Teisingumas?...

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
ausrytux
Posts: 47
Joined: Sun 01 09, 2005, 23:47
Location: šiauliai
Contact:

Re: Teisingumas?...

Post by ausrytux »

Basta wrote:Na štai, priėjau prie tokio klausimo, kaip teisybė.
Kaip čia atskirt, kur tas teisingumas?

Tikriausiai reikia klausyti sąžinės.
O jei ji būna tau kitų suformuota: tėvų ir pan.?

Klausyti širdies.
O jei ji nevisada prabyla/leidžiasi išklausoma? Juk sumaišty sunku ką nors išgirsti...

Na, kad ir pavyzdys:
Tyčia ar netyčia apgauna tave pardavėjas kokioj stambioj parduotuvėj... Na, kokiais 10 Litų... Ar teisinga būtų pasiimti kokią nors prekę už 10 Litų iš tos parduotuvės niekam nežinant?


Kaip jums atrodo?
siuo konkreciu atveju, kuri parasei, tai as neimciau prekes uz 10lt. tiesiog.. man tai jau butu apiplesimas, nors ir mane pries tai butu apiplese(tam tikra prasme) :roll: so..
pasaulis didelis
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

jei kazkas pasielge slyksciai, tai nereiskia kad ir pats butinai privalai sitaip elgtis :)
J

Post by J »

Nors kartą sutinku su Dievo kariu.
Last edited by J on Tue 02 14, 2006, 23:12, edited 1 time in total.
Laukinė gulbė
Posts: 30
Joined: Tue 08 16, 2005, 12:19
Location: Ten, kur niekas neliūdi..

Post by Laukinė gulbė »

Labai gražiai parašė ir Jonė ir Dievo karys. Man tiesiog nebelieka ko pridurti. Na.. Jei tu imtum tą prekę, tai jau būtų vagystė.. Arba kerštas. Tada įsileistum į savo širdį pyktį, o tai jau būtų beprasmiška. Matot, radau ką pridurti :)
Laisvė - mano pašaukimas..
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

Apskritai, apie teisumą...
Tiesa yra viena, kitaip galim pavadinti "realybė", tai yra tai, kaip yra. Tik žmogus kiekvienas skirtingai mato tą realybę: mato skirtingas dalis tos realybės (nes ji neaprėpiama praktiškai protu), per savo filtrą praleidžia, o jis dažnai būna suformuotas "sistemos", būtent tėvų, draugų, mokyklos, masinių informavimo priemonių ir pan., dogmomis ir taisyklėmis apipintas, apsunkintas, labai siauras ir sunkus. Todėl dažnai žmonių tiesos išsiskiria.
Reikia tyros širdies ir proto, norint tą realybę įvertinti... teisingai... Na, priimti tokią, kokia ji yra iš tiesų.
O poelgiai, manau, nebūtinai yra teisingi, ar ne. Vienam atrodo neteisingai pasielgė, o gal jis savo vaikams iš paskutinių duonos norėjo nupirkti...

Istorija
"Dievas siuntė tris angelus į kelionę. Vienas jų buvo paskirtas vyriausiuoju. Kadangi kelias jų buvo ilgas, nusprendė apsistoti pas žmones. Aplink rado tik namą vieną. Jis didelis buvo, matėsi turtingų žmonių. Angelai pasibeldė, pasiprašė nakvynės (žinoma, neišsidavė, kas jie tokie...). Ten gyvenę žmonės sutiko juos nesvetingai, net atsigerti nedavė, nusiuntė juos miegoti į rūsį. Angelai sugulė. Vyriausiasis pamatė skylę sienoje ir ją užtaisė, panaudojęs savo dievišką galią. Angelai jo ir paklausė, kodėl jis taip padarė, juk turtuolių šeima ir taip visko su kaupu turi? Vyriausiasis atsakė:
-Nevisada yra taip, kaip atrodo.
Ryte angelai tesė savo kelionę, padėkoję šeimininkams. Bet atėjus vakarui jiems vėl prireikė nakvynės. Priėjo jie mažą trobelę. Joje gyveno varginga šeima. Juos svetingai priėmė, pasidalino savo vakariene, pagirdė ir nakčiai užleido savo lovą, o patys nuėjo miegoti į tvartą.
Atėjus rytui šeimininkai rado savo vienitelę karvutę- vienintelį pragyvenimo šaltinį- nugaišusią. Tai buvo vyriausiojo angelo darbas. Kiti du jo pasipiktinę paklausė:
-Kodėl tu tai padarei?
O jis atsakė:
-Ne visada yra taip, kaip atrodo.
Ir jiems pasakė dar šitai:
-Turtuolių rūsyje pro tą skylę pamačiau paslėptus senovinius lobius. Todėl skylę užtaisiau, kad jie nepamatytų lobių. Nes nesvetingi, nenuoširdūs tie žmonės. O miegodamas pas kukliąją šeimą naktį pamačiau, kad mirtis atėjo šeimininko žmonos. Bet kadangi žmonės šitie geri, svetingi ir nuoširdūs mums buvo, todėl aš mirtį įkalbėjau pasiimti jų vienintelę karvutę..."

Taigi, nevisada yra taip, kaip atrodo, t.y. nevisada atrodo taip, kaip yra. :wink:
Tik širdis tyra gali tikrąją grynąją tiesą pažinti...


_________________
Visi šioje istorijoje veikiantys personažai, vardai ir įvykiai yra išgalvoti. Betkoks sutapimas su realiais faktais yra visiškai atsitiktinis... :lol:
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Basta, o kodėl nenuėjai į tą parduotuvę atgal, tikrai tikiu, kad taikiai viską išsiaiškintum :P pagalvok, kad tos pardavėjos taip pat pavargsta,jos dirba po 14 valandų per parą. Pati žinau, kad pirmasis pervargimo požymis dirbant su pinigais būna tai, kad duodant grąžą vietoj centų pradedi rinkti tą pačią sumą litais arba atvirkščiai. Reikėtų, kad ir pats pirkėjas sąmoningiau apsipirkinėtų ir grąžą tikrintų prie kasos, juk ne robotai esam, visi žmonės daro klaidų :wink:
J

Post by J »

labai gražių istorijų galima rasti "Lemties" žurnale, skyrelyje "Dervišų pasakos".
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Aš ne kaip. Atimti reiškia prievartą. Jei kas uždirbo juos nesąžiningai, tam bus atseikėta vėliau. Ne jau tu nori būti nubausta irgi už tai, kad netinkamai pasielgei. Nesvarbu, kad kilnus poelgis. Tik kažin ar jis kilnus? Ar reikia taip drąstiškai "lyginti" pasaulį? Juk ar tas vargšas žmogus supras tų pinigų vertę, kai jie nusileidžia iš dangaus. Džiaugsmas ir nauda bus vienkartinė. Apskritai pasaulyje yra pusiausvyra, ar ją reikia nenatūraliai trikdyti. Gal geriau duoti meškerę, o ne žuvų.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Basta wrote: Dabar įdomu būtų sužinoti, ką manote apie legendinio R. Hudo politiką: "Atimti iš turtingųjų, atiduoti vargšams."
:?:
Na, Biblijoje šiuo atveju pasakyta, kad iš neturinčių bus atimta, o turinčiam pridėta. :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Prie o paties teisingumo. O kaip žmogui žinoti, ar gyvena teisingai?
Vienas atsakymas: vadovautis 10 Dievo įsakymų. Bet... Kuris žmogus nusižengia jiems: tas, kuris gyvena santuokoje su nemylimu, ar tas, kuris paleika savo vyrą/žmoną ir seka vedamas širdies paskui mylimą? :roll:
Na, lyg logiška būt širdimi vadovautis, bet jei ji šiandien vienon pusėn krypsta, ryt kiton? Taip ir lėkti vedamam, ar pamastyti, kad yra pareigos, atsakomybė, kiti žmonės, kurių skaudinti nereiktų?
Kas išties teisinga? :roll:

P.S. Manau, kad savo atsakymus esu radusi, bet įdomu būt ir jūsų nuomonę sužinoti. :)
Laukinė gulbė
Posts: 30
Joined: Tue 08 16, 2005, 12:19
Location: Ten, kur niekas neliūdi..

Post by Laukinė gulbė »

Dėkui, Jone. :wink: Šiaip aš visiškai nepritariu Robino Hudo politikai. Na gerai, jis atimdavo iš turtuolių ir atiduodavo vargšams. Bet juk turtuoliai taip paprastai savo, nors ir nesąžiningai, uždirbtų pinigų neatiduodavo. Užvirdavo kova, būdavo galbūt ne tik sužeistų. Va, štai kas man nepatinka! Pinigai būdavo atimami jėga arba tiesiog pavagiami! Bet vargšams jis patiko, nes darė gera. :?
Laisvė - mano pašaukimas..
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

Kas yra nelegali programa?

Pvz prancuzai nelegaliai atidave Rusijai Lietuvos ambasada pries II pasaulini kara. Ir nieko, viskas tvarkoje.
Amerikieciai nelegaliai suvare indenus i rezervatus, ateme is ju meiles erdve. Tai legalu? Abejoju...
Dar pavyzdziu reikia?

Galu gale viskas ka zmogus daro yra teisinga, jeigu jis vadovaujasi Dievisku savo pradu.
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Dėl įstatymų galima ginčytis. Reikėtų pasižiūrėti kas už jų stovi. Tai tik iš pirmo žvilgsnio gražu.
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

tame ir reikalas kad nenukencia

jei pas tave nelegali europietiska programa tai nukencia
jei amerikietiska tai nenukencia

bet to mieloji basta negi nezinojai kad amerikoje tavo
programa gali naudoti bet kas ramiai be jokiu licenziju
jei ji nera licenzijuota amerkoje, taigi turesi uzmoket pinigus amerikos
komanijoms uz tai kad amerikieciai neturetu teises naudoti tavo programos nelegaliai.

va tokie tie tavo mylimi amerikieciai
be to kaip jau ir minejau jie sunaikino meiles erdves, vien Nevadoje kas padaryta tik pasiziurek...
J

Post by J »

Dievo karys rašo:
nu kodel, zmones kaip zmones
su mumis zyniai daere vienus eksperimentus, su jais kitus
:lol: :roll:
Last edited by J on Tue 02 14, 2006, 23:13, edited 1 time in total.
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

šiaip jau dvasia gyva, kol apie ją kasnors galvoja, nors vienas...tai jonei visiškai pritariu :)
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Taip gali sakyti: tamsiosios jėgos, žyniai . . .ką jie su mum daro. Bet galima sakyti: šita pamoka man reikalinga, reikalinga žmonijai, kad tapčiau išmintingesnis. Taigi tų vadinamų tamsiųjų jėgų dėka mes tobulėjame. Taigi vedai užmigo sąmoningai, aš manau jie norėjo patirti visai ką kitą, negu buvo patyrę iki to.Šviesa nežino savaime, kad ji yra šviesa. Šalia turi atsirasti tamsa, kad šviesa sužinotų, kas ji yra.Taigi per daug tūkstančių metų mes sukaupėme daug patirties ir ji pravers, kuriant naują civilizaciją. Mielieji nesureikšminkit , tai kas vyksta. Viskas - tobula.
Aš myliu savo mokytojus: tai yra laikmetis, tėvai , visuomenė, vaikai, sutikti žmonės, santykiai įvairūs ir dar daug . . . mes esam energetinės būtybės, dievo dalelytės,besąlyginės meilės energija. Mes patys esam meilė, neieškokim jos , o patys prisiminkim kas esam . . Visose situacijose. Mes esam amžini, kokios ten jėgos mums gali pakenkti, mes esam jėga.Aš myliu vadinamą blogį, nes jo dėka tobulėju, tampu išmintingesnė, prisimenu kas esu, t.y. išgyvenu tai kas esu.Dievas per mus išgyvena save.
Taigi kviečiu visus tai patirti, pakeisti mąstymą. Bet tai mano nuomonė, bet ji mane išlaisvina. Kiekvienam savo. . . :love: :love: :love:
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

>Manau, geriausia, ką galima padaryti, tai ignoruoti juos, kad jie pasijustų visiškai nieko neverti. ...net mūsų dėmesio...

zynius reikia myleti. jei netycia pamenat vienas is ju yra Anastasijos prosenelis, ir jos sunus Vladimiras ji myli, net atgimti savo meiles erdveje pasikviete
jie tokie pat zmones kaip ir mes, visiskai tokie pat
o kad jie suklydo, kad pasidave tamsiosm jegoms, tai pasakykit kas is musu be nuodemiu???
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Na taip, bet ar iš tikro egzistuoja nuodėmė kaip nuodėmė?
Vija
Posts: 46
Joined: Fri 05 07, 2004, 20:04

Post by Vija »

As irgi apie tai galvoju. Kazkur skaiciau, kad zmogus pats jausdamas kalte uz kazka - prisisaukia sau bausme. O jei jauciasi nekaltas tai ir bausmes negauna. Pagal tai iseitu, kad nuodeme yra tik musu paciu samoneje sukurta. Juk sapnuose nuodemes nejauciame.
Post Reply