Mėsa, augalai, gyvūnai, dvasia ir kt. dalykai

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

ypač šviesaus proto ir tyros širdies :D
tik širdimi galima atsirinkti kas gera o kas negera...
tiesiog suvoki, kad dėl tavęs nužudo specialiai jautuką, kiauliuką, vištytę, žuvytę, kurie visi nori gyventi , visi nori...kaip ir Tu ir aš.. o visi filosofavimai, tik nutolimas nuo tiesos, nes faktas yra faktas - jums nužudoma... tai tiesa !!! :shock:

niu ir kaip dar tai galima užfilosofoti??!!!!???? :shock: :?

gali sakyti, skanu, gali pripratęs, bet tik nesakykit kad tai gerai, nes tai kertasi su visais logikos dėsniais ir širdies balsu..

na nebent egoizmas gali pritarti... :wink:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

kažkaip man ir kiaušinių nebesinori... :| :shock:

šiandien pagalvojom, kodėl vištos deda kiaušinius vos ne kiekvieną dieną?
(gal čia kaip ir su moterų mėnesinėm..)
kažin ar joms labai tai gera daryti, o gal jei būtų naturaliai jos nuolat viščiukus perėtų, nes kiti paukščiai tik tuom atvėju tededa kiaušinius..gal žmogus taip sugalvojo " patobulinti" ir pasigaminti sau daugiau maisto, atima gaidžiukus, kiaušinius, tai jos varkšelės deda ir deda kol leidžia perėti žmogus... :? verkšelės, o galiausiai po kalade.. :shock: :wink:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Na taip musu visu pamastymai eina is sirdies.
O sakykit,kaip tada su grybais?Grybas nei augalas,nei gyvunas.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Ar zinai kaip grybai gyvena ir dauginasi? Jie dauginasi sporomis, kaip paparciai, ir grybiena... Jie gyvena simbiotiskai su medziais, o grybiena tesiasi nuo vieno grybo iki kito...
zodziu norejau pasakyti, kad yra didziulis pozeminis tinklas, ir nupjaudami viena gryba mes jo neisardom. Tik va jie sunkiai virskinami...
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Girdėjau, kad grybai nesatvinis maistas. Atleiskit man, tikrai nežinau, prašau, gal kas galit paaiškinti ką reiškia (ne)satvinis maistas?
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

Čia indiškas maisto skirtstymas į tris grupes: tie, kurie sudrumsčia dvasią, tie, kurie mažiau drumsčia ir tie, kurie lengvi, kur dvasia padeda nuskaistinti. Tai grybai, kadangi sunkiau virškinami, galėtų būti pirmoj arba antroj kategorijoj... O gal ir trečioj?..

Šiaip pati Anastasija juk kalba apie džiovintus grybus. Ragavau. Labai skanu. Vis labai noriu, pats organizmas vos viena grybuką paragavęs ilgisi to skonio, tų medžiagų. Tik deja, neturiu grybukų... :( Neišėjo pagrybaut. Ir visiškai dėl neaiškių priežasčių... :( Va kitamet tai prisigrybausim!!! :D :mrgreen:

Grybai sugeria daug radiacijos. Todėl kartais būna ir daug prisigėrusių, tada nelabai gerai juos valgyti. Ypač buvo riesta po Černobylio avarijos...
Bet. Aš manau, kad. Jei grybai sugeria puikiai radijaciją, vadinasi jie yra jautrūs energijoms ir spinduliams kitiems. Tada. Gali būti, kad yra sukaupę daug gerų energijų (Saulės infraraudonų, ultravioletinių, kitų dažnių). Na gerai tada juos valgyti. Arba jie suvalgyti iš organizmo sutraukia į save esančią negerą energiją, radiaciją. Tada ji išeina, kartu su grybukais.
Man jie patinka. :D
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

O grybukai, galėčiau kasdiena valgyt. Kokie jie skanūs žali. Tikras, išbaigtas skonis.
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Basta yra dar grybuku,gali grybauti.Tevukas mano buvo nuejes i *poligona* tai parsinese kibiriuka siltbaravykiu.

Glesum,kaip grybai dauginasi ir auga as zinau.Kad tai sunkus maistas skrandziui taip pat zinau is savo patirties.Ir grybas tai ne papartis ar samanos(jos taip pat dauginasi sporomis).
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Na, mokslininkai iskiria penkais karalystes, ir viena is ju grybai.. tagi, jie ne gyvunai... Todel nematau problemos ju valgyme, kokia matau valgant mesa , nes nera zudymo veiksmo. :? Tiek norejau pasakyti...
O ko tu klausei?
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

Idomu zinoti nuomones apie grybus.As kazkaip niekaip nesusigaudau,kas gi pagaliau tas grybas?
Sibire auga tokios grybu rusys,kurios sukelia haliucinacijas.Jos nepriskiriamos prie nuodingu,bet turi stipru poveiki nervu sistemai(juos valgydavo Leninas).
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

Šiandiena per paskaitą priminė tokia senai pamirštą info.:
1.Paleolite, egzistavo pirmasis Matriarchatas, tada aukščiausia valdžia buvo moterų rankose, didžiausią maisto dalį surinkdavo moterys:tai buvo uogos ir visa kita ką galima rasti gamtoje, vyrai sumedžiodavo labai mažai.. žmonės valgė augalinį maistą, ir buvo tvarka, ramu...vystosi menas. Na manau, kad negeri kad vyrus ignoravo, tačiau sako, kad jie tada mažai ką galėjo, jei galvosim apie tai, kad svarbiausia vaikus buvo gimdyt... :(
2. Mezolite, pasidaro laabai negerai, vyrai sugalvoja kaip pasidaryti lankus, o tai veda į pražutį tuometinį žmogų...ima žudyti netik kad paėsti(nes to proceso kitaip ir neįsivaizduoju), bet tam kad žudyti.. Vyrai pajutę "JĖGĄ" ima priešintis moterų valdžiai ir susidaro atskiros grupės, kurios skirstosi į vyrų ir moterų.. manoma kad moterim trūkstant maisto, jos prisiprašo vyriją grįžti pas jas, mainais pažada tylėti( kaip žinia, mergaitės pradeda kalbėti ankščiau nei berniukai, o iš to daroma išvada, kad tuometiniai vyrai kalbėjo labai neišsivysčiusei, ir pasistengė kad ir moterys pamirštų kalbos dovaną, aišku, kad ir žinias kurias buvo sukaupusios per tiek žiniavimo tūkstanmečių..čia moterų stiprus ginklas- kaip dėstytojas sakė ;) ) tada išžudoma tiek gyvūnų, kad prasideda badas visuotinis..(reikia įsivaizduoti, kad dėl bendro azarto , vietoj to, kad genčiai užtektų vieno arklio, į prarają suvaroma 100, 1000.. o kartais ir daugiau jų...)...
3. neolite, labai protinga moteris (kaip dėstytojas sakė ) pastebėjo, kad grūdui nukritus į žemę jis pavasarį sudygsta!! vėl prasidėjo geri laikai, buvo maisto, Matriarhatas grįžo..atsirado simpatinė magija..
tačiau 5 tūkst.m pr. Kr. pradėta GYVULINKYSTE užsiiminėt... :( ir vėl netvarka prasidėjo!!! moteris , 6uo, =irgs - tapo vyro nuosavybe....

:(

taigi išvada:
kai tik pradedama valgyti mėsa, taip prasideda egrasija, ir dischormonija...

aišku, daug kas čia netikslu (man taip atrodo, nes buvo jausmai ir dvasinai dalykai , sociologija jų neliečia, bet tiesos yra...)..
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
J

Post by J »

Vaiduže, kaip pati ir įvardijai, daug kas čia netikslu.
Man teko girdėti kitą matriarchato sunykimo versiją. Ji daugiau surišta su dvasiniu žmogaus pasauliu.
Vyro noras dominuoti, moters baimė (ta prasme, kad vyrai bijojo moterų), gyvybės atsiradimo paslaptis, tokia myslinga ir bauginanti vyrams, visa tai ir dar daug kas sąlygojo, kad vyrai pradėjo siekti valdžios
To rezultatą mes matome šiandien....
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

na, ir šita nuomorė įmanoma ..
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
J

Post by J »

Viskas pasaulyje įmanoma, juolab, kad vienareikšmiškų dalykų beveik nėra.
Stiklinė, iki pusės pripilta vandens, vieniems bus pusiau pilna, kitiems - pusiau tuščia...
Matriarchato sunykime vieni akcentuos dvasinius dalykus, kiti ekonominius, treti - politinius...
Last edited by J on Sat 10 15, 2005, 13:29, edited 1 time in total.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Na, as turiu tokia paskaita, per kuria destytoja mums pateike isanalizuotas zmoniu bendruomeniu formas. Jei km idomu, galeciau trumpai papasakot... Apie rinkeju medziotojus, ganytojus, sodininkus ir zmdirbius. taip skirsto antropologai...
Bet siaip, daznai moters statuso praradimas siejamas su karu... tieiog, kol zmones tik rinko, medziojo, sodino, jiems nebuvo ko kariauti, tada galejo buti lygios teises tarp lyciu... kai atsirado zemes trukumas, vyrai eme karaiuti, svarbiausia pasidare fizine jega... o cia moterys lieka be darbo... taigi nuverteja...

Bet tai tik nuomones...
O ka jus jauciate? :?
J

Post by J »

Mano širdis sako viena, bet tai tik subjektyvus vertinimas, paremtas girdėtomis žiniomis ir asmenine patirtimi.
Arčiausiai tiesos galėtu būti tik tai, kad negalima moters statuso praradimo sieti su kažkuo vienu. Priežaščių matyt buvo daug - ir mėsos valgymas ar nevalgymas, ir karas, ir žemės trūkumas (šitas man sunkiai suvokiamas, bet matyt turima omeny dirbama žemė) ir vyro noras dominuoti.
:lol: :lol: Šiaip, tai man nesvarbu, kokios priežastys lėmė matriarchato sunykimą. Svarbu - ką turime čia ir dabar, ir ką galime keisti į gerą pusę, nes vyrai desperatiškai spardosi, nenorėdami būti lygiateisiais partneriais... :lol: :lol: :lol:
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Bet kokiu atveju, tiek matriarchato (jei dominavo vien moterys ir vyrai jų kažkiek prisibijojo), tiek patriarchato perioduose nebuvo pusiausvyros tarp dieviško moteriškumo ir vyriškumo.
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

o ar seniai nevalgai? aš tai visiškai jokių mėsos produktų gal kokius tris mėn... anksčiau dar kokią krabų lazdelę nugriebdavau, dabar vien pagalvojus... :shock:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

O tai ka, krabuose mesa???
Nesigasdink... 8)
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

nea- daržovė :D
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Post Reply