Islamas, Sintoizmas..?

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
DiV
Posts: 30
Joined: Thu 10 14, 2004, 0:59
Location: Kawnas

Islamas, Sintoizmas..?

Post by DiV »

Gal ash kazhka praleidau, ar tiesiog pamirshau. Bet bandau dabar ishmastyt, kas ir kaip sukure Islamo religija? Su zhydais, zhyniais, Judaizmu, viskas aishku, patikrinta - teiybe (tai ka rashe Megre..). Bet kaip Islamas?? Anastasijoj rashoma pagr. apie Judaizmo ir Krikshchionybes susiprieshinima, kad pagr. principai skiriasi ir tt.. ish to kyla konfliktai. O kaip su Musulmonais? Juk jie irgi Zhydu nekenchia, ir Krikshchioniu..? Kada buvo sukurta shis tikejimas? Kaip paplito??

Arba Japonu religija - Sinoizmas (berods taip??). Ish kur ir kada? Juk irgi didele religija... O Japoinija labai protingu zhmoniu shalis. Tai gal ji buwo kurta gerais tixlais ar pan??

Na wnzh, daug neaishkumu man chia. Gal kas galit pasiulyt kokia logishka ivykiu seka ir ishpainiot man shi minchiu raizgini? :mrgreen:
Last edited by DiV on Wed 02 16, 2005, 12:06, edited 1 time in total.
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

sveiki, DiV
na ir temele uzsukai tu cia. ilga religijotyros paskaita iseitu. tam reikia specifiniu ziniu, nors galima ir siaip profaniskai pasamprotauti - kartais ir is tokiu diskusiju randasi idomios mintys :lol: o Japonu religija vadinasi "sintoizmas" . tai - sena religija, bet dalis japonu yra budistai. islamui pradzia dave, berods, pranasas Mahometas. o musulmonu ir zydu nesantaikos priezasciu turbut reiktu ieskoti islamo ir judaizmo doktrinu skirtumuose. turiu tokia knygele pavadinimu "Islamas", kuria pries pora metu isleido "Tyto Alba", reikes pastudijuoti :!:
kaip sake [ar kartojo ] Leninas: "religija yra opiumas liaudziai" ale yra tame tiesos :mrgreen: o mano opiumas yra Anastasijos mintys :wink: na ne i tema cia as.. :? nors Anastasija aiskiai nupasakojo, kaip atsirado sventyklos ir kaip zyniu pasiuntiniai itikino zmones garbinti "negyva" dieva. yra teoriju, kad pranasai, butent Buda ir Mahometas buvo galingesniu civilizaciju (Atlantidos) atstovai, nuzenge gelbeti zmonijos, bet, tiketina, kad kaip ir Jezaus atveju, ju zinia ar zodis buvo iskreipta sumaniu zyniu, o dieviskas ivaizdis panaudotas naujai religijai sukurti. taip, manau, zyniai ir buvo suinteresuoti sukurti ne tik ivairias, bet ir preisiskas religijas ir ju pagalba manipuliuoti zmonemis, valdyti pasauli.
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Musulmonai tiki ,kad Muchamedas buvo paprastas zmogelis neturtingas ir berastis ,kuriam apsireiske Dievas ir liepe pranesti tam tikras zinias zmonems, taip jis parase korana (kas buvo kaip stebuklas) ,kuriuo paraidziui ir tiki musulmonai. Iki to jie miglotai zino kas buvo ju salyse, zino ,kad lygtai buvo pagonybe, zmones buvo pasileide labai gere vyna, ka muchamedas uzdraude daryti( del to jie dabar ruko hasisa :) Bet kaip ir su kt religijomis zmones patys mazai supranta sventrasti, labiau pasitiki ka ju pavadinkim kunigai jiems pasakoja , nors jie patys gali buti prisifantazave ka nors ir visas kaimelis juo sventai tikes. kazkodel islamas labiausiai plintanti religija.Musulmonu rojus : vyras mirsta tampa grazuolis , o ten daug jaunu mergeliu kurias jis gali visas tureti , pakankamai vyno, valgiu ,bet vis del to tik mazai moteru paklius i roju ,nes jos velnio pagalbininkes :D
Visi zmones ypac dabar vis iesko atsakymo i buties klausimus, dauguma nusivile savos salies religija ir mano kad kita religija pades jiems....
Japonija irgi atrodo protingu zmoniu salis , bet irgi supratimas apie moteris: zmona, geisa ir prostitute, normalu vyro gyvenime :?:
Tos religijos labai slidus dalykas atrodo tikrai tiek geru graziu dalyku juose ir tuo paciu jos gali taip bukinti zmogu. Bet gal tai nuo kiekvieno zmogaus priklauso, jei nori pasisemi gero , jei nori uzsiciklini uz kazko ir turi pasiteisinima kodel netobuleji.
DiV
Posts: 30
Joined: Thu 10 14, 2004, 0:59
Location: Kawnas

Post by DiV »

Va va, puiku, kad yra turinchiu ka pasakyt ;)

Po truputi aishkeja... Reishkias ish esmes scenraijus galejo but panashus kaip ir su Egipto zhyniais. Juk jie buvo ne tik Egipte, o kaip Anastasija pasakoja, ir visam pasauly.. :|

Visgi man shiek tiek keista, kodel nieko nepamini Megre apie tas kitas religijas, kaip formavosi, kas uz ju slypejo...

Arba tarkim man dar neaishkus kai kurie dalykai apie Induizma, juk tas tikejimas remiasi Vedom. Taip?... Vedos - Vedrusai... hmm... na yra neaishkumu yra...
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

to Div :!: geras beveik tuo paciu metu tu paminejai Vedas ir Vedrusus ir as toki cia uzklausima iskeliau :?: :lol:
DiV
Posts: 30
Joined: Thu 10 14, 2004, 0:59
Location: Kawnas

Post by DiV »

Na ka.. shiandien ishsiaishkinau, kad ish tiesu. Islamas ir kitos Monoteistines religijos visgi kilo ish Judaizmo. (na istorikai civilizcijos lopshiu laiko Rytus... idomu kaip su Sintoizmu buvo... Ir kodel ji taip skirasi?). Beje, neatrodo kad Sintoizmas konfliktuotu su kitom religijom..

Kristina> ;) taip, man ir tas klausimas idomus.. Ziuresim gal bus galinchiu ka nors pasakyt...
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

Visu pirma tai tikras musumolmonas, kaip ir tikras katalikas ar kitos religijos zmogus negali nekesti kitu religiju zmoniu. O islamas atsirado labai seniai, cia jau buvo mineta, kad Muhametui apsireiske Dievas ir jis tik uzrase Jo zodzius, jei tai galima pavadinti zodziais. Be to viena drauge, kuri labai daug zino ir ismano apie islama bei kitas religijas sake, kad Islamas yra kaip religija vienijanti tiek Krikscionybe, tiek Judaizma ir yra paskutine zmonijai duota religija. Si religija tarsi isgrynina ir patikslina jau minetas religijas. Jau vien teisingai interpretuojant Korana galima labai daug apie viska suzinoti, bet beda ta, kad net patys musulmonai neteisingai ji interpretuoja, nors ten aprasyta viskas, ka mes norime zinoti. Pagrindines gyvenimo tiesos.
Andrianas
Posts: 32
Joined: Thu 03 24, 2005, 18:14
Location: Taurage

Post by Andrianas »

Tai,kad matyt tavo drauge yra islamistė,jeigu daug išmano apie Islamą Angeliuk. Na nieko kvailesnio negirdėjau,kad Islamas vienijanti ir paskutinė religija duota žmonijai. Lietuviai nežino kiek tas "islamas" yra agresyvus. Mes galime šnekėti ir apie koraną ir apie bibliją,bet jų nešėjai ir "skleidėjai" turi savus tikslus. Labai dideli naftos pinigai idedami islamizmui plėsti ir vargšams savižudžiams protus "užpudrinti". Jie ir mano,kad yra teisiausi ir tesingiausi ir "paskutiniai"....
AUGINKIM MEILĘ SAVYJE
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

:roll: :roll: man taip pat pasakojo,bet ar knyga gali būti išmintinga :?: Kai paklausiau to kunigiuko dėl bilijos,tai supyko ir pavadino :oops: nesakysiu kaip :mrgreen:
AS ATVIRA ...
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

Zinote as jus suprantu, kad galvojat, jog Islamas agresyvus, nes tokia nuomone visuomenei ipersa ziniasklaida ir kiti, kuriems tai naudinga. Bet ar galima sakyti, kad Islamas ar kita religija yra blogos ar geros. Tai zmones, interpretuojantys sventuosius rastus ir religines normas, interpretuoja ne taip, kaip is tikro parasyta, nes kartais yra per mazai kompetetingi tai daryti.
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

As nekalbu apie religinius fanatikus, kuriu abstu kiekvienoj religijoj. Kalbu apie pacia religija/-as ir ju teisinguma. Ar pavyzdziu galite teigti, kad sventrasciai neteisingi (Biblija Vedos ar Koranas) jei net neesate ju skaite. Lengva teisti, sunku suprasti :) .
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

skylute wrote::roll: :roll: man taip pat pasakojo,bet ar knyga gali būti išmintinga :?: Kai paklausiau to kunigiuko dėl bilijos,tai supyko ir pavadino :oops: nesakysiu kaip :mrgreen:
Na zinai, jei jau jis, kunigas, kaip nors tave pavadino tai verta suabejoti jo kompetencija :?
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Man kartais atrodo,kad nemaza dalis kunigu dabar yra nekompetetingi.Na ir tikyba mokyklose destantys mokytojai taip pat.Mano sunaus tikybos mokytoja gan daznai juos isvadindavo negraziais zodziais.Apie tai as suzinojau jau veliau.
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

:gigi: susidaro vaizdas,kad jus suauge nežinot kas darosi tam suaugusiu pasaulyje :roll: Ar taip Kalnarute :wink: Tik veliau sužinot. Na nera ko noreti. Kiekvienas is jusu "sistemos" tiek apkrauti darbais,kad kaip sake auklyfa užvakar :gigi: nusimyšt darbe nera laiko :lol: na mes ir žvengem tada. Kartais faina ta auklyfa,bet dažniausia atrodo durni tie jos nurodymai. Na čia man taip atrodo.
Angeliukas va rašo,kad religijos nieko dėtos ir knygas protingas (Biblijas ir Koranus) reikia skaityti. Bilija tai kelis kartus esu perskaičiusi ir dar keliom kalbom(rusiskai). Bet tie kurie skaito ir laksto iškėle tokias "protingas" knygas manau skraido padebesiais. Man nuo to ne geriau,kad religija gera ar knyga. Svarbiau kaip viskas yra daroma aplink mane ir su manimi. Va visas pasaulis ir valdžios žmonės ir verslininkai visokie ir įstatymu leidejai ir kunogai tu knygučiu prisiskaite.Kad ir prezidentai ar ministrai švenčiu proga ar šiaip eina i bažnyčia ir per telika rodo :gigi: Kas iš to Angeliuk. Manau tai menka nauda iš tu religiju. Na gal kažkiek durnus žmones sulaiko,bet reikalingu permainu neduoda. Vistiek visi "tamsoj" sedi 8) Ir tos religijos kiek zinau ir dar is istorijos,buvo ipirstos pasauliui tam tikru suinteresuotu grupuočiu,kad ramiau ir lengviau savo reikalus tvarkyti butu 8) 8) 8)
AS ATVIRA ...
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Taip skykute tu teisi.Mes kartai tikrai nezinome kas darosi musu paciu sukurtame pasaulyje.Ir aukletoja tavo teisi,todel manau ir ieskom isejimo is to uzsukto rato.
MAGAS
Posts: 34
Joined: Wed 05 18, 2005, 16:30
Location: Lietuva

Post by MAGAS »

Kas užsuko ta ratą Kalnarūte? Kaip manai? Kodėl jaunimas dar mato daug absurdiškumų,o suaugę jau nebe? Kur tos šaknys ar rizoma? S
mokytojas>mokinys>mokytojas>mokinys...=gyvenimo kaita
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Kas uzsuko rata?Kur saknys?-mumyse.Mes uzsukom,mes ir pasodinom.Todel jaunimas ir maistauja pries mus-tevus,aukletojus.Ir kada mano sunus man kartais sako-as to nedarysiu-as tyliu,nes zinau,kad jis teisus,nors pagal priimtas normas tureciau pasakyti-tu turi daryti taip nes taip yra *gerai*.
Ir mes maistavom savo laiku(ar ne taip mage),tik po to patys isisukom i ta rata,dabar bandom sustoti ir atsigrezti i save.
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

MAGAS wrote:Kas užsuko ta ratą Kalnarūte? Kaip manai? Kodėl jaunimas dar mato daug absurdiškumų,o suaugę jau nebe? Kur tos šaknys ar rizoma? S
as tai manau, kad jaunimas mato absurdiskuma, nes jie dar ne tokie "sugadinti" kaip suaugusieji t.y. jie ne tokie sustabareje kaip suaugusieji ir aiskiau viska mato.
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

(+)
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Taip Basta,dauguma is musu *sustabareja*,nebeturintys troskimu,*atrade save*.Kaip akmenys susmige i zeme-*man cia gerai,man taip gerai*.
Post Reply