Organų donorystė

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

Apie kraujo grupes tai toks idomus dalykas yra, kad is to kokia tavo grupe gali netgi charakteri nustatyti. Na, o apie donoryste ne karta masciau ir galvojau, kad galeciau paaukoti savo organus po mirties, bet cia pasiskaicius nuomone pakeiciau. Juk isties tada perduodi mirties informacija. Ir kam tie zmones taip bijo mirt. Juk gal ten daug geriau nei sioj "asaru pakalnej"... Gal nereikia taip bijoti del saves ir artimuju. Nors "niekas negrizo ir nepapasakojo" kaip ten yra, bet as tikiu, kad geriau nei cia...
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Jeigu prireikia perpilti kraujo, kiekvienąkart tikrina iš naujo, tai ilgai neužtrunka, kelias minutes. Na, o kodėl taip daroma, man teko sužinoti per savo asmeninę patirtį:
Mano pase buvo štampas su nurodyta kraujo grupe ir rezus faktoriumi, šiuos tyrimus pasidariau 16 metų, kai gavau pirmąjį pasą. Gyvenau sau, gyvenau, jokių avarijų nepatyriau, bet 22 metų pradėjau lauktis vaikelio. Tada viskas ir prasidėjo: padarė tyrimus iš naujo ir pasakė, kad mano rezusas ne +, o -, aš negalėjau patikėti, tai man tą tyrima pakartojo dar du kartus, kol įrodė :roll: Štai kaip būna :!: Bet istorija tuo nesibaigė, dar buvo "smagumėlis", kai gimė sūnus. Gimdymo namuose jam paėmė kraujo kraujo grupei nustatyti, tai gerai, kad tyrimą darė čia pat, pas mus palatoje, nes per greitai nusprendė, kad pirma , tiktai kai aš užprotestavau, kad pirmos negali būti, šiek tiek luktelėjo, kol reakcija ant objektyvinės lėkštelės įvyks iki galo. Tuomet paaiškejo, kad antra grupė-aš likau patenkinta (sūnus gavosi mano kraujo ):P
Galite būti tikri, jei jums atlikti bent du tyrimai su vienodu rezultatu, pageidautina skirtingose laboratorijose, na o geriausia kokius tris tyrimus pasidaryti :mrgreen: nes prieš perpilant kraują, jeigu kartais prireiktų tai daryti, tyrima daro vienąkart ir labai skuba.......
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

Dar vienas idomus dalykas apie kraujo grupes tas, kad dazniausiai kokia mamos kraujo grupe tai tokia ir dukros kraujo grupe ir atv. kokia tecio kraujo gr. tokia ir sunaus. Mama sake, kad geriau jei moters rezus +, nes tada ir vaikai sveikesni gimsta, bet cia tik prielaida... Tevo rezus gali buti ir -...
J

Post by J »

Apie tas kraujo grupes Angeliuk, tai pati pasakei - dažniausiai, nes mano atveju sūnus turi mano kraujo grupę, dukra tėčio...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: as ir turiu tecio, ir tuo labai dziaugiuosi... :wink: :P
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: na matai, Basta, tuo mes ir panasios - teciu dukros, kaip kokia deive Atene, kuri gime is tevo Dzeuso galvos... :roll: :wink:
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

O as turiu savo nuosava kraujo grupe :) nei tecio, nei mamos :)
J

Post by J »

O gal ta "nuosava' yra senelio ar senelės?
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Elementariausias taisykles apie kraujo grupių susidarymą (genetikos požiūriu) man regis mokėmės dar vidurinės mokyklos biologijos kurse (o gal aš kažką maišau?),, nebutinai tėčio ar mamos kraujo grupę turime paveldėti, galimi keli variantai. Jeigu kam įdomu galiu pamėginti prisiminti tas taisykles :wink:
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Zinau :) Prisimenu, mes lenteles braizem, kokiu grupiu tevams, kokiu grupiu vaikai gali gimti :) Tik siaip idomu, pagal ka ta grupe dvasine prasme zmogui prikiriama .....
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

O sako kad sitos susiformavo butent ivairiais zmonijos laikotarpiais: Pirma, kai vetesi medziokle, antra -zemdirbyste ir tt.. pagal tai net maista skirsto...
Kiek tiesios nezinau,bet man isties pienas nepatinka, o geriausiai jauciuosi valgydama zoles ;)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: ...o mano pirma, tai tikrai pieno produktu nelabai megstu, o vat mesyte, tai nuo vaikystes labai labai megstu, nors ir gyvuneliu labai gaila, bet valgau :( - tokia jau as, politiskai nesusipratus... :wink: Beje, mano net ir dantys primena zveries - yra keli, panasus i iltis (kaip ir Ievutes, kuri irgi labai megsta mesyte - o jos mamos ne - sakau, kad ji mano vaikas - visa i mane... :wink: :P ), pastebejau, kad kitu dantys buna lygus - kaip kokiu arkliu ar kitu zoliaedziu... :? :P :wink:
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Mano pirma, bet mėsos niekada nemėgau, tiksliau mėgau daug mažiau negu aplinkiniai. Kai rieš kelis metus pamėginau maitintis griežtai pagal kraujo grupę, patiko, bet buvo produktų, kurie man vos ne draudžiami, o aš be jų gyvent negaliu.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Knygutėse viena parašyta, o mūsų ląstelės jų neskaito ir prašo tokio maistuko, kokio joms reikia. Taigi... 8)
Mano pirma kraujo grupė: turėčiau būti mėsėdžių mėsėdė, o nuo vaikystės mėsą tik labai jau neturėdama kur dėtis valgydavau... :wink:
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

O juk pirmos grupės daugiausia yra žmonių. Tai čia taip sugalvota, kad daugiausia žmonės yr mėsėdžiai ir taip turi būt, bet vat jei nenori kažkodėl žmogus mėsos.., tai tada galima ir prisimint :!: , kad pagal grupę jis jos gali ir nenorėt valgyt :wink: , bet šiaip mėsos valgymas - žmonių giminės bruožas :lol: O jei rimtai, kas čia sugalvojo tas grupes, kas nors darė kokius nors tyrimus? ar čia ir aš galiu kokią panašią teoriją sugalvot ir skleist? :lol: :)

O juk ir patys mokslininkai, prieš kokią teoriją skelbdami, pirmiausia parašo, kad ji neapima visų aspektų ir yra tikrovės supaprastinimas
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? nu jo, mano buves draugas nuo vaikystes mesos ne i burna neimdavo - mama bande priverst, tai nepasidave nors tu, o ir dabar tik labai retai ir tai ne visokia valgo, o kraujo grupe irgi pirma - jauciau, kad jis Indijoj gyvenes ir vegetaru seimoj ir dirbes riksha (beje, toji pati "musu" aiskiarege taip ir pasake apie jo buvusi gyvenima, na, bet cia nieks nepatikrins... :wink: :P :lol: )
aldonamarija
Posts: 4
Joined: Mon 06 20, 2005, 20:47
Location: Klaipėda
Contact:

Re:

Post by aldonamarija »

Kipshas wrote:"zmogus kencia - siela gyja"
taip sako Lazarevas, dar jis sako kad nereikia tempti gumos tol kol pradesi kenteti - gydyk savo siela jau dabar :)
Mintys juk materializuojasi, tai ir sielos svaikata kaipo ~materializuoti~ galima. Na o su siela sveiskta ir kunas.

o siaip rimtai, pabandykit jus tam kencianciajam patarti, ne ne patarti o paprasyti (patarimu jie negirdi) kad jis..... jei zmogus uzsiblokaves tai jis tiki ne Dievu o medicina ir vaistais.

vaistu efekta Lazarevas vadina problemu sprendimo perstumimu i ateiti. Na ten, ateityje problemos presuojasi ir pranasauja Lazarevas kad greitai jos ten nebetilps, o tai reiskia kad suvalgete tablete, dvi, desimt tableciu, o skausmas tik stipreja :)

buvo mane cia neseniai gerai "suriete". per skausmus is lovos nesikeliau, uztat turejau daug laisvo laiko su Dievu pabendraut ir pasidziaugti kad Jis vis dar su manimi. Nenoreciau ismainyti tu skausmo dienu i eilines darbo dienas.
Sutinku su Tavo mintimis - tik perskaičiau jo knygas (dabar neseniai nusipirkau, kur sudėtos visos tris jo knygos) - esu sužavėta jo filosofija ir praktika (o aš - visą gyvenimą atidaviau medicinai).Dabar pradėjau skaityti antrą kartą, baltu pavydu pavydžiu žmonėms, girdėjusiems jo paskaitą, ar galiu tikėtis sužinoti, kai bus galimybė Lietuvoje išgirsti jo paskaitą... 8)
Atleisk, bet nesuprantu Tavo pasivadinimo... :roll:
aldonamarija
Posts: 4
Joined: Mon 06 20, 2005, 20:47
Location: Klaipėda
Contact:

Re: prašymas

Post by aldonamarija »

Basta wrote:As ir turiu tecio, ne mamos. :lol: :wink:
Atleisk, kad ne į tema...gal gali padėti man? Aš jau seniai užsiregistravusi, bet padariau pertrauką nemažą ir dabar nebemoku įsidėti paveiksliuką prie savo nico, ačiu už pagalba... :oops: Esu aldonamarija
Post Reply