Pakalbėkim apie Dievą

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Juonis
Posts: 8
Joined: Tue 04 05, 2005, 19:50
Location: Vilnius

Pakalbėkim apie Dievą

Post by Juonis »

Kaap či yr? Mysliju ir mysliju. (Kaip čia yra? Galvoju ir galvoju). :roll:

Ne ta prasme, kodėl mūsų Dievulio vardu kiti vadina visai kitą personą (devil, djavol ir tt), o aplamai.

Noriu suprasti, kodėl visokie „kanukai“ anot R. Gavelio ir „placebininkai“ anot J. Ivanauskaitės, skuba bet kokią laisvesnę mintį, kaip V. Megre ar S. Lazarev apkrauti visokiu š...?

Todėl siūlau padiskutuoti iš esmės.

Štai keletas klausimų ir pasamprotavimų:
Kas yra Dievas?
Ar Jis visagalis? T.y. ar Jis absoliučiai viską gali?
Jei taip, tai ar gali Jis turėti priešų? Jei taip, tai kodėl Jis jų nenugali?
Iš ko Dievas viską sukūrė? Jei Jis kūrė iš „ko nors“, tai kas tą „kas nors“ sukūrė? :|
Jei Jis sukūrė „viską“, tai kas sukūrė Jo priešus, jei Jis pats, tai kodėl Jis tai darė?
Jei, kada Jis „sumyslijo“ viską sukurti, nebuvo nieko, o Jis buvo, reikštų, kad "viską" Jis sukūrė pats iš savęs. Tai gaunasi, kad tarakono, bobausio, mano ir plytos pradinis „materjolas“ yra tas pats? :roll:
(Čia tampa aišku, ką reiškia Mauglio šūkavimai džiunglėse „aš ir tu – vieno kraujo“) :?
Toliau dar įdomiau.
Jei „viską“ Jis sukūrė iš savęs, tai reikštų, kad „viskas“ yra Jis. Tai ar gali Jis „ką nors“ bausti, keršyti, sunaikinti, t.y. pats save? (Čia prisiminiau anekdotą apie jogą, kuris daužydamas plaktuku sau per pirštą, jaučia malonumą kai nepataiko). :D
Kodėl Jis „viską“ sukūrė?
Kokį turėjo tikslą?
Kuo visa tai baigsis? Juk, kas turi pradžią turi ir pabaigą.
Kodėl mums įkalta į galvą, kad yra Dievas ir yra Nedievas? Kas tai įkalė? Kodėl?

Gal pradžiai užteks?

Ar padės man kas „pamyslyti“?
Juonis
Mdsts
Posts: 84
Joined: Sat 06 05, 2004, 14:08
Location: Vilnius
Contact:

Post by Mdsts »

Tu uzdavei klausimus, bet idomu butu suzinoti Tavo pacio atsakymus i juos. Galim pradet nuo pirmo?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Ar Jis visagalis? T.y. ar Jis absoliučiai viską gali?
>Jei taip, tai ar gali Jis turėti priešų? Jei taip, tai kodėl Jis jų nenugali?

IMHO priesu jis/ji neturi

>Iš ko Dievas viską sukūrė? Jei Jis kūrė iš „ko nors“, tai kas tą „kas nors“ sukūrė?

Anastasijos knygoj juk parasyta - is meiles ir minties (kazkaip taip)

>Jei Jis sukūrė „viską“, tai kas sukūrė Jo priešus, jei Jis pats, tai kodėl Jis tai darė?

jis/ji priesu neturi, taip pat kaip ir akmuo neturi priesu, bet tu pats gali akmeni paskelbti savo priesu ir musti pagaliu

>Jei, kada Jis „sumyslijo“ viską sukurti, nebuvo nieko, o Jis buvo, reikštų, kad "viską" Jis sukūrė pats iš savęs. Tai gaunasi, kad tarakono, bobausio, mano ir plytos pradinis „materjolas“ yra tas pats?

materija yra minties realizacija. is dulkes gimei dulke ir virsi :)

>Jei „viską“ Jis sukūrė iš savęs, tai reikštų, kad „viskas“ yra Jis. Tai ar gali Jis „ką nors“ bausti, keršyti, sunaikinti, t.y. pats save?

jis/ji nieko nebaudzia

>Kodėl Jis „viską“ sukūrė?
>Kokį turėjo tikslą?

matyt buvo kazkoks. pavyzdziui kodel tu pasigimdei vaika? koki tiksla turejai?

>Kuo visa tai baigsis? Juk, kas turi pradžią turi ir pabaigą.

vaikas suaugs ir pats tures vaiku


>Kodėl mums įkalta į galvą, kad yra Dievas ir yra Nedievas? Kas tai įkalė? Kodėl?

tas kam tai naudinga
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Juonis
Posts: 8
Joined: Tue 04 05, 2005, 19:50
Location: Vilnius

to Mdsts

Post by Juonis »

Kas Jis yra atsakyti nesugebu, bet, manau, svarbu, kad Jis YRA.
(gal kas nori tai paneigti?) :roll:
Juonis
Juonis
Mdsts
Posts: 84
Joined: Sat 06 05, 2004, 14:08
Location: Vilnius
Contact:

Post by Mdsts »

Nematau prasmes tavo temoje :shock:
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Juonis tiesiog kaip ir visi-nori labiau suvokt Dieva.As irgi
Incognito
Posts: 35
Joined: Fri 10 22, 2004, 10:35

Post by Incognito »

Sveiki,
o jus dar MANOT kad Dievas YRA? :)
Linksma. Manau kad ne protu reikia ieskoti. Jei pasidalinti sava patirtimi tai galiu pasakyti kad protu analizuoti Dieva irgi Jega :). Bet kai prieini tokia riba kai is esmes jau aprepi su protu, suvoki kad nieko brolau tu nezinai. Na ir tada prasideda tikras pazinimas. vidinis. Visi budai yra geri ir tobuli. Tik kad protu nesuvoksim tai faktas.
Pabandykit rytais ar patogiu metu ramiai ir tikint pakartoti "VISKAS YRA TOBULA!". Po kurio laiko manau tikrai pajusit ....... tai ........ko ieskot.

Jetau kaip seniai buvau forume ir klube.
Sveiki dar karta. :)
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Tiek daug klausimu.
O kur atsakymai?
O atsakymai tikrai yra. Taciau kiekvienam tas atsakymas skirtingas.
Ir jei vienam atsakymas kad Dievas yra viskas, tai kitam Dievas tai vienis, treciam kad geras dede ar tete. Ir visi atsakymai teisingi. Jie teisingi kiekvienam mums atskirai.
Tiek daug klausimu, tai kelio pradzia, kai visos vertybes dingsta ir atsigreziamia i pradziu pradzia, i Dieva. Pradedame jo ieskoti.
Ir atsakyti reikia i visus klausimus atskirai.
Geriau tu Juoni parasyk, kas tau yra Dievas.
Tegul ir kiti paraso, kas jiems yra Dievas.
Ir sudeja viska mes pamatysime tikra Dieva. Pabandom?
Taigi kas man yra Dievas.
Tai priezastis, priezastis visko kas egzistuoja, buvo ir bus.
Ir man to uztenka. Nes pats Dievas yra nepazinus. Mes pazystame tik jo aspektus. Nes jei mes ji galetumeme pazinti, taip kaip mes pazystame vienas kita, tai tai nebutu Dievas.
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Basta
Irgi geras klausimas. Kvieciu pradeti nauja tema. Tai dar idomiau negu apie Dieva.
O kas tau Dievas taip ir neparasei?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...o man dievas (tycia rasau mazaja raide :wink: ) -

pirmoji, dar apsnudusi po ziemos muse :wink: ,
plati bedante kudikio sypsena :D ,
pirmoji zibute,
linksmai nusiteikes senukas,
saules spindulys apniukusia diena :) ,
skardus linksmas jaunimelio juokas,
plaukus tarsantis pavasarinis vejas,
issproges pirmasis pumpuras...

...galima butu testi iki begalybes... :wink: :P :)
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

:D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:P :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: aha, myli - va mane ka tik uzpuole du toki baisus banditai, na, ateme rankinuka su viskuo - pasu, telefonu, kortelem, iejimo i darba magnetine kortele, dovana draugui - vienzo, viska nuciupo, bet dekui dievui, kad akies neisdure, bo jau taikesi, bet mintyse pradejau Jo sauktis, ir paleido - aciu Jam uz viska... :wink:
Tiesa, vienos merginos paprasiau telefono paskambyt, tai ji man pati pasiule dar du litus taloneliui - aciu ir jai, ir Jam uz tai... :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

nesijaudinkit, viskas ok - tiesa, dar akinius sudauze, tai einu tokia - aplink naktis, ziburiukai mirga, beveik neiko nematau, nieko neturiu ir toks laisves jausmas apeme... Vien del to jausmo vertejo visa tai patirt... :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: zinai, as pagal Avestos horoskopa esu gimus Vilko metais (dabar jie ka tik prasidejo :wink: ), o vilkams budinga laisve ir klajuno dalia (jei leidzia salygos, jie tokie ir buna, kaip Dz.Londono knygu herojai), bet tikra fantastika nors retkarciais patirt ta atsirisimo ir visiskos laisves jausma - kai nors vienam vakarui nutraukiami visi rysiai, su ta rankine banditai nusinese visus darbo rupescius, visa pareigu ir rysiu nasta, kuri mane jau buvo pradejusi slegt, o dar nelabai ka matai, ziburiukai tik mirga, eini tokia lengva lengva, nors pries tai vos vilkau kojas, visa atsidavusi Dievo valiai, o jis tave veda (ir kazkur atveda... :wink: :))

(zinok, as is tikruju ir nelabai noriu, kad ta rankine su tais visais daiktais atsirastu - jauciu, kad ja prarasdama, uzbraukiu praejusi gyvenimo etapa ir prasideda naujas - sviesesnis... :wink: :wink: :) )

Tiesa, dar dingo beveik visos baimes del ateities, del permainu ar viso kito, del ko paprastai nerimaujama, nes pajutau, kad kas benutiktu - Jis salia... :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:P
Juonis
Posts: 8
Joined: Tue 04 05, 2005, 19:50
Location: Vilnius

Ką manau

Post by Juonis »

Darjai.
Bjaurus jausmas kai nė už ką gauni į galva arba atima "ridikiūlį", užjaučiu. :cry:
Bet kaip sako Merfio dėsnis " niekada nėra taip blogai, kad negalėtų būti dar blogiau". Tai, gal šiek tiek ir pasisekė? :roll:

Visiems.
Klausėt ką aš manau apie Dievą.

Galiu paporint ėr aš kon misliju.

Aš manau, kad viskas gan paprasta. Svarbu pasirinkti tašką, iš kurio žiūrėti.

Kol skaičiau S.N. Lazarevą pats sau atrodžiau labai „griešnas“ ir stengiaus pasikeisti.

Anastazija labiau pravėrė akis. Juk niekur Ji nesako, kad aš esu toks nusmurgėlis jog negalėčiau nieko pats suprasti. Arba, kad Dievulis šneka tik išrinktiesiems, o visi privalo klausytis jų išvedžiojimų.
Kaip tik atvirkščiai.
Ji sako, kad kažkada kažkokie gudručiai sumanė paversti mus avinų banda ir jiems tai pasisekė.

O dėl Dievulio, tai man viskas aišku. Jei Jis viską sukūrė pats iš savęs, Tai Jis ir yra VISKAS tiesiogine to žodžio prasme.

Kodėl Tai padarė? Iš nuobodumo.

Kokia visko prasmė? Čia įdomiau. Aš manau taip: gamtoje viskas sukasi ratu, visi vienas kitą valgo, ir kiekvienas, kuris ką nors valgo (vartoja, daro ir tt) yra įdomus kaip patiekalas kam nors kitam. Jei nebūtų žmogaus, ratukas gražiai suktųsi. O žmogus į bendrą vaizdą neįsipaišo.
Ką jis sukuria, kas būtų be jo kam nors reikalinga? Ogi tai, ko nesukuria likusi gamta, t.y. dvasinius išgyvenimus. Jie ir yra mūsų ryšys su Dievuliu.

Dievulis, paekspermentaves su gamta, nulipdė plikabambius kūnus, visiškai nepritaikytus gyventi tarp kitų gyvių, prišriūbavo dūšią, įspraudė tarp meilės ir baimės ir paleido į pasaulį, leidęs daryti kas į galvą šaus.

Taip ir sukam mes savo durnių ratelį. Vienintelis tikras skirtumas tarp mūsų – tai Dievulio dovana – pasirinkti kaip elgtis ŠIUO MOMENTU. Ir renkamės „mikę“ arba „asiliuką“. Ko nedarome iš meilės, darome iš baimės. Gerų dalykų nevertiname, kol neturime su kuo palyginti. Greičiausiai kitame atpažįstame savo pačių nuodėmes.

Keliauja mūsų dūšelės karminiu ratu ir rinkdamos įspūdžius tobulėja, kol galų gale sugrįš ten iš kur pradėjo ir viskas baigsis, kaip vandens lašeliui grįžus į vandenyną.

Ir nėra nei gera nei bloga, nei dangaus nei pragaro. Viskas – iliuzija. Tiesiog yra taip kaip yra. O gyvenimas džiaugsmu matuojamas, paties patirtu ir kitam suteiktu.

Va taip va. :shock:

Baigiu, nes ir pats tokių ilgų išvedžiojimų tingiu skaityti.
Juonis
J

Post by J »

Įdomią teoriją teko skaityti - Dievas kurdamas "puolusius angelus" jau žinojo kuo viskas baigsis. kad jie sukurs blogį. Jis tai darė tikslingai, nes žmogus gyvendamas Edeno soduose matė tik gėrį, o tai nedavė jam pasirinkimo laisvės. Va, kada "puolę angelai" sukūrė blogį, atsirado galimybė pasireikšti žmogaus laisvai valiai.
Kiek žinau, pats svarbiausias Visatos dėsnis - žmogaus laisvos valios neliečiamumas.

O mano galva, tai tada, kai žmogus išmoks neskirsysi visko į gera ir bloga, išmoks priimti ir tai, ir tai, kai ras harmoniją ir pusiausvyrą, tai ir bus mūsų kelio šioje Žemėje pabaiga. ... tada galėsim keliauti į kitus pasaulius... 8) :) :idea:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

viskas butu grazu, taciau yra kazkokia juoda skyle:
jei zmogus anksciau viska mokejo, mokejo neskirstyti i bloga ir gera ir t.t. tai kazkas nutiko gi... o jei zmogus nemokejo vadinasi anastasija kazka nutylejo

labai jau viskas painu su sita praeitimi
o juk neatsisakaicius su praeitimi ateiti kurti sunku
vienintelis logiskas paaiskinimas iseinantis is knygu tai kad zmones patys dave galimybe zyniams "paisdykauti" kad veliau kai susipazins su rezultatais, jiems tokios idejos nebekiltu
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

As skaiciau ir tam visiskai pritariu, o ir pati Jone ir Kipsas ta teigini pasake.
Zmones turi didele Dievo dovana - Laisva valia. Dievas nekure puolusiu angelu ( bent as taip skaiciau). Dievas sukure zmogu, pagal savo panasuma. Mes ir jis tai kaip tevas ir sunus. Zmogui buvo duota laisva valia. Zmogus pasiziurejas i tevo kurinius, pats norejo kurti ir jam tas buvo duota. Tada zmogus pasiziurejo i zeme ir jam taip patiko zeme, kad jis pamilo ja, nes joje mate savo tevo kuryba. O zeme( arba Dievas Motina) pamaciusi zmogu ir jame Dieva(nes jis sukurtas pagal jo panasuma) irgi pamilo ji. t.y. zmogu. Ir del sios abipuses Meiles atsirado zmogus zemeje arba - zeme sukure zmogui jo kuna, o zmogus is meiles prie jo prisiriso. Ir Zmogus, turejas galimybe buti laisvas ir nesupanciotas, jis save supanciojo. Cia cituoju Hermio Trismeigisto "Poemerandes". Ir pati Anastazija juk sake kad zmogus sioje zemeje gyvena is meiles. Tas meiles aktas ivyko laisva valia. Taciau zmogus pradejo piktnaudziauti savo laisva valia. t.y. Ieva su Adomu suvalge obuoli nuo pazinimo pikto ir gero medzio. Tai ir yra turbut pati pirma laisvos valios apraiska zemeje. Kai zmoniu daugejo, jie savo laisva valia naudojo ne tam kad grizt pas Teva, o tam, kad butu kaip dievai ir ji pranoktu. Taip uzaugo musu EGO. Tai tie zmones, kurie laisva valia pasirinko buti kaip Dievas, bet ne suDievu ir Dievuje, ir tapo "puole angelai". Ir kovojame mes dabar su savo pirmine nuodeme, ir puolusiu angelu sukurta karalyste, kuri
visa laika stengiasi itraukti mus i liuna. Zmogui tik lieka, naudojantis savo laisva valia pasirinkti buti kartu su Tevu, ar papildyti puolusiu angelu legiona. Jei jus pasirinksite pirma varianta, Jus pasirenkate Sviesos Kario role. ir privalote nugaleti blogumus, ateinancius is puolusiu angelu karalystes. Turite surasti Sielos ir Kuno harmonija, turite nugaleti savo EGO. Patikekite, tai istiesu sunku.
Ir visiskai tikiu, kad Anastasijos knygose daug kas nutylima. Bet jose nurodytos kryptys, kuriomis mes galime ieskoti. ieskokime.
Post Reply