Kalbos virusai

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

:P Liutuke negi negali i kompa paziuret ka tai reiskia? Cia gi viska rasi! O siap tai si tema man patinka :P Megstu kalbeti taisyklingiau,bet,kad ir nekistu i kazkieno sugalvotus remus :? Mano mociute vis sako,kad taisyklingai isreiksciau savo mintis,nes zodziai turi didziule galia :)
AS ATVIRA ...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

:lol: ...Jau gavau asmeninį pranešimą...
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

:P va ir mes su mociute apie tuos "virusus" pašnekam :mrgreen: Kokių tik baiku ji man pripasakoja :gigi: tai klegu ir negaliu sustoti (+) Kaip faina :D Gal dar kas žinot apie tuos virusus :?:
AS ATVIRA ...
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Pvz.kaip kaimo žmonės kalba,juk ten tikras nusikaltimas.
Netaisyklingai kalba. :x
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

A va sakyčiou, kad tarmies kaimiškuos tikras turts Lietuviškas! Anos senobinės kalbos yr, tad arčiau pradžiuos, arčiau tiesuos- daugiau jiegos! Anos tarmies vež! :lol: Juomi net lengviou kalbiet :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: tekra teisa - preisinga, meisto zmuones laba kalba isdarke, o is kaimuo zmuoniu net kalbininka muokuosi... :wink: :P :)

(juk kaimo zmoniu kalba - zodingumo, dabartines bendrines kalbo saltinis, tik, aisku, dabar ir kaime jau zmones pamirsta tarmes, prisigraibo visokiu miesto zargonu, todel kalbininkai ragina - kalbekit, kas tik moka, tarmiskai, kad dar taip greit neisnyktu tokios grazios ir zodingos musu tarmes :!: ...)
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

:shock: :shock: bet kiek čia žemaičių ir nelabai pagaunu ka jie čia varo :? Manau,kad geriau šneketi normaliai,be kažkokių blevyzgų 8) ir šiaip tas vistiek išnyks,kiek besispardytų kai kas :gigi: Tipo vaidina kitokiais lietuviais :D kietesni anea :mrgreen:
AS ATVIRA ...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: na, as ne zemaite - Kedainiuos gimus, Vilniuj, o tevai - suvalkieciai... Bej tu cia man nekarkink - lietuviu tarmes tep greit neisnyks, ypac zemaiciu, bo anys yr didlia keiti ir uzsispyre... :P

O apskritai, kalbininkai kalba :wink: , kad su laiku isnyks visos kalbos - liks tik anglu - tipo prie to jau einama, bet as netikiu, nors jus mane akmenais uzmetytumet, nes esu irgi labai uzsispyrus... :P :wink: :)
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

karas buvo maras busvo bet zemaite neprazuvo
kas bus kas nebus bet zemaite neprazus


vo tep

jeigu kryziuociai kurie prusus visus isnaikino nesugebejo nieko zemaiciams padaryt, tai ir tau skylute be sansu!

Dievo karys stoja zemaiciu pusen!
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: nuo mata, deiva kary, ir mes nors kaarta veina pusee kariaunam... :wink: :P :)
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

O dzūkų čia irgi yra,bec nalabai moku kalbec dzūkiškai...
Bec visai nieko,įdomu iškraipyt žodzius,bet kai vieto grandinės tariamas lenciūgas mane nervai ima... :x

Atėjo ruduva,
Ir užšalo vanduva. :mrgreen:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: o man grazu- ir lenciugas, ir viedras, ir skarvada - jau daug graziau nei kokie siuolaikiniai: tinka prie feiso ar pan...

O pyktis ima, matyt, kad dar jauna esi, o jaunas budamas visad labai zinai, kaip turi viskas pasauly buti, o paskui susvelneji, kaip dainuoja BG:

"...i ja ran'she stavil svech po miestam -
teper' ja pju svoj vine, em svoj cheese,
ja kacius' pa naklonnoj po naklonnoj -
neznaju v verch ili v niz... :wink: :P "

(isversiu, nes turbut nesupranti ruskai :wink: :

"...ir as anksciau visus staciau i savo vietas,
o dabar geriu savo vyna, valgau savo suri :wink: ,
ir rituosi nuo kalno -
nezinau - i virsu ar i apacia... " :wink: :P )

Bet man vis tiek labai grazu jaunatviskas maksimalizmas... :wink:
Irinna
Posts: 100
Joined: Wed 05 25, 2005, 9:04
Location: utena
Contact:

Post by Irinna »

Jonė.S wrote:Manau, kad didžiausi kalbos virusai, tai tie, kurie iš esmės keičia minties prasmę ir susiję su pasamone, aukštesnėmis vibracijomis.
Vienas iš tokių - žodelytis "ne" ir jo vartojimas.
Žvelgiant iš ezoterinės pusės, tai pasamonė negirdi to žodelio ir pasakymas pvz. "aš nenoriu sapnuoti košmarų" iš neiginio virsta teiginiu.
:)
visiskai pritariu! kai tik pagalvoji va as nenoriu sende sutik to ir to zmogaus tai tikimybe 1 is dvieju kad ji butent sende ir sutiksi. na cia nzn ar tinka pvz bet minti tikiuosi supratot(mastykit teigiamai arba apsvarstykit visus variantus :?
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Taip

Post by Donatus »

Vat būtent tai kažkada bandžiau paaiškinti :wink:
J

Post by J »

Žodis "ne" turi reikšmę tada, kai jis stovi šalia daiktavardžio. Net psichologai pataria - norint, kad vaikas atsikratytų baimės, jam reikia kartoti sau - aš esu drąsus (tik jokiu būdu ne - aš nebijau. Tai nesuveiks, nes pasamonė "išmeta" tą žodelį "ne").
Žodžiai "gal", "jeigu" sakinio prasmei didelės reikšmės neturi.
Manau, kad kalbos virusais galima pavadinti tuos žodelius, kuriuos išmetus, keičiasi sakinio presmė visai į priešingą pusę. Žodeliai "gal", "jeigu" išreiškia abejonę. Jų vartoti nevertėtų tiek, kiek abejonė yra griaunanti jėga žmogui.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? nu va, o as ir galvoju, kodel dainuojant su Grebenscikovu jo daina:

"...krasota - eto strashnoje silo,
no mne bolshe ne strashno -
ja chociu znat'..."

(isverciu: grozis - baisi jega, bet man nebaisu - as noriu pazinti... :wink: )

visada man baisu to grozio pasidaro, tada skubu kuo baisiau apsiskarmaliuoti, plaukus susivelti, kad i darzo baidykle kuo panasesne pasidaryciau - tokia ir vaikstau po soda ir zmones bei zvirblius gasdinu... :wink: :P :mrgreen:
Equilibrium
Posts: 12
Joined: Sun 10 02, 2005, 17:03
Location: Beyond

Post by Equilibrium »

Užburtas ratas, paaugliai mokinasi iš kitų paauglių, iš jų tėvai perima kai kuriuos posakius... na reikia kažką keisti, žinoma..
Tiesiog šnekėkim taisyklingai ir kiti bendraudami su mumis, nepastebės, kaip pradės keistis patys..
When freedom does not have a purpose, it turns against the humanity and society.
______________________________________
They live as if they never die, and they die as they had never lived... Why?
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

Labuka hėbryte :mrgreen: va daug suaugusiu nežino kaip mes pavarom mokykloj :wink: Kitaip laikys kazkokia anokia varna. Nepatinka man tai,nes ir namie tas kartais išsprusta ir gaunu nuo mamules per subiniuka savo. Su draugikem mėginom įvesti nauja mada pvz. nesidažyt mokykloje :gigi: bet gavosi pravalas :| :( Nors rimti bakuriukai gal kažkiek įvertino. Vienas,man patikes,net užkalbino mane :oops: Fain būtų kalbėt normaliau :D
AS ATVIRA ...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Basta wrote:o tu, darja, pagalvok, gal koks 'vaikis' tave stebi, o tu susikutvelini ir jis pagalvoja nusimines: va, specialiai taip daro, matyt, as nepatinku...na ka padarysi...ir nueina :P
:wink: matai, Basta, tam sode mane stebi daugiausia varnos ir girti diedai, bet ir ten kartai visai neblogai apsirengiu - net su miniaku tokiu visai fainu :wink: Bet zinau, kad tau skirtasis pamatys tave ir pamils tokia, kokia esi - nesvarbu ar busi apsiskarmaliavus, ar pasidabinus ir pasidazius... Tikrai :wink:
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

:D :D faina faina :H aš jūsų dar labiau pasiilgau (+) Bet tai šen tai ten,tai nenamuos dabar :roll: Taip ir bėgu per ta gyvenimuką :P Sakai Basta tau mokinukės juokingai atrodo kai išsidažiusios :mrgreen: Kai pripranti,tai gal ir nieko :D Kaip karnavale kokiam :gigi: Bet auklyfa sakė,kad mes tik mokomės ir turim praeiti visa tai,bet tik ,kad odos nesugadintume eksperimentuodamos. Dar su ja kalbėjom apie rūkymą,apie berniukus :oops: :oops: blemba kiek panų raudonavo ir akikės spindėjo :gigi: net juokinga buvo žiūrėt (o aš mėgstu žiūrėt,kaip kiti reaguoja). O tu Darja be reikalo sakai,kad i tave atkreips dėmesi ir :love: tokią apsiskarmaliavuse :P :lol: Taigi mes ir traukiam visų pirma išvaizda.Tam ir yra išvaizdos,įvaizdžio menai. Ir gamtoj taip yra. Gal nereik dviračio išradinėt :roll: Aišku nesakau,kad su aukštakulniais po dirvą varinėt (aš pati jų žiauriai nemėgstu). Viskas su saiku. Subtiliai,kaip dažnai sako mano dėdė :wink: Kažkiek patraukliau apsirek,tai ir varnos kitaip i tave pradės žiūrėti (+) (+) Garantija :gigi:
AS ATVIRA ...
Post Reply