Dėl santuokos

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Daina
Posts: 113
Joined: Tue 11 09, 2004, 13:47
Location: Kaunas

Post by Daina »

nu, Padauza, tu mane ir isgasdinai! nes mes kaip tik jau rengiames tuoktis. tik... vat su kunigais susidure, susidureme ir su kliutimis! gal tai ir yra zenklas, po galais :idea:
na, mano brangusis kaip tik isvaziuoja savaitelei tai "paklausysiu sirdeles" gal ka gero pasakys :love:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Daina, aš tau gal visiškai Padaužos mintims priešingas išsakyčiau, bet nenoriu veltis į beprasmes diskusijas: kiekvienas tiki tuo, kuo tiki ir pavyzdžius renka tokisu, kokie jo tikėjimą patvirtina. :D

Man pvz santuokos sakramentas tokis pat svarbus ir šventas kaip vaiko krikštas. 8)
Daina
Posts: 113
Joined: Tue 11 09, 2004, 13:47
Location: Kaunas

Post by Daina »

o mums, Loryte, santuoka irgi svarbi, labai islaukta, o tas laikas ir buvo "laimeje ir nelaimeje, turte ir skurde, sveikatoje ir ligoje..."
ir lyg tai is esmes mums niekas nepasikeis, nes jau 7 metus kartu gyvename, taciau norisi ir vaiku, ir pilnavertes seimos, kad galetume pasakyti pagaliau - "mes seima"! kad ir kaip butu gera kartu, bet to kazko labai truksta 8)
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Suprantu tave. Daina. 8)
Daina
Posts: 113
Joined: Tue 11 09, 2004, 13:47
Location: Kaunas

Post by Daina »

aciu :D :D :D
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 18:01, edited 1 time in total.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Padaužėle, nepyk tik, bet man atrodo, kad susidurdama savo darbe su problematiškais žmonėmis per daug aplinkui grėsmės matai. Čia kaip ir policininkui visur vagys žulikai vaidenasi. :roll:

O palinkėjimai tavo gražūs. Te būna išties žmonių santykiai paremti meile, pagarba, supratimu. :D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: tikrai, jei zmones tuokiasi nejausdami to vidinio rysio, tai nieko ta santuoka ir neduoda (tikriausiai ir Ten ju nesujungia - cia as taip manau :wink: ), o as, kaip ir Padauza, visai nenoriu teketi (net jauciu kazkokia baisia alergija toms baltoms princesiu suknelems ir visam tam kitam "cirkui" - atleiskit, jei kam tai sventa - tiesiog man taip atrodo, as taip jauciu :? ), bet tai nereiskia, kad nenoreciau gyventi su sielai artimu zmogum... Matyt, esu kazkokia "netokia"... :wink:

Beje, Padauza, ar buvai prie lauzo? As tai buvau - ta, kur su kale Lese, jei buvai... :wink:
Daina
Posts: 113
Joined: Tue 11 09, 2004, 13:47
Location: Kaunas

Post by Daina »

o man atrodo, kad meile ir po santuokos neisnyks, jei ji yra 8) jei jau po tiek visokiu isbandymu neisnyko, tai ko jai po santuokos isnykti :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? ai, manau, kad jei zmonems reikia santuokos, tai ir tie ritualai ir zodziai nieko nepamaisys (juk toks gyvenimas - buna juk jame ir vargo, be jo nenugyvensi - tarsi tu tuos zodzius ar ne...), o jei nereikia - tai nereikia ir ritualu... :wink:
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 18:01, edited 1 time in total.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: ...o is kur tu, padauzele, zinai, kaip skaudziai (ar neskaudziai) mus lupa (beje, pati susipriesinai: AS ir JUS... :wink: :P )...
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Padauža wrote: Ne, Loryte, ne grėsmė vaidenasi.... Tiesiog žinių srautas paprasčiausiai skirtingas, ir tai, ką žinau ar matau aš, jums (kaip ir man prieš 5 metus) kelia.... šoką.
Na ne, man šoko tavo informacija nekelia. 8) Tiesiog nepriimu jos, nes kiek kitaip viską matau, suprantu, jaučiu. Bet, kaip jau rašiau anksčiau: kiekvienam savo. Turiud raugę, kuri tvirtina, kad tik kataligų tikėjimas teisingas. Man gi atrodo, kad kelių pas Dievą daug. O labaiusiai patinka Sai Babos mintys: "Yra viena religija - meilės religija. Yra vienas Dievas - meilės Dievas".

O jei į temą, štai ką rašo apie santuoką S. Lazarevas:
"Esu tyręs, kaip atrodo susituokusios poros prieš jungtuves bažnyčioje ir po jungtuvių, ir mačiau, kad karminės struktūros pagarėja. Manau, kad pagerėjimas susijęs su štai kuo. Tuokdamiesi du jauni žmonės mato kits kito tik žmogiškąją pusę, ir tikėtina, kad jų priklausomybė nuo to žmogiškumo dar didės. Viena iš pagrindinių krikščionybės tiesų byloja, kad meilė Dievui yra svarbiau už visas žmogiškąsias vertybes, ir Kristaus prikalimas prie kryžiaus - tai nelyginant tos tiesos įrodymas. Kristaus meilės nenuslopino nei išdavystė, nei patyčios, nei fizinė mirtis. Ir jei mylinčių žmonių sielų vienijimosi dalį sudaro atsikreipimo į Dievą ritualas, tas ritualas padeda jiems pamatyti kits kito dieviškumą ir sumažinti priklausomybę nuo žmogiškumo. Vadinasi, bus mažiau vaidų ir neištikimybės, išdavysčių ir įžeidimų. Vadinasi, ir vaikai bus sveikesni. " 8)
/ 5 knyga " Atsakymai į klausimus"/
J

Post by J »

Nemanau, kad ritualai ką nors gali išgelbėti.
O juk jau buvo minėta, kad ir pats Lazarevas jau "peržiūri" savo teiginius...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

jei abu sutuoktiniai butent taip ziuri i santuoka ir viduje taip giliai viska isgyvena, tada tikiu, kad tikrai taip ir buna - ju rysys sutvirteja, bet jei tik isoriskai atlieka rituala, tai... Net feng shui teorija teigia, kad santuoka gerai veikia poros gyvenima, bet... manau, kad cia nera ir negali buti taisykles: tik taip ir ne kitaip - kiekvienam savas kelias, sava laime...

Kazkur jau citavau Ugnes Barauskaites knyga "Desimt", tai apie santuoka ji raso, kad buvo dukart susituokus, o dabar su treciu vyru augina antra vaika ir visai nesiruosia teketi - ir jos butent tokia laime. Kai pastojo nuo dabartinio draugo, tai nuvaziavo abu pas jos tevus ir klausia tie, ar sis ja vesias, o tas tvirtai nukerta: ne, prisimenat, kaip aniems dviem, kurie buvo ja vede, baigesi. Ir visi sutiko, kad baigesi baisiai... :lol: :wink: Taigi kiekvienam savo... :wink:
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 18:02, edited 1 time in total.
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 18:02, edited 1 time in total.
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

ir keiciasi- gali buti rami, ir tik i gera puse :D
laime ne tik akis dziugina ir sirdi :D
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: aciu, padauzele, uz grazius zodzius - bunu as visokia (daug kas prisimena is forumo, kokia arsi buvau pradzioje - tikra revoliucioniere... :wink: )

...ir as labai pavargus - dar vis prastai jauciuosi, o siuo metu dar sedziu darbe - baiginejam toki viena zurnaliuka, tai iki paryciu gal baigsim, o taip negera, taip traukia i lova, o ji taip dar toli... Na, kaip nors dasikapstysiu... :wink:

Taip, Zuvu era baigesi - pamazu keiciasi vertybes, bet jei liks tik protas ir tiesa, o nebus meiles, tai nebus gerai... Taip, baznycia per visa istorija pridirbo daug tamsiu darbeliu (man isvis nesuprantama, kaip galima zudyti vardan tikejimo...), bet nesakyk, kad viskas, ko ten moko, blogai - tikrai zinau sviesiu kunigu ir vienuoliu (pvz., gamtos vaiku pranciskonu), kurie tikrai daug gero padare ir daro zmonems - ne viena is dvasines balos istrauke, brolis Astijus net sake, kad jau net kartais bijo melstis, nes Dievas visu jo maldu isklauso...
...o del santuokinio gyvenimo, tai tikrai nereiskia, kad zmones gyvendami nesusituoke bus garbingi vienas su kitu (aisku, tokiu atveju ir santuoka nieko nepakeis...)

Labanakt, va, siek tiek parasiau ir jegos tamkart grizo - einu prie darbu... :h:

Beje, sakai, kad suaktyvejo baznycios tamsus darbeliai? Gal tai susije su naujo popieziaus atejimu - anas buvo siltas, sviesus, zmogiskas, o sitas man svetimas - iskart primine (teatleidzia man Dievulis) kazkoki inkvizitoriu, bet matyt, taip turi buti - sako, viskas vyksta pagal Dievo valia... :?
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

taigi i metrikacija galima nuvaziuoti tiesiog,
jei sistemai reikia popieruko

kiek zinau kazkuriom paprastom dienom buna be iskilmiu, spacialiai siteminis popieruku tavrkymas

juk man ir del zemes reikia popierukus tavrkyti
tuo tarpu Dievas kai sukure zeme kad joje gyvenciau tikrai nesukure popieruku sistemos :)


santuoka yra dvieju zmoniu sajunga
ir cia nereikia nei banzycios nei cmetrikacijos
Post Reply