Kalbos virusai

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Rozyte
Posts: 167
Joined: Wed 08 25, 2004, 11:52
Location: Vilnius

Post by Rozyte »

Zinot, yra toks vienas labai geras "pratimas" kaip isvis reguliuoti savo kalba ir ypac save, pajusti save taip stipriai... Pameginkite viena kuria nors diena nevartoti zodelio 'AS'. busite priversti labai atidziai sekti zodzius, nes tai toks mazytis zodelis, kad dazniausiai ji pasakome nesamoningai, o va cia pradesime ijugti samone... na ir kas be ko: nustebsite rezultatu! manau kita diena istare vel 'AS' lyg koks akmuo nusiris nuo galvos :D

P.S. jei kam idomu, pati dar nemeginau, bet turiu planuose viena diena (savo gimtadieni :D ) , kada tikrai verta bus ismeginti:)


Jei kas pameginsit-pasidalinkit poto ispudziais ;)
  • Code: Select all

    Skambanti siela - lyg varpelis - tyloje pasklinda po erdvę...
Naiptol
Posts: 5
Joined: Mon 10 06, 2003, 10:40

Post by Naiptol »

Iš tiesų tai kalbos virusas būna tik labiau vyriškame darbo kolektyve. Gi moteriškame kolektyve dažniau sutinkamas kalbos moterusas.
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Aš dabar stengiuosi naudoti tik pozityvius teiginius, tai yra be žodelio ne, bet nelabai išeina.Tiesiog kartais nerandu atitikmens.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

sraige wrote:Aš dabar stengiuosi naudoti tik pozityvius teiginius, tai yra be žodelio ne, bet nelabai išeina.Tiesiog kartais nerandu atitikmens.
Aš dabar stengiuosi naudoti tik pozityvius teiginius ir man labai gerai išeina. Ir puikiai randu atitikmenis. :wink: 8)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: o as varau, kas man ant seiles uzeina - kai supykstu, keikiuosi, kai noriu - meldziuosi ar dainuoju, bet zinot, buvo laikai, kai buvau susizavejusi tylejimu - buvau pratylejus gal kokias dvi ar tris dienas - ypatingas jausmas, viskas viduje isskaidreja, protas ir mastymas paastreja - gal reiks dar kada pabandyt, bet vargu ar iseis - per daug ipratau malti liezuviu... :wink: (nors kelias valandas gal ir butu nieko patyleti, bet sunakiausia nutilti viduje, nes kad ir liezuvis tyli - galvoja vis tiek nenutyla monologai ir dialogai... :wink: :P )
Andrianas
Posts: 32
Joined: Thu 03 24, 2005, 18:14
Location: Taurage

Post by Andrianas »

Na zinai Darja... tu monologu ir dialogu butu daug maziau jei rimciau uzsiimtum meditacine praktika.Tai tikrai padeda ir koncentruoja energija tam tikra kryptimi,o ne kas ant seiles uzeina :mrgreen: taip ir aplinkinius aptaskyt galima :roll: :roll:
AUGINKIM MEILĘ SAVYJE
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Taip, bet pirma reikia išbandyt kas kaip veikia. :mrgreen:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? na, zinot, mielieji medituotojai, medituokit sau i sveikata kiek tik norite - gal kam ir padeda, bet as gyvenime esu susidurusi su tokiais "tobulais" medituotojais, kurie isoriskai tikrai buvo tobuli, susitvardantys, suvalde savo jausmus ir pan., bet gyvenimas parode, kad ju sirdis buvo akmenine, ir aplinkybems susikloscius parode toki ziauruma, kad paprastas gatves bernas taip nebutu pasielges... Apsaugok mane viespatie nuo tokiu medituotoju ir meditaciju, man jau geriau tada bendrauti su prasigerusiu bomzu, nes jauti jo gyva, zmogiska sirdi...
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

sraige wrote:Aš dabar stengiuosi naudoti tik pozityvius teiginius, tai yra be žodelio ne
Labai geras ir rimtas kalbos valymo bei atgaivinimo budas! Patariu visiems taip keisti kalba! As tai jau kuri laika stengiuosi vartoti tik teiginius, o ne neiginius. Va kur skirtumas.

Zodis yra garsas, energija, programa (pasakai "kede" ir kitu mintyse iskyla jos vaizdas :wink: ). Programos stiprumas priklauso nuo idetu pastangu i zodi, jausmo, minties. Jei malama kas ant seiles pasitaiko- kalba tampa tuscia, nors zodziu daug, jie praranda reiksme. Kai zodi apmastai, isjauti, kai jis yra tiesa, pasakytas su tikslu, tai jis yra visai kitoks. Net balsas skamba kitaip :wink: Tokie zodziai stiprus ir veikia musu vaizduote, aura, pasamone, paliecia jausmus. Visi zodziai, visos programos, paleistos i erdve, lieka, kuria ateiti!!!. (tai kokia ta ateitis, jei kalba budavo pilna bereiksmiu ir tusciu zodziu?.. :cry: )

Pateiksiu pavyzdi:
Mazas vaikas padeda mamai ruosti valgi. Pjausto darzoves. Mama jam sako:
-Vaikeli, tik neisipjauk!
Ir kaip manote, kas ivyksta :?: Butent. Pasamone nereaguoja i priesdeli "ne", o ivykdo programa, kuri slepiasi po "ne". Neapdairiai vartodami si priesdeli zmones nenoredami daro sau ir kitiems meskos paslauga.
Geriau mama butu pasakiusi vaikui "Issaugok pirstukus sveikus":wink: ar ka nors panasaus. Tada vaikelio pirsciukai butu like sveiki.

Zinoma, yra ivairios subtilybes ir niuansai su tuo "ne" ir pan.
Viskas priklauso nuo zodziu sureiksminimo.

Be to, nuolatinis galvojimas, ieskojimas alternatyviu minties zodiniu israisku skatina aktyve samones veikla, kuri savo ruostu suteikia daugiau jegos i zodi, taip atgaivindama kalba ir smegenis. Tai nelengva, bet rezultatai- verti pastangu.

Tai va taip vat va!.. :wink::D Dabar zinom- kimbam i darba! Svarinam kalba- prisidedam prie savo ir visu sviesios ateities!!! :H
:!:Sekmes visiems:!:
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Aš irgi galvoju kaip čia yra iš tikrųjų.Manau,kad svarbiausia kiek energijos įdedi į pasakymą ir kokiosPvz. sakydamas kitam žmogui:sėkmės tau, tik iš mandagumo ir galvoj dar šmėkšteli mintis: koks man skirtumas,seksis tau ar ne. Na, aš čia tokią prielaidą, kad tarkim. Arba užsiėmęs savais rūpesčiais tiesiog burbteli ir viskas.Atrodo žodžiai ištarti, kuriuos mes laikom tokiais galingais, bet energijos ten neįdėjom arba atvirkščiai paleidom neigiamą. Na, jei abejingai pagalvojom, koks mums skirtumas, tai gal neutralizavom tai kas pasakyta. Bet jei ką pikto pagalvoja, kai kas tai sakydamas, tai išvis tie žodžiai nieko nereiškia.
Taigi ką jūs manot apie tai, noriu, kad ir kiti pasidalintumėt.
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Ir dar apie žodelytį ne. jei tai nukreipta į ateitį, į pasamonę ir pan., tai suprantam, kaip jis veiks. Pąsamonė, visata reaguoja į tai, kas už ne. Bet jei sakai žmogui, jis manau tikrai supras tai ,kas sakoma Jei sakysi, aš tavęs nemyliu, nejaugi jis pagalvos, kad myli.
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Taigi

Post by Donatus »

Teisingai, praleidau svarbu, bene svarbiausia reikala su tuo ne :oops: Dalelyte sia reikia naudoti! Pavyzdziui: "As sergu" -iskart paleidi sirgimo programa, kuri tik atitolins pasveikima. "AS nesveikuoju" arba "As nepakankamai gerai jauciuosi" ir pan. -va taip jau i nauda iseis.
Arba "As nesergu" -tai tuoj taip ir atsitiks! "As nesu sveikas" -kur kas geriau :D
Kaip ir paneigiau save :oops:

Zmones tai tikrai supranta, kai jiems sakai ne, bet visa tai asmeninis reikalas.

Pustustis/puspilnis - pesimizmas ir optimizmas. Optimistai niekada nemirsta :wink: (Va matot, kokiu negeru dariniu yra musu kalboje...)

P.S. Visos taisykles turi isimciu. Visos taisykles priklauso nuo zmogaus valios :wink:
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Teisingai

Post by Donatus »

Teisi Tu esi, Basta :roll:
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Gerai Donatus cia uzraitojai,bet vietoj "nemokama"galejai parasyt -"veltui" :)
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Veltui

Post by Donatus »

"Veltui" - gautusi "suniui ant uodegos"...
Ko gero bus tik siaip priedas :wink:
Geriau su tokiais zodziais nejuokausiu :oops:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? manau, kad kas nuo amziu yra, to ir reikia - niekur nereikia pulti i krastutinumus, beje, zodelis "ne" kartais dar ir kaip pravercia - mat yra zmoniu, linkusiu parazituoti kito gerumu, vat tada ir gelbsti tas stebuklingas zodelis "ne"... :wink: :P
J

Post by J »

Tinkamu laiku ir tinkamoj vietoj pasakyti ir "nekalti' žodžiai gali turėti milžinišką reikšmę - tiek padėti, tiek "užmušti".
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

niekas cia blogo, Basta, ir nelinki, tik kartais, kai buni kam nors per daug geras ar nuolaidus, tai ir pradeda lipt ant sprando - krauna visokius darbus ir pan., vat tada labai pravercia zodelis "ne"... :wink:
Emuti
Posts: 45
Joined: Mon 12 20, 2004, 20:21
Location: Kaunas - Leeds
Contact:

Post by Emuti »

Kalbos virusas? Cia man primena mano lietuviu kalbos mokytoja. "Ta prasme"? Ar gali taisyklinga kalba egzistuoti netaisyklingame pasaulyje? Na, tarkim kalba (zodziai) atvaizduoja aplinka, kuri mus supa. Kalbedami apie nepriimtinus dalykus pridedame "ne", vadinasi skaidome i taip ir ne, juoda balta, geri blogi. Taciau juk taip nera? Dualybe? Juk medalis turi dvi puses? O kai priimi viska taip kaip yra yra tik TAIP, o kai nera NE, TAIP netenka prasmes. Vadinasi kalbos nereikia. TYLA. (nusifilosavau truputi ir dar daugiau galeciau bet tikrai nezinau kodel viskas yra kaip yra ir ar tai yra gerai ar blogai ir as nenoriu, kad visi kalbetu taisyklinga kalba nors man keiksmazodziai ir nepatinka. As paprasciausiai nesuprantu "taisyklingos kalbos", nesuprantu nei knygu ja parasytu nei lietuviu kalbos mokytoju ir lingvistu, tas kirciavimas mane isproto varo, o kableliai ir kabliataskiai vercia mano galva pasiutusiai suktis..)
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Tai niekas taip ir aiškiau nepaaiškina, kaip ten su tais išsireiškimais, žodeliu ne, energijos įdėjimu. Matyt niekas gerai ir nežino. Aš tai iš vis susipainiojau Kažkas gyrėsi, kad puikiai randa atitikmenis ir vartoja tik pozityvius teiginius. Būtų malonu išgirsti pvz.Yra atvejų, kai greitai randi, bet kartais. . . atrodo neįmanoma. Tada kyla mintis ar jo išvis reikia.
Post Reply