Kas yra puikybė ir kaip ją nugalėti?

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Kas yra puikybė ir kaip ją nugalėti?

Post by Jonas »

Sveiki.
Kol nezinai savo prieso negali jo nugaleti.
Kas ta puikybe?
Kaip ja nugaleti?
As nesuprantu kas tai yra, gal as jos duok Dieve neturiu, o gal turiu tik jos nematau. As niekada apie tai nemasciau!.
Padekite.
Aciu.
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Manau puikybei priesingas polius yra kuklumas.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Jei manai kad visatoje esi svarbesnis uz patvory gulinti bomziuka,
tai jau puikybe :)
Visai imanoma kad tas bomziukas esi tu praeityje arba ateityje.
Na o subtiliame klode tai mes visi vieno kraujo, visi Dievo vaikai :)))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Aha, Kipsas duria kaip pirstu i aki:)
Ir dar jei manai, kad pagoniskomis (anastasiskomis,miestietiskomis,lazareviskomis) idejomis besivadovaujantis zmogiukas yra kuom nors geresnis uz kita.
Mmm, mano patirtis sako, kad su puikybe gana sunku dirbti.Gal pirmas zingsnis yra priimti, kad ja savyje turime?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

puikybe~kuklumas - ta pati energija
zmogus turi savyje manau kad visas energijas, jis gi sutvertas pagal Dievo pavidala :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

ir dar saves laikymas paciu maziausiu, mazdaug kaip man nesiseka, as pats blogiausias ir pan. manau tai irgi yra puikybė
Last edited by jasmin on Mon 04 18, 2005, 13:20, edited 1 time in total.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

laikymas blogiausiu tai nesveikas troskimas buti svarbesniu, sekmingesniu ir t.t.

nesveikas t.y. troskimas del troskimo, savo ego pamaloninimo :)))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

tikrai sutinku, kad priešybėse yra vienybė ir kad kiekviena ypatybė yra tarsi suporuota su sau priešinga, pvz. didelė drąsa yra tas pats, kaip ir bailumas, nuobodulį atitinka smalsumas, taigi ir puikybės pora būtų pernelyg didelis savęs niekinimas :!: iš tiesų viskas yra judėjimas, viskas Visatoje yra nuolatiniame judėjime. ir mes taip pat. :wink:
o puikybė yra mano gera pažįstama. kai kritikuoji save, keli sau reikalavimus, nusivyli, kad jų neįvykdai, kad kiti neįvertina tavo įdėto darbo, vadinasi perdėm save sureikšmini ir tai sukelia dvasios kančias. suprasti tai jau yra geras dalykas - kai suprantu, kas su manimi vyksta, pradedu ieškotis išeities, kuri padėtų atgauti pusiausvyrą. :| 8)
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

as sakyciau kad tai tiesa

tik va zmones jaudina nesuprantami dalykai:
tas pats zmogus, savyje nieko nepakeites mano kad jis turi gauti kazka, kad jis to vertas. ir gauna spyga. puikybe-nepuikybe, bet isvykes i uzsieni jis taip nieko savyje nepakeites gauna viska ko norejo gauti cia ir gauna netgi daugiau

is savo patirties galiu pasakyt kad anglijoje gali imti maisto produkta nesigilindamas i jo galiojimo laika - parduotuve nerealiai rupinasi galiojimo laikais.
o jei kasoj reikia moketi daug pigiau - gali paziuret ir isitikinsi kad galiojimas baigiasi rytoj ar poryt.

o pas mus sh parduoda, jei numirsi tai vienu pirkeju bus maziau :)))


isvada, kuria pavyzdziui daro Lazarevas - iaviariose salyse yra skirtinga dvasine erdve.
Norit zmoniskai gyventi Lietuvoje reikia sieloje buti harmoningam kur kas labiau nei JAV. Praktiskai dauguma amerikieciu Lietuvoje prazutu. Zmones su itin silpnomis sielomis cia net negimsta.

Rusijoje situacija tar statesne, ten isgyvenimui reikia dar daugiau vidines harmonijos. Butent todel ivairus extrasesnsai kalba apie rusija kaip pasaulio issigelbejima.

siaip tai faktas - valdzia Lietuvoje tiesiog kaip uzprogramuota dirba kas tik tautieciams butu blogiau. puikybe slopinama pas mus stipriai. Ne veltui pas mus tokia populiari savizudybe - puikybes pilni zmones nebemato galimybes gyventi su savo puikybes lygiu, o apie tai kad galima ji mazinti nepagalvoja, jie juk nezino visatos desniu ir renkasi vienintele jiems suvokiama iseiti

PS. man buvo panasi krize, ir as neatsizadu tokios savo praeities, todel kad ji leidzia man matyti save toki koks esu ir keistis, ir dar as galiu save testuoti mintimis persikeldamas i tuos laikus - ziuriu dabartinio saves reakcija analogiskoje situacijoje.

na o situacijos duodamos tokios kokiu tam zmogui reikia. jei zmogus pasikeicia, keiciais ir situacija aplink ji
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

įdomios mintys :)
ir kad save reikia keisti - man akivaizdu. ir aš tikiu, kad vienoj ar kitoj gyvenimo situacijoj atsiduriame ne šiaip sau - tai lyg pamoka ar mūsų dvasinis patikrinimas [ir visi tą suprantame]. ir ką gi, pasitikrinęs matai, kad dar toli gražu.. neįveikei tos puikybės. jei tik manai įveikęs ją vienu pavidalu, tai ji chameleonė šast ir pasirodo jau visai kitu pavidalu ir paspendžia tau spąstus :mrgreen: na bent visais atvejais stengiuosi kiek įmanoma reikalauti iš savęs - jei skauda širdį, klausiu "kas su manimi negerai, į ką reaguoju ir ką man savy reikėtų keisti, kad to nebūtų", stengiuosi nekaltinti aplinkos ir kitų, nors pasitaiko ir paburbu ir apkaltinu:(
o mintis apie gyventojų dvasingumo ir gyvenimo lygio pusiausvyrą man labai įdomi. iš tikrųjų, stebint super civilizuotų valstybių gyventojus, į akis krenta kažkos jų bejėgiškumas susidūrus su nestandartinėmis gyvenimo situacijomis. pavyzdžiui, mano pažįstama, gyvenusi Amerikoje, pastebėjo, kad tikriausiai dauguma amerikiečių nemokėtų atlikti gamtinių reikalų ne civilizuotuose tualetuose :!: atleiskit už tokį primityvų pavyzdį, bet taip jau yra. o tas psichoterapeutų populiarumas, ką jis reiškia? kad žmonės ne visada supranta, kas su jais vyksta ir nemoka patys sau padėti. išeina, kad jie visiškai priklausomi nuo tos civilizacijos, kurią patys sukūrė :roll: ir mums bruka visą tą civilizuotą nukvakimą, ypač su reklamos tekstais, kurie mūsų sąlygomis dažnai neturi prasmės ir yra nelogiški, nebent žinai "jų kodą" :P :P
Juonis
Posts: 8
Joined: Tue 04 05, 2005, 19:50
Location: Vilnius

Puikybė

Post by Juonis »

Jonui,

aš mysliju tep: :roll:
1. Jei pasiuntei ką nors....., pvz. išsiblaškiusį vairuotoją, nelaiku įjungusį posūkio žibintą, ar suteikei jam "naują" vardą - tai puikybė.
2. Jei yra bent vienas žmogelis, už kurį manai esąs pranašesnis - tai puikybė.
3. Jei yra bent vienas kvailys, iš kurio netuti ko pasimokyti - tai puikybė.
4. Jei turi klausą ar moki laikyti teptuką ir manai, kad čia tavo nuopelnas - tai puikybė.
5. Jei manai turįs teisę kam nors ką nors drausti ar ką nors smerkti - tai puikybė ir t.t.

Jei į šuos ir panašius klausimus pats sau gali atsakyti "ne", tai nieko daryti ir nereikia.

O aš manau, kad kovoti su puikybe neįmanoma. Kova - agresyvi energija ir ku daugiau jos spinduliuoji tuo labiau "pakrauni baterijas" savo priešininkui.

Geriausias išbandytas būdas - pasielgti priešingai, t.y., kai norisi rėžti snukin, pagirti už ką nors ar kitaip parodyti palankumą. Garantuoju - veikia 100 proc. Arba įsivaizduoti save to kvailio vietoje, kurį ruošeisi paniekinti. Tai irgi efektyvu. Bet..... :oops:

Jei man tai pavyktų bent pusėje gyvenimiškų situacijų, jau turėčiau sparnelius ir būčiau angelėlis. Deja... :oops:

Gal kas turit dar kokių receptų :?:

Iki.
Juonis
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>ir mums bruka visą tą civilizuotą nukvakimą

o cia kokia tai naujiena?

pamenu zaidem mes "kryziuocius". is anastasieciu dar ir laimis ten buvo.
tai vienas "kryziokas" pasake "pagonims"
"mes jums laukiniams civilizacija nesam, o jus dar priesinates vietoje to kad dekotumete"

as iki siol leipstu juokais tai prisimindamas, o anais laikais juokinga tikrai nebuvo.


>reklamos tekstais, kurie mūsų sąlygomis dažnai neturi prasmės ir yra nelogiški

reklama skirta atkreipti tavo demesi, nelogiskumas irgi geras budas tavo demesiui uzkariauti. vadinasi reklama savo pasieke :)))


>kad tikriausiai dauguma amerikiečių nemokėtų atlikti gamtinių reikalų ne civilizuotuose tualetuose

nenuvertink zmoniu, sugebetu ir dar kaip. o per kiek laiko ir protingesni pataptu kai musu salies "rykliai" juos simtaji karta apmulkintu.
jie tik dar labiau "miegantys" nei mes ir tiek.

o del bejegiskumo.... kazkada pragulejau palatoj 2 savaites, tiesiog pragulejau. koki pusdieni teko sugaist kad vel normaliai kojos pradetu dirbti.
na o jei buciau gulejes 2 menesius? manau be ramentu ne zingsnio keleta dienu.
amerikieciai suguldyti kaip filme "matrica" ir guli. bet tai nereiskia jog jie yra kitokie nei mes :))))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Juonis
Posts: 8
Joined: Tue 04 05, 2005, 19:50
Location: Vilnius

Post by Juonis »

Kipshui.

O tu čia apie ką :?:
Juonis
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Kurejas sukures Adoma irgi juom puikavosi(didziavosi) pries visatines esybes :D Si energija buvo visatoje ir yra mumyse.Ir ja naudotis reikia,aisku tam tiram lygi
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: ...tikrai, sveika puikybe, kitaip sveikas ambicingumas, yra zmogaus judejimo pirmyn variklis - noras kazka keist savo gyvenime, o drauge ir savo salyje, tik nereikia perlenkt lazdos, eit pirmyn ramiai, bet uztikrintai.
J

Post by J »

Kiekviena energija yra dinamiška.
Žmogus tai tarsi du tarpusavyje sujungti indai. Jei kuri nors energija per daug užpildo vieną indą, kitą palikdama tuščią, tai žmogus tampa pilnas puikybės, pavydo ar pan. Jei ta pati energija pereina į kitą pusę - žmogus tampa per daug save smerkiantis, abejingas...
Manau, kad geriausia, kai abu indai vienodai pripildyti tos energijos. Tada žmogus nei išpuikęs, nei save smerkiantis.
Jis tiesiog pasitikintis savimi.
Kaip sakydavo vienas pažįstamas - "Aš ne užsispyręs, as - atkaklus". :D :D :D
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Daugelis troksta,kad Pasauli isiviespatautu geris ir yra prisirise prie savo sodybu :?
J

Post by J »

Troškimai yra troškimai. Manau, kad jų reikia.
Kas dėl prisirišimų, tai čia panašiai kaip ir su iliuzijom.
Gyvenimas būtinai sugriaus iliuzijas ir atims tai, prie ko prisirišome.

Bent mano gyvenime - tai yra taisyklė be jokių išimčių...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: neperdeda, tiesiog jei jis mums leistu daugiau, tai mes kaip pasileistume tenkinti visus troskimus, o dabar nors truputeli pristabdo, a ne? :wink: Kaip jis sako: Jus labai lengvai pasirenkate daryti neleistinus dalykus, o labai nenoriai tai, ka reiketu... :wink: Tiesiog tokia jo misija :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: aha... :wink:
Post Reply