuoti, ar net pasalinti plauku augima norimoj vietoje... jau nekalbu apie minties galia, kurios mes isnaudojam iki 10%(kas moxlininku istirta) ;)
kitaip
Posts: 32
Joined: Sat 03 04, 2006, 16:11
Location: Vilnius

Post by kitaip »

As uz valyvuma. O depiliacija man siejasi su valyvumu, svara.
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

Tai man irgi siejosi. Bet dabar pamačiau, kad yra truputį kitaip. Supranti, kai pamėgsti ir tuos plaukus, tai yra laisvė.. :) laisvė nuo įvaizdžių, meilė sau. Paskui jau gali daryt kaip tik nori. pvz., aš ir toliau ketinu depiluotis, nes vis tiek tarp žmonių gyvenu ir yra tam tikras požiūris į tuos plaukus, be to man pačiai kai kada norisi :), tačiau tuo pačiu jau mažiau konfliktuoju su viena savo dalimi.
Vidmantas18
Posts: 14
Joined: Mon 12 06, 2010, 18:47

Re: Kaip senoliai prisižiūrėjo plaukus ir nagus?

Post by Vidmantas18 »

_
Last edited by Vidmantas18 on Thu 02 06, 2014, 16:12, edited 1 time in total.
eituwis
Posts: 53
Joined: Thu 10 11, 2007, 15:32

Re: Kaip senoliai prisižiūrėjo plaukus ir nagus?

Post by eituwis »

Visų pirma, Lietuvos archeologijoje žirklės pasirodo X-XII amžiuje na o iki tol tikriausiai nagams trumpinti naudodavo peilius. Plaukų Vargu ar kas skusdavo, o tik patrumpindavo peiliu. Na iš esmės labai aštriu peiliu galima ir nusiskusti.
Plaukai suriša žmogų su visata, su gamta bei su dvasiniu pasaulio pažinimu. Žmogus mąsto visu kūnu, todėl plukai esą kaip kūno pratęsimas. Kuo daugiau plaukų, tuo ir mintis laisvesnė.
Kaip jau buvo pastebėta, plaukai auga patys, tad jų kirpimas, tai bereikalingas darbas ir ėjimas prieš gamtą. Ar matėte kas žvėrelį besikerpantį plaukus?! :) Rytų vienuotiai - toli gražu ne kiekvienas plikas, tačiau vienuolis jau savaime eina prieš gamtą atskirdamas save nuo jos, todėl jiems ir atrodo, kad plaukai nereikalingi. Kitąvertus tai greičiau mados reikalas. Visi žmonės siekia kažkuo išsiskirti, o taip pat ir žmonių grupės mėgsta "uniformas". Vienuoliai skuta galvas, kareiviai nešioja uniformas, kunigai rengiasi juodai, karaliai nešioja karūnas ir pan.
Mūsų kraštų dvasininkai kriviai, vaidilos ir kiti, plaukų nekirpdavo, o plaukai įeidavę į daugelį magiškų ritualų bei aukojimų. Dar senovės graikai laikė plaukus didžiausia auka. Sofoklio tragedijoje "Elektra", Orestas aukoja savo plaukų sruogą palikdamas ją ant tėvo kapo. Tai lyg apeiga, kuri turėjusi nurodyti jam tolimesnį kelią.
Tiesa, dar teko girdėti, kad nuo įvairių dvasinių praktikų plaukai bei nagai auga žymiai greičiau...
Meilė - tai kūryba!
http://zalciolunkis.puslapiai.lt/
Post Reply