Ką skaitot? (+ kokius filmus žiūrite?)

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

Aš turiu tą Palahniuko knygą, ją išvertė mano draugė. galiu duot paskaityt, nors aš pati jos neskaičiau, nes pažiūrėjau filmą su Bradu Pitu. joo, yra ten apie ką pamąstyti, reikia turbūt perskaityti vis dėlto. kažkodėl po rugsėjo 11 atakų man ne kartą iškildavo vaizdai iš "Kovos klubo", ir neapleido mintis, kad ta knyga/filmas kažkaip susiję su tais tragiškais įvykiais, tarsi išpranašavo juos ar galbūt tarp jų trūksta dar kažkokios man nežinomos grandies :roll: :?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? ai, jai apie tragiskus ivykius, tai nenoriu - ir taip is visu kanalu apie juos triubija, tarsi nebutu graziu ir sviesiu dalyku pasaulyje... :?
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

:roll: ne ne, as matyt ne taip susakiau - tiesioginio rysio tarp knygos ir tu tragisku ivykiu nera, turbut kalta mano fantazija :? knyga galima pavdinti "kultine", kaip ir "Traukiniu zymejima", jei kas skaitet/matet. na, bet per preivarta gi nesiulau. :wink:
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

Autorius Irvine Welsh. knygoje pasakojama apie Edinburgo "užribio" škotų jaunimėlį -narkomanus, kurie nepaisant juos vienijančio heroino yra labai skirtingų charakterių, mąstysenos ir pažiūrų. ne silpnų nervų žmonėms, yra smurto, nepagražintų adatų badymo scenų, nihilizmo. knygos herojai smakso gatvėse, samprotauja, vaikšto po barus, geria, žodžiu - gyvena, kaip išmano. Kovos klubą ir Traukiniu žymėjimą gerai apibūdina du angliški žodžiai "a mad cool book" :mrgreen:
nors atrodo, kad tokios knygos yra labai toli nuo Anastasijos idėjų, bet jose yra peno apmąstymams "food for thought", o be to, jei kam įdomus škotiškas gatvių slengas, galite skaityti angliškai arba bent žiūrėti filmą, nors dedu galvą nė velnio nesuprasit :wink: na gerai jau - vis tiek suprasit, bent ką nors :lol:
šios knygos neturiu, bet turi būti lietuviškai. gal ir rastum kokioj Mažvydo bibliotekoj :?
sėkmės :h:
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Sveiki, as ir pritariu tai minciai ,kad ateina i rankas butent tokios knygos ,kurios reikalingiausios.As pradejau savo dvasingumo kelia tai pirmiausia nuo Megre knygu apie Anastasija. Po to seke Aivanovo knygeles labai prasmingos ir naudingos,ypac "Minties galia""Saules civilizacijos link " ir kt. Dideli ispudi paliko Fredzio Nilseno "Kai prabyla Dangus" ,net draugams vis nuperku ir padovanoju ja.Toliau Melsichedeko knyga apie Gyvybes gelel, idomios Lermontovo knygos ,ypac "Delfanija " ir kt.Toliau jau patekdavo sunkesnes ir gilios knygos -tai Bagavat Gita,dabar papuole i rankas "Pokalbiai su Dievu"
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
žalia
Posts: 2
Joined: Tue 05 17, 2005, 16:27

Post by žalia »

Deepak Chopra labai neblogos knygos.
Pieva
Posts: 31
Joined: Fri 05 13, 2005, 16:48

Post by Pieva »

Nepažystamasis Vydūnas (žaliojo svirno svečiai) , autorius Pranas Antalkis
10 balu knygutė :D
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

o ar ši knyga apie filosofą ir rašytoją Vydūną (Vilių Storostą)?

jau seniai norėjau parekomenduoti paskaityti kurį nors iš XX a. pradžioje kūrusio lietuvių filosofo ir rašytojo Vydūno filosofinių kūrinių. labai šviesus ir įdomus žmogus buvo, ir mūsų tautietis, kurio pasaulėžiūrai įtakos turėjo senoji indų filosofija. įdomu tai, kad jis savo pažiūras stengėsi taikyti praktiškai - buvo vegetaras, labai mažai valgė, propagavo sveiką gyvenseną ir buvo perpratęs nemažai žmogaus sveikatos ir jaunystės paslapčių. yra išleisti keli jo kūrybos raštų tomai. pvz. II tome yra tokie Vydūno veikalai, kaip "Žmonijos kelias", "Mirtis ir kas toliau" ir "Sveikata, jaunumas, grožė". :love:
Pieva
Posts: 31
Joined: Fri 05 13, 2005, 16:48

Post by Pieva »

Taip ši knyga apie filosofą ir rašytoją Vydūną (Vilių Storostą), autorius labai graziai apraso apie jo gyvenima ir jo bendrazygius. Vienas is ju buvo ir Ciurlionis. Kur Druskininkuose turejo namuka, kurio stoga denge gyvai, ogi is velenos, ar samanu. O dar Ciurlionio piesiniai pasirodo buvo tik is viziju, nes jis kaip ten raso mokejo atsiskirti nuo avo kuno ir aplankyti kitus visatos kampelius. Manau kad daug ka paaskina jo kuryba. Musu bendraminciams daug kas patiktu ir tiktu. Jei kas labai nores ir neras galiu ir savo paskolinti. Ji nera didele, bet verte jos neikainuojama :D
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Vilhelmo Haufo pasakos :) Aš dar jas pavadinčiau išmintingais pasakojimais :)
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

as tai ka tik perskaiciau "Roziu sodo Ziedlapiai". Tai persu rasytojo pamokantys pasakojimai. Paprasti, bet su gilia mintim. Siaip man patinka knygos, turincios filosofiniu giliu minciu, kuriose yra tiesos. Viena is tokiu knygu Paolo Coelio "Alchemikas", Taip pat man labai patinka Alexandro Baricco "Silkas", "Jura vandenynas". Rixardo Bacho "Zuvedra Dzonatanas Livingstonas", "Iliuzijos", "Tiltas per amzinybe". Manau tai patys geriausi is siuolaikiniu rasytoju. Siaip tai rekomenduoju "Dzonatana Livingstona" paskaityt. Tikrai nuostabi knyga. Tik as jos negalejau skaityt po daug, o tik po kelis psl kasdien, nes kiekvienam puslapi sudeta tiek, kiek 300 psl iprastam romane nera. Ten labai daug isminties, tad neipratusiam prie tokios literaturos tiesiog reikia viska "pervirskinti". Beja yra ir rusiska sios knygos versija "Чайка Джонатан Ливингстон". O jei nori pasiskaityti praktiniu patarimu tai yra viena gera knyga Peter Kumer "Nuo siol gyvensiu geriau".
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

Feja Ivanovna wrote:pasakos tinka :D
o aš dažnai nueinu į ezoterikos knygyną pavartyti knygelių. nužvelgiu lentynas, ir jei akis užkliūna už kokios knygelės viršelio ar sudomina pavadinimas, pavartau ją, paskaitinėju, o tada apsisprendžiu pirkti arba ne. taiva šitaip, intuityviai ir randi, ko tau reikia tuo metu. kai ką ir pažįstami parekomenduoja. nenorėčiau dabar siūlyti kažką konkretaus - gal tikrai nuo pasakų pradėti. galima ir Sai Babos veikaliukų paskaityti.
tiktai Londone [jei yra galimybė] reiktų susirasti panašų knygyną ar biblioteką :wink: :)
labai pritariu Fejai Ivanovnai, nes, kad ir ka sakytu kiti tu pti geriausiai pajauti ko tau reikia. As pvz nuejus i knygyna kelis kartus per ji pereinu, nes bandau pajausti ko man reikia ir nesuklystu. Zinai kai sirdis pasako ka pasirinkti, tai i tavo rankas patenka butent tokie kuriniai, kurie tau tuo metu buna naudingiausi
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

jei kalbant apie filmus, tai man patinka keletas, kuriuose vaidina Robertas Williamasas... Tik gaila pavadininmu nepamenu... Na taip vienas is ju yra "Piteris Penas"... kitu nepamenu :?

O senus multikus tai as tiesiog Dievinu. Tos silumos, kurios kupini tie filmukai, nepakeicia nei vienas siuolaikinis.... bent jau kol kas... gal atsiras tokiu kureju, kurie sugebes siuolaikiniam vaikui perteikti pagrindines vertybes ir siluma, kokia sklido is rusisku senu filmuku :wink:
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Su Robertu Williamsu dar yra vienas labai gražus filmas, jei neklystu vadinasi "Kur nuneša sapnai" (ar svajonės) :)
angeliukas
Posts: 92
Joined: Mon 05 09, 2005, 15:30
Location: Bolzano-Italija...

Post by angeliukas »

Aušrinė wrote:Su Robertu Williamsu dar yra vienas labai gražus filmas, jei neklystu vadinasi "Kur nuneša sapnai" (ar svajonės) :)
taip, taip, berods ta filma turejau galvoje, bet pamirsau pavadinima:). Cia apie pomirtini pasauli berods ir kai pagr herojus ejo savo zmonos gelbet, o ji dailininke buvo... ar ne? ar as apie kita kalbu? Jei tas tai man labai patiko, nors rode velai, bet ziurejau iki galo... dabar retenybe tokiu filmu. Gaila nepaziurejau kas kure filma...
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Taip taip, tai tas filmas :) labai gražus...
Pagone
Posts: 88
Joined: Fri 02 20, 2004, 23:14
Location: Londonas

Post by Pagone »

Jei vel nuo filmu prie knygu, tai...
Jau kazkas minejo Paolo Coelho. Man jis- tikras atradimas. Jo knygose randu savo pacios mistinius isgyvenimus, isvadas, paaiskinimus. Ne tik as, bet ir mano draugai jau gavo paskatinimus, paguoda, parama is jo. Siulau ir kitiem bent pazvelgt i jas! Jei truksta ryzto kam, sako padeda knyga "Veronika decides to die"(Veronika pasiryzta mirti) arba "Eleven minutes"(Vienuolika minuciu). O jei problemu su savo antraja puse turit, tai gali padet "Walkyries"(nezinau kaip lietuviskai :oops: ).
Kaip tikra mokytoja paaiskinau... :? :oops: :wink:
Beje, kazkada labai susizavejus buvau Prano Kutkaicio(-ausko)(?) "Pasaulio pabaigos uzrasais paciam sau". Gal kas skaitet? Ka manot?
Mylėdama mokausi.
Ismella
Posts: 1
Joined: Sun 06 26, 2005, 12:20

Post by Ismella »

:mrgreen: ... man patinka Paulo Coelho.. gal netgi greičiau ne kaip rašytojas,,,,, o kaip žmogus.. Apmąstymai kiekvienoje knygos pastraipoje, kiekviename sakinyje.. išties šiek tiek nuobodoka skaityti.... tačiau mintys.,... jos, vis tiek, ypatigos... kažkada skaičiau "Prie Pjedros upės........" myntys apie meilę nepakartojamos,,,,,,,,,,, tačiau melancholiškos... :wink: :?
J

Post by J »

Vėl pasikeičiau... rašo:
Aš tai labai skaitau N.D.Walsh "Pokalbiai su Dievu"

Nuostabi knyga. Atrodo, kad su pačiu Dievu kalbu. Toks jausmas man buvo tik savo hektare.


Ar jau visos trys knygos perskaitytos? :?:
Būtų įdomu sužinoti įspūdžius... :lol: :lol: :lol:
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Post by Leonardas »

Aušrinė wrote:Su Robertu Williamsu dar yra vienas labai gražus filmas, jei neklystu vadinasi "Kur nuneša sapnai" (ar svajonės) :)
:) Įdomus sutapimas, kaip tik dabar skaitau knygą "pokalbiai su Dievu" ir ten Walsch klausia apie apie filmą, pažvelgiu į kompiuterio ekraną, o ten atverstas forumo puslapis kur Aušrinė minį tą filmą. Taigi užėjo noras man pacituoti klausimą ir Dievo atsakymą.

Tai ar Robino Viljamso filmas yra tikra tiesa? Na, ar ten pavaizduota taip, kaip yra ištiesų?

Ne. Nei filmas, nei knyga, nei koks kitas žmogaus Dieviškumo aiškinimas nėra tikra tiesa.
Gyventi pagal sąžinę
Post Reply