Organų donorystė

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Organų donorystė

Post by Dobis »

kaip manote, ką Anastasija pasakytų apie organų donorystę ir persodinimą? :roll: :?:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

organu donoryste is principo yra normalus dalykas
taciau kaip yprasta is gero dailyko galima padaryti negera - prievartine donoryste
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

Kipshas wrote:organu donoryste is principo yra normalus dalykas
:?: :?: :?:
o kaip tada su klonavimu "is principo" :wink: :?:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

donoryste neturi nieko bendro su klonavimu
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

aha :?
joo, techniškai klonavimas galbūt ir neturi nieko bendro. bet pagalvojus apie organų persodinimą (tiek žmogaus, tiek gyvūnų), kraujo perpylimą ir pan. - juk svetimoje materijoje - organe ar kraujuje - yra visa informacija apie buvusį jo savininką (o ji gali būti labai įvairi :!: ), ateina nelabai jaukios mintys apie svetimos karmos prisiėmimą ne savo valia ir dar balažin ką :shock: :roll:
skaičiau, kad trūkstant donorų kraujo kai kur (ten buvo minima Rusija) lavoninėse "nuleidžiamas" ką tik mirusių žmonių kraujas (atseit įvertinus jų būklę), užšaldomas, o po to panaudojamas perpylimui. taip platinama mirties programa :!:
be to, kaip pats pastebėjai, organų donorystė suteikia plačias galimybes padaryti iš to verslą :mrgreen: štai ir abejoji dėl to normalumo :?
galbūt tas atvejis, kai tėvai ar giminės atiduoda organus savo vaikams yra pateisinamas. galbūt ir tie, kas mato donorystėje prasmę ir laisvanoriškai sutinka atiduoti savo kūną po gabalėlį po mirties, nenusižengia (bent ta prasme, kad neskatina prievartinės gyvųjų donorystės, nors mirtis turint omeny šiuolaikę reanimacijos įrangą jau nebe Dievo valioje :wink: ) vienok, mirusiojo organe vis ta pati mirties programa :shock: kažkoks užkeiktas ratas :?
Egidijus
Posts: 116
Joined: Mon 11 08, 2004, 19:40
Location: Kaunas
Contact:

Post by Egidijus »

Šiaip tai šiek tiek turi.
Kiek žinau mažiausia tikimybė kad atmes persodintą organą yra tada kai yra kuo mažesni skirtumai tarp donoro ir ligonio (tiek genetiniai, tiek fiziologiniai tokie kaip kūno sandara). Iš genetinės pusės žiūrint geriausiai naudoti pačio žmogaus (tai yra jo klono organą). Na tai ir bando tai daryti pvz siekiama išauginti atskirą organą. Žodžiu einama į tą pusę, kad ateity iš savo pačių ląstelių galėsi užsiauginti ir pasikeisti reikiamus organus.
Kitas pavyzdys yra gydymas kamieninėmis ląstelėmis. Principas - embionai nužudomi bet gaunamos kamieninės ląstelės kurias paskiau leidžia ligoniui. Tam reikalinga nemažai "donorų".
Ką noriu pasakyti tai kad viskas susiję. Gal iš vieno žmogaus persodinti širdį kitam kad tas dar pagyventu ir atrodo visai nieko, bet technologijos vystosi, siekiama vis didesnio efektyvumo taigi įtraukiamos ir kitos sritys.

Na o čia grynai subjektybus mano požiūris - pas mus visuomenėje mirties baimė yra didžiulė, vis stengiamės pabėgti nuo mirties, pratęsti egzistavimą. Vien tai kad mirtis nuo mūsų nepriklauso, kad visi mirsime ir nežinome kas ten yra (nežinomybė) kelią nerimą ar baimę. Prie to dar prisideda įvairūs kultūriniai, religiniai dalykai, pvz. krikščioniui - kad numirs ir jis bus teisiamas (o pagal ką (kokį kodeksą :) ) ir nelabai aišku), taigi mirtis = patekimas į teismą, iš kurio tėra du keliai (dar trečią sugalvojo nuo viduramžių) tai jei išteisintas - į rojų, jei nuteistas - į pragarą. ... Žiūriu kad į šalį truputį į šalį nuvažiavau... Taigi laikau donorystę, kaip ir kitus, pvz. mechaninius žmogaus gyvybės palaikymo būdus žmogaus siekiu išlikti nemirtingų (pastoviai naikinant save).
Kitas dalykas kad šitoj vietoj (donorystėj) man rodos atsiranda *****(nežinau kaip įvardinti) - visuomenėj į žmogų pradedama žiūrėtį kaip į naudotinų organų rinkinį, t.y. naudotiną daiktą, objektą (čia kaip dabar susidaręs požiūris į gamtą - miškus, laukus - turi vykti gamyba, 100 išnaudojimas) .... gaunasi: žmogus gimsta, jis yra išauklėjamas pradžioje daržely, po to mokykloj, vėliau galbūt dar universitete, vėliau dirba yra naudingas (kam?), jei atsitiko kokia nelaimė ir jis negali nešti naudos tai tada dar panaudojamas kūnas kitų nešančių nauda žmonių remontui, na o jei žmogus paseno ir mirė tai gal dar irgi ką nors iš jo kūno išspaust galima bus (o gal jau ir yra).
Tieas sakant dabar dar pagalbojau o kaip būtų jei man pačiam ar artimajam kažkas atsitiktų ir siūlytų persodinti kokį organą. Sunkų įsivaizduoti, bet mintis pasinaudoti pasiūlymu tikrai būtų. Tikiuosi tik kad užteks ištvermės ir suvokimo pasirinkti tinkamai.
Geros dienos
Egidijus
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Visi filosofavimai pasitraukia kažkur į šalį, kai prieš save matai gyvą, kenčiantį žmogų.
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

Egidijus wrote:Šiaip tai šiek tiek turi.
Ką noriu pasakyti tai kad viskas susiję. Gal iš vieno žmogaus persodinti širdį kitam kad tas dar pagyventu ir atrodo visai nieko, bet technologijos vystosi, siekiama vis didesnio efektyvumo taigi įtraukiamos ir kitos sritys..
Kitas dalykas kad šitoj vietoj (donorystėj) man rodos atsiranda *****(nežinau kaip įvardinti) - visuomenėj į žmogų pradedama žiūrėtį kaip į naudotinų organų rinkinį, t.y. naudotiną daiktą, objektą (čia kaip dabar susidaręs požiūris į gamtą - miškus, laukus - turi vykti gamyba, 100 išnaudojimas)
Egidijus
:h: :h: va ir as panasiai galvoju. yra toks vokietis gydytojas (neprisimenu pavardes), kuris kuria skulpturas is lavonu - kazkaip ten juos apdirba, po to pripildo silikono, bet audiniai islieka. ir dar - kai kuriu "skulpturu" matosi gyslos ir raumenys :shock: :shock: dar buvo ideta laikrasty vienos "skulpturos" nuotrauka - preparuotas lavonas palinkes prie sachmatu lentos .. tai toks idomus "menas" :wink:
gerai suprantu, kad kai tave ar artimuosius paliecia nelaime, filosofijos nerupi. visi bijome mirties ir ligu. kaip tik todel ir kyla mintys apie tuos dalykus. nesinori buti uzkluptam netiketai ir sukaustytam baimes. juk ligu nemazeja. nors ir teigiama, kad gyvenimo trukme ilgeja civilizuotose salyse, bet man mumifikuoti senukai porcelianinias dantim neatrodo nei labai ismintingi, nei trykstantys sveikata :roll: :roll:
tai kazin ar tos naujos technologijos kartu su donoryste yra iseitis? net ir Popieziui neleidziama oriai numirti. sakoma, kad tikru isminciu neimanoma isvesti is pusiausvyros - jie ir i kancia ir i palaima reaguoja taip pat ramiai, be emociju, nes zino esme.  :yy:
bukime sveiki
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

"zmogus kencia - siela gyja"
taip sako Lazarevas, dar jis sako kad nereikia tempti gumos tol kol pradesi kenteti - gydyk savo siela jau dabar :)
Mintys juk materializuojasi, tai ir sielos svaikata kaipo ~materializuoti~ galima. Na o su siela sveiskta ir kunas.

o siaip rimtai, pabandykit jus tam kencianciajam patarti, ne ne patarti o paprasyti (patarimu jie negirdi) kad jis..... jei zmogus uzsiblokaves tai jis tiki ne Dievu o medicina ir vaistais.

vaistu efekta Lazarevas vadina problemu sprendimo perstumimu i ateiti. Na ten, ateityje problemos presuojasi ir pranasauja Lazarevas kad greitai jos ten nebetilps, o tai reiskia kad suvalgete tablete, dvi, desimt tableciu, o skausmas tik stipreja :)

buvo mane cia neseniai gerai "suriete". per skausmus is lovos nesikeliau, uztat turejau daug laisvo laiko su Dievu pabendraut ir pasidziaugti kad Jis vis dar su manimi. Nenoreciau ismainyti tu skausmo dienu i eilines darbo dienas.
Last edited by Kipshas on Mon 02 28, 2005, 11:30, edited 1 time in total.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

tai jau taip, kančia ir liga įkrečia proto (+) tik svarbu laiku susiprotėti :wink:
Dino
Posts: 58
Joined: Thu 10 23, 2003, 14:10
Location: Vilnius
Contact:

Post by Dino »

Na mano nuomonė yra tokia, kad žmogus nebuvo sukurtas tam, kad galėtų organais dalintis. Jei tai būtų reikalinga, dievas tikrai būtų tai padaręs. Manau, kad visa tai tik sistemos pasekmės ir netgi jos racionaliu požiūrų yra blogai. Kodėl jūsų manimų žmonija, kaip čia švelniai išsireiškus, degraduoja? Būtent dėl to, kad mūsų genofondas degraduoja nuo tokių dalykų kaip persodinimai, visokie vaistai ir panašiai. Juk pati Anastasija pasakė, lyg ir pirmoje knygoj apie tai, kad patobulėjusi medicina tai tik graži skraistė, kuri neleidžia realiai suvokti, kad ne tobulėjimo linkme einame, o atvirkščiai. Mes juk pasirinkome sunkųjį kelią, anot, Anastasijos...

Esu griežtai prieš donorystes ir persodininimus visokius. Na, o jei atsitiktų taip, kad man kas nutiktų ar mano artimam, tai žinoma, mestume tą filosofiją į šalį ir ieškotume donorų... Bet..? Su tuo sutikčiau tik su viena sąlygą, kad tas žmogus, kuriam buvo persodintas organas, daugiau neturės vaikų ir neperduos pažeisto savo kūno ir sielos būvio ateities kartoms. Čia panašiai kaip Hitleris(beje kvailys visiškas ir lėlė), kuris norėjo sukurti "švarią" kartą, tik manau, kad mano požiūris daug daugiau humaniškas.
...Kai prie krašto tu prieisi visko, naują pradžią atskleis mintis tavoji. Iš niekur atsirasi tu, su atspindėta savo siela ir svajone. Mano sūnau, tu begalinis, amžinas tu, tavyje tavo kuriančios svajonės...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Esu griežtai prieš donorystes ir persodininimus visokius

tarkim situacija. reikalingas plautis persodinimui. sudetinga?
paskaiciuokim pradziai kiek plauciu donoruojama cigareciu gamintojams pasaulyje per metus ir kiek tai kainuoja nedonorams taciau privalomu butu turintiems finansuoti sia donoryste.
labai jau nemazi skaiciai gaunasi

taciau pagal Lazareva cia viskas normalu. Zmonems pertekline sveikata nereikalinga. Jei nera sodybu tai nafig kam ta sveikata kuniska. Tai ir stengiasi zmones gydyti sielas atsikartydami perteklines kuniskos sveikatos.
o nedonorai irgi tiek pat kalti - juk jie irgi sodybu nesukure. nera sodybu - mokekit i kasa :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

ačiū visiems už jūsų nuomones, visada įdomu, ką galvoja tie, kas galvoja :wink: :h:
ir aš jaučiau, kad tos manipuliacijos, su medicina susijusios, yra degradacija, o ne pažanga. o jei situacija priverstų tuo pasinaudoti, tai aš bent suvokčiau, kad darau tai iš bejėgiškumo. dabar atrodo, kad ir diskusijas be reikalo pradėjau - juk atsakymas man buvo aiškus :roll: bet vis tiek įdomu, kaip kiti mąsto, kiekvienas juk kažką savo prideda ir kitokį medicinos, o gal net ir mokslo pažangos klausimais mano nuomonė gana radikali, nebent nepeikčiau ištobulėjusio dantų taisymo :mrgreen:
Dino
Posts: 58
Joined: Thu 10 23, 2003, 14:10
Location: Vilnius
Contact:

Post by Dino »

Dobis wrote:ačiū visiems už jūsų nuomones, visada įdomu, ką galvoja tie, kas galvoja :wink: :h:
ir aš jaučiau, kad tos manipuliacijos, su medicina susijusios, yra degradacija, o ne pažanga. o jei situacija priverstų tuo pasinaudoti, tai aš bent suvokčiau, kad darau tai iš bejėgiškumo. dabar atrodo, kad ir diskusijas be reikalo pradėjau - juk atsakymas man buvo aiškus :roll: bet vis tiek įdomu, kaip kiti mąsto, kiekvienas juk kažką savo prideda ir kitokį medicinos, o gal net ir mokslo pažangos klausimais mano nuomonė gana radikali, nebent nepeikčiau ištobulėjusio dantų taisymo :mrgreen:
O kad visi taip galvotų.. Tačiau taip nėra, dauguma jų galvoja, kad donorystė tai gerumo ir nuoširdumo ženklas, gaila, kad jie nesupranta, jog tai tiesus kelias į pražūtį(kiberžmonės priklausomi nuo korporacijų, kurios kuria klonus ar organus... - na čia iš fantastikos, bet visai realu :) )
...Kai prie krašto tu prieisi visko, naują pradžią atskleis mintis tavoji. Iš niekur atsirasi tu, su atspindėta savo siela ir svajone. Mano sūnau, tu begalinis, amžinas tu, tavyje tavo kuriančios svajonės...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

girdejau teorija kad
DINOZAURAI
yra praeities zmoniu zaidimo genetikos srityje rezultatai

velgi gandu lygyje
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

:D

O as vakar desimt litu ismeciau :D Na, reikejo gauti sveikatos pazyma.tai daktare ir klausia, ar noretum savo kraujo grupe suzinoti? pagalvojau,kad visai nieko butu... ir tik paskui supratau,kad man is to, kad ja zinau jokios naudos 8) nei as savo kraujo, kam duosiu, nei kito imsiu... na, kokia nauda, kad ja zinau? nebent Dieta galesiu pagal kraujo grupe prisiderint :) , nors ir tai... manau, kad niekas neturetu man nurodineti, ka turiu valgyti...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

nauda bus - jei nori vairuoti, naujoms teisems butina

PS. ir kokia gi ta kraujo grupe? 1R+ ?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Tai jos turbut pacios nezinojo, nes sake, kad pagal vairuotojo pageidavima iraso...
Ar as tau panasi i +? :D
aisku, kad minus...ir ne pirma;)
Dino
Posts: 58
Joined: Thu 10 23, 2003, 14:10
Location: Vilnius
Contact:

Post by Dino »

Glesum kraujo grupė dažniausiai reikalinga tam, kad jei papultum į avariją ar dar kas nutiktų, esant reikalui tau galėtų iškart perpilti kraują. O šito, žinok, tavęs niekas neklaus. Gulėsi bę sąmonės, daktarai matys, kad reikia perpilti, tai ir perpils :)
...Kai prie krašto tu prieisi visko, naują pradžią atskleis mintis tavoji. Iš niekur atsirasi tu, su atspindėta savo siela ir svajone. Mano sūnau, tu begalinis, amžinas tu, tavyje tavo kuriančios svajonės...
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Tikiuosi neproreiks :)
Post Reply