Piramidė

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Piramidė

Post by Alyta »

Suprantu,kad žmonija jau pamiršus kaip galima dirbt ar kurt bendrai.Sistema mus išmokė tai daryt piramidės principu.Tai yra kai visą padėtį valdo vienas ar keli asmenįs,o visi kiti tik dali.
Lietuvoje,musų judėjime, jau yra piramidė,aš norėčiau,kad tai butų rutulys,tai reiškia,kad nera rangu,o visi kurie imasi kokio nors projekto,ar net ir tie kurie tik stebėtojai,viska žino apie vieni kitu žingsnius.Galėtų papildyt vieni kitus.Nebutų"aklu"-BENDRA KŪRYBA
Gal but kurį laiką ir piramidėj pabut :D ,kad tik garbės ir pinigu siekis nenutrauktu į šalį.
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

sutinku (+)
o ką konkrečiai siūlytum daryti, kad piramidė virstu rutuliu :?: :D
aš manau, kad viena iš piramidės susidarymo priežasčių yra ta, kad kai kurie iš mūsų yra linkę pasisavinti bendrą judėjimą, tarsi užimti kažkokią laisvą visuomeninės veiklos nišą, o reikėtų pagalvoti, kad Megre knygas yra perskaitę labai daug zmonių, taigi jie taip pat kuria - aktyviai ar mintimis ir yra tam tikra prasme bendraminčiai, kad ir nedalyvaudami "oficialioje" veikloje. jie taip pat turi savo draugų ratelius ir ten aptaria Anastasijos idejas, dalinasi ispūdžiais ir kuria ateitį, mintyse ar realiai puoselėja savo sodybas, prisidėdami prie gerųjų vibracijų. :love:
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Visa veikla,net is paziuros mazos ir nereiksmingos detalės butu visiems zinomos,viskas sprendziama bendrai,gal but interneto pagalba.Sukurt puslapi ar ir tose paciose temose, viskas kas susije su vienu ar kitu projektu butu talpinama.Taip piramidė(ės)suapvalėja.O jei kokiam klube,ar bendraminciu rate vel pradeda rastis piramidėlė,ja su Meile,ne su atstumimu,priimti į kamuolio vidu ir ji istirptu.
Piramidziu atsiradimą įtakoja tiek garbės,materialiniu vertybiu troskimas,tiek ir bendraminciu neaktyvumas,atsakomybės nastos uzsikrovimas,atsakomybes uzkrovimas kitam,tiek baimė,kad kažkas kažkam gali sutrugdyti.
Tinklapio vystymo komanda jau dirba atvirai.Šaunuoliai.
Tai visai nereiskia,kad turite manim patikėti,tiesiog "perleiskit"per savo jausmus
Last edited by Alyta on Sun 06 19, 2005, 15:18, edited 1 time in total.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

piramides virsuneje be abejo esu as!!! cia manau niekam abejoniu nekyla :)
o stai kas zemiau tai net neisivaizduoju :))
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

kokios jau čia abejonės :wink: :mrgreen: :lol:
o dabar - labai rimtai :wink:
iš tiesų, tai aš ramiai žiūriu į tas piramides - suprantama, kad aktyviausi yra tie, kurie gali skirti tam laiko ir mato prasmę tam tikruose konkrečiuose veiksmuose. kai turi žemę po kojomis, žinai ir jauti, ką pats turėtum daryti. man svarbu pradėti nuo savęs, todėl esu įsitikinusi, kad asmeninis reikalas išjudins ir visuomeninį. manau, kad tik šitaip galima isklibinti bet kokios piramidės ar sistemos pamatus  :yy: :)
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

tai jus, brangieji, man dabar paaiškinkit, kaip tas rutulys veikia ? Pavyzdžiui, kaip jame pasiskirsto atsakomybė- bendrai ar ką? kaip socializmo laikais ?
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Socializmo laikais atsakomybės nelabai buvo :D Su laiku ismokstama atsakomybe jaust bendrai.
Dalinai svarbiausia jau parasyta,visa kita musu bendras reikalas,galima ir pasiskirstyt darbus,bet visada kas panorejas gali kaip lygus su lygiu,prisideti prie bet kurio darbo.
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Taigi, Rūke, tu teisus, socializmo laikais atsakomybės nebuvo, nes ji buvo bendra :!: :P
Na, o dabar man vėl kyla keli klausimai:
------per kiek laiko išmokstama jausti bendrą atsakomybę, kaip tu teigi ? ir ka iš viso tai reiškia ?
------kas bus, jeigu niekas nepanorės prisidėti prie kurio nors darbo?
------kas nustatinės kuris darbas kuriam yra lygus ?
J

Post by J »

Manau. kad atsakomybės jausmas arba yra, arba jo nėra. Vargu ar įmanoma to išmokti.
Jeigu bus taip, kad nieks nepanorės prisidėti prie kurio nors darbo, tai tebus du keliai: atsisakyti darbo, arba tą darbą daryti vienam.
Nustatinėti kuis darbas kuriam lygus nereikia. Tiesiog kiekvienas širdimi jaus ką jis gali ar sugeba padaryti.
Pati tikriausia tiesa slypi širdyje. Visada klausykime tik jos... :lol: :lol:

Kaip piramidė turi viršūnę, taip rutulys turi centrą. Kad ir kiek besuktum uodegą, tačiau lyderis (entuziastas, iniciatorius ar pan.) visada yra reikalingas.
Patikėkit, tą diktuoja pati žmonių prigimtis. Juk mes esam tokie skirtingi. Jei vienam pakanka tik minties ir jis jau gali veikti, tai kitam reikia postūmio, patarimo.
Vienas labai gerai pažįstamas žmogus prisipažino, kad jam patinka stiprūs žmonės, nes jis gali į juos atsiremti...
Kuo galėtų būti toks žmogus grupėje? :roll:
Dar vienas argumentas patvirtinantis, kad nors konkrečiam darbui, bet reikalingas (negązdinsiu žodžiu lyderis) koordinatorius. Tam, kad darbas vyktų sklandžiai, reikia, kad visa informacija būtų vienose rankose. Vienos rankos ir veiksmus derina. Taip darbas vyksta paprasčiau. :lol: :lol:
Last edited by J on Fri 06 17, 2005, 7:46, edited 1 time in total.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>per kiek laiko išmokstama jausti bendrą atsakomybę, kaip tu teigi ? ir ka iš viso tai reiškia ?

aga, kas ta bendra atsakomybe?

siuo metu man atrodo kad jei zmogus zino priezodi "kaip pasiklosi taip issimiegosi" jau yra labai gerai
kitaip tariant koki pasauli po saves paliksi tokiame ir vel atgimsi :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Irute Jus puikiai zionot,kad socializmo laikais Tevynes vaizdinys neatitiko tikroves ir egzistavo prievarta-visi privalejo dirbti visuomenini darba.
Per tiek laiko Irute,per kiek pati panoresi.Ir reiskia tai,kad jei koks nors jaunuolis iskrėtė isdaiga,tai jis materializavo visuomenes morale.Auklejamas tai jis visuomenej,o ta visuomene tai as ir TU,ir...
O musu darbeliuose...Jei sakykim kazka daro Antanas.Visi zino ka jis daro ir savo mintimis padeda,bet staiga kazkas uzstringa.Tada bet kuris gali jam padeti kaip sugalvojes,ar perimti darbeli.Galima ir balsuoti del svardesniu veiksmu.
Prisideti panores Irute,sirdimi pajaus,isgirdes skambant visatos arfas,kiekvienas panores. :love:
Kiekvienas per savo siela pajus kuri darba dirbti.O mintimis padeti gales kuriam panorejes.
Incognito
Posts: 35
Joined: Fri 10 22, 2004, 10:35

Post by Incognito »

Sveiki,
na jei nieko pries parasysiu savo nuomone apie si reiskini.
Si tema labai aktuali ir man. Jei snekant apie sfera o ne apie rutuli tai reikia pakankamai didelio samoningumo. Tai panasiai kaip kiekvienas zmogus atsagingas yra ne tik uz savo artima ar sali ar pagaliau zmonija, bet ir uz visa visata iskaitant ir planetas ir gyvuliukus ir pauksciukus ir netgi ora. ideja tai labai gera. Tai siektinybe. Jei nuleisti i musu laiku ir padeties erdve, gautus tikrai vos ne plokscias rutulys. Na greiciausiai keik as suvokiu kad materializuoti sia siektinybe esant pakankamai daug nesamoningu zmoniu, greiciausiai atsakomybe prisiimtu tas kas prisiima uzduoti, o ne vadovas ar kazkas auksciau. Visa informacija kaip ir buvo mineta yra bendrai skelbiama ir kiekvienas gali isreiksti savo nuomone. Jei kad prisiima uzduoti tai aisku kad sis zmogus prisiime uzduoti ir jis atsakingas uz ja. aisku visi gali prisideti prie sios uzduoteis igyvendinimo. Greiciausiai taip ugdomu butu atsakomybe bet butu vienybes principu. Kad visiems butu gerai ir greiciausiai bus gerai nes visi matys kas del ko vyksta. Nes daugiausia kiek pastebiu tai pyktis kyla is nezinojimo. Slepia nuo kitu ir pan. Nes rutulio modelyje ir prisideti gali praktiskai bet kuris, o piramides tai reikia labai derinti su paciu auksciausiu. Is to kyla ir korupcija ir pan. Aisku paikybe, sureiksminimas ir t.t.
Na va kad prirasiau. :)
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Sferiniu principu kurė senosios civilizacijos.Gyvenantis lietuvoje visada galejo matyti mintis gyvenancio bet kurioje planetos vietoje ir prisideti prie ju,ar jas koreguoti.Na daba liudniau su telepatija :DGalima naudot siandienines rysio priemones.
Last edited by Alyta on Sun 06 19, 2005, 15:16, edited 1 time in total.
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Taip, būtų gerai žinoti apie vienas kito darbus.Kad nesikartotume ir vėliau užsiimantys neliktų kvailio vietoj.
O rutulys tikrai turi centrą, nesvarbu, kad jo nesimato.
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Centre svajone,ideja ar kaip nors kitaip galima vadint.
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Dabar aiškiau.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Vo kokia gera tema, kaip aš jos anksčiau nemačiau. :)

Ši tema labai aktuali man, nes aš irgi labiau mėgstu kažką kito nei piramidė.

Dabar dėl pavadinimo. Galima vadinti sfera arba rutuliu, bet tada neišvengiame "centro" sąvokos. Yra ir kitų pavadinimų. Pvz, mano mėgstamas Deleuze siūlo rizomos sąvoką. Rizoma, tai yra šaknų sistema. Ji neturi pagrindinio centro. Rizoma, tai šaknų tinklas, o "centriukai", t.y. stiebas gali iškilti betkur ir bet kada.

Man tai labai panašu į mūsų organizaciją.

1. Rizoma yra bet kokia šaknų sistema neturinti aiškaus centro.
Mūsų organizacija irgi neturi aiškaus centro.

2. Rizoma turi daug centrų, kurie auga savarankiškai.
Pas mus irgi miestų klubai, gyvenvietės, pavieniai žmonės auga visiškai savarankiškai nepriklausomai vienas nuo kito. Kai kurie apie vieni kitus nieko nežino, bet idėja ta pati.

3. Rizomai pradėjus auginti stiebą jai padeda aplinkinės šaknys. Jei šaknys pritaria, tai stiebas užauga, jei nepritaria, tai stiebas nuvysta.
Mūsų organizacijoj kiekvienas savanoris gali pasiūlyti idėją. Jei žmonės pritaria, tai idėja sustiprėja ir išauga į stiebą, o jei žmonės nepritaria, tai idėja neišauga.

Och..kaip man tai patinka. Juk nuo senų senovės kartojom: "pas mus klubuose nėra vadų" ir tuo didžiuojamės juk ;)

Kartais būna taip, kad ir mūsų organizacijoj iškyla koks vadukas ir bando padaryti piramidę. Pvz Aldona, Martynas Vilniaus klube. Kartais ir aš per daug įsisiautėju.... :) Bet žmonės pas mus protingi ir nepaklūsta tokiam norui. Todėl turim dabar ne piramidę, o sferą, rutulį ar rizomą. Kaip pavadinsi taip nepagadinsi... Svarbu kad suprantam vienas kitą.

Mūsų organizacijoj apsieiti be piramidės modelio yra lengva, nes nėra jokių "įrankių". Pvz. jei būtume pasiskirstę pareigomis: prezidentas, lietuvos tarybų suvažiavimas, kauno taryba, vilniaus taryba, klaipedos taryba, nariai, tai jei taip būtume susiskirstę ir kažkuris narys turėtų daugiau teisių sprendžiant, nei kiti, tai tada būtų blogai. Nes labai lengva piktnaudžiauti. Kai žmogus turi "įrankį", pvz. vienintelis teisę spręsti (arba grupė turi išskirtinę teisę spręsti, tai tada iškyla problemos, nukrypstama į piramidę. Ačiū Dievui pas mus judėjimas yra atviras ir Vilniečiai nesako kauniečiams ką mes turim daryt, o klaipėdiečiai nekontroliuoja vilniečių... Pas mus vadų nėra, visi priimami ir siūlo idėjas. Jei idėją priima keletas žmonių, tai ji sustiprėja ir išauga. Nėra vadų... labai tinkanti dirva mano manymu laisvei... :)

Leisiu sau užsiminti ir apie tinklapį. Tinklapį aš dažnai kritikavau kaip piramidinę struktūrą. Dabar pabandysiu neįžeidžiančiai pasakyti dar kartą.

1. Tinklapis irgi yra įrankis. Jei tik vienas žmogus (ar grupė) turi priėjimą ir niekam kitam neleidžia to daryti ką jis tik vienas gali, tai jau problema. Tai jau piramidė. Tokiu būdu neįsileidžiami kiti žmonės, neįsileidžiama energiją kurią gali įnešti kiti žmonės.

2. Jei bet kuris narys gali įeiti į tinklapio komandą vienodomis teisėmis ir kartu balsuoti už vieną ar kitą pasiūlytą idėją. Tada tvarkoje. Svarbu, kad būtų galimybė visiems žmonėms įeiti į tą komandą. Svarbu, kad ji būtų atvira ir kad jos sprendimai parodomi viešai. Vat dabar kaip tik Rolandas sugalvojo padaryti kažkokį įrankį, kuris parodys komandos darbą. Tai jau gera pradžia. Gerai kad suformuota komanda. Gerai kad neužsidaroma ir kviečiamas kiekvienas žmogus. Manau, jei pavyks, tai būsim pirmoji organizacija, kuri atsisakė piramidinio modelio. :)
MAGAS
Posts: 34
Joined: Wed 05 18, 2005, 16:30
Location: Lietuva

Post by MAGAS »

Šaunu Laimi,kad taip viską aiškiai išdėstei. Piramidinė struktūra tai labai gera struktūra visdėlto mūsų visuomenėje. Ir ne veltui tiek piramidžių mūsų pasaulyje. Jei sudėsi piramides erdvėje viršūnėmis i centrą,tai ir gausi rutulį. Vistiek lieka iniciatorius ir koordinatorius. Tai taip pat gerai. Tačiau abu šie modeliai gyvuoja ir vystosi tol,kol centras generuoja idėjas ir duoda nurodymus. Va Laimis siūlo daug centriukų. Tai iš fraktalų srities. Tokios struktūros yra atsparios aplinkos poveikiams,atskirų "vadukų" pasitraukimams,nes tada griūtų tik tas centriukas,o kiti veiktų ir padėtų atsistatyti išėjusiam iš rikiuotės. Ši struktūra reikalauja didelio sąmoningumo,susivokimo. Tokias struktūras gali sunaikinti tik didžiuliai,katastrofiški pokyčiai visuomenėje,arba pagrindinių idealų sugriovimas. Tada tokia sistema arba žūsta arba kažkiek pasikeitusi gyvuoja sėkmingai toliau. Reikia turėti "lanksčius" idealus,kad norima sistema nežūtų bet kokiu atveju. Taigi linkiu daug "rutuliukų" ir visų pirma juo turi tapti kiekvienas. Fraktalai labai stipri struktūra. TELYDI JUS SĄMONINGUMAS G
mokytojas>mokinys>mokytojas>mokinys...=gyvenimo kaita
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Jooo...sąmoningumo čia reikia nemažai. Pvz. Lietuvoje buvo toks idealus valdymo modelis VETO. Jei žmonės sąmoningi, tai VETO yra tiesiog idealu. Sprendimas priimamas tik tada, kai jis tinka visiems visiems. Pvz demokratijoje jei tinka daugumai, tai sprendimas priimamas ir lieka nuskriausti tie, kas mažumoje buvo. O VETO įtinka visiems. Kol visi nesusitaria, tai sprendimas ir nepriimamas. :) Ideali valdymo forma.

Bet štai kaip Lietuvos patirtis rodo, tai VETO buvo nelabai sąmoningų žmonių naudojamas, tai tada blogai... Tada jie šimtą metų nesugebėjo nei vieno sprendimo priimti, nes vis kasnors vetuodavo. Todėl VETO ir rizomatinis valdymo modelis gali gyvuoti tik pakankamai sąmoningoje dirvoje. :) Galbūt mes tokie ir esam. :)

Labai įdomi ir fraktalų tema. Bet kokio fraktalo gabaliukas turi savyje visumos atvaizdą. Žodžiu pakeitus ką nors labai mažame lygyje, keičiasi ir visas fraktalas. Pvz. žmonių gyvenime galėtume tai stebėti, kada pasikeitus vienam žmogui, pasikeičia visas pasaulis. Tada taip išeina, kad pasaulio tobulinti ir gerinti nebereikia, o reikia tik save tobulint ir pasaulis pats automatiškai patobulės. Kaip Colgeito reklamoj: "NUSIŠYPSOK IR PASAULIS NUSIŠYPSOS TAU" :)
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Laimis wrote: Labai įdomi ir fraktalų tema. Bet kokio fraktalo gabaliukas turi savyje visumos atvaizdą. Žodžiu pakeitus ką nors labai mažame lygyje, keičiasi ir visas fraktalas. Pvz. žmonių gyvenime galėtume tai stebėti, kada pasikeitus vienam žmogui, pasikeičia visas pasaulis. Tada taip išeina, kad pasaulio tobulinti ir gerinti nebereikia, o reikia tik save tobulint ir pasaulis pats automatiškai patobulės. Kaip Colgeito reklamoj: "NUSIŠYPSOK IR PASAULIS NUSIŠYPSOS TAU" :)
:H Būtent, Laimi. Pagaliau radau bendramintį :mrgreen: :love:  :yy:
Post Reply