Sukurkime savo Lietuvą

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Sveiki, ir mane sujaudino Bangiukes tema apie vaikus naslaicius.Pavasari rode idomia laida "Moteru laime" apie viena nuostabia moteri Matijosaitiene (prasau atleisti jei sumaisiau pavarde) kuri savo sodyboje uz Vilniaus priglaude net4 naslaicius ,po to ir nelaiminga mergina su vaikeliu ir t.t Ji ismoko statyti namus is molio ,viename irengs amatu mokykla kaimo jaunuoliams ,kad jie galetu isigyti kazkokio amato.Ir dar jos viena svajone ...pastatyti du namus ,kuriuose apgyvendintu senelius isprieglaudos ir salia kudikius naslaicius ,ir seneliai jausis reikalingi mazyliams ir mazyliai pajus meile ,siluma.As net verkiau ziuredama ta laida,vis delto yra sviesiu nuostabiu zmoniu musu Lietuveleje. :D :lol: :wink:
"
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...vakar vakare vaziuoju is darbo troleibusu, ziuriu pro langa, o vienoj stotelej sedi vienas pats toks mazas vaikiukas, kokiu 3 m. (o gal ir didesnis, bet toks smulkutis) ir ziuri i mane tokiom liudnom suaugusio zmogaus akim, tarsi pagalbos prasydamas... nezinau, tos akys iki siol neduoda man ramybes - net mastau, kad jei jausciausi pakankamai stipri ar tureciau vyra, pasiimciau ta vaikiuka augint (nors as nieko apie ji nezinau - siandien jo nemaciau...)
Emuti
Posts: 45
Joined: Mon 12 20, 2004, 20:21
Location: Kaunas - Leeds
Contact:

Post by Emuti »

"Jeigu nori keist pasauli, keisk pirmiau save"
(A. Mamontovas)

As manau, kad visi is leto, naturaliai, turim rupintis savimi pirmiausia, nevest is proto savo seimos nariu, draugu, bendradarbiu, sveikiniti su gimtadieniais zmones, sypsotis, myleti, atleisti, nepykti, neisizeisti, nekerstauti etc Tie zmones paskui uzsikres siuo virusu ir uzkres kitus ko galu gale pasikeis visa Lietuva...As nemanau, kad guledami ir svajodami pakeisime pasauli (nors pati tik ta ir darau, t.y. guliu ir svajoju :P )
Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Post by Pagone »

Atvykau atostogom i Lietuvele. Ir pasigedau kai kuriu dalyku. Tokiu, atrodo, paprastu. Zmones gatvese noretusi matyti labiau atsipalaidavusius, galvojancius ne apie tai kaip atrodo, o kaip patys ir salia esantys jauciasi. Noretus dazniau isgirsti paprasta "aciu", "prasom". Norisi bendravimo akimis ir sypsena net su nepazystamais gatvese. :) Norisi dazniau isgirsti klausima "kaip laikaisi?" ir atsakyma "l.gerai!" (net jei pardaveja "nusuko" lita ar esi pavarges po dienos darbu). Norisi isgirst "tu saunuolis/e", "dailiai siandien atrodai" ar pan.
O jum aciu, kad tiek siltu ir giliu minciu cia pasidalinot! :)
Mylėdama mokausi.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Pagone,kaip gražiai sudėliojai gražią dieną :!: :!: :!:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? as i tai atkreipiau demesi, kai grizau i Vilniu is drauges kaimo - ten zmones kitokie, nors ir pageriantys, ir turintys savu bedu, bet ju veido israiska giedresne, pasilabines, sulauki malonaus atsako, ten buvo tokia kaimo svente, tai labai nuosirdziai prieme, vaisino, o paskui kad prisidainom vakare susede prie trobos, tai visas kaimas skambejo... :wink: Net miestely (Alytuj) zmoniu veidai ramesni, o Vilniuj beveik visi isitempe, pavarge, susierzine, nors uzdirba ir turi daugiau nei tie kaimietukai... :?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

guminiu ir man nereikia - vargses tos pardavejos, kai turi visiems linketi geros dienos... bet tiesiog kamo zmoniu veidai giedresni (kad ir kai kuriu pragerti... :wink: )...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

darja wrote:... :wink: Net miestely (Alytuj) zmoniu veidai ramesni, o Vilniuj beveik visi isitempe, pavarge, susierzine, nors uzdirba ir turi daugiau nei tie kaimietukai... :?

Aš manau,kad ir kiek jie uždirbtū,be sielos ramumo kitaip ir nebūtų,o tie kaimietukai,neturintys krūvų pinigų laimingesni,nes jiems ramiau,kad nesužlugs verslas įmonė ir pan.O be to visi neturtingesni žmonės turi savū džiaugsmų.Tai dar sykį pasitivirtina,kad ne piniguose laimė :!:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

neturtingesni zmones ira labiau iremti i kampa.
jei as Dievo valia turiu galimybe sumoketi uz savo Tevynes lopineli, o po to moketi visokiems kraujasiurbiams biurokratams uz teise siame lopinelyje gyventi
tai neturteliai to negali, uztai jie gali atsikreipti i Dieva

vienok sitoji mano galimybe man laimes taipgi dar neatnese, ir tik atsikreipimas i Dieva nesa man laime
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Jei pradejau apie kaima, tai grizau is ten skaudancia sirdimi: buvo uzejes drauges tetos sunus - kokiu 40 m. vyriskis, skundesi, kad dirba prie gaterio (cia turbut katilas degalineje) vienas, nes darbdavys nesamdo antro, jei ir vienas dirba, atlyginimas - 400 Lt, darbas vergiskas, bet zmogus dziaugiasi, kad nors laiku sumoka, vyras buvo stiprus, sveikas, o dirbdamas toki vergiska darba pasiligojo - gavosi stuburo disku isvarza ar kazkas panasaus, dabar ant biuletenio, bet sake, daugiau nebetemps - eis i Alytu, ten sake fabrike galima uz 600 Lt dirbti...

Arba as cia kazko nesuprantu, bet NEGALI, NETURI taip Lietuvoje buti, kad zmogus butu paverciamas vergu, dirbanciu uz vergiska atlygi, issunkiamas ir pasiligojes ismetamas lauk... Reikia kazka mums visiems galvoti...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Aš,kad ir bučiau vyras tikrai už tiek pinigų nedirbčiau,nors ir laiku sumoka :?
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Liūtaširdė wrote:Aš,kad ir bučiau vyras tikrai už tiek pinigų nedirbčiau,nors ir laiku sumoka :?
O ką darytum? :roll:
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Aš stengsiuosi mokytis(ir dabar taip darau),įgyti aukštajį išsilavinimą ir t.tArba tiesiog stengčiausi susirasi kitą darba matydama,kad šitas per daug sunkus.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...cia as kalbu ne apie viena isskirtini atveji, o apie tendecija isnaudoti zmones, kai jie neturi kito pasirinkimo...
ss
Posts: 177
Joined: Sun 08 15, 2004, 9:57

Post by ss »

Sveiki,sveiki visi
Ta kalba jau prasidejo.Tai yra kai zmones atsisako dirbt uz maza atlygi.Tam aisku pasitarnavo europos sajunga(nera to blogo,kas nepasitarnautu geriui)Va ir darbdaviai bus priversti isgirsti ja,ir pasidalinti tuo milijonu,kuri i savo saskaita perveda per keleta menesiu,su darbuotojais.
O apie sypsenas,tai mes visi zinom,kaip ju padauginti :D

Tu Darjusa jau visai nuzeminai Alytu iki miestelio statuso :D :D :D
Myliu savo miesta toki,koks jis yra.Noriu,kad virs jo "suspindetu zvaigzde".Kartais polekio pagautas pasodinu koki medeli ar kruma.Tai darau su didelia svaja,daznai naktimis :D savotiska romantika.Karta policininkai nesuprate ka as veikiu,agresyviai nusiteike bande uzsipulti.Bet labai jau greit tapo labai malonus.Turbut mano rankose laikytas serbento daigelis pagloste ju sielas :D
Manau taip pasodinti augalai nuskaidrina zmoniu veidus ir ne tik veidus.
Lyrika...Daug kam mano tokie veiksmai nesuprantami ir nereiksmingi atrodo,bet kiek jie suteikia dziaugsmo...
J

Post by J »

Skirmantai, kad daug kam Tavo veiksmai atrodo nesuprantami ir nereikšmingi, tai jau jų bėda.
Labai linkėčiau, kad kitų nuomonė lygiai taip pat Tau būtų nereikšminga. Būk tvirtas savo kely ir atsparus aplinkinių nuomonei.
O Alytų ir aš labai myliu.
Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Post by Pagone »

Skirmantas wrote:Kartais polekio pagautas pasodinu koki medeli ar kruma.Tai darau su didelia svaja,daznai naktimis :D savotiska romantika.Karta policininkai nesuprate ka as veikiu,agresyviai nusiteike bande uzsipulti.Bet labai jau greit tapo labai malonus.Turbut mano rankose laikytas serbento daigelis pagloste ju sielas :D
:lol: :lol: :lol: Labai smagiai perskaiciau tai. Aciu Skirmantai! :D :D :D
Mylėdama mokausi.
Bangiuke
Posts: 92
Joined: Fri 04 08, 2005, 17:42

Post by Bangiuke »

Skirmantas wrote:Sveiki,sveiki visi
Ta kalba jau prasidejo.Tai yra kai zmones atsisako dirbt uz maza atlygi.Tam aisku pasitarnavo europos sajunga(nera to blogo,kas nepasitarnautu geriui)Va ir darbdaviai bus priversti isgirsti ja,ir pasidalinti tuo milijonu,kuri i savo saskaita perveda per keleta menesiu,su darbuotojais.
O apie sypsenas,tai mes visi zinom,kaip ju padauginti :D ...
Malonu kad kuo daugiau zmoniu supranta nuosirdzios sypsenos svarba, malonu sypsotis kai tavo sieloj gera ir lengva. Nors ir niekad nelaikau uzanty jokiu negatyviu jausmu, kad ir kaip butu nemalonu, vis juokauju kad priesus baudziu su sypsena, o ne pykcio priepuoliu. Bet kai kada uzsilikusios nuoskaudos istruksta saviems artimiausiems... Nes tai ka geriausiai moki darai ne del pinigu, bet del kuo geresnio rezultato. Bet ateina laikas kai suvoki, kad save atidaves esi labai nuvertintas gaudamas apkarpyta minimuma... o tavo moketojams uz darba visai neidomu kaip tu dirbi, svarbu kad jie susirenka rinkliavas is tevu su kuriais vaikais tu dirbi... na ir supratus sia skaudzia tiesa nebesinori net ir sypsotis... ir vel kencia savi...
Tai kaip tokioje sistemoje gyventi su negumine sypsena, kai tenka rinktis jei nekovosi, tai kentesi...
o pavyzdys vel nekoks: prasymu pateikimo diena, vienoje aukstojoje mokykloje. Eiles siaubingos prie kabineto... abiturientai norintys mokytis toliau kankinasi kilometrinese eilese, tikedamiesi kad prieis...o prie pat duru dar stovi visas burys gudresniu kurie negali laukti ir jie truputuka palauke lenda be eiles pateikti prasymus. Deje jokie administratoriai sios institucijos nesiima jokiu veiksmu, na ir pastabesni mokosi is apsukriuju...na aisku kad diena baigiasi ir prieina tik tie kurie pabande kazka apgauti ir liko tuo patenkinti, su placia sypsena..... o kiti jau neberupi.... ar imanoma keisti sistema, jei svietimo institucijose jau mokosi busimoji karta kaip reikia gyventi.....
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

trinti
Last edited by Žvaigždukas on Thu 01 05, 2006, 23:54, edited 1 time in total.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Skirmantas wrote: Tu Darjusa jau visai nuzeminai Alytu iki miestelio statuso :D :D :D
Myliu savo miesta toki,koks jis yra.Noriu,kad virs jo "suspindetu zvaigzde".Kartais polekio pagautas pasodinu koki medeli ar kruma.Tai darau su didelia svaja,daznai naktimis :D savotiska romantika.Karta policininkai nesuprate ka as veikiu,agresyviai nusiteike bande uzsipulti.Bet labai jau greit tapo labai malonus.Turbut mano rankose laikytas serbento daigelis pagloste ju sielas :D
Manau taip pasodinti augalai nuskaidrina zmoniu veidus ir ne tik veidus.
Lyrika...Daug kam mano tokie veiksmai nesuprantami ir nereiksmingi atrodo,bet kiek jie suteikia dziaugsmo...
Skirmantai, as visai Alytaus neniekinu - atvirksciai, jis man paliko labai malonu vaizda, bet palyginti su Vilniumi, jis tikrai mazesnis, bet del to tikrai nei kiek ne blogesnis, ir labai grazu, kad tu ji myli ir grazini, o as visa sirdim myliu Vilniu, ypac jo nepakartojama senamiesti, kaip rase mano tevelis:

Myliu, tave Vilniau, ir tavo šiuos kalnus,
įaugai į mano giesmes ilgesingas -
tau pavedėm širdį ir protą ir delnus,
tik būk tu mums savas, gražus ir laimingas.

(tevelis uzaugo tais laikais, kai Vilniaus krastas priklause Lenkijai, tad jam jis ypac buvo brangus, uz dar budamas vaikas visa sirdim meldesi, tad senatveje labai dziaugesi galedamas jame gyventi - ta meile, matyt, perdave ir man...)
Post Reply